March 16, 2019
|
The First Academy - Orlando, FL
|
Timing: Elite TIming

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jahari White SO Bartram Trail 4:34.61 10
2 Colton Berquist SO West Orange 4:35.42 8
3 Ralph Jacob Kauzlarich JR Bartram Trail 4:40.39 6
4 Jackson Davis JR Apopka 4:40.68 5
5 Ethan Lipham FR Berkeley Prep 4:41.40 4
6 Brennan Popik SO Bartram Trail 4:42.53 3
7 Chandler Wright SO East Lake 4:44.35 2
8 Jaxon Reed JR Lake Minneola 4:44.46 1
9 Michael Welborn SR East Lake 4:44.73 -
10 Shu Komatsu SO Olympia 4:46.25 -
11 Kai Komatsu SO Olympia 4:46.51 -
12 Darnell Rooplal SO Atlantic (PO) 4:48.21 -
13 Dayoun Jones SO Evans 4:48.44 -
14 David Pautienus SR Lake Minneola 4:50.12 -
15 Andraes Cubillos JR Olympia 4:50.90 -
16 Tanner Rosolino SR Father Lopez 4:53.58 -
17 Artise Lewis SR West Orange 4:58.35 -
18 Jackson Noegel SR West Orange 5:01.86 -
19 Luke Doyle SO Berkeley Prep 5:05.38 -
20 Walter Nolasco FR Apopka 5:07.20 -
21 Gabe Cortez SR Atlantic (PO) 5:09.83 -
22 Kodie Myers JR Hardee 5:10.37 -
23 Sebastian Gerber SO Somerset Canyons 5:13.35 -
24 Justin Harris JR First Academy (Orlando) 5:14.57 -
25 Colin McDonnell SO Father Lopez 5:16.98 -
26 Jimmy Major JR Father Lopez 5:17.60 -
27 Kyle Samrajit JR University (Orlando) 5:21.95 -
28 Bryce Chorney JR Somerset Canyons 5:29.83 -
29 Alex Feldman JR Somerset Canyons 5:30.16 -
30 Storm Weber 6 Berkeley Prep 5:32.15 -
31 Noah Anderson FR Atlantic (PO) 5:32.90 -
32 Joshua Ocasio SO University (Orlando) 5:33.07 -
33 Stephen Castro JR Lake Minneola 5:41.97 -
34 Jonathan Robinson FR First Academy (Orlando) 5:43.63 -
35 Angel Aviles FR Hardee 5:44.78 -
36 Joshua Mock Yen SO University (Orlando) 5:54.07 -
37 Cole Seppala FR First Academy (Orlando) 6:12.82 -
  Adam Yche SO Dr. Phillips DNS   
  Miguel Castillo JR Apopka DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jahari White SO Bartram Trail 4:34.61 10
2 Colton Berquist SO West Orange 4:35.42 8
3 Ralph Jacob Kauzlarich JR Bartram Trail 4:40.39 6
4 Jackson Davis JR Apopka 4:40.68 5
5 Ethan Lipham FR Berkeley Prep 4:41.40 4
6 Brennan Popik SO Bartram Trail 4:42.53 3
7 Chandler Wright SO East Lake 4:44.35 2
8 Jaxon Reed JR Lake Minneola 4:44.46 1
9 Michael Welborn SR East Lake 4:44.73 -
10 Shu Komatsu SO Olympia 4:46.25 -
11 Kai Komatsu SO Olympia 4:46.51 -
12 Darnell Rooplal SO Atlantic (PO) 4:48.21 -
13 Dayoun Jones SO Evans 4:48.44 -
14 David Pautienus SR Lake Minneola 4:50.12 -
16 Tanner Rosolino SR Father Lopez 4:53.58 -
17 Artise Lewis SR West Orange 4:58.35 -
20 Walter Nolasco FR Apopka 5:07.20 -
21 Gabe Cortez SR Atlantic (PO) 5:09.83 -
26 Jimmy Major JR Father Lopez 5:17.60 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
15 Andraes Cubillos JR Olympia 3:35.27 5:08.36 4:50.90 4:33.45 -
18 Jackson Noegel SR West Orange 4:34.70 5:26.01 5:01.86 4:58.85 -
19 Luke Doyle SO Berkeley Prep 5:14.55 5:08.44 5:05.38 4:56.22 -
22 Kodie Myers JR Hardee 5:07.27 6:27.97 5:10.37 6:31.07 -
23 Sebastian Gerber SO Somerset Canyons 4:07.55 3:42.48 5:13.35 5:44.69 -
24 Justin Harris JR First Academy (Orlando) 4:46.26 6:39.51 5:14.57 5:20.87 -
25 Colin McDonnell SO Father Lopez 4:07.25 5:29.66 5:16.98 6:33.06 -
27 Kyle Samrajit JR University (Orlando) 4:17.56 5:50.93 5:21.95 6:03.81 -
28 Bryce Chorney JR Somerset Canyons 6:02.82 4:53.55 5:29.83 6:39.10 -
29 Alex Feldman JR Somerset Canyons 4:04.32 5:46.67 5:30.16 4:43.94 -
30 Storm Weber 6 Berkeley Prep 4:02.47 4:32.37 5:32.15 6:58.51 -
31 Noah Anderson FR Atlantic (PO) 6:52.80 6:22.84 5:32.90 4:39.64 -
32 Joshua Ocasio SO University (Orlando) 4:19.80 4:49.77 5:33.07 6:13.04 -
33 Stephen Castro JR Lake Minneola 4:54.10 5:00.94 5:41.97 6:19.59 -
34 Jonathan Robinson FR First Academy (Orlando) 4:41.78 6:31.74 5:43.63 6:38.61 -
35 Angel Aviles FR Hardee 5:41.34 7:00.64 5:44.78 7:10.98 -
36 Joshua Mock Yen SO University (Orlando) 4:18.48 7:19.05 5:54.07 6:43.64 -
37 Cole Seppala FR First Academy (Orlando) 7:49.76 7:16.20 6:12.82 5:57.91 -
  Miguel Castillo JR Apopka DNS DNS DNS DNS   
  Adam Yche SO Dr. Phillips DNS DNS DNS DNS