February 22, 2019
|
The First Academy - Orlando, FL

Girls' 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jahnile Registre SO Evans 1:37.79 1:27.04 1:40.73 1:49.53 1:56.37 1:19.21 10
2 Lauren Jones FR Oak Hall 1:46.77 1:33.96 1:57.45 1:15.81 2:00.65 2:08.13 8
3 Aniyah Hall FR Evans 1:47.83 1:46.76 1:38.13 2:15.87 2:05.09 1:33.82 6
4 Martha Tanner SR Master's Academy (Oviedo) 1:48.65 1:53.00 1:59.52 1:29.10 2:08.21 1:39.96 5
5 Ally Means SO Oak Hall 1:52.77 1:52.77 2:02.92 1:43.75 1:33.60 2:09.69 4
6 Sofia Lantz FR Lake Mary 1:58.07 2:31.13 1:29.74 1:39.18 2:09.88 2:00.44 3
7 Jenyia Burton SO Jones 1:58.53 2:31.72 1:31.27 1:57.35 2:19.87 1:40.75 2
8 Stacy Alexandre SR Jones 1:59.03 2:24.03 1:38.80 2:15.70 1:26.90 1:23.33 1
9 Jadyn Garnett-Alvarez SR Lake Mary 2:00.96 2:37.25 1:59.75 2:10.64 2:04.59 1:37.98 -
10 Deborah Oghanne JR Jones 2:05.69 2:13.24 2:25.80 2:38.37 1:38.04 2:27.06 -
11 Brianna Hall SR Mount Dora Christian 2:08.96 1:30.28 2:12.83 2:33.47 2:15.41 2:25.73 -
12 Kailey Daniel SR Mount Dora Christian 2:15.30 2:32.89 1:59.07 2:07.19 2:36.95 2:26.13 -
13 Elishama Providence SO Orlando Christian Prep 2:15.89 1:59.59 2:00.95 2:30.84 2:45.79 2:41.71 -
14 Gabriella Serrano SO Master's Academy (Oviedo) 2:18.60 2:15.83 2:10.29 2:36.62 2:19.99 2:13.06 -
15 Elizabeth Temprano SO Orlando Christian Prep 2:22.66 1:41.29 3:04.04 2:22.66 2:34.08 3:02.61 -
16 Leeley Waters 8 Foundation Academy 2:25.91 2:36.13 2:33.21 2:53.64 1:42.14 2:33.21 -
17 Sarah Messemer FR Master's Academy (Oviedo) 2:26.70 2:41.37 2:58.98 2:31.11 1:55.90 2:38.44 -
18 Tristen Ragsdale 7 Foundation Academy 2:28.25 2:10.46 1:46.74 2:14.91 2:34.18 2:37.15 -
  Sara Galarza SO Orlando Christian Prep NT NT NT NT NT NT   
  Allison Horsford 8 Mount Dora Christian NT NT NT NT NT NT   
  Arieuna Williams FR Lake Howell NT NT NT NT NT NT   
  Paige Ferrell SO Foundation Academy DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Tanya Fafard JR Olympia DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Lyra Winn SO Lake Mary DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Jahnile Registre SO Evans 1:31.93 1:34.86 1:14.32 1:37.79 10
2 Lauren Jones FR Oak Hall 2:00.65 1:54.25 1:14.74 1:46.77 8
3 Aniyah Hall FR Evans 2:09.40 1:29.50 1:40.29 1:47.83 6
4 Martha Tanner SR Master's Academy (Oviedo) 1:45.39 1:33.44 1:35.62 1:48.65 5
5 Ally Means SO Oak Hall 1:23.45 2:01.80 1:25.71 1:52.77 4
6 Sofia Lantz FR Lake Mary 2:07.52 1:42.72 1:58.07 1:58.07 3
7 Jenyia Burton SO Jones 1:39.57 2:00.90 2:16.31 1:58.53 2
8 Stacy Alexandre SR Jones 1:42.37 1:32.85 2:18.08 1:59.03 1
12 Kailey Daniel SR Mount Dora Christian 1:42.83 2:39.66 2:05.83 2:15.30 -
  Tanya Fafard JR Olympia DNS DNS DNS DNS   
  Paige Ferrell SO Foundation Academy DNS DNS DNS DNS   
  Lyra Winn SO Lake Mary DNS DNS DNS DNS   
Girls' 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
9 Jadyn Garnett-Alvarez SR Lake Mary 2:20.32 2:00.96 1:47.66 -
10 Deborah Oghanne JR Jones 1:39.30 2:05.69 2:18.26 -
11 Brianna Hall SR Mount Dora Christian 1:40.59 2:08.96 2:25.73 -
13 Elishama Providence SO Orlando Christian Prep 1:43.28 2:15.89 1:43.28 -
14 Gabriella Serrano SO Master's Academy (Oviedo) 2:50.48 2:18.60 2:42.17 -
15 Elizabeth Temprano SO Orlando Christian Prep 1:39.87 2:22.66 2:18.38 -
16 Leeley Waters 8 Foundation Academy 2:30.29 2:25.91 2:33.21 -
17 Sarah Messemer FR Master's Academy (Oviedo) 2:19.37 2:26.70 2:09.10 -
18 Tristen Ragsdale 7 Foundation Academy 3:05.32 2:28.25 2:51.97 -
  Arieuna Williams FR Lake Howell NT NT NT   
  Allison Horsford 8 Mount Dora Christian NT NT NT   
  Sara Galarza SO Orlando Christian Prep NT NT NT