February 8- 9, 2019
|
Boston University-Track & Tennis Center - Boston, MA
|
200m (Banked)

Men 5000 M Run

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Joe Stilin   On + Zap Endurence 11:02.54 16:50.37 13:48.17 10:21.13
2 Josh Izewski   On + ZAP Endurance 11:11.19 11:52.63 13:48.63 15:19.78
3 Iliass Aouani SR-4 Syracuse 11:05.50 15:48.34 13:51.87 14:00.19
4 Kyle Gronostaj SR-4 Albany 11:19.03 15:50.64 14:08.78 9:54.15
5 Dylan Gearinger Senior Philadelphia Runner Track 17:55.54 13:22.39 14:13.60 13:05.32
6 Kyle Brackman Junior UNAT-Connecticut 13:56.87 18:30.13 14:13.94 11:57.31
7 David Melly   Tracksmith Hare AC 13:50.40 12:50.48 14:16.08 14:50.33
8 Alexander Kushen SR-4 Dartmouth 14:33.66 11:25.23 14:16.53 12:59.45
9 Grant O'Connor SR-4 RPI 15:09.31 11:00.54 14:17.84 14:26.42
10 Golbiowski Nick SR-4 North Carolina 17:52.44 12:17.84 14:17.95 12:26.42
11 Matt Thornton JR-3 North Carolina 13:47.24 15:04.79 14:21.70 10:03.19
12 Tyler Andrews Senior HOKA ONE ONE 17:15.52 11:30.35 14:22.93 10:21.31
13 Jeremy Brown SO-2 North Carolina 14:27.10 14:44.45 14:27.10 16:28.50
14 Kristian Holm Jensen   Temple 18:25.74 18:25.74 14:30.66 18:08.33
15 Brendan Murray FR-1 Yale 15:43.72 10:20.41 14:33.81 12:48.96
16 Henry Jaques SO-2 RPI 13:41.73 13:24.25 14:34.18 11:39.35
17 Brad Mish   BAA 14:34.92 12:58.68 14:34.92 14:34.92
18 Christian Stafford SR-4 Northeastern 16:38.74 12:15.91 14:36.08 13:08.48
19 Franklin Livolsi JR-3 Widener 16:39.16 17:40.51 14:36.45 18:41.86
20 Anton Harrsen   Temple 15:13.23 16:49.82 14:38.10 13:45.42
21 Anthony Larouche   CAUL 18:53.81 13:02.24 14:38.92 11:07.98
22 Evan Feigel SR-4 RIT 17:17.99 13:02.89 14:39.65 18:37.16
23 Matthew Kazanjian JR-3 Widener 14:13.60 13:12.00 14:40.00 11:52.80
24 Peter Geithner 7 New York Athletic Club 16:54.12 18:04.67 14:41.84 18:13.49
25 Harry Powell Senior Temple 13:22.53 16:36.55 14:41.90 18:13.56
26 Graham Peet SR-4 Haverford 10:53.38 15:44.75 14:42.94 13:58.80
27 Sam Morse   Syracuse Track Club 13:59.16 14:34.49 14:43.32 12:04.33
28 Peter Francia Junior Western Mass Distance Pro 14:35.22 12:13.77 14:44.06 10:45.37
29 Sam Montclair   HartBeat TC 12:22.66 13:33.39 14:44.12 17:23.27
30 Charlie Gardner SO-2 Yale 17:06.38 10:37.07 14:44.81 18:17.17
31 Marc-André Trudeau Perron   Saint-Laurent Select 19:11.14 15:29.77 14:45.49 18:35.72
32 Cade Brown FR-1 Yale 15:04.14 18:45.74 14:46.41 16:06.19
33 Jonathan Lomogda JR-3 Yale 17:11.38 11:42.41 14:49.12 11:42.41
34 Otto Kingstedt SR-4 RIT 11:34.34 12:45.56 14:50.18 19:17.24
35 Michael Famiglietti SR-4 UMass Amherst 12:10.21 12:01.30 14:50.49 17:30.78
