February 9, 2019
|
Wis.-Platteville-Williams FH - Platteville, WI
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Alec Bass   Unattached 7:34.20 6:46.67 7:55.33 8:37.58 8:48.14 6:46.67 9:09.27
2 Tom Altier FR-1 Luther 11:03.13 11:08.43 11:24.35 9:54.16 8:50.50 9:06.42 11:29.65
3 Alex Streitz SR-4 Luther 9:44.94 8:41.13 7:05.41 8:41.13 8:51.76 7:32.00 8:19.86
4 Dan Arkes SR-4 Beloit 9:02.08 8:19.14 8:40.61 10:11.85 8:56.71 8:03.04 9:55.75
5 David Will SO-2 Luther 8:22.09 11:46.23 7:21.40 7:32.43 9:11.74 9:44.85 9:17.26
6 Will Simonson SR-4 Luther 10:58.04 7:33.44 6:54.73 11:36.75 9:12.97 7:33.44 7:44.50
7 Mark Biechler FR-1 Dubuque 11:19.06 9:27.74 9:16.60 9:44.43 9:16.60 7:08.59 9:16.60
8 Colin Weber JR-3 Luther 11:33.35 8:51.20 8:23.24 10:09.48 9:19.15 10:43.03 9:19.15
9 Fred Farrand FR-1 Luther 9:27.57 10:18.15 7:57.66 11:08.72 9:21.95 10:06.91 9:44.43
10 Chris Krahn SO-2 Wisconsin Lutheran 11:04.20 9:39.77 9:51.03 9:17.26 9:22.88 8:54.74 6:45.28
11 Stefan Hankerson SR-4 Luther 6:44.21 8:09.61 9:06.54 7:18.37 9:29.31 11:51.64 6:55.60
12 Quenton Max FR-1 Luther 8:33.52 8:10.69 9:02.05 7:47.87 9:30.57 7:30.75 10:27.63
13 Avery Sutherland JR-3 Beloit 8:14.24 9:17.45 10:43.66 7:22.52 9:34.69 9:57.68 10:14.92
14 Brady Stuck SR-4 Wisconsin Lutheran 8:52.42 7:08.25 11:57.60 8:35.06 9:38.71 9:44.50 10:13.44
15 Jayden Oshirak FR-1 Dubuque 8:13.89 10:39.15 10:56.58 9:52.66 9:41.04 9:52.66 12:12.11
16 Yusuke Hatano JR-3 Beloit 7:25.31 10:59.06 9:35.93 8:36.56 9:53.74 8:12.81 12:04.37
17 Nathaniel Bodnar SO-2 Lake Forest 10:17.80 7:29.85 7:59.84 12:59.74 9:59.80 8:53.83 7:29.85
18 Sam Barton SO-2 Lake Forest 12:33.39 9:56.69 12:09.28 12:39.42 10:02.71 12:57.50 10:14.77
19 Noah Sisson SR-4 Beloit 8:30.15 8:42.59 9:57.25 7:40.38 10:22.13 10:03.47 8:05.27
20 Michael Mikhail SO-2 Judson 9:53.86 12:00.21 12:06.53 9:22.27 10:31.76 8:06.46 13:16.02
21 John Tower, Jr. SO-2 Beloit 11:49.15 11:42.76 8:56.65 13:44.15 10:38.87 7:59.16 13:18.59
22 Jon Heesch   Unattached 11:19.24 7:52.23 8:18.11 10:01.61 10:46.89 11:06.30 12:30.40
23 Ryan Dziengel FR-1 Concordia (Wis.) 9:52.70 12:48.55 8:47.57 10:31.77 10:51.31 12:55.06 10:12.24
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Alec Bass   Unattached 8:48.14 10:39.05
2 Tom Altier FR-1 Luther 8:50.50 10:41.91
3 Alex Streitz SR-4 Luther 8:51.76 9:44.94
4 Dan Arkes SR-4 Beloit 8:56.71 7:09.37
5 David Will SO-2 Luther 9:11.74 11:02.09
6 Will Simonson SR-4 Luther 9:12.97 10:08.27
7 Mark Biechler FR-1 Dubuque 9:16.60 7:47.55
8 Colin Weber JR-3 Luther 9:19.15 10:20.66
9 Fred Farrand FR-1 Luther 9:21.95 8:31.38
10 Chris Krahn SO-2 Wisconsin Lutheran 9:22.88 9:45.40
11 Stefan Hankerson SR-4 Luther 9:29.31 9:46.39
12 Quenton Max FR-1 Luther 9:30.57 9:59.10
15 Jayden Oshirak FR-1 Dubuque 9:41.04 9:00.37
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
13 Avery Sutherland JR-3 Beloit 12:09.86 11:46.87 10:20.67 10:03.43 9:57.68 9:34.69
14 Brady Stuck SR-4 Wisconsin Lutheran 10:36.59 8:00.33 10:53.95 9:32.93 7:14.04 9:38.71
16 Yusuke Hatano JR-3 Beloit 7:43.12 6:55.62 8:48.43 11:04.99 10:29.37 9:53.74
17 Nathaniel Bodnar SO-2 Lake Forest 9:05.82 9:35.81 7:41.85 8:47.83 9:59.80 9:59.80
18 Sam Barton SO-2 Lake Forest 8:02.17 7:50.12 13:03.53 8:32.31 8:20.25 10:02.71
19 Noah Sisson SR-4 Beloit 11:24.35 8:55.04 12:20.34 10:03.47 9:38.58 10:22.13
20 Michael Mikhail SO-2 Judson 12:25.48 8:00.14 7:53.82 10:19.13 10:00.18 10:31.76
21 John Tower, Jr. SO-2 Beloit 8:56.65 7:27.21 12:40.26 11:10.82 10:19.71 10:38.87
22 Jon Heesch   Unattached 10:46.89 10:27.49 11:12.77 13:02.74 10:53.36 10:46.89
23 Ryan Dziengel FR-1 Concordia (Wis.) 11:17.37 10:57.83 13:53.68 8:15.00 12:09.47 10:51.31