February 23, 2019
|
Embry-Riddle (O) - Daytona Beach, FL
|
Timing: Elite Timing

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Hannah Flemming SO-2 Florida Southern 4:28.12 4:36.86 5:43.89 4:48.52 4:51.43 6:15.95 4:16.46
2 Alayna Goll FR-1 Florida Southern 3:36.66 5:07.42 4:08.87 4:14.72 4:52.78 4:17.65 4:26.43
3 Hannah Nelson SR-4 Florida Southern 5:26.51 4:56.82 5:41.35 5:41.35 4:56.82 4:53.86 4:41.98
4 Ysabella Guerra JR-3 Florida Southern 3:28.04 5:32.86 5:12.05 5:38.80 4:57.19 5:06.11 6:11.49
5 Addison Cantor SO-2 Florida Southern 5:14.51 5:56.44 6:08.43 4:32.58 4:59.53 4:59.53 3:44.65
6 Yaranel Abreu Senior Unattached 5:03.03 4:27.03 5:27.04 4:36.03 5:00.03 5:33.04 6:30.04
7 Corinne Fanta SO-2 Tampa 3:42.22 6:18.37 4:48.28 5:00.29 5:00.29 4:36.27 5:48.34
8 Claire Farnsworth Junior Unattached 4:04.15 5:17.39 4:10.25 5:23.49 5:05.18 3:45.84 6:27.58
9 Sarah Zamot FR-1 Florida Southern 4:14.26 3:37.50 6:35.17 3:34.43 5:06.33 6:35.17 5:12.46
10 Rachel Jones FR-1 Embry-Riddle 4:51.95 4:05.85 4:24.29 4:27.36 5:07.31 6:11.85 3:38.19
11 Allison Wright JR-3 Florida Southern 3:45.35 3:51.52 5:21.04 5:08.69 5:08.69 5:39.56 3:45.35
12 Olivia Niewald 8 Unattached 4:38.89 5:29.03 5:32.17 4:51.43 5:13.36 5:38.43 4:45.16
13 Brianna Bush FR-1 Tampa 5:47.42 3:59.05 5:15.55 4:14.99 5:18.73 5:56.98 5:12.36
14 Emily O'Connor FR-1 Florida Gulf Coast 5:39.34 3:56.90 6:56.17 4:19.31 5:20.13 4:35.32 4:35.32
15 Pauline Cosson SO-2 Florida Tech 4:48.52 5:33.40 3:44.40 5:14.16 5:20.57 6:02.25 6:02.25
16 Julia Filip FR-1 Florida Gulf Coast 3:57.55 3:54.34 6:47.69 5:56.33 5:21.01 5:11.38 5:08.17
17 Stephanie Hansen SO-2 Florida Southern 6:57.59 6:38.32 5:01.95 6:41.53 5:21.22 4:45.89 4:45.89
18 Madeline Wyers JR-3 Florida Gulf Coast 5:20.07 5:26.54 5:13.61 5:10.37 5:23.30 5:42.70 5:52.40
19 Joy Jackson Junior Unattached 4:01.59 4:04.86 5:00.36 5:55.86 5:26.47 4:44.03 6:02.39
20 Rachel Ward FR-1 Dalton State 6:07.07 5:17.91 6:59.51 4:38.58 5:27.74 5:31.02 4:41.86
21 Alex Orr SR-4 Embry-Riddle 6:33.53 6:36.81 5:57.46 7:03.05 5:27.94 5:11.55 5:41.06
22 Hayley Hight SO-2 Dalton State 3:59.87 6:50.73 4:13.01 6:14.59 5:28.58 4:39.30 5:45.01
23 Mackenzie Wills SO-2 Florida Southern 5:05.75 6:01.64 3:56.71 6:24.65 5:28.76 4:16.44 4:52.60
24 Anna Brook Opalinski JR-3 Florida Southern 4:33.65 6:05.97 4:53.44 3:54.09 5:29.70 5:46.19 6:48.83
25 Juliana Ross Freshman Unattached 4:38.51 6:01.40 5:44.83 6:21.30 5:31.56 6:41.19 5:51.46
26 Jolene Vergauwen SR-4 Florida Southern 7:04.82 4:08.92 4:18.88 6:11.72 5:31.89 4:15.56 5:21.94
27 Zoe Areford Junior Unattached 4:20.73 5:34.27 5:50.99 5:27.59 5:34.27 5:37.62 6:24.41
