December 29, 2018
|
George Davis Track
|
200m (Flat)

Girls' 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Sophia Reynolds Freshman Merrimack Valley 6:08.82 6:00.18 6:00.18 5:14.08 4:27.97 4:48.14 6:00.18 6
2 Lauren Robinson Senior Milford 3:57.34 5:35.74 4:58.12 6:10.47 5:27.06 4:49.43 5:47.32 5
3 Chloe Trudel Freshman Souhegan 4:24.75 5:01.27 5:04.31 6:29.52 4:00.41 5:04.31 4:27.80 4
4 Avery Scully Senior Sanborn Regional 6:34.60 6:09.54 6:37.73 5:19.44 6:43.99 5:13.17 5:28.83 3
5 Alice Riley Senior Belmont 4:33.90 6:28.03 5:09.77 7:03.90 4:56.73 5:26.07 4:56.73 2
6 Faith Gosselin Sophomore Winnisquam 7:05.50 4:29.26 5:05.83 4:32.59 6:45.56 5:32.42 5:59.02 1
7 Carolyn Day Sophomore Kingswood 5:30.32 5:43.66 5:16.97 5:50.34 5:10.30 5:33.65 3:53.56 -
8 Adrianna Zlotnick Sophomore Souhegan 6:10.48 5:00.39 5:20.41 6:33.84 6:13.82 5:33.76 5:00.39 -
9 Molly Jennings Sophomore Souhegan 5:44.30 6:41.13 5:57.67 4:27.42 5:34.27 5:34.27 5:00.85 -
10 Lori DeMambro Junior Milford 5:24.83 4:14.51 5:34.87 4:58.04 5:14.78 5:34.87 6:28.45 -
11 Jasmine Piper Senior Winnisquam 4:30.09 7:20.66 7:02.89 6:06.04 4:37.19 5:55.37 6:38.02 -
12 Abigail Shagena Sophomore Bishop Brady 6:46.64 5:17.47 4:20.39 5:03.20 4:34.66 5:56.70 6:28.81 -
13 Lexi Labour Freshman Milford 6:37.57 4:16.61 5:32.51 6:59.25 6:37.57 6:01.42 5:28.90 -
14 Sarah Carpenter Sophomore Kingswood 6:34.42 6:01.55 4:15.64 5:57.90 4:48.51 6:05.20 7:43.81 -
15 Courtney Gelina Junior Sanborn Regional 7:22.42 7:11.27 7:55.88 5:08.58 5:19.73 6:11.78 4:42.56 -
16 Maya Callahan Freshman Mascenic Regional 6:49.80 6:19.99 6:31.17 6:01.37 5:05.49 6:12.54 6:49.80 -
17 Sydney Bane Sophomore Mascenic Regional 7:04.57 8:05.23 7:27.32 7:23.53 7:23.53 6:19.08 6:03.92 -
18 Victoria Smith Freshman Mascenic Regional 5:45.61 6:31.69 5:53.29 7:21.62 6:24.01 6:24.01 4:36.49 -
19 Kylie Bane Senior Mascenic Regional 6:24.30 8:19.59 6:32.84 6:37.11 8:28.13 7:07.00 8:28.13 -
Girls' 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Jasmine Piper Senior Winnisquam 7:17.11 5:55.37 5:09.18 4:12.32 4:51.41 -
12 Abigail Shagena Sophomore Bishop Brady 5:56.70 5:56.70 7:18.75 4:48.93 7:29.45 -
13 Lexi Labour Freshman Milford 6:41.18 6:01.42 6:30.34 5:28.90 7:13.71 -
14 Sarah Carpenter Sophomore Kingswood 7:40.16 6:05.20 5:57.90 4:37.56 6:49.03 -
15 Courtney Gelina Junior Sanborn Regional 5:34.61 6:11.78 6:52.68 6:00.63 4:46.27 -
16 Maya Callahan Freshman Mascenic Regional 5:50.19 6:12.54 6:57.25 4:50.59 5:39.02 -
17 Sydney Bane Sophomore Mascenic Regional 6:53.20 6:19.08 4:36.73 5:29.80 6:34.25 -
18 Victoria Smith Freshman Mascenic Regional 8:15.38 6:24.01 5:11.05 5:45.61 6:08.65 -
19 Kylie Bane Senior Mascenic Regional 8:28.13 7:07.00 8:15.32 9:15.10 7:41.16 -
Girls' 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Sophia Reynolds Freshman Merrimack Valley 5:31.36 4:48.14 4:10.69 5:34.25 6
2 Lauren Robinson Senior Milford 4:49.43 4:49.43 4:00.23 3:45.76 5
3 Chloe Trudel Freshman Souhegan 4:55.18 5:04.31 5:56.05 4:15.62 4
4 Avery Scully Senior Sanborn Regional 4:10.54 5:13.17 4:38.73 5:57.02 3
5 Alice Riley Senior Belmont 7:03.90 5:26.07 3:54.77 5:32.60 2
6 Faith Gosselin Sophomore Winnisquam 5:09.15 5:32.42 4:05.99 5:32.42 1
7 Carolyn Day Sophomore Kingswood 5:23.64 5:33.65 7:03.74 3:56.90 -
8 Adrianna Zlotnick Sophomore Souhegan 4:20.34 5:33.76 7:00.54 6:00.46 -
9 Molly Jennings Sophomore Souhegan 6:14.39 5:34.27 4:27.42 4:10.71 -
10 Lori DeMambro Junior Milford 7:11.99 5:34.87 4:04.46 5:01.39 -