36 Adam Freudenthal Senior Tracksmith Hare AC 17:22.17 14:32.93 14:50.74 15:44.19
37 Justin Carbone SO-2 UMass Lowell 12:37.41 17:04.72 14:51.06 10:50.48
38 Christopher Sims SO-2 Roberts Wesleyan 15:02.96 10:52.64 14:54.02 11:37.34
39 Joe Domanico JR-3 RPI 16:05.74 12:49.02 14:54.20 10:25.94
40 Zach Seiger   Temple 12:04.44 17:08.53 14:54.37 13:24.94
41 Patrick Perry SO-2 Yale 18:11.21 15:48.10 14:54.43 12:49.21
42 Aaron Willingham SR-4 Maine 12:22.45 13:07.17 14:54.51 15:12.40
43 Teage! O'Connor   GMAA 17:53.51 12:13.57 14:54.59 19:14.03
44 Michael Rautter JR-3 Siena 18:03.50 14:10.68 14:55.45 12:41.14
45 William Randall SR-4 Siena 16:43.89 14:20.48 14:56.33 12:06.03
46 Donovan Mears   Temple 18:49.75 14:02.83 14:56.62 18:58.71
47 Andrew Mah FR-1 MIT 11:58.24 14:03.93 14:57.79 10:46.41
48 Paul Gennaro   Mohegan Striders 17:57.41 13:46.02 14:57.84 10:55.43
49 Ryan Clifford SR-4 Mansfield 15:43.39 11:13.85 14:58.46 16:37.29
50 Alex Fitzgerald   BAA 15:52.53 14:13.68 14:58.61 18:34.28
51 Erik LaCourt SO-2 RPI 18:25.61 11:41.12 14:58.87 14:13.93
52 Spencer Fields SR-4 Rhodes 18:25.68 11:32.17 14:58.92 11:05.20
53 Danny Napora JR-3 RPI 11:05.38 14:41.17 14:59.15 14:41.17
54 Kevin Lapsansky   Temple 16:38.15 12:17.37 14:59.23 13:38.30
55 Michael Kiernan JR-3 Quinnipiac 17:08.67 15:56.48 15:02.34 14:53.32
56 Greg Thomas SR-4 Eastern 18:30.62 14:26.83 15:02.94 12:20.41
57 Matt Chorney Senior Jackson Hole 13:15.06 16:24.79 15:03.47 11:17.61
58 Chris Angelo   HartBeat TC 12:39.22 15:58.06 15:03.83 11:17.88
59 Ryan Herlihy SR-4 Haverford 11:46.01 11:46.01 15:05.13 16:44.70
60 Jake Lange SO-2 Williams 12:22.45 11:00.96 15:05.42 13:34.88
61 Nicholas Arnecke SR-4 SUNY Delhi 17:32.26 15:52.48 15:07.12 10:34.99
62 Sean Welch SR-4 SUNY Geneseo 14:13.85 19:22.69 15:08.35 13:10.27
63 Will LaCroix   Unattached 12:06.81 14:14.00 15:08.51 16:39.37
64 Josh Derrick JR-3 MIT 17:25.79 15:45.76 15:09.38 13:20.26
65 Quincy Amabile SO-2 Mansfield 10:54.87 16:49.58 15:09.53 18:56.92
66 Daryn Hutchings SR-4 Binghamton 18:57.12 19:15.31 15:09.69 17:26.15
67 Matthew Sayre SO-2 SUNY Geneseo 10:37.23 18:12.39 15:10.32 16:41.36
68 Justin Levine JR-3 Bates 18:03.43 19:07.16 15:10.44 11:04.63
69 Dominic Voehler SR-4 Rhodes 18:12.90 11:32.17 15:10.75 15:01.65
70 Justin Shaffer SR-4 Roberts Wesleyan 14:25.50 17:27.71 15:11.05 12:45.29
71 Abshir Yerow JR-3 SUNY Delhi 19:27.84 13:41.14 15:12.37 10:47.79
72 Christopher Allen   BAA 14:18.66 14:46.06 15:13.46 13:23.85
73 Bart Rust FR-1 Bates 11:34.36 13:05.72 15:13.62 19:20.30
74 Johnny Capobianco JR-3 RPI 17:04.48 12:30.07 15:14.71 13:24.95
