April 20, 2019
|
Rochester - Rochester, NY

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Lucas Wright SO-2 Hamilton 1:52.27
2 Dylan McNamara SO-2 Finger Lakes CC 1:59.87
3 Clayton Wolfe SO-2 Buffalo 2:00.24
4 Daniel Muldoon SR-4 Buffalo 2:00.90
5 Will Schultz JR-3 SUNY Geneseo 2:01.96
6 Alex Cooley FR-1 RIT 2:02.40
7 Wells Coalfleet JR-3 Rochester 2:02.60
8 Justin Schramm SO-2 Buffalo 2:03.20
9 Aaron Kraus SO-2 Hamilton 2:03.27
10 Matthew Skakal FR-1 RIT 2:04.01
11 Ethan Dietscher FR-1 Finger Lakes CC 2:05.26
12 Michael Booth SO-2 Finger Lakes CC 2:06.55
13 Daniel Frisbee SO-2 Finger Lakes CC 2:06.63
14 Jack Wessel SR-4 Nazareth 2:07.98
15 Reilly Shew SR-4 Hamilton 2:11.11
16 Andrew Gutierrez SR-4 Rochester 2:12.48
17 Josh Pomerleau FR-1 Nazareth 2:12.97
18 Benjamin Stoller SR-4 Hamilton 2:16.47
19 Matthew Baker FR-1 Finger Lakes CC 2:18.89
20 Adam Connelly   Hilbert 2:32.91
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Lucas Wright SO-2 Hamilton 1:52.27 2:19.22 2:25.96 2:25.96 1:52.27
3 Clayton Wolfe SO-2 Buffalo 2:00.24 1:42.21 1:28.98 1:54.23 1:28.98
4 Daniel Muldoon SR-4 Buffalo 2:00.90 1:43.98 1:29.47 2:04.53 2:08.16
7 Wells Coalfleet JR-3 Rochester 2:02.60 1:45.44 1:39.31 2:30.80 1:29.50
8 Justin Schramm SO-2 Buffalo 2:03.20 2:21.68 2:31.54 2:16.76 1:37.33
9 Aaron Kraus SO-2 Hamilton 2:03.27 2:09.44 2:18.07 2:35.32 1:28.76
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
2 Dylan McNamara SO-2 Finger Lakes CC 1:49.09 1:25.11 1:59.87 2:20.25
5 Will Schultz JR-3 SUNY Geneseo 2:05.62 2:08.06 2:01.96 2:38.55
6 Alex Cooley FR-1 RIT 2:21.99 2:06.08 2:02.40 1:56.28
10 Matthew Skakal FR-1 RIT 2:15.17 1:51.61 2:04.01 2:11.45
12 Michael Booth SO-2 Finger Lakes CC 1:33.65 2:31.86 2:06.55 1:50.10
15 Reilly Shew SR-4 Hamilton 2:24.23 1:33.09 2:11.11 2:33.40
16 Andrew Gutierrez SR-4 Rochester 2:36.33 2:33.68 2:12.48 1:42.01
17 Josh Pomerleau FR-1 Nazareth 2:07.66 2:03.67 2:12.97 2:39.57
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
11 Ethan Dietscher FR-1 Finger Lakes CC 2:05.26 1:37.71 1:28.94 2:15.28 2:39.08 2:16.54
13 Daniel Frisbee SO-2 Finger Lakes CC 2:06.63 2:37.03 1:48.91 1:45.11 1:33.71 1:52.70
14 Jack Wessel SR-4 Nazareth 2:07.98 2:24.62 2:33.58 2:23.34 1:32.15 2:11.82
18 Benjamin Stoller SR-4 Hamilton 2:16.47 2:01.46 2:49.23 2:21.93 1:58.73 2:09.65
19 Matthew Baker FR-1 Finger Lakes CC 2:18.89 1:40.00 2:50.84 2:30.01 2:42.51 2:28.62
20 Adam Connelly   Hilbert 2:32.91 2:57.38 2:42.09 2:42.09 3:09.61 2:20.68