February 22, 2019
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL

Girls' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Cheyenne Dunn SR DeLand 42.57 59.72 1:07.40 53.21 59.12 1:13.90 10
2 Talisha Pope SO Columbia 1:13.48 1:00.84 1:07.46 51.80 1:00.23 1:04.45 8
3 Kristina Drew SR The Rock 58.23 1:06.11 53.98 55.80 1:00.65 1:00.65 6
4 Ajmone Myers SO Mandarin 1:18.25 48.91 1:09.08 1:13.36 1:01.13 56.85 5
5 Taylor Veatch SO Buchholz 59.49 1:03.25 1:14.52 1:04.50 1:02.62 56.36 4
6 Oriyah Clayton SO Flagler Palm Coast 44.00 47.77 1:17.31 55.94 1:02.85 1:21.71 3
7 Terren Peterson FR Mandarin 47.59 1:19.97 59.49 1:00.81 1:06.09 50.23 2
  Zuriel Reed 8 P. K. Yonge DNS DNS DNS DNS DNS DNS   

Girls' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Zuriel Reed 8 P. K. Yonge 45.09 1:08.23 59.93 59.33
2 Cheyenne Dunn SR DeLand 46.63 52.61 58.59 59.78
3 Terren Peterson FR Mandarin 46.91 49.92 49.92 1:00.14
4 Talisha Pope SO Columbia 1:17.54 1:16.93 1:10.82 1:01.05
5 Ajmone Myers SO Mandarin 1:16.00 1:17.23 53.33 1:01.29
6 Oriyah Clayton SO Flagler Palm Coast 1:17.53 1:05.65 1:11.90 1:02.52
7 Kristina Drew SR The Rock 1:21.46 54.52 48.88 1:02.66
8 Taylor Veatch SO Buchholz 1:03.17 59.38 49.91 1:03.17
9 Rebecca Duffy SR Bolles 58.19 1:13.37 1:04.52 1:03.25
10 Audrey Millican SR Fleming Island 57.07 1:19.90 46.29 1:03.41
11 Alexis Metzger FR Bolles 1:08.08 54.72 1:10.62 1:03.62
12 Abigail Witt JR Bolles 1:14.90 53.13 47.37 1:04.01
13 Aubrey Burke SR Fleming Island 52.14 49.57 52.79 1:04.37
14 Lane Reinhardt SO Atlantic (PO) 1:08.50 48.93 1:19.58 1:05.23
15 Gabriella Figureroa SO Buchholz 46.34 1:02.65 1:15.05 1:05.26
16 Haylee Gamble JR New Smyrna Beach 1:02.97 47.88 1:00.35 1:05.59
17 Taneria Bass SO Flagler Palm Coast 54.51 1:16.84 46.63 1:05.67
18 Lawren Berry SR Mainland 1:04.16 1:14.08 46.30 1:06.14
19 D'arri Zellner FR Mainland 1:23.35 1:16.08 1:10.78 1:06.15
20 Brielle Landry SR Flagler Palm Coast 54.34 53.01 1:16.20 1:06.26
21 Nichole Harris SO Forest 51.69 57.66 1:23.50 1:06.27
22 Miriam Matthew SR Mainland 56.62 1:01.29 1:16.61 1:06.61
23 Kahdia Jones SO Atlantic (PO) 1:08.25 1:16.28 1:24.98 1:06.91
24 Adriana Neilen SR Fleming Island 1:16.00 59.86 1:04.56 1:07.25
25 Kristen McGrath SO Bolles 50.45 1:20.72 49.10 1:07.26
26 Inari Lynum SO Buchholz 1:04.22 1:08.28 50.03 1:07.60
27 Lauren Troutman SO Mainland 1:25.22 51.81 1:01.36 1:08.17
28 Xaniah Williams SO Buchholz 1:10.35 1:08.28 49.66 1:08.97
29 Shakeria Joseph FR Atlantic (PO) 1:00.79 1:11.15 1:29.80 1:09.07
30 McKenna Casimir FR Flagler Palm Coast 52.68 1:28.72 1:11.39 1:09.31
31 Abigail Thompson SR University (OC) 1:10.70 55.30 1:00.90 1:10.00