75 Simon Voorhees   Philadelphia Runner Track 13:43.49 16:55.63 15:14.98 14:47.53
76 Pelle Nogueira SO-2 TCNJ 13:34.55 13:52.85 15:15.22 12:21.33
77 Conor Madden JR-3 Haverford 11:20.29 11:11.10 15:19.31 15:00.93
78 Nicholas Grudev Senior GME 11:11.23 19:18.56 15:19.49 14:42.71
79 Evan Atherton SO-2 RPI 11:30.12 19:19.41 15:20.16 13:38.95
80 Paul Markovina   Hofstra 11:57.78 14:15.82 15:20.23 10:53.37
81 Samuel Beauvais Senior Sherbrooke 15:03.14 12:54.12 15:21.57 15:58.44
82 Christopher Rivas JR-3 Marist 13:41.20 17:59.55 15:22.69 18:45.69
83 Andre Gallant JR-3 Coast Guard 12:55.69 11:41.82 15:23.44 16:09.62
84 Tim Rossi   Brooklyn Track Club 11:05.15 11:51.35 15:23.82 16:56.21
85 Jacob Davis SO-2 RPI 19:51.93 16:37.89 15:23.97 15:23.97
86 Adam Hearn SR-4 Rhodes 17:24.37 19:24.52 15:24.22 17:42.86
87 Colton Atkinson SR-4 Coast Guard 17:24.98 12:47.55 15:24.76 12:10.56
88 Lucas Sutton JR-3 SUNY Geneseo 18:11.57 12:47.80 15:25.06 18:48.58
89 Adam Cortez SO-2 SE Louisiana 14:12.02 14:21.28 15:26.10 14:21.28
90 Ryan Berlin JR-3 RPI 19:27.08 10:48.38 15:26.25 14:49.20
91 Jack Hunter SO-2 Haverford 18:51.48 16:13.82 15:27.44 13:26.88
92 Riley Grossman FR-1 SUNY Geneseo 11:35.61 10:49.24 15:27.48 18:32.98
93 Peter Buckley FR-1 Haverford 17:00.28 10:49.27 15:27.52 12:31.30
94 Finn Jacobson-S SO-2 MIT 13:27.04 14:13.42 15:27.63 13:54.87
95 Bradley Farnham SO-2 SUNY Geneseo 19:10.38 16:41.94 15:27.72 12:03.63
96 Colin Beasor SO-2 SUNY Geneseo 17:38.16 10:49.75 15:28.21 16:23.91
97 Bryton Henry JR-3 Eastern 14:51.25 15:37.67 15:28.38 16:14.80
98 Colin Smith   RPI Alumni 17:19.99 17:01.42 15:28.56 18:34.28
99 Cameron Davis FR-1 SUNY Geneseo 19:04.13 12:24.15 15:30.18 17:49.71
100 Tyler Deuschle JR-3 Houghton 12:43.05 18:55.26 15:30.54 17:31.51
101 Thomas Papish SR-4 RIT 16:08.84 15:31.57 15:31.57 18:56.52
102 Steven Fiumefreddo   Hofstra 18:57.61 16:47.06 15:32.46 19:06.93
103 Alexander Knoedler SR-4 MIT 11:03.58 18:22.84 15:34.61 12:09.00
104 Eddie O'Brien-Curcie SO-2 SUNY Geneseo 15:18.15 11:05.19 15:36.88 13:06.98
105 Matthew Doyle SO-2 Coast Guard 12:49.38 12:02.46 15:38.26 11:06.17
106 David Watt JR-3 Haverford 12:58.99 13:27.15 15:38.54 16:44.24
107 Alex Kearney SR-4 Coast Guard 17:22.09 12:40.45 15:38.82 19:33.53
108 Ben Lanza SR-4 Quinnipiac 12:59.52 18:37.62 15:39.17 17:13.09
109 Evan Pattinelli FR-1 Yale 18:57.11 11:35.43 15:39.76 20:12.29
110 Jacob McGlumphy JR-3 Coast Guard 18:28.93 15:49.17 15:39.77 13:00.01
111 Brian Crowley   Battle Road TC 17:33.76 10:58.60 15:40.85 19:36.07
112 Owen Szabo FR-1 RPI 13:10.78 14:54.33 15:41.40 17:06.13
