March 2, 2019
|
Berry - Mount Berry, GA

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Annie Rodenfels SR-4 Centre 2:14.86 2:10.82 2:31.05 2:08.12 1:50.59 10
2 Charlee Boxall JR-3 Lee (Tenn.) 2:16.86 2:49.71 2:07.28 2:31.92 1:52.23 8
3 Sarah Kate Lipperd FR-1 Covenant 2:21.16 2:47.98 1:54.34 1:51.52 2:38.10 6
4 Lilly Smith SR-4 Covenant 2:23.43 2:04.79 2:34.91 2:29.17 2:56.42 5
5 Amy Carpenter SR-4 Lee (Tenn.) 2:24.58 1:42.66 2:13.02 2:57.84 3:00.73 4
6 Cate Gifford SO-2 Lee (Tenn.) 2:24.66 1:48.50 2:46.36 3:05.17 2:52.15 3
7 Lacey Duvall SR-4 Lee (Tenn.) 2:25.30 2:00.60 2:45.65 2:52.91 2:55.82 2
8 Kinslee Clevenger JR-3 Berry 2:25.86 2:46.28 3:05.25 2:03.99 2:40.45 1
9 Emma Brown JR-3 North Georgia 2:26.24 1:46.76 1:58.46 2:55.49 2:26.24 -
10 Alison Anderson SO-2 Centre 2:26.52 2:33.85 2:27.99 3:03.15 3:04.62 -
11 Mikey Mayes FR-1 Berry 2:26.74 2:41.42 2:06.20 2:44.35 2:23.81 -
12 Analee Bradach JR-3 Piedmont 2:27.17 2:37.48 1:59.21 1:59.21 2:31.59 -
13 Kendra Irvine JR-3 Lee (Tenn.) 2:27.71 2:55.78 2:02.60 2:32.15 1:53.74 -
14 Miranda Taylor SO-2 Augusta University 2:28.17 1:48.17 2:23.73 3:00.77 1:52.61 -
15 Catherine Hallman FR-1 Centre 2:29.01 2:18.58 2:58.82 1:48.78 2:31.99 -
16 Sophia Bethel FR-1 Piedmont 2:30.02 3:03.03 2:31.52 3:01.53 2:00.02 -
17 Logan Hernandez SR-4 Lee (Tenn.) 2:32.74 2:46.49 1:54.56 2:52.60 2:25.11 -
18 Allie Bucknam SR-4 Meredith 2:33.36 2:57.90 1:59.62 2:42.57 1:48.89 -
19 Taylor Redish FR-1 North Georgia 2:35.25 3:17.17 3:20.28 2:39.91 3:14.07 -
20 Maggie Henry FR-1 Covenant 2:37.03 2:32.32 2:22.90 2:04.06 2:40.17 -
21 MaryBeth Rowland JR-3 Berry 2:37.27 2:27.84 2:34.13 2:49.86 3:13.45 -
22 Jasmine Brown SO-2 Clark Atlanta 2:40.06 3:02.47 2:06.45 1:56.85 2:36.86 -
23 Madison Lewellen FR-1 Southern Wesleyan 2:40.93 2:07.14 2:58.64 2:03.92 2:26.45 -
24 Rachel Hill SO-2 Meredith 2:42.42 2:44.05 2:32.68 3:11.66 3:05.16 -
25 Morgan Davenport FR-1 Oglethorpe 2:42.84 2:44.47 2:36.33 3:28.44 2:52.61 -
26 Kyra Hood SO-2 Southern Wesleyan 2:44.08 3:16.90 2:29.32 2:49.01 3:21.82 -
27 Makayla Hopkins FR-1 Shorter 2:44.08 2:24.39 2:42.44 3:03.77 1:56.50 -
28 Meghan Evans SR-4 Meredith 2:44.67 1:56.92 2:24.91 2:39.73 2:59.49 -
29 Nichole Rittgers FR-1 Covenant 2:44.74 3:34.17 3:11.10 3:34.17 3:12.75 -
30 Ashley Kaeser JR-3 Point University 2:49.21 2:44.14 2:49.21 3:21.36 2:39.06 -
31 Mitxi Ortiz FR-1 Meredith 2:53.25 3:29.64 2:37.66 3:10.58 2:30.73 -
32 Ramsay Miller FR-1 Point University 2:54.51 3:32.91 2:14.38 3:20.69 2:59.75 -
33 Erianna Rogers FR-1 Clark Atlanta 2:57.55 3:47.27 2:07.84 2:50.45 3:02.88 -
34 Madeline Allred FR-1 Meredith 3:02.44 2:24.13 3:00.62 3:27.99 3:44.41 -
35 Summer Allahham FR-1 Centre 3:02.85 2:55.54 2:40.91 2:42.74 2:40.91 -
36 Ebonee McCrory JR-3 West Georgia 3:05.09 3:16.20 2:24.37 2:15.12 2:28.08 -
37 Adoris Gibbs SO-2 Clark Atlanta 3:17.21 4:04.54 3:27.07 3:21.16 2:37.77 -
38 Isabelle Pasley FR-1 Meredith 3:23.84 3:36.07 4:00.54 3:15.69 2:24.73 -
39 Alicia Gill SO-2 Clark Atlanta 3:25.10 4:26.63 3:49.72 4:26.63 3:02.54 -
