March 16, 2019
|
Raines - Jacksonville, FL

Girls 4 x 100m Relay Finals

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 St. Thomas Aquinas 57.38 40.12 41.06 48.52 46.65 10
2 Hillcrest 48.42 58.01 53.22 45.55 47.94 8
3 Godby 50.22 45.87 45.39 37.66 48.28 6
4 Lincoln 42.63 43.12 47.96 39.24 48.44 5
5 Mainland 42.90 44.36 51.18 55.08 48.74 4
6 Oakleaf 37.02 39.48 40.96 49.35 49.35 3
7 Raines 41.50 44.96 47.92 59.28 49.40 2
8 Rickards 37.72 43.17 49.13 40.69 49.62 1

Girls 4 x 100m Relay Preliminaries

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
1 St. Thomas Aquinas Chenelle Williams, Alexis Glasco, Zahria Allers, Emelia Chatfield 49.75 1:00.44 55.79 52.54 46.49
2 Hillcrest Tariney Pepper, Zahria Jones, Taja Booker, Zariere Dumas 48.66 33.87 38.16 52.47 47.70
3 Lincoln Nataki Close, Jordan Deadwyler, Miahna Harden, Taryn Henry 48.05 46.11 1:00.67 48.53 48.53
4 Godby Ameion Hamlet, Naveyh Frost, Destiny Forbes, Madison King 46.66 53.46 38.40 1:02.21 48.60
5 Mainland Camron Wright, Shaniya Wilder, Acura Graves, Jasmyn Dorsey 58.86 40.38 34.05 40.38 48.64
6 Raines Kendall Kirkland, Leiya Green, Shamira Smith, Jhamiah Scott 46.94 47.44 46.94 55.84 49.41
7 Oakleaf Loren Johnson, Arianna Eason, Rhian Jackson, Tahja Peoples 53.39 35.10 43.01 50.42 49.43
8 Rickards Heaven Hayes, Jakell Williams, Zahria Patterson, Danielle Shaw 1:03.88 1:00.42 44.08 46.06 49.52
9 Sandalwood A Reed, A Powell, Alicya Jackson, A Lewis-Plum 49.95 45.46 55.95 54.45 49.95
10 Dwyer Shanice Fleurimond, Natalia Madison, Melissa Myles, Tezaria Fox 55.15 45.62 1:03.67 39.11 50.13
11 Palatka Siona Douglas, Cartashous Valentines, Diovinne Fells, Kayvasia McCormik 57.75 41.68 55.74 56.24 50.21
12 Flagler Palm Coast Dyman Howard, Susann Kaufmann, Tara Tallaksen, Prosperity Wright 38.17 47.71 53.24 1:01.77 50.22
13 Paxon Nadia Brown, Asia Stanford, Reighan Sheppard, Shaniya Berry 40.21 43.23 36.69 1:00.32 50.26
14 Hillsborough Jalexis Howard, Alexis Woodall, Durnecia Bell, Justyce Murphy 50.39 57.45 1:00.47 51.40 50.39
15 Osceola (Kissimmee) Amaya Phillips, Shanaiyah Wright, Jetzymar Rivera, Alliann Johnson 54.44 52.42 54.44 43.85 50.40
16 Windermere Shaliyah Brown, Mailyn Villalongo, Saniah Fuller, Amari Sims 57.25 58.26 35.97 1:03.84 50.66
17 Ocoee Sydney Larramore, Alliyah Allwood, Ariana Rivers, Miracle Johnson 1:02.05 52.39 1:02.05 56.97 50.86
18 Florida High Jacquell Lewis, Alanah Woodie, Micah Nunn, Lauren Kreis 39.96 48.66 59.93 54.81 51.22
19 Dr. Phillips Shakaeja Dore, Lourdes Safford, Rayanna Mathis, Jarvia Carr 45.66 52.92 56.03 53.44 51.88
20 Gainesville Makayla Sutton, Brea Williams, Sabrina Stephens, Annika Ahonen 1:06.22 44.84 1:07.79 1:02.05 52.14
21 Battery Creek Myra Smith, Trinity Coney, Kierra Barnett-Brown, Erica Tobin 53.78 38.64 1:07.35 55.87 52.21
22 Gadsden County Brittany Mackey, Evoni Jenkins, Justice Butler, Janasia Cox 49.89 53.04 54.09 59.87 52.51
23 P. K. Yonge JaNelle Morant, Zuriel Reed, Chloe MacLaren, Nymera Presley 51.53 39.44 1:07.83 1:05.20 52.58
24 Middleburg Jamyah Harkins, Stephanie Morelus, Cheyna Kidson, Kayla Konnick 53.78 44.29 59.05 50.09 52.72
25 Orange Park DeMia Harris, Celeste Roberson, A'Shanti Williams, Ava Meadows 44.84 45.90 1:07.00 59.61 52.75
26 Tucker Janiyah Alibey, Mallory Hodge, Aisha Anderson, Joann Nguyen 43.37 53.01 59.43 44.44 53.54
27 Matanzas Ja Dashia Catlin, Shanell Pusey, Maya Felton, Allison Tuggle 56.80 38.58 41.80 41.26 53.58
