January 25-26, 2019
|
UW-Stout-Sports & Fitness Center - Mennomenie, WI
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Darin Lau 5 Unattached 8:16.78 9:22.67 5:59.91 8:26.91 9:42.95
2 Luke Lahr SR-4 Minnesota-Duluth 6:12.36 10:52.91 6:22.56 8:30.08 8:24.98
3 Patrick Treacy SR-4 Wis.-Eau Claire 8:02.11 6:44.35 10:01.34 8:38.39 7:25.82
4 Mike Friedman SR-4 Wis.-Stout 8:27.44 8:48.37 11:09.61 8:43.13 10:27.76
5 Isaac Overmyer SR-4 Minnesota-Duluth 6:22.85 10:29.33 11:06.04 8:44.44 8:49.69
6 Mike Fifield JR-3 Wis.-Stout 11:07.35 7:21.40 10:46.33 8:45.47 10:20.06
7 Owen Smalley SO-2 Minnesota-Duluth 10:47.38 8:41.06 11:13.69 8:46.32 6:24.22
8 Easton Foss SR-4 St. Scholastica 7:43.24 6:13.75 10:31.68 8:46.40 7:32.71
9 Drew Lannoye   Twin Cities Track Club 7:45.90 10:14.14 11:22.97 8:49.43 8:44.14
10 Wyatt Elmer   Unattached 8:18.25 9:21.86 8:23.55 8:50.05 8:28.85
11 Connor Dolan SO-2 Wis.-Eau Claire 6:29.12 10:55.64 8:37.05 8:53.04 11:00.97
12 Braydon Kubat SO-2 Minnesota-Duluth 10:18.61 10:34.61 11:01.27 8:53.28 10:50.61
13 Kyler Lueck JR-3 Wis.-Eau Claire 7:07.95 8:06.79 8:17.49 8:54.93 9:05.63
14 Aleksandr Ilyushev JR-3 Wis.-Stout 7:51.69 7:24.89 8:07.77 8:56.01 10:59.30
15 Alex Winn JR-3 Wis.-Eau Claire 9:11.51 11:32.09 9:43.95 9:00.69 8:44.47
16 Daniel Ressler SR-4 Wis.-Stout 8:50.13 10:59.95 9:27.99 9:00.94 11:21.59
17 Anthony Dupont SR-4 Wis.-Eau Claire 10:27.77 6:24.24 11:11.07 9:01.18 8:01.65
18 Jace Bartz FR-1 Wis.-Eau Claire 11:34.76 10:24.20 11:34.76 9:02.78 6:47.09
19 Kendall Hill JR-3 Minnesota-Duluth 9:03.67 6:26.01 8:31.05 9:03.67 8:47.36
20 Matt Lancour SR-4 Wis.-Stout 11:14.11 7:45.85 10:19.30 9:08.05 6:56.52
21 Chad Couser SO-2 Wis.-Eau Claire 10:49.63 6:58.41 9:21.54 9:10.53 11:33.67
22 Bailey Wilson JR-3 Wis.-Eau Claire 9:33.20 11:12.41 8:38.08 9:11.15 9:38.71
23 Henry Seeb JR-3 Wis.-Superior 7:56.62 9:14.20 10:59.50 9:14.20 6:27.94
24 Harrison Redepenning SO-2 Wis.-Eau Claire 8:52.62 7:57.14 7:07.21 9:14.81 12:01.26
25 Jorge Pichardo SR-4 Viterbo 8:48.85 9:55.65 9:55.65 9:16.68 8:48.85
26 Dan Lau FR-1 Wis.-Eau Claire 11:53.05 9:11.50 7:59.08 9:17.07 9:00.36
27 Zachary Mazurek SR-4 Wis.-Superior 7:49.56 7:27.20 8:45.45 9:18.99 7:16.02
28 Brian Mathews FR-1 Wis.-Stout 7:55.29 6:48.19 6:31.42 9:19.16 7:27.33
29 Isaiah Olsem SO-2 Saint Mary's (Minn.) 9:20.75 8:47.11 9:37.58 9:20.75 11:35.33
30 Tanner Moris SO-2 Saint Mary's (Minn.) 11:36.65 6:50.13 7:29.45 9:21.81 7:40.69
31 Eric Neuwirth FR-1 Wis.-Stout 10:35.08 11:25.66 11:25.66 9:22.01 10:01.35
32 Braxton Doucette FR-1 Wis.-Eau Claire 9:30.07 9:30.07 8:16.69 9:24.42 10:15.22
33 Jonathan Tostenson FR-1 Minnesota-Duluth 9:59.86 8:01.02 9:14.59 9:25.90 10:56.45
34 Jordan Malikowski SO-2 Saint Mary's (Minn.) 11:56.39 7:34.85 7:06.42 9:28.56 9:51.31
35 Andrew Kempf Sophomore EC Unattached 8:33.06 9:19.18 6:55.06 9:36.47 10:05.30
36 Matthew Olson Sophomore Unattached 6:48.91 11:05.93 7:00.59 9:44.15 12:04.35
37 Ben Seme   Unattached 11:12.06 9:25.01 7:14.16 9:54.74 7:43.90
38 Travis Gee SO-2 Wis.-Superior 7:02.79 10:28.14 7:14.87 10:03.98 11:10.42
39 Luke Vrooman Senior Unattached 9:26.25 8:55.81 12:10.65 10:08.87 11:09.76
