March 16, 2019
|
Raines - Jacksonville, FL

Girls' 300 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Emelia Chatfield JR St. Thomas Aquinas 52.95 37.28 42.36 10
2 Markalah Hart JR Miami Northwestern 52.83 36.08 42.95 8
3 Alexis Glasco SO St. Thomas Aquinas 53.28 42.71 44.03 6
4 Amaya Ugarte JR Windermere 46.77 33.47 45.85 5
5 Holly Cassels JR Dwyer 38.67 56.16 46.03 4
6 Janasia Cox SR Gadsden County 50.66 35.04 47.34 3
7 Catherine Glenn JR Wellington 37.61 42.91 48.21 2
8 Kiarra Jordan JR Rickards 43.62 49.62 54.52 1

Girls' 300 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Emelia Chatfield JR St. Thomas Aquinas 45.88 43.28
2 Markalah Hart JR Miami Northwestern 48.62 43.80
3 Alexis Glasco SO St. Thomas Aquinas 36.88 43.90
4 Amaya Ugarte JR Windermere 44.19 44.63
5 Holly Cassels JR Dwyer 42.53 45.24
6 Catherine Glenn JR Wellington 56.62 45.66
7 Janasia Cox SR Gadsden County 47.11 45.73
8 Kiarra Jordan JR Rickards 42.64 45.84
9 Courtney Sage JR St. Johns Country Day 43.63 45.92
10 Alicia Coleman JR Suncoast 49.84 46.14
11 Shanice Fleurimond JR Dwyer 49.41 46.17
12 Amaya Phillips SR Osceola (Kissimmee) 37.92 46.24
13 Natiya James JR Eastside 43.07 46.31
14 Kendall Kirkland SR Raines 55.14 46.33
15 Jakell Williams SR Rickards 50.54 46.36
16 Jordan Deadwyler JR Lincoln 57.07 47.16
17 Corliss Holland SR Raines 54.73 47.18
18 Kelsey Collins Senior Camden County 40.18 47.27
19 Kouraje Johnson SO Miami Northwestern 46.02 47.93
20 Tajah Martin-Palmer Junior Richmond Hill 1:01.45 48.38
21 Kaylee Sutton JR Menendez 35.62 48.79
22 Camille Talbert Freshman Hillcrest 40.22 49.04
23 Gabriele Matthews JR Dr. Phillips 36.25 49.65
24 Imani Wiley JR Dr. Phillips 36.26 49.66
25 Kennedy Mote JR Paxon 43.42 49.90
26 Alyssa Smith Junior Hillcrest 53.99 49.99
27 Shanell Pusey SR Matanzas 55.05 50.04
28 Jordan Elder JR Mainland 48.03 50.55
29 Otyana Clayton SO Flagler Palm Coast 46.35 50.93
30 Alanah Woodie FR Florida High 57.18 51.05
31 Veronica Ulysse JR Mandarin 44.56 51.21
32 Amari Sims SO Windermere 1:03.10 51.30
33 Saterria Small SR Ed White 48.79 51.35
34 Leylani Rodriguez SR Ed White 59.33 51.59
35 Diamond Mccree SO Oakleaf 50.57 51.60
36 Destini Franklin JR Mainland 44.08 52.47
37 Charity Collins JR Ribault 40.99 52.54
38 Madison Williams SO Atlantic Coast 1:06.96 52.72
39 Kierra Barnett-Brown Junior Battery Creek 1:05.40 52.74
40 Kha'Myah Townsend SR Leon 52.90 52.90
41 Joy Ferchaud JR Chiles 38.69 52.99
42 Tiana Gray Senior Battery Creek 39.81 53.08
42 Auzjay Jones SR Bishop Kenny 46.18 53.08
44 Kerri Cucchi SR Chiles 49.57 53.30
45 Yrlene Dorvil SO Palm Beach Central 41.29 54.33
46 Mikyla Pearson JR Oakleaf 1:05.37 54.47
47 Chloe MacLaren SO P. K. Yonge 1:05.11 54.71
48 Laura Eronomous SO Palm Beach Central 48.59 57.16
49 JALEXIS HOWARD SR Hillsborough 1:08.80 57.33
50 Evoni Jenkins FR Gadsden County 59.25 58.66
51 Shanna Butler Senior Tucker 1:14.83 1:01.84
Girls' 300 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
15 Jakell Williams SR Rickards 33.85 46.36 46.83
19 Kouraje Johnson SO Miami Northwestern 39.79 47.93 42.66
21 Kaylee Sutton JR Menendez 34.16 48.79 43.43