28 Santa Fe Kiyana Williams, Destiny Gainey, Shelia Smith, Niya Lee 1:05.78 55.99 1:06.87 1:06.32 54.36
29 Andrew Jackson Anastasia Smith, Ronnika Jackson, Takayka Fedd, taria Smith 57.04 40.98 1:02.57 44.30 55.37
30 First Coast Gabrielle Edge, Shonna Parker, Jayla Miller, Shamaya Chinn 48.56 1:00.28 1:00.28 55.26 55.81
31 Johnson, Savannah Talayna Holmes, Tykeria Gusby, Taylor Lloyd, Elauna Solomon 1:11.07 1:07.72 44.21 1:09.39 55.96
32 Eastside Kijionea Valdez, Andrea Lee, Rellevent Queen, Trokacia Moorehead 1:01.52 1:10.55 55.32 41.21 56.44
Girls 4 x 100m Relay Preliminaries Heat 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
4 Godby Hamlet, Frost, Forbes, King 1:01.24 1:00.27 43.74 48.60 59.30
12 Flagler Palm Coast Howard, Kaufmann, Tallaksen, Wright 54.74 1:02.28 1:01.77 50.22 45.20
16 Windermere Brown, Villalongo, Fuller, Sims 51.17 41.55 1:02.32 50.66 35.47
18 Florida High Lewis, Woodie, Nunn, Kreis 43.54 1:03.00 54.81 51.22 1:03.00
21 Battery Creek Smith, Coney, Barnett-Brown, Tobin 48.56 56.91 49.08 52.21 42.29
25 Orange Park Harris, Roberson, Williams, Meadows 39.04 44.84 55.39 52.75 55.92
29 Andrew Jackson Smith, Jackson, Fedd, Smith 1:10.88 50.39 42.64 55.37 39.87
32 Eastside Valdez, Lee, Queen, Moorehead 44.03 56.44 58.70 56.44 1:03.78
Girls 4 x 100m Relay Preliminaries Heat 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
2 Hillcrest Pepper, Jones, Booker, Dumas 1:01.06 38.16 43.41 47.70 54.86
3 Lincoln Close, Deadwyler, Harden, Henry 48.05 51.93 1:00.18 48.53 53.87
5 Mainland Wright, Wilder, Graves, Dorsey 37.46 54.48 36.00 48.64 1:00.32
17 Ocoee Larramore, Allwood, Rivers, Johnson 45.27 45.78 53.41 50.86 1:04.09
19 Dr. Phillips Dore, Safford, Mathis, Carr 56.55 52.40 46.70 51.88 48.25
20 Gainesville Sutton, Williams, Stephens, Ahonen 57.36 1:04.14 54.75 52.14 44.32
24 Middleburg Harkins, Morelus, Kidson, Konnick 43.76 1:05.38 54.31 52.72 41.65
28 Santa Fe Williams, Gainey, Smith, Lee 1:07.41 47.84 53.82 54.36 58.17
Girls 4 x 100m Relay Preliminaries Heat 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 St. Thomas Aquinas Williams, Glasco, Allers, Chatfield 59.98 37.20 42.31 46.49 34.87 37.20
6 Raines Kirkland, Green, Smith, Scott 39.04 51.88 51.88 49.41 58.80 1:02.75
9 Sandalwood Reed, Powell, Jackson, Lewis-Plum 38.47 52.45 37.47 49.95 42.46 51.45
11 Palatka Douglas, Valentines, Fells, McCormik 58.25 43.69 43.18 50.21 39.67 56.74
15 Osceola (Kissimmee) Phillips, Wright, Rivera, Johnson 48.39 44.86 49.40 50.40 54.94 37.30
26 Tucker Alibey, Hodge, Anderson, Nguyen 58.36 55.15 57.83 53.54 39.62 50.33
27 Matanzas Catlin, Pusey, Felton, Tuggle 51.44 45.55 56.26 53.58 1:00.55 45.01
31 Johnson, Savannah Holmes, Gusby, Lloyd, Solomon 41.97 1:02.12 1:10.51 55.96 1:04.92 50.37
Girls 4 x 100m Relay Preliminaries Heat 4
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME
7 Oakleaf Johnson, Eason, Jackson, Peoples 1:01.79 40.54 49.43 1:02.29
8 Rickards Hayes, Williams, Patterson, Shaw 1:03.88 52.50 49.52 1:01.90
10 Dwyer Fleurimond, Madison, Myles, Fox 1:01.16 58.15 50.13 55.15
13 Paxon Brown, Stanford, Sheppard, Berry 1:00.82 54.79 50.26 39.21
14 Hillsborough Howard, Woodall, Bell, Murphy 52.41 40.32 50.39 39.31
22 Gadsden County Mackey, Jenkins, Butler, Cox 48.84 59.34 52.51 59.87
23 P. K. Yonge Morant, Reed, MacLaren, Presley 43.12 37.86 52.58 50.48
30 First Coast Edge, Parker, Miller, Chinn 1:05.86 1:10.88 55.81 45.21