March 16, 2019
|
The First Academy - Orlando, FL
|
Timing: Elite TIming

Girls' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Eriana Teague JR Wekiva 56.33 40.56 10
2 Jenyia Burton SO Jones 56.74 45.40 8
3 Astoria Beckett SR Apopka 58.52 1:00.86 6
4 Shyanne Mayes SR West Orange 59.71 45.98 5
5 Alyssa Mark JR West Orange 1:00.31 44.63 4
6 Ny'Zha Anthony JR Niceville 1:00.61 43.04 3
7 Hannah Jones FR Apopka 1:01.38 1:13.05 2
8 Brianna Julmiste SO Lake Minneola 1:07.24 1:15.99 1

Girls' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Eriana Teague JR Wekiva 1:11.40 50.67 57.58
2 Shyanne Mayes SR West Orange 1:11.64 50.32 59.20
3 Astoria Beckett SR Apopka 1:08.73 1:08.73 59.25
4 Alyssa Mark JR West Orange 55.45 42.33 59.62
5 Ny'Zha Anthony JR Niceville 1:02.65 59.04 1:00.24
6 Jenyia Burton SO Jones 1:14.76 58.96 1:00.78
7 Brianna Julmiste SO Lake Minneola 1:09.77 1:12.83 1:01.20
8 Hannah Jones FR Apopka 53.26 44.08 1:01.21
9 Davida Russell FR Apopka 1:11.31 49.18 1:01.47
10 Kayla Young JR Bartram Trail 1:06.73 56.22 1:01.78
11 Hiliy Dujon JR Jones 1:17.38 56.33 1:01.90
12 Janiyah Hall FR Evans 44.77 53.48 1:02.18
13 Treazu’re Sims FR University (Orlando) 46.35 1:10.78 1:02.63
14 Jahliyah Spells JR Lake Minneola 1:05.14 1:00.71 1:03.24
15 Joohly Charles SO Somerset Canyons 1:10.73 47.79 1:03.72
16 Jessica Doreste FR West Orange 57.00 1:04.68 1:04.04
17 Amenda Saint-Louis SO Evans 51.89 51.25 1:04.06
18 Anna Spear Senior Langley 58.35 1:07.97 1:04.12
19 Cairah Riley SO Olympia 1:01.58 50.03 1:04.14
20 Essence Harris SR Jones 1:02.24 1:11.97 1:04.83
21 Catelin Lipham SR Berkeley Prep 1:21.15 50.64 1:04.92
22 Scharmensey Fine SO University (Orlando) 56.44 51.84 1:05.62
23 Christie Glavin SR Bartram Trail 1:16.13 1:12.16 1:06.20
24 Lliyah Brown FR Evans 1:21.72 1:10.91 1:07.53
25 Carly Bradley SR East Lake 1:02.58 1:09.38 1:08.02
26 Jayden Noel 8 Somerset Canyons 1:26.53 59.28 1:08.13
27 Jordyn Banks SR Lake Minneola 55.52 1:15.40 1:08.54
28 Sophie Brzezinski Senior Langley 1:08.45 1:09.84 1:09.14
29 Isabel Stern Senior Brearley School 1:05.43 1:01.25 1:09.60
30 Virginia Woods FR Father Lopez 1:00.29 1:05.20 1:10.10
31 Alexis Dawson JR Father Lopez 59.59 1:10.81 1:10.10
32 Sarah Ortega FR Somerset Canyons 1:25.27 1:16.82 1:10.47
33 Eboni Lamy SO Hardee 1:00.58 56.30 1:11.26
34 Mia Parladore SR University (Orlando) 1:30.50 1:00.33 1:11.82
35 Kyla Cote SR Bartram Trail 1:18.10 1:17.37 1:12.99
36 Nathalie Are JR First Academy (Orlando) 1:24.77 1:18.83 1:14.36
37 Paley Arnone Junior Brearley School 55.95 1:10.14 1:18.80
38 Emily Wheeler Freshman Brearley School 1:36.18 1:29.08 1:18.83
  Emily Esposito FR Berkeley Prep DNS DNS DNS
  Miracle Thompson SR Hardee DNS DNS DNS
  Sydney Mercurio JR Berkeley Prep DNS DNS DNS
  Hannah Farley SR Niceville DNS DNS DNS
  Essence Wallace SO Atlantic (PO) DNS DNS DNS
  Amarhi Moore JR Atlantic (PO) DNS DNS DNS
  Aliriah Green SO Atlantic (PO) DNS DNS DNS
  Leilani Barnes SO Lake Mary Prep DNS DNS DNS
  Victoria Woods FR Father Lopez DNS DNS DNS
