February 23, 2019
|
Embry-Riddle (O) - Daytona Beach, FL
|
Timing: Elite Timing

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Ryan Poholek SR-4 Tampa 1:53.00 1:47.35 2:11.08 1:57.52
2 Dalton Morley SO-2 Tampa 1:53.40 1:22.79 1:22.79 1:23.92
3 Lee Mooyong   Goyangcity 1:54.11 2:22.64 2:07.81 1:54.11
4 Drew Hart JR-3 Embry-Riddle 1:55.12 2:18.15 2:00.88 2:26.21
5 Cameron Dill   1st Coast Track Club 1:55.94 1:35.07 2:16.81 2:19.13
6 Amari Douglas   Unattached 1:57.77 2:02.48 2:10.73 2:01.31
7 Isaac Gordon   Florida Running Club 1:57.89 1:29.60 1:55.54 1:23.71
8 Joshua Wagner SO-2 Florida Southern 1:58.43 2:33.96 2:28.04 2:07.91
9 James Dooley SO-2 Tampa 1:58.83 1:42.20 1:33.88 2:26.16
10 Charlie Dickinson Freshman Unattached 1:59.64 1:26.14 2:31.95 2:03.23
11 Riley Kicker   Florida Running Club 1:59.79 1:38.23 2:30.94 2:30.94
12 Austin Epstein SO-2 Embry-Riddle 2:00.17 2:15.80 1:57.77 1:52.96
13 Josh Collins FR-1 Embry-Riddle 2:05.44 1:37.85 2:43.08 2:06.70
14 Mitchell Kozik SO-2 Florida Southern 2:06.23 2:11.28 1:40.99 2:02.45
15 Justin Nauman FR-1 Embry-Riddle 2:06.77 2:25.79 1:41.42 2:27.06
16 Pedro Cuervo Senior Runners Broadcast Company 2:07.17 1:45.56 2:00.82 2:04.63
17 Thomas Gardner FR-1 Florida Southern 2:07.33 2:27.71 2:00.97 2:20.07
18 Warran Grajalez JR-3 Florida Southern 2:09.14 2:27.22 1:51.06 2:42.72
19 Lee Hyojun Senior Goyangcity 2:10.50 2:39.21 1:45.71 2:17.03
20 Kim Junyoung   Goyangcity 2:12.65 1:42.14 2:29.90 2:49.80
21 Brian Martin SO-2 Florida Southern 2:12.97 2:16.96 2:14.30 1:46.38
22 Michael Balseca FR-1 Florida Southern 2:14.65 2:48.32 2:42.93 2:41.58
23 Alex Gonzalez FR-1 Florida Southern 2:15.32 2:55.92 1:50.97 1:56.38
24 Michael Papa JR-3 Florida Southern 2:16.59 1:57.47 2:08.40 2:01.57
25 Thomas Schaefer SR-4 Florida College 2:17.23 2:19.98 1:45.67 2:10.37
26 Nathan Goble FR-1 Florida College 2:17.25 2:11.76 2:37.84 2:48.82
27 Christopher Kieler   Unattached 2:32.88 2:57.34 2:49.70 1:59.25
28 Donald Turner FR-1 Florida College 2:36.24 2:34.68 2:56.56 2:34.68
  Christopher Daniele SO-2 Florida Tech DNS DNS DNS DNS
  Park Hyojun Senior Goyangcity DNS DNS DNS DNS
  Caleb McCort FR-1 Florida College DNS DNS DNS DNS
  Kasey Wheatley 8 Unattached DNS DNS DNS DNS
  David Ware JR-3 Edward Waters DNS DNS DNS DNS
  Joel Zaila SO-2 Warner DNS DNS DNS DNS
  Christopher Beck SR-4 Warner DNS DNS DNS DNS
  Dean McGregor SR-4 Florida Southern DNS DNS DNS DNS
  Horial Jones JR-3 Edward Waters DNS DNS DNS DNS
  Solomon Stevens JR-3 Edward Waters DNS DNS DNS DNS
  Bryce Walker JR-3 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS
  Michael Noltion JR-3 Edward Waters DNS DNS DNS DNS
  Josiah Soto SO-2 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS
  Jordan Forshee JR-3 Edward Waters DNS DNS DNS DNS
