April 12-13, 2019
|
Walsh - North Canton, OH

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Alesha Vovk   Unattached 3:46.33 4:36.01 4:16.69 5:22.94 4:36.01 3:21.49
2 Bre Bakan SR-4 Walsh 3:32.70 4:39.86 3:41.09 5:13.45 5:41.43 5:52.63
3 Hannah Thompson Senior Unattached 3:58.18 4:40.21 4:20.60 4:00.98 4:37.41 3:44.17
4 Tori Reeves SR-4 Walsh 6:07.85 4:45.15 5:39.33 4:42.30 4:05.23 5:13.67
5 Kalli Barrett FR-1 Kent State 4:45.80 4:45.80 4:11.51 4:20.08 5:22.96 6:02.97
6 Leah Metzger FR-1 Malone 4:37.75 5:05.22 5:08.28 5:08.28 6:30.69 4:28.60
7 Julia Westall SO-2 Malone 5:26.40 5:07.92 6:00.27 4:15.58 4:46.37 5:26.40
8 Amanda Schwartz JR-3 Ursuline (Ohio) 4:08.29 5:14.28 3:40.00 5:42.57 3:40.00 6:48.57
9 Dana Risley JR-3 Malone 4:54.75 5:16.93 6:20.32 4:38.90 6:23.49 5:45.46
10 Matilda Jeruto SO-2 Findlay 4:30.16 5:17.83 4:01.55 6:53.18 5:01.94 5:01.94
11 Cassandra Ponzi FR-1 Ashland 4:30.33 5:18.03 5:21.21 5:43.48 4:55.77 6:12.10
12 Torrie Purdy SR-4 Findlay 5:21.86 5:18.67 6:31.97 3:59.01 3:55.82 6:19.22
13 Natalie Applegate SO-2 Ursuline (Ohio) 6:20.30 5:19.58 6:17.11 4:09.28 6:45.87 6:52.26
14 Blair Colter Freshman Unattached 5:51.81 5:19.82 6:46.18 4:25.45 6:55.77 4:38.25
15 Hannah Dennis SO-2 Glenville St. 3:44.54 5:20.76 6:18.50 3:54.16 4:55.10 6:40.95
16 Brianna Biery FR-1 Mount Union 4:58.94 5:21.44 5:15.02 5:05.37 6:57.88 4:42.87
17 Makayla Wagner SO-2 Ashland 5:00.51 5:23.13 5:32.83 6:30.99 3:46.19 4:12.05
18 Kinsley Anstine FR-1 Mount Union 4:52.03 5:24.47 4:26.07 6:42.35 4:55.27 6:52.08
19 Krissy Tarter FR-1 Mount Union 5:18.71 5:25.21 4:59.20 6:56.27 4:46.19 6:23.75
20 Holly Cole FR-1 Tiffin 5:43.85 5:27.47 5:14.38 7:02.44 3:49.23 6:59.17
21 Kayla Huffman FR-1 Ursuline (Ohio) 5:18.80 5:28.66 4:45.94 5:51.67 4:03.21 5:35.24
22 Felicity Nolder SR-4 Wheeling Jesuit 5:49.31 5:29.53 6:05.78 5:49.31 5:49.31 5:22.94
23 Emma Korrir FR-1 Lake Erie 5:25.98 5:32.63 6:25.85 6:39.16 6:12.55 5:12.68
24 Kennedy Howell JR-3 Mount Vernon Nazarene 6:16.65 5:45.55 5:35.19 6:16.65 4:36.44 6:37.39
25 Lindsey Goehring FR-1 Mount Vernon Nazarene 6:03.64 5:46.32 5:49.79 6:38.27 7:26.76 7:02.51
26 Annabelle Gaj JR-3 Walsh 6:19.07 5:47.77 5:02.56 7:04.28 5:30.39 5:58.21
27 Jada Gilliam JR-3 Tiffin 5:06.60 5:48.41 7:15.52 6:09.32 4:07.38 5:24.03
28 Emma Williams SO-2 Ohio Valley 6:52.37 5:52.45 7:38.19 4:52.54 5:34.83 5:03.11
29 Francesca Bowman SO-2 Mount Union 7:06.08 5:55.06 7:02.53 4:33.40 6:09.27 6:37.67