28 Alex Gass FR-1 Dalton State 5:42.56 3:55.09 7:06.52 4:52.18 5:35.84 6:53.09 4:21.96
29 Kylie DeDeo Freshman UNAT-Daytona State College 7:00.07 4:15.40 4:59.09 6:29.82 5:36.05 4:38.93 5:25.97
30 Madison Santore SO-2 Florida Southern 5:21.63 6:23.21 4:43.99 4:09.77 5:42.15 6:30.05 6:54.01
31 Chanaiya Richards SO-2 Keiser University 4:10.12 3:59.84 7:11.71 5:08.36 5:42.62 4:37.53 5:08.36
32 Alicia Frink Freshman Unattached 4:38.27 5:06.09 7:32.18 7:00.88 5:47.83 6:19.14 7:28.70
33 Antravia Snow FR-1 Edward Waters 5:54.46 7:01.81 4:08.13 4:29.39 5:54.46 4:11.67 7:30.17
34 Nicole Bello Junior Unattached 7:47.56 5:30.89 7:22.39 7:22.39 5:59.66 7:25.98 5:23.70
35 Xinyi Ge   Florida Running Club 5:06.61 6:54.82 7:23.68 4:52.18 6:00.71 6:40.39 4:59.39
36 Kayla Skelton Sophomore Unattached 5:08.62 5:08.62 4:46.58 6:00.06 6:07.40 5:01.27 6:55.17
37 Kiara Dunn Sophomore Unattached 5:15.89 6:37.65 6:37.65 6:52.51 6:11.63 6:11.63 5:45.62
38 Margaret Szymanski FR-1 Florida Tech 5:37.53 7:42.68 6:34.41 6:07.87 6:19.24 5:29.94 6:00.28
39 Violet Comber-Wilen   Florida Running Club 5:46.20 6:47.74 8:00.83 5:07.73 6:24.66 6:55.44 6:55.44
40 Mackenzie Wiles FR-1 Florida Tech 5:00.51 6:48.70 7:40.79 5:08.53 6:40.68 4:40.48 8:24.86
  Jillian Felton FR-1 Florida Gulf Coast DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Laura Ramos FR-1 Tampa DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Madison Robinson   Unattached DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Nicole Kvitkauskaus SR-4 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Marina Maguire SR-4 Edward Waters DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Hannah Flemming SO-2 Florida Southern 6:01.38 4:51.43 4:10.63 6:01.38
2 Alayna Goll FR-1 Florida Southern 4:05.94 4:52.78 5:16.21 5:30.85
3 Hannah Nelson SR-4 Florida Southern 5:23.54 4:56.82 5:02.76 4:21.21
4 Ysabella Guerra JR-3 Florida Southern 5:00.17 4:57.19 4:48.28 5:20.97
5 Addison Cantor SO-2 Florida Southern 4:26.59 4:59.53 5:23.50 4:11.61
6 Yaranel Abreu Senior Unattached 6:15.04 5:00.03 3:54.03 5:03.03
8 Claire Farnsworth Junior Unattached 4:22.46 5:05.18 3:48.89 5:47.91
9 Sarah Zamot FR-1 Florida Southern 3:43.62 5:06.33 3:55.88 6:19.85
10 Rachel Jones FR-1 Embry-Riddle 3:59.71 5:07.31 6:30.29 6:05.70
11 Allison Wright JR-3 Florida Southern 6:07.35 5:08.69 3:57.70 5:58.08
14 Emily O'Connor FR-1 Florida Gulf Coast 5:48.95 5:20.13 6:43.37 3:50.50
21 Alex Orr SR-4 Embry-Riddle 5:24.66 5:27.94 3:56.12 3:49.56
31 Chanaiya Richards SO-2 Keiser University 5:49.48 5:42.62 4:23.82 6:03.18
  Nicole Kvitkauskaus SR-4 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS
