February 1- 2, 2019
|
Washington State-Indoor Facility - Pullman, WA
|
200m (Flat)

Women 60m Dash QUALIFYING

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Kameha Medallada JR-3 Whitworth 6.91 5.56 6.75 7.94
2 Aujanique Doss JR-3 Central Washington 10.26 8.35 5.73 7.95
3 Mackenzie Fletcher FR-1 Washington St. 6.15 9.42 6.63 7.98
4 Ronna Iverson FR-1 Washington St. 8.51 6.82 7.14 8.02
5 Emily Lindsay FR-1 Simon Fraser 7.99 6.62 6.70 8.07
6 Michaela Moore SO-2 Seattle U. 7.86 6.81 6.08 8.10
7 Madison Carson SO-2 Lewis-Clark 10.22 8.28 6.65 8.11
8 Anna Farner FR-1 Seattle Pacific 10.02 9.45 7.90 8.14
9 Morgan Robydek SO-2 Central Washington 10.03 6.61 8.64 8.15
10 Tia Hill FR-1 Central Washington 6.47 8.92 5.81 8.18
11 Troi Carter SO-2 Central Washington 10.53 6.72 10.37 8.29
12 Allie Baldwin-Case FR-1 Central Washington 8.44 9.52 7.77 8.35
13 Renee Soliman JR-3 Seattle U. 7.29 6.11 10.30 8.37
13 Hailey Sears SR-4 Western Oregon 7.96 9.71 6.28 8.37
15 Jillian Mael Freshman UNAT-Spokane CC 6.98 9.08 6.47 8.40
16 Carlie Sawyer Freshman UNAT-Spokane CC 7.99 6.90 7.40 8.41
17 Olivia McDaniel SR-4 Linfield 7.43 6.76 10.64 8.44
17 Natalie Legras SO-2 Western Oregon 8.70 10.47 8.95 8.44
19 Marissa Smith SR-4 Pacific (Ore.) 11.03 9.07 9.41 8.55
20 Ani Keliiheleua FR-1 Linfield 9.46 9.29 10.24 8.60
20 Logan Jackson FR-1 Western Oregon 8.43 10.58 6.71 8.60
22 Lura Morton FR-1 Puget Sound 7.32 7.93 8.70 8.61
22 Christy Borders   Southwest Sprinters Track 8.61 10.94 7.15 8.61
24 Mackenzie Ward FR-1 Whitworth 11.14 9.93 9.93 8.63
25 Bayley Welk Freshman UNAT-Spokane CC 6.06 6.58 11.08 8.65
26 Michaela Madden FR-1 Lewis-Clark 8.14 7.28 10.22 8.66
27 Sonja Cox-Raman FR-1 Willamette 7.90 11.20 6.25 8.68
28 Alexa Smith FR-1 Pacific (Ore.) 10.26 10.09 9.74 8.77
29 Jenette Cabrera FR-1 Willamette 6.87 7.66 7.48 8.80
30 Naloni Haskins FR-1 Puget Sound 6.92 11.09 9.14 8.87
31 Emma` Blackburn FR-1 Willamette 7.34 9.76 7.25 8.95
32 Estefania Deniz FR-1 Pacific (Ore.) 8.29 11.00 11.27 9.01
33 Persia Anderson JR-3 Multnomah 6.50 7.67 9.20 9.02
34 Kelby Hunt SO-2 Puget Sound 11.34 8.44 10.89 9.07
35 Sydney Amundsen SO-2 Multnomah 7.61 11.00 11.64 9.16
36 Alanna Volk FR-1 Puget Sound 10.35 7.46 6.81 9.32
37 Jessie Roberts SO-2 Multnomah 9.84 8.35 7.36 9.94
Women 60m Dash QUALIFYING Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
4 Ronna Iverson FR-1 Washington St. 8.02 7.38
5 Emily Lindsay FR-1 Simon Fraser 8.07 7.27
7 Madison Carson SO-2 Lewis-Clark 8.11 8.76
15 Jillian Mael Freshman UNAT-Spokane CC 8.40 10.25
20 Ani Keliiheleua FR-1 Linfield 8.60 8.43
26 Michaela Madden FR-1 Lewis-Clark 8.66 11.00
34 Kelby Hunt SO-2 Puget Sound 9.07 7.17
Women 60m Dash QUALIFYING Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
10 Tia Hill FR-1 Central Washington 8.35 5.98 8.18 7.20
11 Troi Carter SO-2 Central Washington 10.37 6.30 8.29 6.30
13 Renee Soliman JR-3 Seattle U. 9.71 6.37 8.37 8.04
22 Christy Borders   Southwest Sprinters Track 7.41 8.87 8.61 7.32
32 Estefania Deniz FR-1 Pacific (Ore.) 9.28 7.39 9.01 8.02
36 Alanna Volk FR-1 Puget Sound 8.39 8.76 9.32 7.93
Women 60m Dash QUALIFYING Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
12 Allie Baldwin-Case FR-1 Central Washington 9.94 8.35 6.43 8.77 7.02 10.02
17 Olivia McDaniel SR-4 Linfield 6.76 8.44 7.60 9.79 9.88 9.12
19 Marissa Smith SR-4 Pacific (Ore.) 10.69 8.55 6.50 8.73 8.90 8.21
27 Sonja Cox-Raman FR-1 Willamette 9.38 8.68 8.51 9.64 9.38 11.29
33 Persia Anderson JR-3 Multnomah 11.73 9.02 8.93 9.57 10.92 9.93
35 Sydney Amundsen SO-2 Multnomah 6.78 9.16 6.51 8.43 10.54 10.63
Women 60m Dash QUALIFYING Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Aujanique Doss JR-3 Central Washington 5.65 10.34 9.46 7.32 6.28 7.95
8 Anna Farner FR-1 Seattle Pacific 8.55 6.03 6.84 8.14 7.41 8.14
20 Logan Jackson FR-1 Western Oregon 9.55 8.86 8.78 8.86 10.67 8.60
24 Mackenzie Ward FR-1 Whitworth 6.91 6.05 8.89 10.79 10.96 8.63
25 Bayley Welk Freshman UNAT-Spokane CC 8.39 10.12 9.52 10.99 10.73 8.65
Women 60m Dash QUALIFYING Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
3 Mackenzie Fletcher FR-1 Washington St. 7.98 6.31
6 Michaela Moore SO-2 Seattle U. 8.10 9.08
16 Carlie Sawyer Freshman UNAT-Spokane CC 8.41 6.56
17 Natalie Legras SO-2 Western Oregon 8.44 9.37
28 Alexa Smith FR-1 Pacific (Ore.) 8.77 10.79
31 Emma` Blackburn FR-1 Willamette 8.95 8.69
Women 60m Dash QUALIFYING Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kameha Medallada JR-3 Whitworth 7.94
9 Morgan Robydek SO-2 Central Washington 8.15
13 Hailey Sears SR-4 Western Oregon 8.37
22 Lura Morton FR-1 Puget Sound 8.61
29 Jenette Cabrera FR-1 Willamette 8.80
30 Naloni Haskins FR-1 Puget Sound 8.87
37 Jessie Roberts SO-2 Multnomah 9.94