January 25-26, 2019
|
UW-Stout-Sports & Fitness Center - Mennomenie, WI
|
200m (Flat)

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Haleigh Reindl FR-1 Minnesota-Duluth 2:17.27
2 Hanna Reed SR-4 Wis.-Eau Claire 2:18.90
3 Isabelle Brezinka SO-2 Minnesota-Duluth 2:21.15
4 Aria Plewa SO-2 St. Scholastica 2:24.33
5 Michelle Hirsch FR-1 Wis.-Eau Claire 2:24.46
6 Sasha Riley JR-3 Wis.-Eau Claire 2:24.64
7 Marie Morrier SR-4 St. Catherine 2:27.38
8 Lisa LaBelle JR-3 Wis.-Eau Claire 2:29.36
9 Rhianna Rinke JR-3 Minnesota-Duluth 2:30.19
10 Kathryn Webb JR-3 Minnesota-Duluth 2:31.68
11 Juliette Martin SO-2 St. Catherine 2:33.95
12 Morgan Landry FR-1 Wis.-Eau Claire 2:34.57
13 Noelle Olson FR-1 Crown 2:35.08
14 Michaela Ruhman SR-4 Wis.-Superior 2:35.17
15 Allie Dennis FR-1 Northwestern (Minn.) 2:39.12
16 Julia VanWatermeulen FR-1 Saint Mary's (Minn.) 2:43.91
17 Lia Gentilini FR-1 St. Scholastica 2:47.09
18 Lynnea Asp SO-2 Crown 2:48.16
19 Morgen Lux SO-2 Wis.-Stout 2:50.54
20 Jessica Darling FR-1 Crown 2:53.11
21 Emma Meyer FR-1 St. Catherine 2:58.45
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
10 Kathryn Webb JR-3 Minnesota-Duluth 2:43.82 1:59.83 2:24.10 2:21.07 1:53.76 2:31.68 2:52.92
11 Juliette Martin SO-2 St. Catherine 2:46.27 2:49.35 2:38.57 2:13.94 3:09.36 2:33.95 2:12.40
15 Allie Dennis FR-1 Northwestern (Minn.) 2:13.66 2:15.26 3:15.72 3:25.27 1:54.57 2:39.12 2:45.49
17 Lia Gentilini FR-1 St. Scholastica 3:20.51 2:38.74 1:58.64 2:28.71 2:12.01 2:47.09 2:53.78
19 Morgen Lux SO-2 Wis.-Stout 1:59.38 2:24.96 2:55.66 1:59.38 2:01.09 2:50.54 2:16.44
20 Jessica Darling FR-1 Crown 3:10.43 2:11.57 3:34.66 3:29.47 2:35.80 2:53.11 2:01.18
21 Emma Meyer FR-1 St. Catherine 2:56.67 2:13.84 2:42.39 3:09.16 2:49.53 2:58.45 3:30.57
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Lisa LaBelle JR-3 Wis.-Eau Claire 2:06.96 2:51.77 2:29.36 3:14.17 2:08.45 2:32.35
12 Morgan Landry FR-1 Wis.-Eau Claire 3:17.85 3:17.85 2:34.57 1:59.02 2:42.30 3:16.31
13 Noelle Olson FR-1 Crown 2:13.37 2:30.43 2:35.08 2:41.29 2:16.47 1:57.86
14 Michaela Ruhman SR-4 Wis.-Superior 2:18.11 2:35.17 2:35.17 2:41.38 2:56.90 2:41.38
16 Julia VanWatermeulen FR-1 Saint Mary's (Minn.) 3:23.25 3:13.42 2:43.91 2:43.91 2:20.97 2:02.94
18 Lynnea Asp SO-2 Crown 3:15.07 3:26.84 2:48.16 3:11.71 3:31.89 2:16.21
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Haleigh Reindl FR-1 Minnesota-Duluth 2:17.27 1:37.47 2:26.88 2:24.14 2:20.02
2 Hanna Reed SR-4 Wis.-Eau Claire 2:18.90 2:27.24 2:20.29 2:09.18 2:35.57
3 Isabelle Brezinka SO-2 Minnesota-Duluth 2:21.15 1:47.28 1:58.57 2:39.50 2:07.04
4 Aria Plewa SO-2 St. Scholastica 2:24.33 2:04.13 2:35.88 3:04.75 3:01.86
5 Michelle Hirsch FR-1 Wis.-Eau Claire 2:24.46 2:53.36 2:14.35 2:33.13 2:11.46
6 Sasha Riley JR-3 Wis.-Eau Claire 2:24.64 3:02.25 2:17.41 2:23.20 2:39.11
7 Marie Morrier SR-4 St. Catherine 2:27.38 3:10.12 1:43.17 2:31.81 2:00.86
9 Rhianna Rinke JR-3 Minnesota-Duluth 2:30.19 3:00.23 2:42.21 2:43.71 2:33.20