March 16, 2019
|
George Jenkins - Lakeland, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Anderson Denton JR Lake Wales 10:44.73 10:56.24 7:05.99 9:35.65 10
2 Brady Zimmerman SR George Jenkins 6:51.79 7:38.19 11:59.18 9:39.98 8
3 Kevin Updike SO Lake Wales 7:28.58 12:31.52 12:25.69 9:42.57 6
4 Michael Collins SO Lake Region 12:33.08 9:30.88 12:27.01 10:07.32 5
5 Marckoz Arias SR Haines City 12:11.80 8:38.36 11:59.60 10:09.83 4
6 Seth Martinez JR Lakeland Christian 7:25.36 10:22.28 13:06.99 10:10.07 3
7 Jamill Vasques JR Auburndale 9:43.77 13:06.82 10:02.81 10:34.53 2
8 Nathan Yates FR Geneva Classical Academy 10:53.21 10:59.68 9:09.73 10:46.74 1
9 Michael Holden SR Lake Wales 13:46.74 13:27.06 8:58.04 10:56.14 -
10 Dustin White SR McKeel 11:26.23 11:59.54 14:19.45 11:06.24 -
11 Joseph Cotto SO Lake Wales 13:34.18 10:39.23 14:28.01 11:12.87 -
12 Anthony Solis JR Auburndale 13:48.37 9:00.84 8:26.61 11:24.60 -
13 Elijah Oquendo SR Lakeland 14:37.01 13:35.34 10:23.50 11:25.16 -
14 Anthony Brigandi SO McKeel 13:45.54 13:45.54 9:03.48 11:27.95 -
15 Andrew Chambers SO George Jenkins 9:53.74 10:35.16 8:03.28 11:30.39 -
16 Zain Moreno JR Ridge Community 12:19.91 8:10.97 10:29.27 11:31.50 -
17 Jackson Overholt FR Lakeland Christian 14:53.01 9:27.65 11:53.02 11:32.25 -
18 Barrett Maravilla SO Geneva Classical Academy 13:44.49 12:34.62 13:44.49 11:38.72 -
19 Andrew Guerrero SO George Jenkins 8:10.49 12:43.77 14:42.89 11:40.70 -
20 Chase Waelbroeck JR George Jenkins 9:41.60 11:54.74 8:52.55 11:40.72 -
21 Landon Johnson SO McKeel 12:28.10 13:10.44 12:06.93 11:45.75 -
22 Thomas Gielow FR Lakeland 14:54.92 12:20.88 8:48.15 12:13.54 -
23 Austin Myers FR Lakeland 9:03.35 9:18.03 11:15.51 12:14.25 -
24 Cipriano Alvarado 8 Frostproof 12:33.45 12:40.83 13:32.54 12:18.67 -
25 Devon Bagby SR Ridge Community 13:00.83 14:59.81 9:25.17 12:23.64 -
26 Clay Addison SO Oasis Christian Academy 15:38.55 11:59.05 11:51.48 12:36.89 -
27 Mark Motsch JR Santa Fe Catholic 11:57.34 11:25.10 16:15.25 13:25.99 -
28 Cameron Gonzalez 8 Frostproof 12:46.42 10:45.40 10:13.13 13:26.75 -
29 Mark Seefeldt JR Lake Region 10:11.30 13:18.76 17:23.28 13:35.06 -
30 Makhi Smothers SO Winter Haven 9:52.20 17:55.97 12:13.99 13:54.08 -
31 Gadiel Medina Pena SO Ridge Community 12:14.22 17:39.62 17:14.59 13:54.34 -
32 Aiden Aldana SO Lakeland 17:14.48 12:36.30 10:25.91 14:29.31 -
33 Colby Todd JR Auburndale 13:55.56 17:10.52 10:59.16 15:28.39 -
  Guissepe Page SR Lake Region DNF DNF DNF DNF   
  Cody Beavers SO Winter Haven DNS DNS DNS DNS   
  Isaac Morrison 8 McKeel DNS DNS DNS DNS   
  John Adames SO Santa Fe Catholic DNS DNS DNS DNS   
  Miles Sharrett SO Geneva Classical Academy DNS DNS DNS DNS   
  Tyler Rusch FR Oasis Christian Academy DNS DNS DNS DNS   
  Johnathan Marrero JR Bartow DNS DNS DNS DNS   
  Agustin Vallejo SO Bartow DNS DNS DNS DNS   
  Anthony Rodriquez JR Bartow DNS DNS DNS DNS   
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Anderson Denton JR Lake Wales 8:20.82 10:10.19 7:34.77 10:56.24 9:35.65 10
2 Brady Zimmerman SR George Jenkins 9:05.19 7:03.39 11:47.58 11:12.78 9:39.98 8
3 Kevin Updike SO Lake Wales 10:05.88 8:09.36 9:54.23 10:00.05 9:42.57 6
