April 6, 2019
|
Windermere - Windermere, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Daniel Demontagnac FR Dr. Phillips 14.96m 10.20m 13.60m 16.32m 13.06m 44' 7.5" 10
  • 13.11  
  • 13.12  
  • 13.60  
  • FOUL  
2 . Yirmyah SR Apopka 10.28m 9.73m 13.52m 11.76m 17.31m 44' 4.25" 8
  • FOUL  
  • 13.17  
  • 13.13  
  • 13.52  
3 Austin Hatcher SR Windermere 14.86m 16.45m 13.27m 17.25m 14.07m 43' 6.5" 6
  • FOUL  
  • 13.07  
  • 13.27  
  • 12.56  
4 Anthony Barrett SR Evans 14.94m 17.19m 13.22m 9.39m 14.01m 43' 4.5" 5
  • FOUL  
  • 13.22  
  • FOUL  
  • FOUL  
5 Jaden Harrington JR Apopka 13.59m 9.93m 13.07m 16.99m 16.73m 42' 10.75" 4
  • FOUL  
  • 13.07  
  • FOUL  
  • FOUL  
6 Samir Fouissi JR West Orange 10.37m 15.03m 12.96m 12.70m 10.50m 42' 6.25" 3
  • 12.73  
  • 12.80  
  • 12.96  
  • 12.57  
7 Lorenzo Jones SR Edgewater 15.20m 15.07m 12.77m 15.71m 12.51m 41' 10.75" 2
  • FOUL  
  • 12.77  
  • FOUL  
  • 12.33  
8 Mendez Jean Baptiste JR Jones 15.96m 14.32m 12.67m 15.33m 14.06m 41' 7" 1
  • 12.67  
  • FOUL  
  • 12.35  
  • PASS  
9 Nacari Heron JR Windermere 10.21m 12.82m 12.45m 9.34m 15.81m 40' 10.25" -
  • 12.45  
  • 12.33  
  • 11.79  
  • 12.30  
10 Nasir White SO Windermere 9.21m 15.55m 12.44m 16.17m 11.82m 40' 9.75" -
  • FOUL  
  • 12.05  
  • FOUL  
  • 12.44  
11 Terrence Slaughter SR Edgewater 15.67m 13.94m 12.34m 11.85m 9.75m 40' 6" -
  • 12.32  
  • 11.92  
  • 12.34  
  • 12.03  
12 Isaiah Exil JR Olympia 14.01m 14.37m 12.18m 12.67m 14.98m 39' 11.5" -
  • 12.09  
  • 12.18  
  • 12.07  
  • 11.83  
13 Austin Chilton SR West Orange 13.51m 14.12m 12.17m 12.05m 14.00m 39' 11.25" -
  • FOUL  
  • 12.17  
  • 12.06  
  • FOUL  
14 Jaden Floyd SO West Orange 12.40m 14.07m 11.92m 8.70m 12.16m 39' 1.25" -
  • 11.92  
  • 11.77  
  • 11.26  
  • 11.51  
15 Daylen Johnson SO Dr. Phillips 9.27m 9.97m 11.59m 11.36m 14.84m 38' 0.25" -
  • FOUL  
  • 11.15  
  • 11.59  
  • 10.65  
16 Keandre Brown FR Apopka 10.05m 8.58m 11.29m 13.89m 9.26m 37' 0.5" -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 11.29  
17 Troy Holst SR Wekiva 10.49m 9.60m 11.16m 11.05m 8.70m 36' 7.5" -
  • FOUL  
  • 11.16  
  • 11.00  
  • PASS  
18 Walkens Cazeau SR Olympia 11.25m 9.49m 11.03m 11.91m 9.27m 36' 2.25" -
  • 10.86  
  • 10.85  
  • FOUL  
  • 11.03  
19 Amadeus Aligwekwe SO Dr. Phillips 10.15m 13.20m 10.91m 13.86m 11.78m 35' 9.5" -
  • 10.72  
  • FOUL  
  • PASS  
  • 10.91  
  John Adrien FR Ocoee NM NM NM NM NM NM   
