February 22, 2019
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL

Boys' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Jacques Guillaume JR Mandarin 49.67 36.76 10
2 Kevar Williams FR DeLand 50.13 37.60 8
3 Darrell Thomas SR Flagler Palm Coast 50.63 59.24 6
4 Sage Keys SR Buchholz 51.50 57.68 5
5 Jared Ashe SR Fleming Island 51.96 36.90 4
6 Malcolm Reed SR Mainland 52.60 38.93 3
7 Jacob Ashe SR Fleming Island 52.65 43.70 2
  Maximus Campbell JR Atlantic (PO) DNF DNF   

Boys' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jacques Guillaume JR Mandarin 55.77 50.24 1:04.31 56.78 58.78
2 Kevar Williams FR DeLand 58.58 50.94 58.58 48.40 59.09
3 Sage Keys SR Buchholz 37.74 51.00 48.96 48.45 43.35
4 Malcolm Reed SR Mainland 35.91 51.30 36.43 51.30 42.07
5 Darrell Thomas SR Flagler Palm Coast 55.42 51.31 58.50 56.96 42.08
6 Jared Ashe SR Fleming Island 52.16 51.64 1:04.04 57.84 52.16
7 Maximus Campbell JR Atlantic (PO) 38.76 51.67 53.74 1:01.49 47.02
8 Jacob Ashe SR Fleming Island 38.91 52.57 57.31 45.74 1:06.77
9 Ryan Clark JR Flagler Palm Coast 1:02.73 52.71 57.99 57.99 1:03.26
10 Daquez Robinson SR Mandarin 41.19 52.80 37.49 57.03 46.47
11 Bryan Jones SO Flagler Palm Coast 1:01.61 53.11 1:06.92 46.21 1:03.20
12 Jeffrey Robinson JR Atlantic (PO) 1:06.97 53.15 45.18 52.09 37.21
13 Joshua Woodcock SO Mandarin 40.94 53.17 1:07.53 1:03.28 54.77
14 Gregory Richards SR Buchholz 39.90 53.20 49.48 48.95 54.80
15 Deandre Daniels JR Buchholz 43.55 53.76 48.39 55.91 39.25
16 Erie Peeples SR New Smyrna Beach 1:00.82 53.82 52.21 56.52 1:09.97
17 Austin St. Laurent SR Fleming Island 1:06.30 53.90 1:05.76 47.44 50.67
18 Matthew Flint SO Flagler Palm Coast 1:09.56 53.92 1:02.55 52.31 1:10.10
19 Justin Kernan SO Forest 38.48 54.19 1:08.28 49.86 38.48
20 James Vega SO Nease 40.50 54.72 50.89 1:06.76 41.59
21 Kenny Sogbesan JR Bolles 1:00.99 55.44 1:02.10 1:10.97 1:12.08
22 Brian Brown SO Mandarin 55.05 55.60 1:01.16 1:10.06 57.27
22 Trevion Hernandez FR Columbia 1:08.39 55.60 41.70 1:04.50 51.16
24 Calvino Crichton SO University (OC) 42.38 55.76 40.15 1:06.36 1:06.92
25 Riley Clymer JR Flagler Palm Coast 49.78 55.93 46.43 1:12.15 1:12.71
26 Joshua Gilbert FR Mainland 48.63 56.54 44.67 1:09.55 56.54
27 Tatum Johnson JR Mainland 44.76 56.65 48.72 40.23 1:00.62
28 Steven Acevedo Colon SR University (OC) 48.21 56.71 1:13.16 39.70 59.55
29 Bentaveyon Knox JR DeLand 52.21 56.75 46.54 1:07.54 49.94
30 Matthew Duguay SO New Smyrna Beach 43.14 56.76 44.28 1:04.14 47.11
31 Lars-Petter Hillesund SR Fleming Island 1:06.00 57.39 59.12 1:05.43 52.80
32 Nicholas Kernan SR Forest 1:14.41 57.68 55.38 1:08.07 49.03
33 Reginald Lewis SR Buchholz 49.07 57.72 54.84 1:13.89 55.99
34 Qua-Wayne Harris SO DeLand 1:08.29 57.87 43.41 1:06.55 49.77
35 Nathaniel Kennard JR Bolles 1:05.69 58.13 1:01.04 1:01.04 1:09.76
36 Durell Gibson FR Atlantic (PO) 47.31 58.40 54.90 1:07.16 54.32
37 Daniel Fulton III SO Columbia 56.27 58.61 41.03 1:02.72 44.55
38 Jack Qu SO Bolles 41.04 58.62 42.80 1:15.62 51.59
39 Garrett Stanley JR Keystone Heights 48.33 58.93 1:06.59 1:11.90 44.79
40 Alex Sheperd SR New Smyrna Beach 1:02.38 59.41 1:04.76 46.94 1:01.20
41 Juan Espino FR Forest 1:11.73 1:00.27 1:06.90 51.84 1:09.31
42 Joshua Thomson JR P. K. Yonge 46.50 1:00.38 44.69 1:18.50 1:16.69
43 Kaden Jung FR New Smyrna Beach 45.31 1:00.41 1:08.27 1:02.83 51.35
44 Sebastian Tirado SO University (OC) 59.39 1:00.60 44.24 1:03.03 45.45
45 David Smith JR Keystone Heights 53.06 1:03.92 1:17.35 46.03 49.22
46 Jayson Lauzurique SO Keystone Heights 53.68 1:04.67 56.27 1:18.25 1:22.78
47 William McDonald FR Columbia 1:04.22 1:04.86 48.00 58.38 1:03.57
48 Michael Khoriakev JR Flagler Palm Coast 1:04.19 1:06.86 1:10.21 58.17 1:22.24
49 Luis Quinones SO Flagler Palm Coast 55.00 1:13.33 1:06.00 1:23.60 1:34.60
  Gio Pitts SO Flagler Palm Coast DNS DNS DNS DNS DNS