113 Matthew Silas SR-4 Holy Cross 17:54.84 17:45.41 15:42.84 20:16.27
114 Austin Turner SR-4 RPI 15:14.72 16:39.59 15:43.01 14:37.00
115 Robert LaMarre   GBTC 12:08.82 20:21.00 15:46.51 20:11.54
116 Nicholas Reznik FR-1 Bates 12:28.35 12:09.40 15:47.27 12:09.40
117 Ben Timmons FR-1 SUNY Geneseo 16:45.80 16:26.82 15:48.86 16:26.82
118 Sam McCalpin JR-3 Haverford 13:47.25 18:13.49 15:50.86 12:59.71
119 Alex Brovender SO-2 Bates 20:10.11 14:17.56 15:52.84 15:43.32
120 John Sava SR-4 Merrimack 13:40.49 20:21.19 15:54.05 15:06.35
121 Jack McLarnon JR-3 Bates 20:03.08 13:22.05 15:54.82 19:15.34
122 Kenny Deloff SO-2 Eastern 14:11.10 12:45.04 15:56.29 19:26.68
123 Gunnar Hasselquist SO-2 Merrimack 18:00.76 15:37.30 15:56.42 11:09.50
124 Christopher Tringali JR-3 Springfield 17:28.79 12:56.88 16:11.10 17:19.08
125 Shane Ramdeo   Temple 14:45.22 17:50.04 16:12.76 12:58.21
126 Jeffrey Noyes 4 GBTC 13:00.40 20:44.68 16:27.84 11:41.37
  Jake Kloman JR-3 RPI DNF DNF DNF DNF
  doan tran Junior Unattached DNF DNF DNF DNF
  Tosin Ibironke   Hofstra DNF DNF DNF DNF
  Kieran Sutton-Rabbit   Unattached DNF DNF DNF DNF
Men 5000 M Run Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Joe Stilin   On + Zap Endurence 12:08.79 15:19.27 9:48.00 13:39.89 13:48.17 13:23.33
2 Josh Izewski   On + ZAP Endurance 11:27.77 16:17.79 17:24.08 16:26.07 13:48.63 17:48.94
3 Iliass Aouani SR-4 Syracuse 11:47.09 10:57.18 14:50.10 11:05.50 13:51.87 10:32.23
4 Kyle Gronostaj SR-4 Albany 14:59.71 13:09.37 16:07.61 11:10.54 14:08.78 9:54.15
5 Dylan Gearinger Senior Philadelphia Runner Track 13:13.85 12:48.24 10:23.13 10:23.13 14:13.60 11:48.49
6 Kyle Brackman Junior UNAT-Connecticut 16:22.04 14:48.10 12:57.09 12:57.09 14:13.94 11:23.16
7 David Melly   Tracksmith Hare AC 13:58.96 13:41.84 13:07.60 15:50.25 14:16.08 15:41.69
8 Alexander Kushen SR-4 Dartmouth 15:16.49 12:25.19 14:50.80 12:33.75 14:16.53 10:42.40
9 Grant O'Connor SR-4 RPI 14:35.00 13:34.95 11:17.70 13:09.22 14:17.84 10:26.23
10 Golbiowski Nick SR-4 North Carolina 10:09.15 12:09.26 13:52.22 15:09.43 14:17.95 15:43.75
11 Matt Thornton JR-3 North Carolina 12:46.92 14:04.47 18:14.36 13:30.00 14:21.70 12:38.30
12 Tyler Andrews Senior HOKA ONE ONE 14:31.56 11:47.61 11:21.72 10:21.31 14:22.93 11:38.98
13 Jeremy Brown SO-2 North Carolina 12:51.72 16:02.49 15:10.46 17:11.85 14:27.10 11:51.03
31 Marc-André Trudeau Perron   Saint-Laurent Select 13:34.65 11:48.40 11:48.40 13:25.80 14:45.49 12:41.53
36 Adam Freudenthal Senior Tracksmith Hare AC 10:59.15 11:08.06 18:51.24 16:46.54 14:50.74 12:28.23