  Kayla Achenbach JR-3 Southern Wesleyan DNF DNF DNF DNF DNF -
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Annie Rodenfels SR-4 Centre 2:37.79 2:14.86 1:35.75 1:58.68 1:57.33 10
2 Charlee Boxall JR-3 Lee (Tenn.) 2:33.29 2:16.86 2:36.02 2:12.76 2:27.81 8
4 Lilly Smith SR-4 Covenant 2:11.96 2:23.43 3:02.16 2:17.70 1:49.01 5
5 Amy Carpenter SR-4 Lee (Tenn.) 1:48.44 2:24.58 2:31.81 2:50.61 1:55.67 4
6 Cate Gifford SO-2 Lee (Tenn.) 2:44.92 2:24.66 2:17.43 3:06.62 1:48.50 3
7 Lacey Duvall SR-4 Lee (Tenn.) 2:32.57 2:25.30 3:07.44 2:35.48 1:53.34 2
10 Alison Anderson SO-2 Centre 2:38.25 2:26.52 2:20.66 1:49.89 2:42.64 -
12 Analee Bradach JR-3 Piedmont 3:05.44 2:27.17 2:55.14 3:09.85 2:28.65 -
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
3 Sarah Kate Lipperd FR-1 Covenant 2:21.16 1:59.99 6
8 Kinslee Clevenger JR-3 Berry 2:25.86 3:02.33 1
9 Emma Brown JR-3 North Georgia 2:26.24 2:48.18 -
11 Mikey Mayes FR-1 Berry 2:26.74 2:15.00 -
13 Kendra Irvine JR-3 Lee (Tenn.) 2:27.71 2:35.10 -
15 Catherine Hallman FR-1 Centre 2:29.01 2:26.03 -
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
14 Miranda Taylor SO-2 Augusta University 2:28.17 2:22.25 2:59.29 -
16 Sophia Bethel FR-1 Piedmont 2:30.02 2:27.02 2:06.02 -
17 Logan Hernandez SR-4 Lee (Tenn.) 2:32.74 3:04.82 3:17.04 -
18 Allie Bucknam SR-4 Meredith 2:33.36 2:02.69 2:57.90 -
22 Jasmine Brown SO-2 Clark Atlanta 2:40.06 2:51.27 2:25.66 -
24 Rachel Hill SO-2 Meredith 2:42.42 2:45.67 3:21.40 -
  Kayla Achenbach JR-3 Southern Wesleyan DNF DNF DNF -
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
20 Maggie Henry FR-1 Covenant 1:51.50 2:37.03 2:52.74 1:51.50 3:24.14 2:38.60 -
21 MaryBeth Rowland JR-3 Berry 1:53.24 2:37.27 3:11.87 2:29.41 3:19.74 2:54.57 -
23 Madison Lewellen FR-1 Southern Wesleyan 3:21.17 2:40.93 2:31.28 1:55.87 2:11.97 1:54.26 -
25 Morgan Davenport FR-1 Oglethorpe 1:53.99 2:42.84 3:04.01 2:52.61 2:24.93 2:05.39 -
26 Kyra Hood SO-2 Southern Wesleyan 2:14.55 2:44.08 2:06.35 3:15.26 2:40.80 2:35.88 -
27 Makayla Hopkins FR-1 Shorter 3:20.18 2:44.08 2:12.91 2:30.96 2:32.60 3:00.49 -
28 Meghan Evans SR-4 Meredith 2:13.39 2:44.67 2:39.73 2:39.73 2:56.20 3:29.13 -
Women's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
30 Ashley Kaeser JR-3 Point University 2:49.21 2:55.98 -
31 Mitxi Ortiz FR-1 Meredith 2:53.25 3:24.44 -
32 Ramsay Miller FR-1 Point University 2:54.51 3:31.16 -
33 Erianna Rogers FR-1 Clark Atlanta 2:57.55 3:17.08 -
35 Summer Allahham FR-1 Centre 3:02.85 3:26.62 -
36 Ebonee McCrory JR-3 West Georgia 3:05.09 2:11.42 -
39 Alicia Gill SO-2 Clark Atlanta 3:25.10 4:18.43 -
Women's 800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
19 Taylor Redish FR-1 North Georgia 2:10.41 2:35.25 2:52.33 2:21.28 -
29 Nichole Rittgers FR-1 Covenant 3:02.87 2:44.74 2:26.62 2:21.68 -
34 Madeline Allred FR-1 Meredith 2:09.54 3:02.44 3:17.04 2:18.66 -
37 Adoris Gibbs SO-2 Clark Atlanta 3:36.94 3:17.21 3:27.07 3:27.07 -
38 Isabelle Pasley FR-1 Meredith 2:53.27 3:23.84 2:22.69 4:02.57 -