32 Emma Richards SO Fleming Island 58.93 1:04.54 1:30.50 1:10.15
33 Kristen Sturdivant SR Flagler Palm Coast 57.01 1:09.68 1:23.76 1:10.38
34 Nyssa Cox SO Atlantic (PO) 1:30.21 57.08 1:14.70 1:10.47
35 Vylette Surita SR St. Augustine 49.53 1:17.12 1:25.61 1:10.75
36 Yasmin Newman FR P. K. Yonge 51.65 1:12.17 53.07 1:10.75
37 Elizabeth Stua SR Forest 1:24.03 1:18.34 1:32.58 1:11.21
38 Halle Bernard SR Flagler Palm Coast 1:08.12 1:01.46 1:23.67 1:14.04
39 Gracie Warren SO New Smyrna Beach 1:25.97 1:14.11 1:22.27 1:14.11
40 Isabella Hernandez FR University (OC) 1:19.27 1:17.78 1:08.05 1:14.78
41 Hailey Bovino FR Flagler Palm Coast 57.07 1:21.10 1:08.34 1:15.09
42 Alyssa Bell SO University (OC) 1:28.72 1:00.15 1:11.43 1:15.18
43 Emily Steinmann SO Seabreeze 1:26.18 1:17.79 1:32.28 1:16.26
44 Josie Corso SR New Smyrna Beach 1:06.67 1:18.43 1:24.71 1:18.43
45 Elissa Olvera JR Forest 1:02.96 1:23.68 1:11.73 1:19.69
46 Ruth Rodriguez SO Flagler Palm Coast 1:20.78 1:00.79 1:03.99 1:19.98
47 Candice Schweizer FR Flagler Palm Coast 1:08.26 1:22.89 1:38.33 1:21.26
48 Shaneah Bynes SR Forest 1:41.64 1:09.12 1:30.26 1:21.31
49 Samantha Share SO New Smyrna Beach 1:36.21 1:17.64 1:47.18 1:24.39
50 Jada Simpson JR Flagler Palm Coast 1:49.60 1:41.11 1:02.87 1:24.96
  Kiley Stahlman FR University (OC) DNS DNS DNS DNS
  Summer Barnett 7 P. K. Yonge DNS DNS DNS DNS
  Joanne Lee SR Nease DNS DNS DNS DNS
  Kayla Ehrlich JR Nease DNS DNS DNS DNS
  Ayanna Anthony FR Columbia DNS DNS DNS DNS
  Rayna Gamache SO DeLand DNS DNS DNS DNS
  Kristen Sturdivant SR Flagler Palm Coast DNS DNS DNS DNS
  Vanessa Torres SR DeLand DNS DNS DNS DNS
  Kaylee Perkins SO DeLand DNS DNS DNS DNS
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Zuriel Reed 8 P. K. Yonge 59.33
12 Abigail Witt JR Bolles 1:04.01
21 Nichole Harris SO Forest 1:06.27
30 McKenna Casimir FR Flagler Palm Coast 1:09.31
32 Emma Richards SO Fleming Island 1:10.15
40 Isabella Hernandez FR University (OC) 1:14.78
43 Emily Steinmann SO Seabreeze 1:16.26
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Terren Peterson FR Mandarin 1:00.14
20 Brielle Landry SR Flagler Palm Coast 1:06.26
31 Abigail Thompson SR University (OC) 1:10.00
37 Elizabeth Stua SR Forest 1:11.21
39 Gracie Warren SO New Smyrna Beach 1:14.11
  Vanessa Torres SR DeLand DNS
  Ayanna Anthony FR Columbia DNS
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
8 Taylor Veatch SO Buchholz 1:17.70 1:20.23 56.86 59.38 1:03.17
17 Taneria Bass SO Flagler Palm Coast 47.29 49.91 1:03.05 1:18.15 1:05.67
22 Miriam Matthew SR Mainland 1:03.95 1:11.94 1:07.95 1:07.28 1:06.61