42 Aaron Willingham SR-4 Maine 13:34.01 16:41.86 17:08.69 11:37.72 14:54.51 10:26.16
  Kieran Sutton-Rabbit   Unattached DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Men 5000 M Run Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
14 Kristian Holm Jensen   Temple 10:35.59 16:41.26 14:30.66
15 Brendan Murray FR-1 Yale 17:54.79 14:25.08 14:33.81
18 Christian Stafford SR-4 Northeastern 14:36.08 17:57.58 14:36.08
19 Franklin Livolsi JR-3 Widener 17:49.27 12:24.99 14:36.45
20 Anton Harrsen   Temple 13:10.29 13:10.29 14:38.10
21 Anthony Larouche   CAUL 14:38.92 11:16.77 14:38.92
25 Harry Powell Senior Temple 14:06.63 14:50.72 14:41.90
26 Graham Peet SR-4 Haverford 17:48.36 17:04.21 14:42.94
27 Sam Morse   Syracuse Track Club 18:32.99 13:23.83 14:43.32
29 Sam Montclair   HartBeat TC 16:21.38 10:36.57 14:44.12
30 Charlie Gardner SO-2 Yale 17:24.08 14:27.12 14:44.81
32 Cade Brown FR-1 Yale 10:29.36 12:33.45 14:46.41
33 Jonathan Lomogda JR-3 Yale 11:33.52 16:09.14 14:49.12
35 Michael Famiglietti SR-4 UMass Amherst 18:50.93 14:05.97 14:50.49
41 Patrick Perry SO-2 Yale 11:01.88 11:46.60 14:54.43
47 Andrew Mah FR-1 MIT 18:51.22 15:42.68 14:57.79
50 Alex Fitzgerald   BAA 17:04.42 15:34.56 14:58.61
52 Spencer Fields SR-4 Rhodes 10:38.24 12:26.11 14:58.92
54 Kevin Lapsansky   Temple 13:29.31 16:38.15 14:59.23
57 Matt Chorney Senior Jackson Hole 10:32.43 14:09.27 15:03.47
59 Ryan Herlihy SR-4 Haverford 18:42.37 17:57.11 15:05.13
72 Christopher Allen   BAA 16:26.54 12:29.04 15:13.46
89 Adam Cortez SO-2 SE Louisiana 15:26.10 19:26.89 15:26.10
Men 5000 M Run Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
16 Henry Jaques SO-2 RPI 15:52.86 14:34.18 11:04.38
17 Brad Mish   BAA 16:02.42 14:34.92 15:53.67
22 Evan Feigel SR-4 RIT 15:50.03 14:39.65 11:26.13
23 Matthew Kazanjian JR-3 Widener 19:04.00 14:40.00 11:00.00
24 Peter Geithner 7 New York Athletic Club 11:01.38 14:41.84 11:45.48
28 Peter Francia Junior Western Mass Distance Pro 10:45.37 14:44.06 16:56.67
34 Otto Kingstedt SR-4 RIT 14:23.48 14:50.18 10:40.93
37 Justin Carbone SO-2 UMass Lowell 10:50.48 14:51.06 17:13.63
38 Christopher Sims SO-2 Roberts Wesleyan 17:43.89 14:54.02 12:04.16
39 Joe Domanico JR-3 RPI 16:14.68 14:54.20 14:36.32
40 Zach Seiger   Temple 11:01.84 14:54.37 13:42.82
43 Teage! O'Connor   GMAA 19:14.03 14:54.59 15:39.32
44 Michael Rautter JR-3 Siena 15:31.27 14:55.45 13:52.77
46 Donovan Mears   Temple 17:20.08 14:56.62 17:02.15
48 Paul Gennaro   Mohegan Striders 13:10.10 14:57.84 13:10.10
49 Ryan Clifford SR-4 Mansfield 11:04.86 14:58.46 15:52.37
51 Erik LaCourt SO-2 RPI 11:59.10 14:58.87 18:52.58