25 Kennedy Mote JR Paxon 41.42 49.90 1:00.88
33 Saterria Small SR Ed White 1:00.08 51.35 57.00
38 Madison Williams SO Atlantic Coast 1:03.27 52.72 57.47
40 Kha'Myah Townsend SR Leon 1:05.60 52.90 58.72
46 Mikyla Pearson JR Oakleaf 1:03.19 54.47 59.92
Girls' 300 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
5 Holly Cassels JR Dwyer 51.13 47.51 45.24
13 Natiya James JR Eastside 38.90 33.81 46.31
16 Jordan Deadwyler JR Lincoln 45.28 33.49 47.16
26 Alyssa Smith Junior Hillcrest 37.00 50.49 49.99
27 Shanell Pusey SR Matanzas 43.54 50.54 50.04
34 Leylani Rodriguez SR Ed White 52.11 49.53 51.59
35 Diamond Mccree SO Oakleaf 50.06 1:01.92 51.60
36 Destini Franklin JR Mainland 54.57 47.23 52.47
Girls' 300 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Alexis Glasco SO St. Thomas Aquinas 49.61 31.61 44.34 48.73 46.10 43.90 50.93
12 Amaya Phillips SR Osceola (Kissimmee) 36.07 49.48 35.15 42.54 56.42 46.24 41.16
18 Kelsey Collins Senior Camden County 52.47 58.62 38.77 54.84 1:01.46 47.27 38.77
28 Jordan Elder JR Mainland 44.49 1:04.20 47.52 59.65 55.61 50.55 56.11
41 Joy Ferchaud JR Chiles 1:03.06 45.58 1:00.94 54.05 1:03.59 52.99 51.93
48 Laura Eronomous SO Palm Beach Central 1:06.31 52.02 49.16 1:00.02 1:00.59 57.16 49.73
49 JALEXIS HOWARD SR Hillsborough 44.15 46.44 48.16 1:12.81 1:13.96 57.33 1:00.77
Girls' 300 Hurdles Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
7 Janasia Cox SR Gadsden County 45.73 58.08
9 Courtney Sage JR St. Johns Country Day 45.92 44.09
22 Camille Talbert Freshman Hillcrest 49.04 45.12
23 Gabriele Matthews JR Dr. Phillips 49.65 39.23
37 Charity Collins JR Ribault 52.54 47.29
44 Kerri Cucchi SR Chiles 53.30 53.30
45 Yrlene Dorvil SO Palm Beach Central 54.33 49.44
Girls' 300 Hurdles Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Emelia Chatfield JR St. Thomas Aquinas 40.25 43.28
10 Alicia Coleman JR Suncoast 36.92 46.14
17 Corliss Holland SR Raines 56.15 47.18
24 Imani Wiley JR Dr. Phillips 54.63 49.66
32 Amari Sims SO Windermere 43.10 51.30
47 Chloe MacLaren SO P. K. Yonge 44.87 54.71
51 Shanna Butler Senior Tucker 1:03.08 1:01.84
Girls' 300 Hurdles Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
4 Amaya Ugarte JR Windermere 44.63 44.19
8 Kiarra Jordan JR Rickards 45.84 56.85
11 Shanice Fleurimond JR Dwyer 46.17 46.17
29 Otyana Clayton SO Flagler Palm Coast 50.93 1:05.70
30 Alanah Woodie FR Florida High 51.05 47.48
42 Tiana Gray Senior Battery Creek 53.08 50.96
50 Evoni Jenkins FR Gadsden County 58.66 46.35
Girls' 300 Hurdles Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Markalah Hart JR Miami Northwestern 42.49 48.18 47.31 52.56 35.48 37.23 43.80
6 Catherine Glenn JR Wellington 58.91 52.51 59.36 39.73 44.29 34.71 45.66
14 Kendall Kirkland SR Raines 41.24 59.77 50.50 53.75 58.38 51.43 46.33
20 Tajah Martin-Palmer Junior Richmond Hill 45.48 52.25 56.61 45.48 50.32 41.61 48.38
31 Veronica Ulysse JR Mandarin 40.97 48.65 58.90 47.63 52.24 44.56 51.21
39 Kierra Barnett-Brown Junior Battery Creek 41.14 44.83 40.61 46.42 51.69 38.50 52.74
42 Auzjay Jones SR Bishop Kenny 1:00.52 1:05.29 47.78 37.16 1:07.95 56.80 53.08