30 Emily Meeks FR-1 Ohio Valley 5:31.80 6:00.65 7:34.42 7:34.42 5:20.98 6:58.36
31 Morgan Forney FR-1 Mount Vernon Nazarene 7:07.07 6:05.01 5:24.86 7:03.42 7:28.97 4:22.81
32 Diamond Thomas SO-2 Tiffin 6:22.18 6:07.48 6:36.88 7:35.68 5:41.76 6:22.18
33 Amy Kifer FR-1 Mount Vernon Nazarene 5:42.89 6:25.26 5:00.51 4:29.69 4:56.65 6:48.38
34 Maureen Rude FR-1 Walsh 5:47.34 6:48.63 7:00.89 8:10.36 5:35.08 7:17.24
  Cassidy Long SO-2 Ohio Dominican DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
21 Kayla Huffman FR-1 Ursuline (Ohio) 5:28.66 6:01.53
24 Kennedy Howell JR-3 Mount Vernon Nazarene 5:45.55 4:19.17
26 Annabelle Gaj JR-3 Walsh 5:47.77 6:05.16
27 Jada Gilliam JR-3 Tiffin 5:48.41 7:25.97
28 Emma Williams SO-2 Ohio Valley 5:52.45 6:13.60
30 Emily Meeks FR-1 Ohio Valley 6:00.65 6:15.08
32 Diamond Thomas SO-2 Tiffin 6:07.48 7:43.03
33 Amy Kifer FR-1 Mount Vernon Nazarene 6:25.26 5:35.18
34 Maureen Rude FR-1 Walsh 6:48.63 5:06.48
  Cassidy Long SO-2 Ohio Dominican DNF DNF
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
9 Dana Risley JR-3 Malone 5:16.93 6:39.34
10 Matilda Jeruto SO-2 Findlay 5:17.83 5:21.01
12 Torrie Purdy SR-4 Findlay 5:18.67 4:05.38
13 Natalie Applegate SO-2 Ursuline (Ohio) 5:19.58 3:53.30
17 Makayla Wagner SO-2 Ashland 5:23.13 4:54.05
18 Kinsley Anstine FR-1 Mount Union 5:24.47 4:26.07
19 Krissy Tarter FR-1 Mount Union 5:25.21 6:49.77
20 Holly Cole FR-1 Tiffin 5:27.47 6:00.22
22 Felicity Nolder SR-4 Wheeling Jesuit 5:29.53 4:03.86
23 Emma Korrir FR-1 Lake Erie 5:32.63 6:52.47
25 Lindsey Goehring FR-1 Mount Vernon Nazarene 5:46.32 6:03.64
29 Francesca Bowman SO-2 Mount Union 5:55.06 5:47.96
31 Morgan Forney FR-1 Mount Vernon Nazarene 6:05.01 6:41.52
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Alesha Vovk   Unattached 3:15.97 4:36.01 4:58.09
2 Bre Bakan SR-4 Walsh 5:55.43 4:39.86 5:30.24
3 Hannah Thompson Senior Unattached 4:09.39 4:40.21 5:33.45
4 Tori Reeves SR-4 Walsh 4:42.30 4:45.15 4:28.04
5 Kalli Barrett FR-1 Kent State 4:54.38 4:45.80 4:45.80
6 Leah Metzger FR-1 Malone 6:27.63 5:05.22 3:42.81
7 Julia Westall SO-2 Malone 5:04.84 5:07.92 6:40.30
8 Amanda Schwartz JR-3 Ursuline (Ohio) 5:30.00 5:14.28 4:55.43
11 Cassandra Ponzi FR-1 Ashland 6:40.72 5:18.03 4:58.95
14 Blair Colter Freshman Unattached 5:13.43 5:19.82 6:42.98
15 Hannah Dennis SO-2 Glenville St. 5:49.63 5:20.76 5:46.42
16 Brianna Biery FR-1 Mount Union 4:33.23 5:21.44 5:02.16