February 8, 2019
|
Ocean Breeze Athletic Complex (Banked) - Staten Island, NY
|
200m (Banked)

Women 1 Mile Run

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Cadie Kiser SO-2 Lock Haven 5:08.31
2 Christina Maretzo SO-2 St. Thomas Aquinas 5:09.14
3 Holly Hicks Junior Ottawa 5:09.26
4 Julia Myers JR-3 Rochester 5:10.70
5 Lexi Sciortino SO-2 La Salle 5:10.85
6 Brianna VandeBunte FR-1 West Chester 5:11.40
7 Helena Keenan SR-4 Iona 5:11.84
8 Niamh Hayes SO-2 Penn 5:12.77
9 Britton Gagliardi SR-4 St. Joseph's (Pa.) 5:13.14
10 Karli Visconto SR-4 Penn 5:13.54
11 Rebecca MacLeod JR-3 St. Thomas Aquinas 5:14.53
12 Chloe Tran FR-1 Army West Point 5:14.92
13 Sidney Hendricks FR-1 Rochester 5:16.81
14 Monika Shimko SO-2 Army West Point 5:16.98
15 Jessica Hoey JR-3 West Chester 5:17.82
16 Emily Rooney FR-1 Columbia 5:19.50
17 Kelly Winklbauer JR-3 Stevenson 5:19.96
18 Emilie Mertz SR-4 Ithaca 5:19.99
19 Kristen Lodato SO-2 Rochester 5:21.80
20 Jamie Keown JR-3 Albany 5:22.17
21 Samantha Mayers JR-3 St. Joseph's (Pa.) 5:22.45
22 Annika Morrison JR-3 Ithaca 5:22.58
23 Alexis Jakubowski JR-3 Middlebury 5:22.88
24 Madison Edwards FR-1 Rowan 5:25.19
25 Sarah Cardone SR-4 Widener 5:25.52
26 Regina Duncan SR-4 Stockton 5:25.74
27 Molly Talarico SO-2 Moravian 5:25.85
28 Emily Eder JR-3 East Stroudsburg 5:27.34
29 Erica Waleksi JR-3 Chestnut Hill 5:28.04
30 Dootleen Joseph SO-2 Kutztown 5:29.57
31 Mikhayla Sabo FR-1 Stevenson 5:31.73
32 Laura Nolan JR-3 Albany 5:35.24
33 Molly Jacobs SO-2 St. Joseph's (Pa.) 5:37.30
34 Carley Tool FR-1 Rowan 5:37.94
35 Caroline Stickley JR-3 Lock Haven 5:38.81
36 Victoria Sheldon FR-1 St. Joseph's (Pa.) 5:39.48
37 Grace Kirkpatrick FR-1 Middlebury 5:41.47
38 Erin Lettieri JR-3 Farmingdale St. 5:41.59
39 Heather Fontaine FR-1 Springfield 5:41.97
40 Sophia Andrew FR-1 Springfield 5:43.13
41 Tess Chilcott FR-1 Springfield 5:43.41
42 Emily Gates SO-2 Stevenson 5:44.79
43 Rachel Pausz FR-1 Georgian Court 5:59.31
44 Alexandra Mackey FR-1 Springfield 6:40.30
Women 1 Mile Run Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Christina Maretzo SO-2 St. Thomas Aquinas 4:35.14 5:09.14 4:04.22 5:02.96 4:07.32 4:44.41 3:45.68
3 Holly Hicks Junior Ottawa 6:38.95 5:09.26 6:11.12 5:30.91 4:56.89 6:08.02 6:23.49
4 Julia Myers JR-3 Rochester 5:54.20 5:10.70 5:32.45 5:47.99 4:20.99 6:25.27 5:23.13
5 Lexi Sciortino SO-2 La Salle 5:51.26 5:10.85 4:24.23 6:13.02 6:41.00 4:11.79 6:22.35
7 Helena Keenan SR-4 Iona 5:05.61 5:11.84 4:59.37 4:15.71 5:27.44 5:24.32 4:31.30
8 Niamh Hayes SO-2 Penn 4:19.60 5:12.77 6:34.09 5:37.80 6:46.61 5:06.52 6:18.46
10 Karli Visconto SR-4 Penn 6:38.20 5:13.54 5:16.68 4:29.65 5:19.81 4:48.46 4:57.87
11 Rebecca MacLeod JR-3 St. Thomas Aquinas 6:39.46 5:14.53 3:55.90 4:14.77 4:02.19 3:52.76 5:11.39
12 Chloe Tran FR-1 Army West Point 4:21.39 5:14.92 4:18.24 3:43.60 5:46.42 5:46.42 3:40.45