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Duane Goode JR Ocoee NM NM NM NM NM NM   
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Zechariah Ware SR Edgewater NM NM NM NM NM NM   
  Albert Howard SR Wekiva NM NM NM NM NM NM   
  Makhi Davis SO Wekiva NM NM NM NM NM NM   
  • FOUL  
  • FOUL  
  • PASS  
  • PASS  
  Judah Rodgers SO Olympia NM NM NM NM NM NM   
Boys' Triple Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
2 . Yirmyah SR Apopka 16.22m 14.20m 12.57m 13.52m 12.98m 10.95m 13.52m 44' 4.25" 8
3 Austin Hatcher SR Windermere 12.47m 17.25m 11.01m 16.19m 13.40m 15.79m 13.27m 43' 6.5" 6
4 Anthony Barrett SR Evans 13.09m 10.18m 16.39m 10.58m 9.65m 11.50m 13.22m 43' 4.5" 5
5 Jaden Harrington JR Apopka 12.81m 13.85m 12.81m 10.06m 10.98m 9.67m 13.07m 42' 10.75" 4
6 Samir Fouissi JR West Orange 15.81m 15.81m 15.68m 13.61m 11.53m 11.66m 12.96m 42' 6.25" 3
7 Lorenzo Jones SR Edgewater 16.09m 12.00m 15.83m 11.75m 14.94m 9.32m 12.77m 41' 10.75" 2
8 Mendez Jean Baptiste JR Jones 12.29m 15.96m 10.39m 12.67m 12.67m 12.04m 12.67m 41' 7" 1
9 Nacari Heron JR Windermere 10.21m 9.46m 9.59m 12.70m 15.44m 11.58m 12.45m 40' 10.25" -
11 Terrence Slaughter SR Edgewater 12.46m 14.68m 10.24m 14.44m 14.56m 13.45m 12.34m 40' 6" -
12 Isaiah Exil JR Olympia 11.69m 8.65m 9.99m 15.35m 8.65m 11.33m 12.18m 39' 11.5" -
13 Austin Chilton SR West Orange 11.32m 10.83m 11.07m 10.71m 15.21m 10.95m 12.17m 39' 11.25" -
16 Keandre Brown FR Apopka 11.52m 13.32m 13.10m 10.50m 9.94m 8.58m 11.29m 37' 0.5" -
17 Troy Holst SR Wekiva 11.38m 10.49m 11.49m 13.73m 10.94m 7.81m 11.16m 36' 7.5" -
  Judah Rodgers SO Olympia NM NM NM NM NM NM NM NM   
  Albert Howard SR Wekiva NM NM NM NM NM NM NM NM   
Boys' Triple Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
1 Daniel Demontagnac FR Dr. Phillips 16.46m 16.59m 13.60m 10.34m 9.66m 15.91m 44' 7.5" 10
10 Nasir White SO Windermere 9.33m 10.45m 12.44m 16.17m 15.67m 8.96m 40' 9.75" -
14 Jaden Floyd SO West Orange 14.90m 14.42m 11.92m 15.14m 14.42m 15.38m 39' 1.25" -
15 Daylen Johnson SO Dr. Phillips 15.07m 12.63m 11.59m 12.52m 9.62m 14.14m 38' 0.25" -
18 Walkens Cazeau SR Olympia 7.72m 8.16m 11.03m 11.03m 9.49m 10.70m 36' 2.25" -
19 Amadeus Aligwekwe SO Dr. Phillips 10.26m 9.93m 10.91m 10.04m 9.16m 13.20m 35' 9.5" -
  Makhi Davis SO Wekiva NM NM NM NM NM NM NM   
  Duane Goode JR Ocoee NM NM NM NM NM NM NM   
  John Adrien FR Ocoee NM NM NM NM NM NM NM   
  Zechariah Ware SR Edgewater NM NM NM NM NM NM NM