February 16, 2019
|
RIT-Gordon FH - Rochester, NY
|
200m (Flat)

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Dana Cebulski SR-4 SUNY Geneseo 10:53.41 9:27.92 8:45.17 10:10.66 9:34.02
2 Krista Kicsak SR-4 Brockport St. 12:36.41 13:21.66 7:39.02 10:46.50 11:57.62
3 Alaina Celeste SR-4 RIT 11:42.91 13:50.10 11:29.52 11:09.43 10:22.57
4 Samantha Padula FR-1 SUNY Geneseo 9:22.34 13:36.73 12:36.48 11:09.45 10:22.59
5 Olivia Spencer FR-1 RIT 13:09.06 12:28.25 8:43.77 11:20.22 9:10.98
6 Grace Kibler FR-1 Niagara 13:18.56 9:53.81 12:03.49 11:22.53 14:40.47
7 Clare McNerney JR-3 SUNY Geneseo 8:11.64 15:00.18 11:39.37 11:32.44 10:23.20
8 Stephanie Webster SO-2 Niagara 12:06.91 13:51.75 14:26.70 11:38.95 13:09.82
9 Kelly Weiskittel SR-4 RIT 12:16.16 8:10.77 8:17.79 11:41.10 14:43.39
10 Caroline Stockwell FR-1 Rochester 8:47.13 14:10.43 9:01.18 11:42.83 11:28.78
11 Samantha Mauser SO-2 Rochester 8:47.13 9:51.24 13:17.81 11:52.33 12:42.20
12 Ann Byerley FR-1 RIT 14:29.63 12:14.20 12:07.07 11:52.81 8:40.36
13 Taylor Kennard JR-3 St. John Fisher 8:27.04 9:52.73 12:15.56 11:54.13 10:28.44
14 Julia Provenzano SR-4 RIT 13:02.04 13:23.56 9:19.62 11:57.46 13:16.38
15 Shannon Pigott SO-2 Houghton 13:09.78 8:58.49 14:43.12 11:57.98 12:26.70
16 Shelby Langlois JR-3 Houghton 14:43.27 8:37.04 13:24.28 11:58.10 11:29.38
17 Kassidy Manke SO-2 Buffalo State 14:38.42 10:55.21 11:02.41 12:00.01 10:40.81
18 MaryClaire Haseley SO-2 Fredonia 15:50.90 14:01.18 9:15.91 12:11.46 13:17.30
19 Olivia Donato SR-4 Houghton 15:21.82 9:52.60 12:33.55 12:11.60 11:49.66
20 Lauren Guilfoil SO-2 Nazareth 14:47.60 11:22.21 14:03.59 12:13.55 9:02.83
21 Mackenzie Ferlicca FR-1 St. John Fisher 9:40.78 9:11.37 8:49.32 12:15.16 13:36.03
22 Anna Hardiman JR-3 Houghton 12:24.56 13:55.73 9:14.62 12:39.75 13:48.13
23 Abbey Naylor JR-3 Houghton 10:33.39 16:32.05 16:24.42 12:43.11 10:18.12
24 Sally Johntson FR-1 Alfred 12:14.11 15:59.35 13:37.53 13:54.21 11:49.08
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Dana Cebulski SR-4 SUNY Geneseo 10:10.66 10:22.88 11:05.62
2 Krista Kicsak SR-4 Brockport St. 10:46.50 9:15.99 9:09.53
3 Alaina Celeste SR-4 RIT 11:09.43 8:55.55 9:29.02
4 Samantha Padula FR-1 SUNY Geneseo 11:09.45 11:36.23 12:49.87
5 Olivia Spencer FR-1 RIT 11:20.22 12:55.45 13:02.26
6 Grace Kibler FR-1 Niagara 11:22.53 9:19.68 13:59.52
7 Clare McNerney JR-3 SUNY Geneseo 11:32.44 14:39.40 14:25.55
8 Stephanie Webster SO-2 Niagara 11:38.95 11:52.93 11:24.98
9 Kelly Weiskittel SR-4 RIT 11:41.10 10:09.96 13:26.27
17 Kassidy Manke SO-2 Buffalo State 12:00.01 13:33.62 9:50.41
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
10 Caroline Stockwell FR-1 Rochester 11:42.83 14:24.48 14:03.40
11 Samantha Mauser SO-2 Rochester 11:52.33 13:10.69 13:46.31
12 Ann Byerley FR-1 RIT 11:52.81 10:48.66 11:45.69
13 Taylor Kennard JR-3 St. John Fisher 11:54.13 14:38.38 14:31.24
14 Julia Provenzano SR-4 RIT 11:57.46 13:52.26 10:24.19
15 Shannon Pigott SO-2 Houghton 11:57.98 11:57.98 8:36.95
16 Shelby Langlois JR-3 Houghton 11:58.10 11:29.38 15:26.35
18 MaryClaire Haseley SO-2 Fredonia 12:11.46 14:01.18 9:45.17
19 Olivia Donato SR-4 Houghton 12:11.60 12:26.24 12:48.18
20 Lauren Guilfoil SO-2 Nazareth 12:13.55 8:48.16 14:03.59
21 Mackenzie Ferlicca FR-1 St. John Fisher 12:15.16 10:10.19 8:56.67
22 Anna Hardiman JR-3 Houghton 12:39.75 11:23.78 10:38.19
23 Abbey Naylor JR-3 Houghton 12:43.11 15:38.63 12:35.48
24 Sally Johntson FR-1 Alfred 13:54.21 17:22.77 14:35.92