January 25-26, 2019
|
UW-Stout-Sports & Fitness Center - Mennomenie, WI
|
200m (Flat)

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Morgan Marek SR-4 Wis.-Eau Claire 12:44.36 9:00.65 11:04.93 10:21.43
2 Sam Slattery JR-3 Wis.-Eau Claire 11:23.91 9:13.34 10:46.60 10:21.73
3 Emma Drangstveit SO-2 Wis.-Eau Claire 10:54.35 7:59.86 10:16.96 10:23.19
4 Linsey Tolkkinen SR-4 Wis.-River Falls 11:13.88 9:09.09 9:27.81 10:23.96
5 Lexie Tremble SR-4 Wis.-Eau Claire 9:57.69 11:57.22 13:31.59 10:29.14
6 Morgan Radel FR-1 Minnesota-Duluth 12:39.54 12:26.89 8:58.01 10:32.95
7 Riley McMahon SO-2 St. Catherine 11:44.17 13:25.67 11:18.79 10:34.38
8 Molly Perkins JR-3 Wis.-Stout 12:48.56 10:16.12 9:44.36 10:35.17
9 Alexandra Robran FR-1 Minnesota-Duluth 11:47.03 9:30.82 9:43.79 10:48.65
10 Katie Faris FR-1 Wis.-Eau Claire 11:54.03 12:32.97 12:52.44 10:49.11
11 Lexie Chambers SO-2 Minnesota-Duluth 11:31.97 10:07.11 11:25.44 10:52.80
12 Elizabeth Schlafke JR-3 Minnesota-Duluth 13:37.66 12:38.31 10:52.81 10:59.40
13 Lizzy Cisewski SO-2 Wis.-Eau Claire 14:12.50 9:28.34 11:40.51 11:00.85
14 Emily Jaeger SR-4 Wis.-Eau Claire 8:56.30 12:48.03 10:48.85 11:02.09
15 Becca Maxwell SR-4 Wis.-Stout 7:45.85 9:45.64 9:05.71 11:05.50
16 Hannah Lamack SO-2 Wis.-Eau Claire 13:14.79 13:21.47 13:41.51 11:07.89
17 Julia Clark SO-2 St. Catherine 10:28.90 11:16.75 11:16.75 11:23.58
18 Rebecca Whipple SR-4 Wis.-Eau Claire 8:19.77 11:17.77 10:02.46 11:24.61
19 Caroline Palen SO-2 Wis.-Eau Claire 12:56.09 12:35.48 13:23.56 11:26.80
20 Danielle Franke JR-3 Saint Mary's (Minn.) 10:21.26 12:11.70 13:06.92 11:30.28
21 Meredith Reynolds FR-1 Minnesota-Duluth 8:43.93 13:16.37 11:59.53 11:38.57
22 Haruka Hamanaka SO-2 Wis.-Superior 9:55.82 8:17.69 12:23.02 11:40.96
23 Alaina Manthey SR-4 Wis.-Superior 8:43.28 13:47.35 8:36.21 11:47.13
24 Mary Holterman JR-3 Wis.-Eau Claire 10:04.83 13:19.24 14:24.04 12:00.03
25 Anna Marinc FR-1 Saint Mary's (Minn.) 12:09.50 13:21.72 9:45.04 12:02.27
26 Isabel Bibeau FR-1 Minnesota-Duluth 11:48.96 12:48.04 9:50.80 12:18.50
27 Nicole Koski FR-1 Wis.-Superior 9:30.18 12:13.09 14:26.38 12:20.49
28 Karee Joedeman SO-2 Northwestern (Minn.) 14:08.27 9:48.44 9:56.08 12:44.20
29 Mathea Brink JR-3 Wis.-Superior 12:24.70 14:04.51 13:33.80 12:47.73
30 Sam Witmer SR-4 St. Catherine 16:16.85 14:59.93 9:21.50 12:49.17
31 Anna Kalin JR-3 Wis.-Superior 10:06.41 13:44.09 10:29.73 12:57.44
32 Emma Ririe FR-1 Saint Mary's (Minn.) 12:28.91 11:57.04 10:13.47 13:16.71
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
11 Lexie Chambers SO-2 Minnesota-Duluth 10:52.80 8:09.60
15 Becca Maxwell SR-4 Wis.-Stout 11:05.50 13:58.53
17 Julia Clark SO-2 St. Catherine 11:23.58 9:20.54
19 Caroline Palen SO-2 Wis.-Eau Claire 11:26.80 10:04.39
20 Danielle Franke JR-3 Saint Mary's (Minn.) 11:30.28 11:57.90
21 Meredith Reynolds FR-1 Minnesota-Duluth 11:38.57 11:17.62
22 Haruka Hamanaka SO-2 Wis.-Superior 11:40.96 9:41.80
23 Alaina Manthey SR-4 Wis.-Superior 11:47.13 10:43.49
24 Mary Holterman JR-3 Wis.-Eau Claire 12:00.03 9:36.03
25 Anna Marinc FR-1 Saint Mary's (Minn.) 12:02.27 9:30.60
26 Isabel Bibeau FR-1 Minnesota-Duluth 12:18.50 12:18.50
27 Nicole Koski FR-1 Wis.-Superior 12:20.49 11:50.87
28 Karee Joedeman SO-2 Northwestern (Minn.) 12:44.20 10:03.72
29 Mathea Brink JR-3 Wis.-Superior 12:47.73 14:42.89
30 Sam Witmer SR-4 St. Catherine 12:49.17 12:56.87
31 Anna Kalin JR-3 Wis.-Superior 12:57.44 10:06.41
32 Emma Ririe FR-1 Saint Mary's (Minn.) 13:16.71 9:41.60
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Morgan Marek SR-4 Wis.-Eau Claire 11:29.79 10:21.43
2 Sam Slattery JR-3 Wis.-Eau Claire 12:38.51 10:21.73
3 Emma Drangstveit SO-2 Wis.-Eau Claire 8:18.56 10:23.19
4 Linsey Tolkkinen SR-4 Wis.-River Falls 13:24.91 10:23.96
5 Lexie Tremble SR-4 Wis.-Eau Claire 10:35.44 10:29.14
6 Morgan Radel FR-1 Minnesota-Duluth 12:52.20 10:32.95
7 Riley McMahon SO-2 St. Catherine 11:31.48 10:34.38
8 Molly Perkins JR-3 Wis.-Stout 9:44.36 10:35.17
9 Alexandra Robran FR-1 Minnesota-Duluth 10:16.22 10:48.65
10 Katie Faris FR-1 Wis.-Eau Claire 12:13.50 10:49.11
12 Elizabeth Schlafke JR-3 Minnesota-Duluth 9:13.90 10:59.40
13 Lizzy Cisewski SO-2 Wis.-Eau Claire 8:35.47 11:00.85
14 Emily Jaeger SR-4 Wis.-Eau Claire 13:07.89 11:02.09
16 Hannah Lamack SO-2 Wis.-Eau Claire 11:01.22 11:07.89
18 Rebecca Whipple SR-4 Wis.-Eau Claire 8:12.92 11:24.61