40 Bennett Rozek FR-1 Wis.-Stout 12:36.84 11:23.00 7:59.95 10:15.31 8:24.56
41 Tyler Northey FR-1 Saint Mary's (Minn.) 10:52.25 8:04.53 10:02.56 10:21.19 13:27.55
42 Adam Jacobi SO-2 Wis.-River Falls 12:58.32 8:54.68 13:52.47 11:16.80 9:08.21
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
25 Jorge Pichardo SR-4 Viterbo 9:16.68 7:58.75
28 Brian Mathews FR-1 Wis.-Stout 9:19.16 9:07.98
29 Isaiah Olsem SO-2 Saint Mary's (Minn.) 9:20.75 9:15.15
30 Tanner Moris SO-2 Saint Mary's (Minn.) 9:21.81 9:04.96
31 Eric Neuwirth FR-1 Wis.-Stout 9:22.01 12:10.62
32 Braxton Doucette FR-1 Wis.-Eau Claire 9:24.42 8:33.63
33 Jonathan Tostenson FR-1 Minnesota-Duluth 9:25.90 8:51.95
34 Jordan Malikowski SO-2 Saint Mary's (Minn.) 9:28.56 7:34.85
35 Andrew Kempf Sophomore EC Unattached 9:36.47 10:22.59
37 Ben Seme   Unattached 9:54.74 8:49.32
38 Travis Gee SO-2 Wis.-Superior 10:03.98 10:10.02
39 Luke Vrooman Senior Unattached 10:08.87 12:22.83
40 Bennett Rozek FR-1 Wis.-Stout 10:15.31 7:35.33
41 Tyler Northey FR-1 Saint Mary's (Minn.) 10:21.19 10:39.83
42 Adam Jacobi SO-2 Wis.-River Falls 11:16.80 11:03.27
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
12 Braydon Kubat SO-2 Minnesota-Duluth 7:59.96 6:45.30 6:39.96 6:39.96 10:45.27 9:03.95 8:53.28
14 Aleksandr Ilyushev JR-3 Wis.-Stout 10:53.94 6:36.65 8:18.49 7:14.17 6:42.01 9:33.53 8:56.01
15 Alex Winn JR-3 Wis.-Eau Claire 6:40.11 8:39.07 11:26.68 8:17.44 9:00.69 6:23.89 9:00.69
16 Daniel Ressler SR-4 Wis.-Stout 11:16.18 7:07.35 11:27.00 10:49.13 10:59.95 10:32.90 9:00.94
17 Anthony Dupont SR-4 Wis.-Eau Claire 10:11.54 11:27.30 8:01.65 11:32.71 10:06.13 10:16.95 9:01.18
18 Jace Bartz FR-1 Wis.-Eau Claire 8:57.36 8:30.22 7:19.66 8:41.07 6:19.95 11:29.33 9:02.78
19 Kendall Hill JR-3 Minnesota-Duluth 11:46.78 9:14.55 7:58.43 8:47.36 6:31.45 8:41.93 9:03.67
20 Matt Lancour SR-4 Wis.-Stout 8:29.69 7:18.44 10:41.22 7:07.48 11:30.55 11:36.03 9:08.05
21 Chad Couser SO-2 Wis.-Eau Claire 7:31.44 7:14.92 10:55.13 10:11.09 10:05.59 8:26.49 9:10.53
23 Henry Seeb JR-3 Wis.-Superior 8:52.04 7:01.20 11:43.84 11:21.67 11:05.04 10:59.50 9:14.20
24 Harrison Redepenning SO-2 Wis.-Eau Claire 11:22.42 11:55.71 9:48.10 6:56.11 9:59.20 8:52.62 9:14.81
26 Dan Lau FR-1 Wis.-Eau Claire 7:25.66 11:36.34 11:53.05 7:03.38 9:05.93 10:07.21 9:17.07
27 Zachary Mazurek SR-4 Wis.-Superior 11:21.97 11:55.51 10:03.71 11:16.38 7:04.84 7:16.02 9:18.99
36 Matthew Olson Sophomore Unattached 11:00.09 7:12.27 11:40.98 12:39.40 11:23.46 11:05.93 9:44.15
Men's 3000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Darin Lau 5 Unattached 10:53.92 8:26.91
2 Luke Lahr SR-4 Minnesota-Duluth 6:22.56 8:30.08
3 Patrick Treacy SR-4 Wis.-Eau Claire 6:02.88 8:38.39
4 Mike Friedman SR-4 Wis.-Stout 9:09.29 8:43.13
5 Isaac Overmyer SR-4 Minnesota-Duluth 7:46.76 8:44.44
6 Mike Fifield JR-3 Wis.-Stout 8:45.47 8:45.47
7 Owen Smalley SO-2 Minnesota-Duluth 11:13.69 8:46.32
8 Easton Foss SR-4 St. Scholastica 6:13.75 8:46.40
9 Drew Lannoye   Twin Cities Track Club 9:00.02 8:49.43
10 Wyatt Elmer   Unattached 11:23.77 8:50.05
11 Connor Dolan SO-2 Wis.-Eau Claire 6:29.12 8:53.04
13 Kyler Lueck JR-3 Wis.-Eau Claire 11:19.37 8:54.93
22 Bailey Wilson JR-3 Wis.-Eau Claire 6:47.86 9:11.15