January 25-26, 2019
|
Bucknell-Gerhard Field House - Lewisburg, PA
|
200m (Flat)

Women's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Clare Schoen SR-4 Misericordia 12:14.44 17:14.41
2 Laurel Moyer SO-2 Lock Haven 16:36.25 18:02.88
3 Jacqueline Kinkead SR-4 Shippensburg 20:40.22 18:17.54
4 Cadie Kiser SO-2 Lock Haven 15:47.20 18:21.39
5 Amanda Ferraro JR-3 Kutztown 13:52.59 18:30.12
6 Natalee Serwatka SO-2 Shippensburg 20:22.02 18:30.92
7 Olivia Visaggio FR-1 Misericordia 24:12.02 18:45.59
8 Meredith Hartz SR-4 Misericordia 15:38.49 18:50.71
9 Jordyn Donnelly SR-4 Misericordia 15:59.60 19:02.38
10 Rowan Pepe SO-2 Misericordia 22:52.25 19:03.54
11 Ashlyn Ramos FR-1 Bucknell 21:16.07 19:09.61
12 Lindsay Smyth SO-2 Kutztown 23:00.90 19:10.75
13 Maria Antoni SO-2 Shippensburg 15:20.05 19:24.61
14 Leigha Southall FR-1 Messiah 15:10.86 19:27.76
15 Amanda Hassinger JR-3 Lock Haven 13:52.84 19:49.76
16 Mikhayla Sabo FR-1 Stevenson 19:07.53 19:55.34
17 Amber Strouse FR-1 York (Pa.) 15:15.10 20:04.07
18 Kelsey Bordash SO-2 Bucknell 16:39.73 20:04.49
19 Cassandra (CJ) Morris JR-3 Stevenson 16:46.17 20:12.25
20 Ashley Dunteman JR-3 Misericordia 19:27.55 20:16.19
21 Jillian Wagner SO-2 York (Pa.) 14:54.28 20:25.03
22 Nina Acosta SO-2 Misericordia 17:15.95 20:33.27
23 Laura Heinzlmeir JR-3 Misericordia 19:08.64 21:16.26
  Rachel Banchiere JR-3 York (Pa.) DNF DNF
Women's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Clare Schoen SR-4 Misericordia 15:41.32 14:08.22 20:30.95 17:14.41
2 Laurel Moyer SO-2 Lock Haven 21:50.29 13:21.34 20:12.83 18:02.88
3 Jacqueline Kinkead SR-4 Shippensburg 15:54.86 21:13.15 14:59.99 18:17.54
4 Cadie Kiser SO-2 Lock Haven 23:29.78 17:04.30 15:03.14 18:21.39
5 Amanda Ferraro JR-3 Kutztown 22:23.25 22:01.05 23:52.06 18:30.12
6 Natalee Serwatka SO-2 Shippensburg 15:55.40 14:26.52 15:33.18 18:30.92
7 Olivia Visaggio FR-1 Misericordia 15:11.73 14:04.20 21:56.94 18:45.59
8 Meredith Hartz SR-4 Misericordia 13:56.73 21:40.32 21:06.40 18:50.71
9 Jordyn Donnelly SR-4 Misericordia 21:42.32 23:25.13 23:02.28 19:02.38
10 Rowan Pepe SO-2 Misericordia 19:03.54 16:57.75 20:35.03 19:03.54
11 Ashlyn Ramos FR-1 Bucknell 13:36.23 14:10.72 20:53.08 19:09.61
13 Maria Antoni SO-2 Shippensburg 15:20.05 21:44.37 17:04.86 19:24.61
Women's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
12 Lindsay Smyth SO-2 Kutztown 13:25.53 24:09.95 19:10.75 17:15.68 19:10.75 19:22.26 23:23.92
14 Leigha Southall FR-1 Messiah 20:26.15 19:39.44 14:00.79 14:12.47 19:27.76 20:14.47 17:30.99
15 Amanda Hassinger JR-3 Lock Haven 25:22.90 14:16.63 16:51.30 25:46.69 19:49.76 20:25.46 24:59.10
16 Mikhayla Sabo FR-1 Stevenson 20:43.16 19:55.34 20:55.11 22:06.83 19:55.34 22:30.74 21:30.97
17 Amber Strouse FR-1 York (Pa.) 15:15.10 18:27.75 15:51.22 24:28.97 20:04.07 15:03.06 20:40.20
18 Kelsey Bordash SO-2 Bucknell 15:15.42 17:27.91 21:16.76 20:04.49 20:04.49 22:16.99 17:03.82
19 Cassandra (CJ) Morris JR-3 Stevenson 23:50.46 25:03.19 15:45.56 19:11.64 20:12.25 16:34.05 16:46.17
20 Ashley Dunteman JR-3 Misericordia 17:38.09 14:11.34 19:15.38 20:16.19 20:16.19 14:11.34 20:16.19
21 Jillian Wagner SO-2 York (Pa.) 19:48.28 16:07.78 15:31.03 17:58.03 20:25.03 26:20.29 19:11.53
22 Nina Acosta SO-2 Misericordia 25:29.26 23:25.93 15:37.29 16:51.29 20:33.27 25:53.92 26:18.59
23 Laura Heinzlmeir JR-3 Misericordia 20:50.74 15:44.44 22:32.84 25:05.99 21:16.26 20:12.45 19:34.16
  Rachel Banchiere JR-3 York (Pa.) DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF