February 22, 2019
|
The First Academy - Orlando, FL

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jenyia Burton SO Jones 56.46 57.59 48.56 42.91 57.59 10
2 Rachel Boyd SR Master's Academy (Oviedo) 59.86 49.69 1:05.85 1:01.06 1:04.65 8
3 Kaylee Van Rij SO Spruce Creek 1:00.12 55.31 1:12.75 46.90 46.30 6
4 Christina Labrato SO Lake Mary 1:01.79 51.91 1:03.03 1:09.21 1:11.06 5
5 Isabelle Zadzban JR Lake Mary 1:02.04 1:18.79 54.60 1:07.01 1:11.97 4
6 Ranecia Brown SO Jones 1:02.98 56.69 56.06 1:14.95 56.06 3
7 Cymiah Bradley JR Lake Mary 1:03.26 57.57 44.29 1:08.96 53.14 2
8 Ella Simpson JR First Academy (Orlando) 1:03.90 1:07.10 1:12.21 55.60 1:08.38 1
9 Rachel Long JR Wekiva 1:04.47 1:11.57 1:02.54 1:04.47 1:23.17 -
10 Kilani Harvey SR Jones 1:04.87 1:05.52 50.60 1:09.41 1:12.01 -
11 Elise Butler FR Spruce Creek 1:05.78 58.55 53.94 57.23 1:13.68 -
12 Bella Riechers SO Master's Academy (Oviedo) 1:06.45 52.50 58.48 1:08.45 1:25.72 -
13 Kaylee Rowe FR Oak Hall 1:06.56 51.26 49.92 49.92 1:09.23 -
14 Janiyah Hall FR Evans 1:06.74 47.39 1:20.09 48.06 1:25.43 -
15 Naika Belizaire SO Dr. Phillips 1:06.84 47.46 59.49 1:16.87 1:10.19 -
16 Keturah Laurore JR Wekiva 1:07.02 1:13.06 1:07.02 53.62 56.97 -
17 Sarah Leonard JR Seffner Christian 1:07.90 1:05.19 48.21 1:15.37 1:03.83 -
18 Olivia Evans FR Oak Hall 1:09.07 1:01.48 1:18.74 1:03.55 1:04.24 -
19 Aasha Alexander JR Dr. Phillips 1:10.87 1:25.76 1:01.66 1:26.47 1:06.62 -
20 AMANDA HARRIS JR Goleman 1:11.18 1:06.20 59.80 51.97 1:05.49 -
21 Veronitte Eliassaint JR Olympia 1:12.23 1:07.18 1:33.90 1:00.68 1:24.51 -
22 Ashley Wilder SR Lake Howell 1:13.01 1:19.58 58.41 1:22.51 1:11.55 -
23 JAZMIN DAVIS Sophomore Goleman 1:14.10 53.36 1:17.07 54.84 1:14.85 -
24 Jessica Williams 8 Foundation Academy 1:14.28 59.43 1:13.54 1:12.06 59.43 -
25 Maria Davila FR Seffner Christian 1:14.97 1:17.22 1:20.97 54.73 1:10.48 -
26 Alexa Wilson FR Master's Academy (Oviedo) 1:15.08 1:24.09 1:26.35 1:29.35 1:00.82 -
27 Julia Royer SR Spruce Creek 1:15.59 1:10.30 1:03.50 1:31.47 1:00.48 -
28 Lindsay Jenkins SO Oak Hall 1:15.61 1:29.22 1:25.44 1:34.52 1:08.81 -
29 Maya Ingraham FR Wekiva 1:15.90 1:09.07 1:25.77 1:25.77 1:18.94 -
30 Nathalie Are JR First Academy (Orlando) 1:17.16 1:18.71 1:17.94 1:07.13 1:10.99 -
31 Aaliyah Gunn FR Orlando Christian Prep 1:17.48 1:01.21 1:35.30 1:29.11 1:32.98 -
32 Melanie Chaney FR Orlando Christian Prep 1:20.30 1:40.38 1:19.50 1:21.11 56.21 -
33 Tristen Ragsdale 7 Foundation Academy 1:20.35 1:19.55 1:20.35 1:30.00 1:09.91 -
34 Ariyana Brown SO Lake Howell 1:21.58 1:24.85 1:06.90 1:19.14 57.93 -
35 Ella Brignoni FR Mount Dora Christian 1:24.92 1:41.91 1:35.96 1:10.49 1:25.77 -
36 Sara Galarza SO Orlando Christian Prep 1:38.22 1:32.33 1:32.33 1:19.56 1:53.94 -
  Ashley Luke SO Orangewood Christian DNF DNF DNF DNF DNF   
  Fabiola Lasalde SO Lake Howell DNS DNS DNS DNS DNS   
  Lindsey Pierre SO Evans DNS DNS DNS DNS DNS   
  Esabella Alba SR Seffner Christian DNS DNS DNS DNS DNS   
  Courtney Afram-Gyening JR First Academy (Orlando) DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Jenyia Burton SO Jones 56.46 1:03.80 47.43 10
2 Rachel Boyd SR Master's Academy (Oviedo) 59.86 58.67 1:08.84 8
3 Kaylee Van Rij SO Spruce Creek 1:00.12 42.69 1:06.74 6
4 Christina Labrato SO Lake Mary 1:01.79 1:13.53 1:16.62 5
5 Isabelle Zadzban JR Lake Mary 1:02.04 1:02.66 58.32 4
6 Ranecia Brown SO Jones 1:02.98 1:21.88 1:16.84 3
10 Kilani Harvey SR Jones 1:04.87 52.55 1:20.44 -
  Courtney Afram-Gyening JR First Academy (Orlando) DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Cymiah Bradley JR Lake Mary 46.82 47.45 1:03.26 1:10.22 1:04.53 2
8 Ella Simpson JR First Academy (Orlando) 1:23.07 1:10.29 1:03.90 1:01.99 50.49 1
9 Rachel Long JR Wekiva 1:04.47 1:06.41 1:04.47 1:12.86 47.71 -
14 Janiyah Hall FR Evans 52.06 52.73 1:06.74 1:22.09 56.07 -
15 Naika Belizaire SO Dr. Phillips 1:17.54 1:04.17 1:06.84 48.80 46.79 -
19 Aasha Alexander JR Dr. Phillips 1:30.01 53.87 1:10.87 50.32 1:22.92 -
30 Nathalie Are JR First Academy (Orlando) 1:35.68 1:07.13 1:17.16 1:38.77 1:19.48 -
  Lindsey Pierre SO Evans DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
11 Elise Butler FR Spruce Creek 59.86 1:05.78 -
12 Bella Riechers SO Master's Academy (Oviedo) 1:21.07 1:06.45 -
17 Sarah Leonard JR Seffner Christian 1:27.60 1:07.90 -
18 Olivia Evans FR Oak Hall 1:29.80 1:09.07 -
24 Jessica Williams 8 Foundation Academy 1:36.57 1:14.28 -
25 Maria Davila FR Seffner Christian 1:02.23 1:14.97 -
27 Julia Royer SR Spruce Creek 1:36.76 1:15.59 -
  Fabiola Lasalde SO Lake Howell DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
16 Keturah Laurore JR Wekiva 1:23.11 1:08.36 1:07.02 -
21 Veronitte Eliassaint JR Olympia 1:31.01 59.95 1:12.23 -
22 Ashley Wilder SR Lake Howell 1:11.55 1:12.28 1:13.01 -
26 Alexa Wilson FR Master's Academy (Oviedo) 1:09.83 1:03.07 1:15.08 -
33 Tristen Ragsdale 7 Foundation Academy 1:43.66 1:42.85 1:20.35 -
35 Ella Brignoni FR Mount Dora Christian 1:33.42 1:18.13 1:24.92 -
36 Sara Galarza SO Orlando Christian Prep 2:07.69 1:39.21 1:38.22 -
  Esabella Alba SR Seffner Christian DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Kaylee Rowe FR Oak Hall 51.92 1:06.56 1:16.55 55.25 1:06.56 51.26 1:23.87 -
23 JAZMIN DAVIS Sophomore Goleman 59.28 1:14.10 55.58 1:24.48 1:20.77 57.80 1:25.96 -
29 Maya Ingraham FR Wekiva 1:04.52 1:15.90 1:07.56 1:00.72 1:31.84 1:09.83 56.93 -
32 Melanie Chaney FR Orlando Christian Prep 1:25.12 1:20.30 1:35.56 1:27.53 1:33.96 1:23.52 1:02.64 -
34 Ariyana Brown SO Lake Howell 1:41.98 1:21.58 1:39.53 1:18.32 1:24.03 1:43.61 1:06.08 -
  Ashley Luke SO Orangewood Christian DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF   
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
20 AMANDA HARRIS JR Goleman 1:09.05 1:09.76 1:11.18 -
28 Lindsay Jenkins SO Oak Hall 1:17.88 55.20 1:15.61 -
31 Aaliyah Gunn FR Orlando Christian Prep 1:08.19 1:06.64 1:17.48 -