April 13, 2019
|
SUNY Delhi - Delhi, NY

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kobie Lane SR-4 SUNY Delhi 4:06.00
2 Will Fisher SR-4 Union (N.Y.) 4:10.75
3 Nicholas Arnecke SR-4 SUNY Delhi 4:10.85
4 Lucas Reilly JR-3 SUNY Delhi 4:12.78
5 Anthony Perri JR-3 Potsdam St. 4:14.55
6 Frank Bearden JR-3 Saint Rose 4:15.35
7 Kenneth Barrett FR-1 Mount Saint Mary 4:15.64
8 Evan Ireland JR-3 Saint Rose 4:18.10
9 Derrick Kenan FR-1 SUNY Delhi 4:22.96
10 Bladimir Pena FR-1 SUNY Delhi 4:26.10
11 Anthony Cuchel FR-1 SUNY Delhi 4:26.20
12 Philip Facey FR-1 Union (N.Y.) 4:26.25
13 Jared Craw FR-1 Hudson Valley CC 4:31.66
14 Devon Benarick FR-1 SUNY Delhi 4:32.64
15 Frank Martucci FR-1 SUNY Delhi 4:34.79
16 Jack Hopkins SO-2 SUNY Delhi 4:39.21
17 Harrison Helinski SO-2 Hartwick 4:39.47
18 Jonathan Caputo SO-2 Union (N.Y.) 4:39.49
19 Ian Kurzrock SR-4 SUNY Poly 4:40.38
20 Andrew Pfeifer FR-1 SUNY Poly 4:42.41
21 Jesse Chain SR-4 SUNY Poly 4:42.74
22 Thomas Hofbauer SR-4 Mount Saint Mary 4:44.57
23 Nicholas Lee JR-3 Saint Rose 4:48.98
24 Joseph Killian FR-1 SUNY Poly 4:49.67
25 Josh D'Angelo SO-2 Potsdam St. 4:54.02
26 Janrell Baniel SO-2 Mount Saint Mary 4:54.63
27 Jarryd Wick JR-3 Sage 4:56.14
28 Cormac Seyfried JR-3 Union (N.Y.) 4:56.83
29 Joshua Lee JR-3 Saint Rose 4:57.27
30 Clayton Voges SO-2 Union (N.Y.) 5:01.83
31 Noah Christian FR-1 Saint Rose 5:06.06
32 Jason Higginbotham SO-2 Union (N.Y.) 5:16.09
33 Derek Smith SR-4 SUNY Poly 5:17.71
34 Oswaldo Arias FR-1 Hudson Valley CC 5:20.13
35 Charles Shapiro FR-1 Union (N.Y.) 5:24.58
36 Salvator Latella FR-1 Mohawk Valley CC 5:25.72
37 Nicholas Funk SO-2 Columbia-Greene CC 5:38.98
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Kobie Lane SR-4 SUNY Delhi 3:58.62 4:06.00 4:33.06
2 Will Fisher SR-4 Union (N.Y.) 4:35.83 4:10.75 3:13.08
3 Nicholas Arnecke SR-4 SUNY Delhi 4:35.94 4:10.85 2:58.11
4 Lucas Reilly JR-3 SUNY Delhi 5:08.40 4:12.78 4:25.42
5 Anthony Perri JR-3 Potsdam St. 5:05.46 4:14.55 3:33.83
6 Frank Bearden JR-3 Saint Rose 4:05.14 4:15.35 4:02.59
7 Kenneth Barrett FR-1 Mount Saint Mary 3:29.63 4:15.64 4:43.76
8 Evan Ireland JR-3 Saint Rose 3:39.39 4:18.10 4:33.59
10 Bladimir Pena FR-1 SUNY Delhi 4:50.05 4:26.10 4:26.10
12 Philip Facey FR-1 Union (N.Y.) 5:16.84 4:26.25 4:31.58
13 Jared Craw FR-1 Hudson Valley CC 5:39.58 4:31.66 3:18.32
23 Nicholas Lee JR-3 Saint Rose 5:14.99 4:48.98 3:59.86
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
9 Derrick Kenan FR-1 SUNY Delhi 3:59.30 4:22.96 3:09.34 5:20.82 3:51.41 3:27.74
11 Anthony Cuchel FR-1 SUNY Delhi 5:00.81 4:26.20 3:09.01 4:02.25 3:51.60 3:35.63
14 Devon Benarick FR-1 SUNY Delhi 5:08.09 4:32.64 3:24.48 4:35.37 4:35.37 4:24.46
15 Frank Martucci FR-1 SUNY Delhi 5:38.00 4:34.79 4:10.06 3:31.59 3:15.10 4:07.32
16 Jack Hopkins SO-2 SUNY Delhi 5:57.39 4:39.21 5:35.06 5:12.72 5:49.02 3:32.20
17 Harrison Helinski SO-2 Hartwick 5:18.60 4:39.47 3:24.02 3:32.40 5:32.57 4:39.47
18 Jonathan Caputo SO-2 Union (N.Y.) 5:46.57 4:39.49 5:54.96 4:22.72 4:03.16 4:36.70
21 Jesse Chain SR-4 SUNY Poly 5:53.43 4:42.74 6:01.91 4:22.95 4:11.64 6:04.74
22 Thomas Hofbauer SR-4 Mount Saint Mary 4:47.42 4:44.57 4:38.88 5:18.72 4:13.27 5:32.95
24 Joseph Killian FR-1 SUNY Poly 4:20.71 4:49.67 4:29.40 4:20.71 5:15.74 4:23.60
28 Cormac Seyfried JR-3 Union (N.Y.) 3:57.47 4:56.83 4:09.34 4:39.02 5:17.61 5:47.30
33 Derek Smith SR-4 SUNY Poly 4:58.65 5:17.71 5:30.42 4:17.35 5:36.78 5:01.83
Men's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
19 Ian Kurzrock SR-4 SUNY Poly 4:40.38 5:56.09
20 Andrew Pfeifer FR-1 SUNY Poly 4:42.41 5:13.48
25 Josh D'Angelo SO-2 Potsdam St. 4:54.02 5:02.84
26 Janrell Baniel SO-2 Mount Saint Mary 4:54.63 4:10.44
27 Jarryd Wick JR-3 Sage 4:56.14 5:07.99
29 Joshua Lee JR-3 Saint Rose 4:57.27 5:35.92
30 Clayton Voges SO-2 Union (N.Y.) 5:01.83 4:25.61
31 Noah Christian FR-1 Saint Rose 5:06.06 3:58.73
32 Jason Higginbotham SO-2 Union (N.Y.) 5:16.09 5:54.02
34 Oswaldo Arias FR-1 Hudson Valley CC 5:20.13 5:55.35
35 Charles Shapiro FR-1 Union (N.Y.) 5:24.58 5:37.57
36 Salvator Latella FR-1 Mohawk Valley CC 5:25.72 4:30.35
37 Nicholas Funk SO-2 Columbia-Greene CC 5:38.98 6:19.66