February 1- 2, 2019
|
Washington State-Indoor Facility - Pullman, WA
|
200m (Flat)

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Sidney Trinidad SO-2 Central Washington 57.10 58.86 1:14.76
2 Brooke McClurkin FR-1 Lewis-Clark 42.41 1:00.58 58.77
3 Noelia Juarez FR-1 Central Washington 1:16.49 1:00.70 54.03
4 Rebekka Kalmbach FR-1 Lewis-Clark 44.77 1:01.32 54.58
5 Emily Bland SR-4 Central Washington 54.67 1:01.42 1:19.24
6 Regie Grady FR-1 Seattle U. 59.10 1:01.56 1:18.19
7 Abby Snyder FR-1 Lewis-Clark 57.94 1:01.63 49.31
8 Jasmyne Neria SO-2 Central Washington 45.71 1:01.76 1:01.76
9 McKinley Litton JR-3 Lewis-Clark 1:19.17 1:01.85 49.48
10 Jazzmin Bryan SR-4 Lewis-Clark 53.20 1:02.58 52.57
11 Sarra Soladey FR-1 Western Oregon 1:05.60 1:03.07 1:09.38
12 Michaela Yonkman FR-1 Western Oregon 1:06.96 1:03.17 54.96
13 Emery Bradlina JR-3 Puget Sound 1:08.41 1:03.34 57.01
13 Elena Willems FR-1 Washington St. 1:18.55 1:03.34 52.58
15 Chloe Deleissegues FR-1 Seattle U. 1:06.21 1:03.66 1:03.66
16 Megan Eberhardt SR-4 Pacific (Ore.) 1:14.05 1:03.83 47.24
17 Natalie Robinson FR-1 Lewis-Clark 54.03 1:04.32 1:13.33
18 Baylie Cameron JR-3 Linfield 1:05.00 1:04.35 1:01.78
19 Nicole Niskanen SO-2 Western Oregon 47.19 1:04.64 1:16.93
20 Grace Crookham-Guy FR-1 Willamette 1:04.10 1:05.40 1:03.44
21 Persia Anderson JR-3 Multnomah 54.98 1:07.05 47.61
22 Isabel Solano SO-2 Willamette 1:01.46 1:09.05 1:00.77
23 Lexi Dawson Freshman UNAT-Spokane CC 1:14.02 1:09.17 56.72
24 Hannah Cottnair FR-1 Puget Sound 1:04.75 1:09.62 1:24.94
25 Megan Stills JR-3 Puget Sound 1:24.38 1:09.73 1:06.25
26 Iris Emerick SO-2 Puget Sound 1:07.58 1:10.39 1:31.51
27 Sydney Amundsen SO-2 Multnomah 1:01.51 1:11.52 1:22.97
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Abby Snyder FR-1 Lewis-Clark 1:01.63
20 Grace Crookham-Guy FR-1 Willamette 1:05.40
24 Hannah Cottnair FR-1 Puget Sound 1:09.62
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
11 Sarra Soladey FR-1 Western Oregon 51.72 1:09.38 56.14 52.98 1:03.07 1:18.21
26 Iris Emerick SO-2 Puget Sound 1:09.69 1:15.32 1:27.99 1:04.76 1:10.39 1:19.54
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
17 Natalie Robinson FR-1 Lewis-Clark 1:12.04 50.17 1:04.32
21 Persia Anderson JR-3 Multnomah 1:16.44 1:18.45 1:07.05
23 Lexi Dawson Freshman UNAT-Spokane CC 1:02.95 49.11 1:09.17
25 Megan Stills JR-3 Puget Sound 1:30.65 1:18.10 1:09.73
27 Sydney Amundsen SO-2 Multnomah 1:30.83 50.78 1:11.52
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
4 Rebekka Kalmbach FR-1 Lewis-Clark 1:04.39 1:06.84 1:18.49 57.64 1:01.32
9 McKinley Litton JR-3 Lewis-Clark 49.48 1:09.89 57.52 45.77 1:01.85
12 Michaela Yonkman FR-1 Western Oregon 1:00.65 1:21.49 56.86 1:16.44 1:03.17
22 Isabel Solano SO-2 Willamette 1:29.77 1:18.03 1:02.15 1:23.55 1:09.05
Women's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
15 Chloe Deleissegues FR-1 Seattle U. 1:21.49 1:13.85 58.57 1:11.30 1:17.67 1:03.66 1:13.85
18 Baylie Cameron JR-3 Linfield 55.99 59.21 57.28 1:00.49 52.77 1:04.35 1:11.43
19 Nicole Niskanen SO-2 Western Oregon 49.13 49.78 1:04.64 1:05.94 1:10.46 1:04.64 58.18
Women's 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Brooke McClurkin FR-1 Lewis-Clark 49.07 1:12.09 1:00.58 1:18.76 1:15.12 1:05.43 55.74
3 Noelia Juarez FR-1 Central Washington 57.67 1:00.10 1:00.70 1:00.10 47.96 1:13.45 58.28
13 Emery Bradlina JR-3 Puget Sound 47.51 1:13.48 1:03.34 1:16.65 1:21.08 1:03.34 1:08.41
Women's 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Regie Grady FR-1 Seattle U. 1:01.56
10 Jazzmin Bryan SR-4 Lewis-Clark 1:02.58
13 Elena Willems FR-1 Washington St. 1:03.34
16 Megan Eberhardt SR-4 Pacific (Ore.) 1:03.83
Women's 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Sidney Trinidad SO-2 Central Washington 58.86
5 Emily Bland SR-4 Central Washington 1:01.42
8 Jasmyne Neria SO-2 Central Washington 1:01.76