53 Danny Napora JR-3 RPI 13:56.21 14:59.15 12:53.27
55 Michael Kiernan JR-3 Quinnipiac 18:02.81 15:02.34 13:05.04
56 Greg Thomas SR-4 Eastern 18:57.71 15:02.94 15:48.09
66 Daryn Hutchings SR-4 Binghamton 13:29.63 15:09.69 11:58.66
109 Evan Pattinelli FR-1 Yale 12:03.62 15:39.76 15:11.57
  Jake Kloman JR-3 RPI DNF DNF DNF
Men 5000 M Run Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
45 William Randall SR-4 Siena 14:56.33
58 Chris Angelo   HartBeat TC 15:03.83
60 Jake Lange SO-2 Williams 15:05.42
61 Nicholas Arnecke SR-4 SUNY Delhi 15:07.12
62 Sean Welch SR-4 SUNY Geneseo 15:08.35
63 Will LaCroix   Unattached 15:08.51
64 Josh Derrick JR-3 MIT 15:09.38
65 Quincy Amabile SO-2 Mansfield 15:09.53
67 Matthew Sayre SO-2 SUNY Geneseo 15:10.32
68 Justin Levine JR-3 Bates 15:10.44
69 Dominic Voehler SR-4 Rhodes 15:10.75
70 Justin Shaffer SR-4 Roberts Wesleyan 15:11.05
73 Bart Rust FR-1 Bates 15:13.62
74 Johnny Capobianco JR-3 RPI 15:14.71
75 Simon Voorhees   Philadelphia Runner Track 15:14.98
76 Pelle Nogueira SO-2 TCNJ 15:15.22
78 Nicholas Grudev Senior GME 15:19.49
82 Christopher Rivas JR-3 Marist 15:22.69
94 Finn Jacobson-S SO-2 MIT 15:27.63
98 Colin Smith   RPI Alumni 15:28.56
103 Alexander Knoedler SR-4 MIT 15:34.61
118 Sam McCalpin JR-3 Haverford 15:50.86
Men 5000 M Run Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
71 Abshir Yerow JR-3 SUNY Delhi 16:16.24 12:00.78 19:09.59 13:41.14 15:12.37 11:33.41 19:09.59
77 Conor Madden JR-3 Haverford 14:42.54 15:10.12 13:38.19 17:00.44 15:19.31 12:06.26 14:05.77
79 Evan Atherton SO-2 RPI 15:10.96 14:15.75 15:38.57 17:28.99 15:20.16 15:29.37 14:52.56
80 Paul Markovina   Hofstra 17:29.07 14:52.63 13:11.40 18:33.48 15:20.23 16:52.26 14:25.02
81 Samuel Beauvais Senior Sherbrooke 19:48.83 16:44.52 12:35.69 19:11.97 15:21.57 17:02.95 11:12.75
83 Andre Gallant JR-3 Coast Guard 14:00.33 19:05.07 15:41.91 12:27.99 15:23.44 12:00.29 11:23.35
84 Tim Rossi   Brooklyn Track Club 17:51.64 18:37.83 11:51.35 12:28.30 15:23.82 17:42.40 19:24.02
85 Jacob Davis SO-2 RPI 12:56.14 19:42.69 17:33.33 10:46.78 15:23.97 16:37.89 16:19.41
87 Colton Atkinson SR-4 Coast Guard 12:56.80 14:38.53 18:29.72 12:01.32 15:24.76 12:01.32 17:24.98
90 Ryan Berlin JR-3 RPI 17:08.14 12:11.74 12:30.27 18:50.03 15:26.25 16:49.62 11:43.95
92 Riley Grossman FR-1 SUNY Geneseo 14:13.29 16:23.13 17:55.88 18:05.16 15:27.48 17:00.23 16:13.86
93 Peter Buckley FR-1 Haverford 19:19.40 17:37.38 14:04.05 19:10.13 15:27.52 13:36.22 13:17.67
95 Bradley Farnham SO-2 SUNY Geneseo 13:45.67 12:40.73 17:46.88 14:50.62 15:27.72 15:27.72 14:41.34
