April 6, 2019
|
Windermere - Windermere, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Russell Robinson SR West Orange 6.99m 8.32m 8.81m 6.85m 6.15m 8.11m 7.06m 22' 11.25" 10
  • 6.99  
  • PASS  
  • 6.83  
  • 6.65  
2 Matthew McDoom FR West Orange 6.62m 8.08m 4.97m 6.36m 6.29m 5.69m 5.69m 21' 8.75" 8
  • 6.62  
  • 6.27  
  • FOUL  
  • 6.50  
3 Jaylon Carlies JR West Orange 6.57m 6.96m 4.80m 5.26m 6.04m 5.91m 4.86m 21' 6.75" 6
  • 6.56  
  • 6.57  
  • FOUL  
  • 6.42  
4 Renardo Green SR Wekiva 6.45m 6.64m 8.00m 5.22m 8.39m 7.10m 4.90m 21' 2" 5
  • 6.39  
  • 6.45  
  • 6.41  
  • FOUL  
5 Glenroy Campbell Jr JR Edgewater 6.37m 8.15m 7.13m 5.16m 5.99m 6.18m 7.45m 20' 10.75" 4
  • FOUL  
  • 6.29  
  • 6.06  
  • 6.37  
6 James Gilbert SR Edgewater 6.29m 6.92m 7.30m 6.10m 7.04m 5.98m 7.42m 20' 7.75" 3
  • FOUL  
  • 6.29  
  • 6.26  
  • 6.17  
7 Lorenzo Jones SR Edgewater 6.27m 4.39m 6.77m 5.83m 5.89m 6.40m 6.96m 20' 7" 2
  • 6.06  
  • 6.27  
  • FOUL  
  • 5.81  
8 Austin Hatcher SR Windermere 6.16m 5.11m 4.87m 4.50m 5.61m 7.52m 6.04m 20' 2.5" 1
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 6.16  
9 Markeith Williams FR Evans 6.15m 6.27m 7.50m 6.15m 6.64m 4.92m 7.93m 20' 2.25" -
  • 5.64  
  • 5.98  
  • 6.07  
  • 6.15  
10 Terrence Moore SR Wekiva 6.15m 7.20m 5.78m 7.50m 4.43m 5.23m 6.77m 20' 2.25" -
  • 5.91  
  • 5.98  
  • 6.15  
  • 6.01  
11 Joshwa Jerelds JR Windermere 6.05m 4.36m 5.87m 6.47m 5.45m 6.96m 6.11m 19' 10.25" -
  • FOUL  
  • 5.68  
  • 5.65  
  • 6.05  
12 Jadan Robinson JR Jones 5.94m 5.64m 6.42m 5.41m 7.25m 4.75m 4.75m 19' 6" -
  • 5.73  
  • FOUL  
  • 5.88  
  • 5.94  
13 Daniel Demontagnac FR Dr. Phillips 5.93m 6.82m 5.10m 6.94m 6.11m 6.40m 6.88m 19' 5.5" -
  • 5.93  
  • FOUL  
  • 5.69  
  • 5.25  
14 Isaiah Exil JR Olympia 5.89m 6.66m 5.12m 4.36m 6.71m 6.36m 4.48m 19' 4" -
  • 5.68  
  • 5.88  
  • 5.89  
  • FOUL  
15 Jaden Harrington JR Apopka 5.87m 6.57m 6.81m 5.05m 5.64m 6.40m 7.57m 19' 3.25" -
  • 5.87  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
16 Omarion Jones SO Evans 5.81m 7.09m 7.55m 4.42m 6.27m 5.87m 5.00m 19' 0.75" -
  • 5.65  
  • 5.62  
  • 5.81  
  • 5.39  
17 Omarion Sherwood SO Ocoee 5.80m 4.35m 5.68m 4.41m 4.70m 5.57m 6.84m 19' 0.5" -
  • 5.80  
  • 5.76  
  • 3.46  
  • 5.71  
18 Buford Ross lV JR Ocoee 5.79m 7.30m 6.83m 4.05m 4.86m 4.98m 5.50m 19' 0" -
  • FOUL  
  • 5.52  
  • FOUL  
  • 5.79  
19 Brandon Hill SR Wekiva 5.77m 5.71m 6.87m 5.42m 4.44m 7.50m 6.46m 18' 11.25" -
  • FOUL  
  • 5.77  
  • 5.59  
  • 5.47  
20 Jeremy Clyne SR Olympia 5.67m 7.09m 7.03m 4.37m 4.14m 4.54m 5.05m 18' 7.25" -
  • PASS  
  • 5.64  
  • 5.67  
  • 4.70  
21 Oshny Leger JR Dr. Phillips 5.59m 5.59m 4.36m 4.25m 6.93m 6.37m 3.97m 18' 4.25" -
  • 5.59  
  • 5.41  
  • 5.37  
  • PASS  
