February 16, 2019
|
RIT-Gordon FH - Rochester, NY
|
200m (Flat)

Women's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Satin Holmes JR-3 Brockport St. 6.52 9.62 9.31 8.67 7.95 8.11
2 Jenna Strickland SO-2 SUNY Geneseo 6.10 6.74 8.59 9.71 8.02 6.90
3 Ayana Bursie SO-2 Fredonia 8.55 5.73 5.89 7.34 8.06 7.26
4 Tarryn Franciosa SO-2 SUNY Geneseo 6.60 7.82 7.74 9.61 8.14 8.55
5 Cynthia John-Ogam SR-4 Brockport St. 9.71 8.00 10.29 10.45 8.16 6.29
6 Molly Scarpello JR-3 Brockport St. 8.28 9.91 9.67 9.01 8.19 8.77
7 Olivia McNeil FR-1 SUNY Geneseo 6.92 8.07 7.90 7.00 8.23 5.85
8 Haleigh Foster FR-1 Niagara 7.77 9.61 6.43 7.18 8.35 10.61

Women's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Satin Holmes JR-3 Brockport St. 8.52 8.52 8.03 7.87
2 Ayana Bursie SO-2 Fredonia 7.00 10.59 8.14 6.43
3 Jenna Strickland SO-2 SUNY Geneseo 7.66 10.34 8.14 10.42
4 Tarryn Franciosa SO-2 SUNY Geneseo 8.98 10.45 8.16 9.80
5 Molly Scarpello JR-3 Brockport St. 6.85 8.17 8.25 9.99
6 Cynthia John-Ogam SR-4 Brockport St. 6.21 8.85 8.27 8.19
7 Haleigh Foster FR-1 Niagara 7.80 6.22 8.29 10.62
8 Olivia McNeil FR-1 SUNY Geneseo 8.75 9.75 8.33 5.83
9 Tashana Dixon SO-2 Buffalo State 8.09 6.93 8.34 5.93
10 Lauryn Krupa JR-3 SUNY Geneseo 8.51 6.34 8.34 7.09
11 Akira Thorton JR-3 Niagara 9.18 6.43 8.34 8.34
12 Amina Mambambu FR-1 Buffalo State 10.49 8.98 8.39 7.39
13 Chassity Carrion SO-2 Buffalo State 7.31 8.57 8.40 6.81
14 Haley Brust SR-4 St. John Fisher 9.94 7.67 8.42 6.40
15 Zairah Harris FR-1 Niagara 7.86 8.96 8.45 9.72
16 Rachel Mihlstin SO-2 SUNY Geneseo 9.85 7.65 8.49 7.81
17 Gabby Mckay JR-3 SUNY Geneseo 7.23 9.35 8.50 6.12
17 Julie McGlensey SO-2 RIT 7.06 8.67 8.50 5.95
19 Megan Alper JR-3 Alfred 8.67 9.35 8.50 6.63
20 Danielle Sloan SO-2 Houghton 6.22 11.08 8.52 10.57
21 Francesca Donatello FR-1 Mohawk Valley CC 10.46 6.09 8.57 6.00
22 Julianna Bunnell FR-1 Nazareth 6.79 10.74 8.59 7.74
23 Madison Sabourin FR-1 Nazareth 7.67 7.06 8.61 9.13
24 Samantha Wehner FR-1 St. John Fisher 9.76 6.22 8.63 6.30
25 Sydnee Smith FR-1 Brockport St. 10.74 8.32 8.66 8.84
26 Brianna Williams SO-2 Niagara 10.42 8.60 8.68 8.60
27 Madeleine Vogel FR-1 Rochester 8.35 9.04 8.69 8.69
28 Kalei Brautlacht JR-3 Houghton 10.95 8.43 8.69 7.48
29 Madison Ehring JR-3 RIT 9.82 8.94 8.76 9.03
30 Chloe Styn FR-1 Houghton 9.78 6.58 8.89 7.92
31 Olivia Cambalik FR-1 St. John Fisher 10.85 8.96 8.96 10.22
32 Melinda Waag FR-1 Finger Lakes CC 10.06 7.28 8.98 11.05
33 Alexandra Buhrle SO-2 St. John Fisher 9.99 11.25 9.00 7.74
34 Mikaela Hummel JR-3 Houghton 8.79 8.97 9.06 11.33
35 Morgan Femiano SO-2 Brockport St. 9.02 8.02 9.11 9.30
36 Elisabeth Kettinger FR-1 Houghton 10.59 12.10 9.45 9.64
37 Hannah Rogers SO-2 Finger Lakes CC 7.54 13.37 10.61 10.83
38 Samantha Gehl JR-3 St. John Fisher 11.14 10.99 14.65 14.80
