February 2, 2019
|
Ripon-Willmore Center Fieldhouse - Ripon, WI
|
200m (Flat)

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Sarah Duff SR-4 St. Norbert 1:07.36 49.48 1:01.40 42.92 59.61 50.67 1:03.79 10
2 Sarah Wiseman JR-3 St. Norbert 1:19.07 47.69 51.46 52.71 1:02.75 1:05.26 1:09.03 8
3 Brianne Barta SO-2 St. Norbert 47.70 1:00.25 1:07.16 1:13.43 1:02.76 45.19 43.94 6
4 Makala Teske SR-4 Viterbo 1:13.43 59.38 1:04.49 51.08 1:03.85 1:05.13 53.64 5
5 Morgan McClone SO-2 St. Norbert 54.32 1:14.77 53.68 1:23.07 1:03.90 1:16.05 1:15.41 4
6 Mikaela Hintz JR-3 Lawrence 47.36 55.68 1:04.64 1:11.04 1:04.00 1:07.20 1:22.56 3
7 Morgan Marnholtz SR-4 Concordia (Wis.) 50.27 57.36 46.40 1:18.62 1:04.44 50.91 1:19.91 2
8 Sydney Olund SO-2 St. Norbert 1:19.15 1:17.20 1:00.33 52.55 1:04.87 1:24.34 1:06.17 1
9 Kendra Schumacher SO-2 Wisconsin Lutheran 1:02.38 1:22.52 1:12.77 1:03.02 1:04.97 1:03.67 1:04.32 -
10 Abby Brinkman FR-1 Carroll (Wis.) 1:23.60 1:15.11 1:18.38 48.99 1:05.31 1:02.05 57.48 -
11 Payton Rahn FR-1 Ripon 45.85 1:15.97 1:20.56 1:04.84 1:05.49 1:21.87 1:17.28 -
12 Madison Davis FR-1 Viterbo 1:18.34 55.96 51.35 1:07.81 1:05.83 1:00.57 53.98 -
13 Alyssa Kuss SO-2 Lawrence 49.61 52.25 58.21 1:24.66 1:06.14 58.87 1:10.77 -
14 Maya Petersen JR-3 Ripon 1:00.71 1:06.11 1:23.64 1:16.90 1:07.45 47.89 56.66 -
15 Maria Gudelis SO-2 Viterbo 1:13.15 1:14.51 1:20.60 1:13.83 1:07.73 1:07.73 1:09.77 -
16 Neve Kronhelm SO-2 Carroll (Wis.) 1:06.70 1:18.95 50.37 1:13.51 1:08.06 51.05 1:01.94 -
17 Claire Schrier FR-1 Lawrence 1:04.77 1:26.13 1:19.24 1:24.06 1:08.90 53.06 1:19.93 -
18 Reilly Chard JR-3 St. Norbert 1:08.22 52.91 1:06.13 1:23.54 1:09.61 1:11.70 1:27.71 -
19 Sondra VanZeeland SO-2 Edgewood 56.48 1:21.58 1:11.12 1:19.48 1:09.72 59.96 1:29.94 -
20 Jacqueline Chapman SO-2 Lake Forest 54.21 1:12.52 1:15.33 1:13.92 1:10.40 1:20.96 1:28.71 -
21 Alyse Sylvester FR-1 Viterbo 1:15.12 58.11 51.73 1:15.12 1:10.86 1:15.12 54.57 -
22 Elizabeth Hearn JR-3 MSOE 1:17.20 1:15.04 54.12 1:28.03 1:12.15 50.51 1:32.36 -
23 Faith Peebles FR-1 Wisconsin Lutheran 1:30.24 1:30.97 1:22.96 1:17.14 1:12.77 1:29.51 1:06.22 -
24 Kathryn Schultz JR-3 Concordia (Wis.) 1:32.17 58.93 1:13.29 1:04.22 1:15.55 1:22.35 1:21.60 -
25 Brynn Schroeder SO-2 Lawrence 55.21 1:20.51 54.44 1:02.87 1:16.67 1:38.91 1:01.34 -
26 Dana Midani SO-2 Lake Forest 1:25.52 1:18.52 1:30.96 59.86 1:17.74 1:41.07 58.31 -
27 Adellie Requena FR-1 Marian (Wis.) 1:34.51 1:20.89 1:43.02 1:34.51 1:25.14 1:26.00 1:29.40 -
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
21 Alyse Sylvester FR-1 Viterbo 1:08.74 1:04.49 56.69 1:10.86 1:05.20 -
23 Faith Peebles FR-1 Wisconsin Lutheran 1:28.06 1:02.59 54.58 1:12.77 1:33.15 -
24 Kathryn Schultz JR-3 Concordia (Wis.) 1:32.93 1:11.02 1:08.75 1:15.55 1:13.29 -
25 Brynn Schroeder SO-2 Lawrence 1:28.17 1:30.47 1:27.41 1:16.67 1:22.04 -
27 Adellie Requena FR-1 Marian (Wis.) 1:44.73 1:06.41 1:41.32 1:25.14 1:39.62 -
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
18 Reilly Chard JR-3 St. Norbert 1:20.75 1:09.61 52.21 -
19 Sondra VanZeeland SO-2 Edgewood 56.48 1:09.72 55.78 -
20 Jacqueline Chapman SO-2 Lake Forest 1:25.89 1:10.40 1:09.70 -
22 Elizabeth Hearn JR-3 MSOE 56.28 1:12.15 1:27.31 -
26 Dana Midani SO-2 Lake Forest 1:20.85 1:17.74 1:12.30 -
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
8 Sydney Olund SO-2 St. Norbert 1:04.87 46.71 45.41 1:17.20 1
11 Payton Rahn FR-1 Ripon 1:05.49 1:19.25 59.60 51.74 -
12 Madison Davis FR-1 Viterbo 1:05.83 1:15.05 48.72 1:22.29 -
13 Alyssa Kuss SO-2 Lawrence 1:06.14 1:19.37 50.93 46.30 -
14 Maya Petersen JR-3 Ripon 1:07.45 1:10.83 1:10.83 1:06.11 -
16 Neve Kronhelm SO-2 Carroll (Wis.) 1:08.06 1:15.55 1:03.30 1:08.74 -
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
4 Makala Teske SR-4 Viterbo 46.61 1:03.85 44.70 46.61 5
9 Kendra Schumacher SO-2 Wisconsin Lutheran 55.23 1:04.97 1:16.67 46.78 -
10 Abby Brinkman FR-1 Carroll (Wis.) 1:24.25 1:05.31 1:12.50 1:05.31 -
15 Maria Gudelis SO-2 Viterbo 1:06.38 1:07.73 1:02.32 1:00.96 -
17 Claire Schrier FR-1 Lawrence 1:08.22 1:08.90 1:29.57 1:01.33 -
Women's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Sarah Duff SR-4 St. Norbert 59.61 45.90 1:12.73 1:10.94 10
2 Sarah Wiseman JR-3 St. Norbert 1:02.75 1:02.75 44.56 59.62 8
3 Brianne Barta SO-2 St. Norbert 1:02.76 1:21.59 1:14.06 43.94 6
5 Morgan McClone SO-2 St. Norbert 1:03.90 47.93 45.37 1:17.32 4
6 Mikaela Hintz JR-3 Lawrence 1:04.00 48.64 56.96 1:05.28 3
7 Morgan Marnholtz SR-4 Concordia (Wis.) 1:04.44 1:02.51 1:12.18 1:02.51 2