25 Kristen McGrath SO Bolles 1:16.01 57.85 1:11.97 1:24.75 1:07.26
48 Shaneah Bynes SR Forest 1:14.81 1:37.58 1:23.75 1:05.05 1:21.31
49 Samantha Share SO New Smyrna Beach 1:23.55 1:29.46 1:15.11 1:15.11 1:24.39
  Joanne Lee SR Nease DNS DNS DNS DNS DNS
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Cheyenne Dunn SR DeLand 59.78
6 Oriyah Clayton SO Flagler Palm Coast 1:02.52
26 Inari Lynum SO Buchholz 1:07.60
29 Shakeria Joseph FR Atlantic (PO) 1:09.07
44 Josie Corso SR New Smyrna Beach 1:18.43
45 Elissa Olvera JR Forest 1:19.69
  Summer Barnett 7 P. K. Yonge DNS
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
7 Kristina Drew SR The Rock 1:20.84 1:02.66
13 Aubrey Burke SR Fleming Island 1:03.09 1:04.37
15 Gabriella Figureroa SO Buchholz 58.74 1:05.26
19 D'arri Zellner FR Mainland 50.28 1:06.15
34 Nyssa Cox SO Atlantic (PO) 1:16.11 1:10.47
35 Vylette Surita SR St. Augustine 1:11.46 1:10.75
38 Halle Bernard SR Flagler Palm Coast 1:19.23 1:14.04
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
4 Talisha Pope SO Columbia 1:07.77 50.68 1:01.05 48.84 1:03.50
9 Rebecca Duffy SR Bolles 1:20.96 53.77 1:03.25 1:17.17 1:19.70
23 Kahdia Jones SO Atlantic (PO) 50.86 1:14.27 1:06.91 1:06.24 1:04.91
24 Adriana Neilen SR Fleming Island 57.17 1:13.98 1:07.25 1:12.63 1:15.32
27 Lauren Troutman SO Mainland 55.22 58.63 1:08.17 1:08.86 55.22
33 Kristen Sturdivant SR Flagler Palm Coast 1:26.57 1:27.98 1:10.38 1:06.16 1:16.01
  Kiley Stahlman FR University (OC) DNS DNS DNS DNS DNS
  Kaylee Perkins SO DeLand DNS DNS DNS DNS DNS
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
5 Ajmone Myers SO Mandarin 1:14.16 1:14.16 47.81 1:01.29 1:19.68
10 Audrey Millican SR Fleming Island 1:04.05 1:10.39 1:06.58 1:03.41 45.03
11 Alexis Metzger FR Bolles 1:16.35 45.17 52.17 1:03.62 48.36
14 Lane Reinhardt SO Atlantic (PO) 50.88 1:15.02 1:00.67 1:05.23 1:20.89
47 Candice Schweizer FR Flagler Palm Coast 1:18.83 1:30.20 1:22.08 1:21.26 1:31.83
50 Jada Simpson JR Flagler Palm Coast 1:25.81 1:09.67 59.48 1:24.96 1:42.81
  Kayla Ehrlich JR Nease DNS DNS DNS DNS DNS
  Rayna Gamache SO DeLand DNS DNS DNS DNS DNS
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
16 Haylee Gamble JR New Smyrna Beach 1:09.53 1:06.25 1:05.59
18 Lawren Berry SR Mainland 1:20.69 58.21 1:06.14
28 Xaniah Williams SO Buchholz 1:22.77 1:17.94 1:08.97
36 Yasmin Newman FR P. K. Yonge 1:23.49 1:22.78 1:10.75
41 Hailey Bovino FR Flagler Palm Coast 1:15.09 1:01.58 1:15.09
42 Alyssa Bell SO University (OC) 1:21.20 1:09.17 1:15.18
46 Ruth Rodriguez SO Flagler Palm Coast 1:23.98 1:02.39 1:19.98
  Kristen Sturdivant SR Flagler Palm Coast DNS DNS DNS