  Brandon Williams JR-3 Florida Southern DNS DNS DNS DNS
  Mason Jones SO-2 Florida Southern DNS DNS DNS DNS
  Joshua Paez JR-3 Florida Southern DNS DNS DNS DNS
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Ryan Poholek SR-4 Tampa 1:57.52 1:53.00 2:00.91
2 Dalton Morley SO-2 Tampa 2:19.49 1:53.40 2:11.55
3 Lee Mooyong   Goyangcity 2:24.92 1:54.11 2:05.53
4 Drew Hart JR-3 Embry-Riddle 2:23.90 1:55.12 2:08.94
5 Cameron Dill   1st Coast Track Club 1:28.12 1:55.94 2:07.54
6 Amari Douglas   Unattached 2:09.55 1:57.77 1:30.69
7 Isaac Gordon   Florida Running Club 1:55.54 1:57.89 2:16.76
8 Joshua Wagner SO-2 Florida Southern 1:59.62 1:58.43 2:05.54
10 Charlie Dickinson Freshman Unattached 1:53.66 1:59.64 2:23.57
13 Josh Collins FR-1 Embry-Riddle 1:41.61 2:05.44 1:45.37
19 Lee Hyojun Senior Goyangcity 2:24.86 2:10.50 2:10.50
20 Kim Junyoung   Goyangcity 2:11.33 2:12.65 2:40.51
  Park Hyojun Senior Goyangcity DNS DNS DNS
  Mason Jones SO-2 Florida Southern DNS DNS DNS
  Josiah Soto SO-2 Embry-Riddle DNS DNS DNS
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
9 James Dooley SO-2 Tampa 2:15.47 2:24.98 1:35.07 1:58.83
11 Riley Kicker   Florida Running Club 2:06.98 1:29.85 1:43.02 1:59.79
12 Austin Epstein SO-2 Embry-Riddle 1:32.53 1:24.12 2:00.17 2:00.17
15 Justin Nauman FR-1 Embry-Riddle 1:46.49 1:50.29 2:39.73 2:06.77
16 Pedro Cuervo Senior Runners Broadcast Company 2:33.88 2:38.97 1:44.28 2:07.17
22 Michael Balseca FR-1 Florida Southern 2:26.77 1:59.84 2:44.28 2:14.65
27 Christopher Kieler   Unattached 2:28.30 2:16.07 2:11.48 2:32.88
  Horial Jones JR-3 Edward Waters DNS DNS DNS DNS
  Solomon Stevens JR-3 Edward Waters DNS DNS DNS DNS
  Michael Noltion JR-3 Edward Waters DNS DNS DNS DNS
  Jordan Forshee JR-3 Edward Waters DNS DNS DNS DNS
  Bryce Walker JR-3 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS
  Christopher Daniele SO-2 Florida Tech DNS DNS DNS DNS
  Christopher Beck SR-4 Warner DNS DNS DNS DNS
  Joel Zaila SO-2 Warner DNS DNS DNS DNS
  Kasey Wheatley 8 Unattached DNS DNS DNS DNS
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
14 Mitchell Kozik SO-2 Florida Southern 2:06.23 2:16.33
17 Thomas Gardner FR-1 Florida Southern 2:07.33 2:34.07
18 Warran Grajalez JR-3 Florida Southern 2:09.14 1:42.02
21 Brian Martin SO-2 Florida Southern 2:12.97 2:06.33
23 Alex Gonzalez FR-1 Florida Southern 2:15.32 2:47.80
24 Michael Papa JR-3 Florida Southern 2:16.59 1:58.84
25 Thomas Schaefer SR-4 Florida College 2:17.23 2:55.66
26 Nathan Goble FR-1 Florida College 2:17.25 2:10.39
28 Donald Turner FR-1 Florida College 2:36.24 2:36.24
  Caleb McCort FR-1 Florida College DNS DNS
  David Ware JR-3 Edward Waters DNS DNS
  Brandon Williams JR-3 Florida Southern DNS DNS
  Dean McGregor SR-4 Florida Southern DNS DNS
  Joshua Paez JR-3 Florida Southern DNS DNS