4 Michael Collins SO Lake Region 10:49.84 12:27.01 7:11.20 8:24.08 10:07.32 5
5 Marckoz Arias SR Haines City 12:24.00 8:38.36 11:53.51 11:04.72 10:09.83 4
6 Seth Martinez JR Lakeland Christian 11:17.18 12:42.59 8:44.66 10:58.88 10:10.07 3
7 Jamill Vasques JR Auburndale 9:12.05 8:02.25 7:30.52 10:53.57 10:34.53 2
8 Nathan Yates FR Geneva Classical Academy 9:55.00 8:30.93 11:06.15 8:05.06 10:46.74 1
9 Michael Holden SR Lake Wales 8:51.48 9:37.41 9:30.85 10:23.34 10:56.14 -
11 Joseph Cotto SO Lake Wales 9:25.21 9:05.03 12:26.89 10:39.23 11:12.87 -
12 Anthony Solis JR Auburndale 13:48.37 8:26.61 8:19.76 9:55.61 11:24.60 -
14 Anthony Brigandi SO McKeel 10:19.16 9:58.52 10:53.56 11:48.59 11:27.95 -
15 Andrew Chambers SO George Jenkins 12:32.53 11:37.30 8:58.51 13:34.66 11:30.39 -
16 Zain Moreno JR Ridge Community 9:13.20 9:20.12 9:40.86 8:31.71 11:31.50 -
17 Jackson Overholt FR Lakeland Christian 14:11.47 13:02.25 10:09.18 8:53.04 11:32.25 -
18 Barrett Maravilla SO Geneva Classical Academy 11:45.71 10:42.83 8:23.08 13:23.53 11:38.72 -
19 Andrew Guerrero SO George Jenkins 12:22.75 14:35.88 8:31.52 11:40.70 11:40.70 -
20 Chase Waelbroeck JR George Jenkins 8:52.55 12:01.75 10:09.63 9:13.57 11:40.72 -
21 Landon Johnson SO McKeel 13:31.62 10:56.35 13:03.39 13:17.50 11:45.75 -
22 Thomas Gielow FR Lakeland 13:26.90 15:31.60 8:48.15 13:48.90 12:13.54 -
23 Austin Myers FR Lakeland 12:36.28 10:24.12 13:49.71 14:33.76 12:14.25 -
25 Devon Bagby SR Ridge Community 10:09.79 15:44.43 9:02.86 10:02.35 12:23.64 -
  Cody Beavers SO Winter Haven DNS DNS DNS DNS DNS   
  Isaac Morrison 8 McKeel DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Dustin White SR McKeel 11:26.23 13:19.49 9:39.63 12:06.21 13:06.17 11:06.24 -
13 Elijah Oquendo SR Lakeland 11:38.87 9:35.54 13:35.34 11:59.42 13:07.94 11:25.16 -
24 Cipriano Alvarado 8 Frostproof 15:38.11 8:51.85 13:02.99 9:50.94 8:37.07 12:18.67 -
26 Clay Addison SO Oasis Christian Academy 14:07.72 13:07.17 13:22.31 10:28.22 12:21.76 12:36.89 -
27 Mark Motsch JR Santa Fe Catholic 13:01.81 12:05.40 15:59.13 12:37.63 12:37.63 13:25.99 -
28 Cameron Gonzalez 8 Frostproof 10:05.07 10:21.20 13:34.82 14:07.09 15:35.83 13:26.75 -
29 Mark Seefeldt JR Lake Region 11:32.80 15:21.02 12:54.31 16:58.83 13:26.91 13:35.06 -
30 Makhi Smothers SO Winter Haven 12:47.36 11:15.61 11:40.63 12:30.68 12:05.65 13:54.08 -
31 Gadiel Medina Pena SO Ridge Community 10:34.10 13:37.66 15:01.09 12:05.88 14:52.75 13:54.34 -
32 Aiden Aldana SO Lakeland 14:20.62 15:56.25 17:14.48 10:17.21 12:18.92 14:29.31 -
33 Colby Todd JR Auburndale 14:23.41 19:48.34 17:19.80 15:19.11 17:10.52 15:28.39 -
  Guissepe Page SR Lake Region DNF DNF DNF DNF DNF DNF   
  Tyler Rusch FR Oasis Christian Academy DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  John Adames SO Santa Fe Catholic DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Miles Sharrett SO Geneva Classical Academy DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Johnathan Marrero JR Bartow DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Agustin Vallejo SO Bartow DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Anthony Rodriquez JR Bartow DNS DNS DNS DNS DNS DNS