  Torrey Gaines JR Atlantic (PO) DNS DNS DNS DNS DNS
  Aaron Belboda SR University (OC) DNS DNS DNS DNS DNS
  Zaire Lindsey JR DeLand DNS DNS DNS DNS DNS
  Quinton McGirth SR Forest DNS DNS DNS DNS DNS
  Joe Bradshaw JR Nease DNS DNS DNS DNS DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Malcolm Reed SR Mainland 51.30 45.66 1:00.02 46.17 36.43 51.82 45.66
13 Joshua Woodcock SO Mandarin 53.17 53.17 37.22 45.20 49.45 49.45 46.26
14 Gregory Richards SR Buchholz 53.20 38.84 53.74 57.46 38.31 54.27 45.76
24 Calvino Crichton SO University (OC) 55.76 42.38 1:04.69 58.55 1:01.34 51.30 39.59
31 Lars-Petter Hillesund SR Fleming Island 57.39 43.05 43.05 50.51 53.95 48.79 48.21
40 Alex Sheperd SR New Smyrna Beach 59.41 41.59 41.59 45.75 1:05.36 47.53 1:16.64
45 David Smith JR Keystone Heights 1:03.92 51.78 1:23.10 54.34 1:15.43 46.67 47.94
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
7 Maximus Campbell JR Atlantic (PO) 40.31 51.67 49.09 45.99
10 Daquez Robinson SR Mandarin 53.86 52.80 54.39 37.49
19 Justin Kernan SO Forest 44.98 54.19 1:00.15 55.28
25 Riley Clymer JR Flagler Palm Coast 49.78 55.93 1:00.97 45.31
26 Joshua Gilbert FR Mainland 58.24 56.54 1:04.46 1:08.42
33 Reginald Lewis SR Buchholz 1:11.58 57.72 48.49 1:06.96
47 William McDonald FR Columbia 53.84 1:04.86 1:16.54 1:22.38
48 Michael Khoriakev JR Flagler Palm Coast 1:03.52 1:06.86 58.17 52.82
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Jacques Guillaume JR Mandarin 50.24 1:00.79
11 Bryan Jones SO Flagler Palm Coast 53.11 43.02
15 Deandre Daniels JR Buchholz 53.76 37.64
17 Austin St. Laurent SR Fleming Island 53.90 1:05.76
38 Jack Qu SO Bolles 58.62 58.04
41 Juan Espino FR Forest 1:00.27 52.44
46 Jayson Lauzurique SO Keystone Heights 1:04.67 57.56
  Gio Pitts SO Flagler Palm Coast DNS DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Sage Keys SR Buchholz 39.27 1:01.71 51.00 54.57 1:04.26 51.51
9 Ryan Clark JR Flagler Palm Coast 56.40 1:00.09 52.71 1:05.89 1:04.31 54.82
12 Jeffrey Robinson JR Atlantic (PO) 40.40 52.62 53.15 55.28 55.28 43.59
22 Brian Brown SO Mandarin 46.15 1:04.50 55.60 1:03.39 56.16 1:03.94
29 Bentaveyon Knox JR DeLand 1:10.94 47.67 56.75 59.59 1:01.86 59.59
39 Garrett Stanley JR Keystone Heights 1:13.67 43.61 58.93 1:10.72 1:13.67 53.63
44 Sebastian Tirado SO University (OC) 1:09.69 1:08.48 1:00.60 46.06 1:13.94 45.45
  Joe Bradshaw JR Nease DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
5 Darrell Thomas SR Flagler Palm Coast 51.31 54.39
21 Kenny Sogbesan JR Bolles 55.44 49.35
27 Tatum Johnson JR Mainland 56.65 1:13.65
32 Nicholas Kernan SR Forest 57.68 49.61
37 Daniel Fulton III SO Columbia 58.61 55.68
43 Kaden Jung FR New Smyrna Beach 1:00.41 55.58
  Aaron Belboda SR University (OC) DNS DNS
  Zaire Lindsey JR DeLand DNS DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Jacob Ashe SR Fleming Island 46.27 41.53 52.57 1:06.77 39.96 1:03.09
16 Erie Peeples SR New Smyrna Beach 41.98 39.29 53.82 54.90 42.52 1:03.51
18 Matthew Flint SO Flagler Palm Coast 45.84 53.38 53.92 52.85 56.62 59.86
20 James Vega SO Nease 56.91 1:08.95 54.72 1:04.03 38.86 1:04.03
28 Steven Acevedo Colon SR University (OC) 1:09.76 42.54 56.71 1:12.59 59.55 53.31
34 Qua-Wayne Harris SO DeLand 1:03.08 47.46 57.87 1:14.08 1:10.03 1:14.66
42 Joshua Thomson JR P. K. Yonge 1:01.59 52.53 1:00.38 1:08.84 44.69 48.91
  Torrey Gaines JR Atlantic (PO) DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
2 Kevar Williams FR DeLand 1:03.17 50.94 54.51
6 Jared Ashe SR Fleming Island 41.32 51.64 53.71
22 Trevion Hernandez FR Columbia 1:03.39 55.60 1:07.28
30 Matthew Duguay SO New Smyrna Beach 1:07.55 56.76 48.25
35 Nathaniel Kennard JR Bolles 53.48 58.13 44.18
36 Durell Gibson FR Atlantic (PO) 1:01.32 58.40 1:12.42
49 Luis Quinones SO Flagler Palm Coast 51.33 1:13.33 1:31.67
  Quinton McGirth SR Forest DNS DNS DNS