101 Thomas Papish SR-4 RIT 16:27.47 19:43.10 12:34.58 13:11.84 15:31.57 19:52.41 18:37.89
102 Steven Fiumefreddo   Hofstra 16:37.74 13:31.24 19:06.93 14:17.87 15:32.46 10:52.73 18:01.66
105 Matthew Doyle SO-2 Coast Guard 15:57.03 16:15.79 18:55.30 19:51.59 15:38.26 13:26.91 11:53.08
108 Ben Lanza SR-4 Quinnipiac 17:50.66 18:18.83 18:09.44 12:31.34 15:39.17 17:41.27 18:28.22
111 Brian Crowley   Battle Road TC 17:24.35 11:55.05 11:36.23 12:51.50 15:40.85 13:19.73 20:04.29
125 Shane Ramdeo   Temple 11:50.12 20:25.68 13:17.67 12:38.76 16:12.76 20:06.23 11:30.66
126 Jeffrey Noyes 4 GBTC 17:46.87 20:24.93 17:27.11 16:57.48 16:27.84 12:40.64 12:20.88
  Tosin Ibironke   Hofstra DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Men 5000 M Run Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
86 Adam Hearn SR-4 Rhodes 15:24.22 17:15.13 15:14.98 15:51.95 14:10.29
88 Lucas Sutton JR-3 SUNY Geneseo 15:25.06 10:47.55 13:34.06 12:01.55 16:48.32
91 Jack Hunter SO-2 Haverford 15:27.44 12:31.23 18:14.38 13:45.43 16:23.09
96 Colin Beasor SO-2 SUNY Geneseo 15:28.21 12:04.01 16:23.91 16:23.91 19:48.11
97 Bryton Henry JR-3 Eastern 15:28.38 16:05.52 15:00.53 13:46.26 12:31.99
99 Cameron Davis FR-1 SUNY Geneseo 15:30.18 18:26.92 15:30.18 11:56.24 11:46.94
100 Tyler Deuschle JR-3 Houghton 15:30.54 18:18.04 16:35.68 19:23.18 11:09.99
104 Eddie O'Brien-Curcie SO-2 SUNY Geneseo 15:36.88 13:25.72 14:50.04 17:57.42 12:48.25
106 David Watt JR-3 Haverford 15:38.54 16:16.09 13:55.30 13:08.38 15:19.77
107 Alex Kearney SR-4 Coast Guard 15:38.82 10:57.18 11:34.73 19:33.53 18:46.59
110 Jacob McGlumphy JR-3 Coast Guard 15:39.77 14:43.39 11:54.23 15:49.17 18:38.33
112 Owen Szabo FR-1 RPI 15:41.40 19:08.51 11:46.05 15:22.58 19:36.75
113 Matthew Silas SR-4 Holy Cross 15:42.84 18:13.70 12:43.70 13:21.42 12:53.13
114 Austin Turner SR-4 RPI 15:43.01 15:24.15 13:49.85 16:11.30 17:45.61
115 Robert LaMarre   GBTC 15:46.51 11:30.96 12:56.14 11:59.35 13:05.61
116 Nicholas Reznik FR-1 Bates 15:47.27 20:03.04 11:50.46 20:12.51 17:40.95
117 Ben Timmons FR-1 SUNY Geneseo 15:48.86 16:07.84 11:51.65 15:29.89 13:17.05
119 Alex Brovender SO-2 Bates 15:52.84 11:06.99 19:41.53 16:21.43 17:09.07
120 John Sava SR-4 Merrimack 15:54.05 16:13.14 18:45.78 20:11.65 16:41.76
121 Jack McLarnon JR-3 Bates 15:54.82 14:09.79 15:07.08 11:37.02 14:28.89
122 Kenny Deloff SO-2 Eastern 15:56.29 18:10.17 15:18.04 16:24.98 13:32.85
123 Gunnar Hasselquist SO-2 Merrimack 15:56.42 12:06.88 11:38.19 17:03.37 12:54.70
124 Christopher Tringali JR-3 Springfield 16:11.10 19:05.90 12:18.04 11:58.62 14:33.99
  doan tran Junior Unattached DNF DNF DNF DNF DNF