  Ella Simpson JR First Academy (Orlando) DNS DNS DNS
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
6 Jenyia Burton SO Jones 1:04.43 1:11.72 1:02.00 49.84 1:00.78
10 Kayla Young JR Bartram Trail 1:07.34 1:12.29 51.28 1:13.52 1:01.78
12 Janiyah Hall FR Evans 1:18.35 1:11.51 1:15.86 50.99 1:02.18
17 Amenda Saint-Louis SO Evans 55.74 1:18.80 1:10.47 1:23.28 1:04.06
25 Carly Bradley SR East Lake 1:18.23 1:24.35 47.62 1:09.38 1:08.02
26 Jayden Noel 8 Somerset Canyons 1:10.18 47.69 1:08.13 1:01.32 1:08.13
28 Sophie Brzezinski Senior Langley 1:11.91 1:13.29 58.77 49.09 1:09.14
  Hannah Farley SR Niceville DNS DNS DNS DNS DNS
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Eriana Teague JR Wekiva 1:09.68 57.58 51.25 51.83 51.25
14 Jahliyah Spells JR Lake Minneola 53.13 1:03.24 1:00.71 1:17.16 1:17.79
24 Lliyah Brown FR Evans 48.63 1:07.53 1:00.78 1:04.16 53.35
31 Alexis Dawson JR Father Lopez 1:24.12 1:10.10 1:07.30 1:30.43 1:08.00
34 Mia Parladore SR University (Orlando) 1:11.82 1:11.82 59.61 1:19.01 1:06.08
  Leilani Barnes SO Lake Mary Prep DNS DNS DNS DNS DNS
  Amarhi Moore JR Atlantic (PO) DNS DNS DNS DNS DNS
  Ella Simpson JR First Academy (Orlando) DNS DNS DNS DNS DNS
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Astoria Beckett SR Apopka 1:09.33 1:16.44 1:11.10 59.25 56.88 43.85 1:02.22
13 Treazu’re Sims FR University (Orlando) 1:03.26 1:16.41 59.50 1:02.63 1:21.42 46.35 45.10
18 Anna Spear Senior Langley 1:00.28 1:16.95 48.74 1:04.12 1:09.25 48.74 1:11.82
20 Essence Harris SR Jones 46.03 1:19.74 54.46 1:04.83 47.33 1:14.56 1:24.28
21 Catelin Lipham SR Berkeley Prep 55.84 1:05.57 50.64 1:04.92 55.19 1:12.71 46.75
35 Kyla Cote SR Bartram Trail 1:04.97 1:15.91 1:18.10 1:12.99 1:33.43 1:17.37 1:15.18
38 Emily Wheeler Freshman Brearley School 1:29.08 1:21.99 1:18.83 1:18.83 1:11.74 1:13.32 56.76
  Miracle Thompson SR Hardee DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Alyssa Mark JR West Orange 59.62
16 Jessica Doreste FR West Orange 1:04.04
22 Scharmensey Fine SO University (Orlando) 1:05.62
30 Virginia Woods FR Father Lopez 1:10.10
32 Sarah Ortega FR Somerset Canyons 1:10.47
33 Eboni Lamy SO Hardee 1:11.26
36 Nathalie Are JR First Academy (Orlando) 1:14.36
  Sydney Mercurio JR Berkeley Prep DNS
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Shyanne Mayes SR West Orange 59.20
7 Brianna Julmiste SO Lake Minneola 1:01.20
11 Hiliy Dujon JR Jones 1:01.90
23 Christie Glavin SR Bartram Trail 1:06.20
29 Isabel Stern Senior Brearley School 1:09.60
37 Paley Arnone Junior Brearley School 1:18.80
  Victoria Woods FR Father Lopez DNS
  Essence Wallace SO Atlantic (PO) DNS
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
5 Ny'Zha Anthony JR Niceville 1:00.24 52.41
8 Hannah Jones FR Apopka 1:01.21 48.97
9 Davida Russell FR Apopka 1:01.47 57.17
15 Joohly Charles SO Somerset Canyons 1:03.72 1:03.72
19 Cairah Riley SO Olympia 1:04.14 1:16.33
27 Jordyn Banks SR Lake Minneola 1:08.54 1:21.57
  Emily Esposito FR Berkeley Prep DNS DNS
  Aliriah Green SO Atlantic (PO) DNS DNS