13 Sidney Hendricks FR-1 Rochester 6:29.68 5:16.81 4:29.29 6:51.86 4:16.62 5:04.14 5:38.99
17 Kelly Winklbauer JR-3 Stevenson 4:47.97 5:19.96 4:54.37 3:50.38 4:38.37 6:39.95 3:56.77
22 Annika Morrison JR-3 Ithaca 5:29.04 5:22.58 6:43.23 4:53.55 3:58.71 6:30.33 3:52.26
23 Alexis Jakubowski JR-3 Middlebury 5:09.97 5:22.88 5:55.17 4:34.45 4:37.68 4:21.54 6:46.83
26 Regina Duncan SR-4 Stockton 5:15.97 5:25.74 4:20.60 4:43.40 5:09.46 5:06.20 6:21.12
32 Laura Nolan JR-3 Albany 5:38.60 5:35.24 4:04.73 5:41.95 5:01.72 5:41.95 6:52.35
Women 1 Mile Run Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Cadie Kiser SO-2 Lock Haven 5:14.48 4:46.73 5:08.31
6 Brianna VandeBunte FR-1 West Chester 5:36.32 6:04.34 5:11.40
9 Britton Gagliardi SR-4 St. Joseph's (Pa.) 6:00.11 6:03.25 5:13.14
14 Monika Shimko SO-2 Army West Point 6:36.23 5:20.15 5:16.98
15 Jessica Hoey JR-3 West Chester 6:37.28 4:01.55 5:17.82
16 Emily Rooney FR-1 Columbia 5:22.70 4:21.99 5:19.50
18 Emilie Mertz SR-4 Ithaca 5:19.99 4:48.00 5:19.99
19 Kristen Lodato SO-2 Rochester 3:58.14 4:01.35 5:21.80
20 Jamie Keown JR-3 Albany 5:51.17 5:51.17 5:22.17
24 Madison Edwards FR-1 Rowan 6:36.74 5:34.95 5:25.19
25 Sarah Cardone SR-4 Widener 5:02.74 4:10.65 5:25.52
27 Molly Talarico SO-2 Moravian 6:08.21 6:40.80 5:25.85
28 Emily Eder JR-3 East Stroudsburg 3:58.96 4:31.70 5:27.34
31 Mikhayla Sabo FR-1 Stevenson 6:14.86 5:51.64 5:31.73
34 Carley Tool FR-1 Rowan 5:24.43 5:41.32 5:37.94
35 Caroline Stickley JR-3 Lock Haven 4:17.50 4:51.38 5:38.81
Women 1 Mile Run Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
21 Samantha Mayers JR-3 St. Joseph's (Pa.) 6:36.62 4:40.54 6:10.82 5:35.35 4:05.07 5:51.47 5:22.45
29 Erica Waleksi JR-3 Chestnut Hill 5:37.89 6:59.90 6:50.05 5:18.20 4:09.31 7:03.18 5:28.04
30 Dootleen Joseph SO-2 Kutztown 6:58.56 6:45.38 5:39.46 6:32.19 5:32.87 7:05.15 5:29.57
33 Molly Jacobs SO-2 St. Joseph's (Pa.) 6:44.76 6:24.53 4:09.61 6:58.26 6:58.26 5:37.30 5:37.30
36 Victoria Sheldon FR-1 St. Joseph's (Pa.) 6:27.01 6:13.43 7:21.33 7:07.75 5:59.85 6:27.01 5:39.48
37 Grace Kirkpatrick FR-1 Middlebury 5:34.64 4:26.35 7:20.50 5:00.50 4:29.77 6:19.04 5:41.47
38 Erin Lettieri JR-3 Farmingdale St. 6:29.42 4:16.20 6:02.09 5:17.68 6:15.75 5:38.18 5:41.59
39 Heather Fontaine FR-1 Springfield 5:21.46 7:07.47 4:09.64 5:52.23 6:33.27 4:33.58 5:41.97
40 Sophia Andrew FR-1 Springfield 6:20.88 4:27.65 7:19.21 7:26.07 5:46.57 6:24.31 5:43.13
41 Tess Chilcott FR-1 Springfield 6:45.23 6:52.10 5:09.07 5:02.20 6:28.06 4:00.39 5:43.41
42 Emily Gates SO-2 Stevenson 6:05.48 4:53.08 5:31.00 7:24.78 7:14.44 4:42.73 5:44.79
43 Rachel Pausz FR-1 Georgian Court 6:56.80 7:14.77 6:10.09 6:49.62 5:26.98 6:53.21 5:59.31
44 Alexandra Mackey FR-1 Springfield 7:32.34 6:28.30 8:36.39 6:28.30 4:48.22 6:08.28 6:40.30