January 6, 2019
|
UNH--Paul Sweet Oval - Durham, NH
|
160m (Flat)

Boys' 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Jacob Winslow Senior Exeter 2:52.03 2:55.13 2:34.98 6
2 Jack Taylor Junior Winnacunnet 2:47.88 3:12.75 2:35.44 5
3 Henry Duisberg Junior Oyster River 2:49.06 2:32.48 2:45.74 4
4 Ryan Moyer Junior Dover 3:05.30 2:36.66 2:48.45 3
5 Gavyn Lewis Senior Coe-Brown 3:10.58 2:58.77 2:48.65 2
6 Nicholas Beal Senior Winnacunnet 3:20.85 2:34.50 2:51.66 1
7 Nick Norris Sophomore Portsmouth 3:22.94 2:33.07 2:51.98 -
8 Colby Hoffman Senior Coe-Brown 3:45.48 3:24.66 2:53.44 -
9 Rathanak Chea Junior Winnacunnet 3:12.69 2:49.92 2:55.17 -
10 Tyler Sheedy Freshman Dover 2:40.73 2:54.86 2:56.62 -
11 Donovan DiMaria Sophomore Dover 3:28.77 3:05.57 2:58.43 -
12 Kevin McDermott Senior Portsmouth 3:16.03 3:08.70 3:03.20 -
13 Cole Cooper Sophomore Winnacunnet 3:30.12 3:35.65 3:04.31 -
14 Craig Nadig Senior Oyster River 2:10.36 2:23.39 3:06.22 -
15 Tyler Rose Sophomore Coe-Brown 3:16.57 3:27.81 3:07.21 -
16 Kyle Duffy Junior Timberlane 2:12.94 2:29.79 3:07.23 -
17 Adam Roy Freshman Spaulding 3:46.05 3:55.47 3:08.37 -
18 Ben Webber Freshman Exeter 3:46.32 2:21.45 3:08.60 -
19 Owen Tebo Sophomore Sanborn Regional 2:28.43 2:47.46 3:10.29 -
20 Luca Haines Junior Oyster River 3:02.68 2:39.36 3:14.34 -
21 Joseph Roussos Junior Spaulding 2:17.41 2:46.85 3:16.29 -
22 Jacob Cowan Freshman Coe-Brown 2:17.44 3:47.76 3:16.34 -
23 Griffin O'Keefe Freshman Winnacunnet 3:11.68 3:38.19 3:23.91 -
24 Chris Heo Junior St. Thomas Aquinas 3:16.43 3:18.49 3:26.76 -
25 Jack Landry Junior Dover 3:45.10 4:29.69 3:32.35 -
26 Owen Martel Freshman Spaulding 4:11.87 2:57.66 3:44.88 -
Boys' 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
12 Kevin McDermott Senior Portsmouth 2:57.71 3:03.20 -
13 Cole Cooper Sophomore Winnacunnet 2:49.57 3:04.31 -
14 Craig Nadig Senior Oyster River 2:15.94 3:06.22 -
16 Kyle Duffy Junior Timberlane 2:20.43 3:07.23 -
17 Adam Roy Freshman Spaulding 2:58.96 3:08.37 -
18 Ben Webber Freshman Exeter 2:23.34 3:08.60 -
19 Owen Tebo Sophomore Sanborn Regional 3:50.25 3:10.29 -
21 Joseph Roussos Junior Spaulding 3:10.41 3:16.29 -
23 Griffin O'Keefe Freshman Winnacunnet 3:52.46 3:23.91 -
24 Chris Heo Junior St. Thomas Aquinas 2:39.21 3:26.76 -
25 Jack Landry Junior Dover 4:21.19 3:32.35 -
26 Owen Martel Freshman Spaulding 3:33.64 3:44.88 -
Boys' 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Jacob Winslow Senior Exeter 1:50.04 3:09.08 2:34.98 3:07.53 6
2 Jack Taylor Junior Winnacunnet 3:15.86 2:23.01 2:35.44 2:58.76 5
3 Henry Duisberg Junior Oyster River 2:47.40 2:54.03 2:45.74 3:30.49 4
4 Ryan Moyer Junior Dover 3:38.99 2:23.19 2:48.45 3:37.30 3
5 Gavyn Lewis Senior Coe-Brown 3:32.50 2:08.18 2:48.65 2:35.16 2
6 Nicholas Beal Senior Winnacunnet 3:12.26 2:31.06 2:51.66 2:15.62 1
7 Nick Norris Sophomore Portsmouth 2:36.51 2:43.38 2:51.98 3:04.02 -
8 Colby Hoffman Senior Coe-Brown 2:03.15 2:04.88 2:53.44 2:15.29 -
9 Rathanak Chea Junior Winnacunnet 2:58.68 3:24.95 2:55.17 2:18.39 -
10 Tyler Sheedy Freshman Dover 2:26.60 2:47.79 2:56.62 3:35.48 -
11 Donovan DiMaria Sophomore Dover 3:00.22 3:09.14 2:58.43 2:44.16 -
15 Tyler Rose Sophomore Coe-Brown 3:18.45 3:50.27 3:07.21 3:39.04 -
20 Luca Haines Junior Oyster River 2:25.76 4:10.70 3:14.34 3:43.49 -
22 Jacob Cowan Freshman Coe-Brown 2:25.30 3:12.42 3:16.34 4:05.43 -