  Jillian Felton FR-1 Florida Gulf Coast DNS DNS DNS DNS
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 Corinne Fanta SO-2 Tampa 5:09.30 5:36.33 4:27.26 6:30.38 5:03.30 5:00.29 3:51.23
12 Olivia Niewald 8 Unattached 5:57.23 4:42.03 3:48.76 6:44.24 6:47.37 5:13.36 4:38.89
13 Brianna Bush FR-1 Tampa 4:43.67 4:56.42 5:41.05 3:46.30 5:41.05 5:18.73 5:05.98
15 Pauline Cosson SO-2 Florida Tech 6:15.07 4:03.64 6:47.13 4:29.28 4:42.11 5:20.57 5:36.60
16 Julia Filip FR-1 Florida Gulf Coast 6:18.80 5:56.33 6:22.01 4:03.97 5:14.59 5:21.01 6:50.90
17 Stephanie Hansen SO-2 Florida Southern 5:14.80 6:38.32 6:35.10 6:54.38 5:11.59 5:21.22 4:49.10
18 Madeline Wyers JR-3 Florida Gulf Coast 5:52.40 4:38.04 5:42.70 6:47.36 6:34.43 5:23.30 6:24.73
19 Joy Jackson Junior Unattached 4:14.65 4:01.59 6:28.50 5:42.80 6:54.62 5:26.47 4:57.09
23 Mackenzie Wills SO-2 Florida Southern 4:46.03 5:28.76 6:41.09 4:16.44 5:22.19 5:28.76 5:45.20
24 Anna Brook Opalinski JR-3 Florida Southern 5:03.33 5:39.60 3:57.39 4:36.95 6:09.27 5:29.70 6:25.75
26 Jolene Vergauwen SR-4 Florida Southern 6:31.63 4:12.24 6:48.23 6:48.23 5:35.21 5:31.89 4:32.15
27 Zoe Areford Junior Unattached 6:34.44 6:21.07 6:11.04 6:07.70 5:17.56 5:34.27 5:57.67
29 Kylie DeDeo Freshman UNAT-Daytona State College 6:49.99 5:19.25 4:32.20 5:29.33 7:16.87 5:36.05 6:23.10
30 Madison Santore SO-2 Florida Southern 6:16.37 4:37.15 6:43.74 4:43.99 4:23.46 5:42.15 5:52.42
  Laura Ramos FR-1 Tampa DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
20 Rachel Ward FR-1 Dalton State 4:32.03 5:27.74 6:03.80 6:16.90 5:31.02
22 Hayley Hight SO-2 Dalton State 5:58.16 5:28.58 4:42.58 5:28.58 6:40.87
25 Juliana Ross Freshman Unattached 6:57.77 5:31.56 4:31.88 3:52.10 3:58.73
28 Alex Gass FR-1 Dalton State 3:58.45 5:35.84 5:59.35 6:32.94 6:53.09
32 Alicia Frink Freshman Unattached 5:20.01 5:47.83 7:04.36 7:25.23 6:01.75
33 Antravia Snow FR-1 Edward Waters 4:50.66 5:54.46 6:01.55 6:29.91 5:04.84
34 Nicole Bello Junior Unattached 4:18.96 5:59.66 5:27.29 4:11.77 7:08.00
35 Xinyi Ge   Florida Running Club 4:26.93 6:00.71 4:37.75 6:58.43 4:12.50
36 Kayla Skelton Sophomore Unattached 6:07.40 6:07.40 7:57.62 4:24.53 6:58.84
37 Kiara Dunn Sophomore Unattached 5:49.34 6:11.63 7:48.26 5:45.62 6:04.20
38 Margaret Szymanski FR-1 Florida Tech 4:52.02 6:19.24 4:52.02 7:27.51 7:57.85
39 Violet Comber-Wilen   Florida Running Club 7:56.98 6:24.66 6:59.28 5:19.27 8:20.06
40 Mackenzie Wiles FR-1 Florida Tech 7:40.79 6:40.68 5:16.54 7:04.72 5:52.60
  Marina Maguire SR-4 Edward Waters DNS DNS DNS DNS DNS
  Madison Robinson   Unattached DNS DNS DNS DNS DNS