22 Raequan Ousley JR Evans 5.58m 5.41m 7.25m 5.36m 4.24m 4.74m 4.69m 18' 3.75" -
  • 5.32  
  • 5.58  
  • 5.24  
  • 4.78  
23 Michael Poole JR Windermere 5.57m 4.23m 6.02m 5.24m 5.51m 5.85m 3.90m 18' 3.25" -
  • 5.57  
  • FOUL  
  • 4.88  
  • 4.81  
24 Walkens Cazeau SR Olympia 5.50m 4.73m 4.07m 6.00m 4.02m 3.85m 5.56m 18' 0.5" -
  • 5.49  
  • PASS  
  • 5.38  
  • 5.50  
25 Amadeus Aligwekwe SO Dr. Phillips 5.45m 4.41m 6.32m 6.49m 6.10m 6.38m 4.85m 17' 10.75" -
  • 5.45  
  • 5.06  
  • 4.98  
  • FOUL  
26 Keandre Brown FR Apopka 5.24m 6.81m 5.24m 6.60m 4.66m 6.60m 5.50m 17' 2.25" -
  • 5.03  
  • 5.19  
  • 5.24  
  • 5.00  
27 Antonio Wheeler FR Jones 5.22m 4.02m 6.06m 4.33m 5.27m 5.79m 3.92m 17' 1.5" -
  • 4.43  
  • 5.22  
  • 4.77  
  • 5.09  
28 Duane Goode JR Ocoee 5.02m 5.17m 6.27m 5.92m 3.71m 4.42m 6.53m 16' 5.75" -
  • 5.02  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
29 Anthony Joseph FR Apopka 4.97m 5.57m 5.62m 4.47m 5.27m 5.52m 6.16m 16' 3.75" -
  • 4.97  
  • 4.82  
  • 4.91  
  • 4.92  
Boys' Long Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK ENGLISH SC
1 Russell Robinson SR West Orange 6.99m 8.32m 22' 11.25" 10
2 Matthew McDoom FR West Orange 6.62m 7.75m 21' 8.75" 8
3 Jaylon Carlies JR West Orange 6.57m 4.86m 21' 6.75" 6
4 Renardo Green SR Wekiva 6.45m 7.68m 21' 2" 5
5 Glenroy Campbell Jr JR Edgewater 6.37m 5.67m 20' 10.75" 4
6 James Gilbert SR Edgewater 6.29m 5.85m 20' 7.75" 3
7 Lorenzo Jones SR Edgewater 6.27m 6.27m 20' 7" 2
8 Austin Hatcher SR Windermere 6.16m 5.91m 20' 2.5" 1
10 Terrence Moore SR Wekiva 6.15m 5.97m 20' 2.25" -
12 Jadan Robinson JR Jones 5.94m 4.63m 19' 6" -
13 Daniel Demontagnac FR Dr. Phillips 5.93m 7.53m 19' 5.5" -
14 Isaiah Exil JR Olympia 5.89m 5.95m 19' 4" -
16 Omarion Jones SO Evans 5.81m 7.32m 19' 0.75" -
19 Brandon Hill SR Wekiva 5.77m 4.10m 18' 11.25" -
22 Raequan Ousley JR Evans 5.58m 4.46m 18' 3.75" -
Boys' Long Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK ENGLISH SC
9 Markeith Williams FR Evans 7.26m 6.40m 6.15m 20' 2.25" -
11 Joshwa Jerelds JR Windermere 7.26m 4.30m 6.05m 19' 10.25" -
15 Jaden Harrington JR Apopka 4.23m 4.23m 5.87m 19' 3.25" -
17 Omarion Sherwood SO Ocoee 5.97m 5.51m 5.80m 19' 0.5" -
18 Buford Ross lV JR Ocoee 5.44m 4.23m 5.79m 19' 0" -
20 Jeremy Clyne SR Olympia 5.56m 6.35m 5.67m 18' 7.25" -
21 Oshny Leger JR Dr. Phillips 6.26m 6.20m 5.59m 18' 4.25" -
23 Michael Poole JR Windermere 4.46m 3.90m 5.57m 18' 3.25" -
24 Walkens Cazeau SR Olympia 5.89m 4.95m 5.50m 18' 0.5" -
25 Amadeus Aligwekwe SO Dr. Phillips 5.72m 4.85m 5.45m 17' 10.75" -
26 Keandre Brown FR Apopka 3.83m 6.45m 5.24m 17' 2.25" -
27 Antonio Wheeler FR Jones 4.54m 3.71m 5.22m 17' 1.5" -
28 Duane Goode JR Ocoee 4.87m 6.17m 5.02m 16' 5.75" -
29 Anthony Joseph FR Apopka 4.62m 5.27m 4.97m 16' 3.75" -