  Nicole Johnson FR-1 Brockport St. FS FS FS FS
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Satin Holmes JR-3 Brockport St. 5.87 8.36 8.03 7.71 7.23 6.43 8.92
9 Tashana Dixon SO-2 Buffalo State 7.84 9.18 8.34 7.43 8.18 9.09 7.68
13 Chassity Carrion SO-2 Buffalo State 9.24 8.32 8.40 9.75 10.42 9.41 8.82
19 Megan Alper JR-3 Alfred 8.59 9.52 8.50 8.84 9.35 7.40 6.72
20 Danielle Sloan SO-2 Houghton 9.38 10.99 8.52 8.78 10.82 9.72 11.08
30 Chloe Styn FR-1 Houghton 7.74 9.96 8.89 7.38 6.67 10.05 10.14
31 Olivia Cambalik FR-1 St. John Fisher 11.38 7.98 8.96 9.14 7.71 9.32 9.05
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Jenna Strickland SO-2 SUNY Geneseo 10.42 8.06 9.37 8.14 8.31 10.10 8.06
4 Tarryn Franciosa SO-2 SUNY Geneseo 9.55 8.25 9.31 8.16 7.10 6.45 6.29
17 Julie McGlensey SO-2 RIT 7.06 8.59 10.63 8.50 7.91 8.76 6.29
26 Brianna Williams SO-2 Niagara 9.99 7.73 9.64 8.68 10.94 10.68 10.85
36 Elisabeth Kettinger FR-1 Houghton 10.68 11.82 10.12 9.45 7.00 7.66 8.51
  Nicole Johnson FR-1 Brockport St. FS FS FS FS FS FS FS
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Ayana Bursie SO-2 Fredonia 10.34 7.25 8.80 7.49 8.14 6.76
10 Lauryn Krupa JR-3 SUNY Geneseo 8.18 7.34 6.93 7.84 8.34 6.26
22 Julianna Bunnell FR-1 Nazareth 8.94 10.40 11.17 6.96 8.59 6.96
24 Samantha Wehner FR-1 St. John Fisher 10.45 6.13 9.58 10.27 8.63 6.74
25 Sydnee Smith FR-1 Brockport St. 8.14 10.40 6.07 9.70 8.66 10.57
33 Alexandra Buhrle SO-2 St. John Fisher 7.92 9.72 8.28 6.39 9.00 9.18
37 Hannah Rogers SO-2 Finger Lakes CC 10.83 12.74 7.75 13.05 10.61 8.92
38 Samantha Gehl JR-3 St. John Fisher 17.58 12.75 11.14 14.65 14.65 18.02
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
5 Molly Scarpello JR-3 Brockport St. 8.25 6.60 5.86 7.84 7.26
12 Amina Mambambu FR-1 Buffalo State 8.39 7.81 8.65 7.89 8.90
17 Gabby Mckay JR-3 SUNY Geneseo 8.50 10.03 7.06 6.38 6.63
28 Kalei Brautlacht JR-3 Houghton 8.69 8.61 6.43 7.30 10.69
34 Mikaela Hummel JR-3 Houghton 9.06 10.33 8.97 8.34 7.25
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
7 Haleigh Foster FR-1 Niagara 8.79 6.39 8.29
11 Akira Thorton JR-3 Niagara 9.68 7.68 8.34
15 Zairah Harris FR-1 Niagara 10.99 6.43 8.45
16 Rachel Mihlstin SO-2 SUNY Geneseo 6.46 7.90 8.49
29 Madison Ehring JR-3 RIT 11.30 7.36 8.76
35 Morgan Femiano SO-2 Brockport St. 8.02 6.38 9.11
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
6 Cynthia John-Ogam SR-4 Brockport St. 6.21 9.85 6.79 8.27
8 Olivia McNeil FR-1 SUNY Geneseo 9.92 8.25 5.83 8.33
14 Haley Brust SR-4 St. John Fisher 6.49 10.11 6.82 8.42
21 Francesca Donatello FR-1 Mohawk Valley CC 9.95 7.72 8.92 8.57
23 Madison Sabourin FR-1 Nazareth 7.84 6.81 8.18 8.61
27 Madeleine Vogel FR-1 Rochester 8.61 8.43 7.91 8.69
32 Melinda Waag FR-1 Finger Lakes CC 8.00 10.51 10.42 8.98