February 2, 2019
|
LSU-Maddox FH - Baton Rouge, LA
|
200m (Flat)

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 D.J. Butler Senior Catholic, Baton Rouge 49.69
2 Maliek Roberson Senior Ruston 50.15
3 Kam Jackson Senior West Feliciana 50.91
4 Mark Emilien Senior West Jefferson 51.28
5 Tyler Woods Senior Ruston 51.28
6 Ebenezer Aggrey Junior Catholic, Baton Rouge 51.48
7 richard davis Senior East Feliciana 51.53
8 Clydeterrious Thompson Junior Bogalusa 51.74
9 Deveon Spencer Junior Ouachita Parish 52.19
10 Avaunte Steward Senior Byrd, C.E. 52.66
11 Jaques Austin Senior Terrebonne 52.68
12 Roberick Mitchell Senior Landry/Walker 52.75
13 Miles Stewart Junior Lusher Charter 52.82
14 Deontre Ford Senior Karr, Edna 52.84
15 Donavon Jackson Junior Byrd, C.E. 52.87
16 Maurice Green Sophomore Captain Shreve 53.03
17 Kentron White Sophomore Carver, G.W. 53.14
18 Adrian Sharper, Jr Sophomore Jehovah-Jireh Christian 53.23
19 Darren Petty Senior West Jefferson 53.26
20 latroy lathers Senior Glen Oaks 53.55
21 Larry Smith Senior Tara 53.66
22 Isaiah Rankins Senior Southern Lab 53.69
23 Trey Cambre Senior Denham Springs 53.82
24 Jonathan Kinsey Junior Washington, B.T., Shreveport 53.84
25 Anthony Maxie Senior Carver, G.W. 54.03
26 Brandon Quinney Senior Alexandria 54.11
27 Devin Chistopher Senior Destrehan 54.20
28 Isaiah Benetrix Senior Holy Cross 54.28
29 Nick Perro Sophomore Abbeville 54.31
30 Makhi Garrick Senior Northwest 54.31
31 Donnell Matthews Sophomore Scotlandville 54.46
32 DeJarian Jones Junior Zachary 54.48
33 Jordan Brown Senior East Jefferson 54.58
34 Christian Franscisco Sophomore Northside 54.59
35 Farron Lewis Sophomore Slidell 54.61
36 Devonta Williams Senior Terrebonne 54.69
37 Joseph Jones Senior Cox, Helen 54.71
38 Obadiah Butler Junior Crowley 55.01
39 Blake McCray 1 Baker 55.03
40 Luke Benoit Junior Grand Lake 55.06
41 Mackenize Moore Senior North DeSoto 55.18
42 Santana Richardson Freshman KIPP Booker T. Washington 55.22
43 Landon Meche Freshman Ascension Episcopal 55.31
44 Nicholas Williams Senior Scotlandville 55.31
45 JAREN MILLER Senior St. Augustine 55.37
46 Calib Watts Senior Lafayette Christian 55.46
47 Rodney Carter Senior Jehovah-Jireh Christian 55.62
48 Syrie Lewis Junior Hahnville 55.82
49 Tray Lang Senior Woodlawn, Baton Rouge 55.90
50 Keenen Boyd Junior KIPP Booker T. Washington 55.93
51 Will Lemoine Junior Episcopal of Acadiana 56.03
52 Reece Guillory Sophomore Opelousas 56.13
53 Benjamin Sonnier Senior Hathaway 56.21
54 Grant Harris Junior Grand Lake 56.26
55 Jack Frost Sophomore Curtis, John 56.29
56 Jacob Fleeman Junior West Feliciana 56.30
57 kiren smith Junior Glen Oaks 56.31
58 Patrick Robichaux Junior St. Thomas More 56.33
59 Joel Plaisance Junior White, E.D. 56.45
60 Deldrick Jones Sophomore Dutchtown 56.46
61 Raion Mcgrew Junior Archbishop Shaw 56.70
62 Jacob Paulk Senior Buckeye 56.73
63 Kirk Dunn Junior Northside 56.81
64 Clifford Washington Junior Cohen College Prep 56.92
65 John Savoy Junior St. Louis 57.51
66 Marquette Alexander Senior Tara 57.59
67 Jaivon Courville Junior Cecilia 57.71
68 Eric Douglas Senior Lee STEM / VPA Magnet 57.72
69 Rashad Cormier Sophomore Abbeville 57.88
70 Andrew Plaisance Junior Central Lafourche 57.92
71 Devin Walton Freshman Lafayette Christian 57.93
72 clarence harrell Senior East Feliciana 57.94
73 John Guillen Sophomore Mentorship Academy 58.07
74 Caden Lewis Junior Lusher Charter 58.17
75 Darius Lewis Junior Archbishop Shaw 58.19
76 Jaden Williams Sophomore Airline 58.48
77 Kirk Singletary Senior Episcopal 58.68
78 Vance Vaucresson Junior Brother Martin 58.82
79 larry reimpneiq Sophomore McDonogh #35 58.85
80 Malik Guillory Senior Northwest 58.89
81 Dywayne Shelley Junior Washington, B.T., Shreveport 58.99
82 Austin Hardouin Junior Jesuit, New Orleans 59.01
83 Tamon Dukes Junior Baker 59.36
84 John Guillot Freshman Newman, Isidore 59.93
85 Ty'Keith Coleman Junior St. James 1:00.17
86 Eli Jones Junior Christ Episcopal School 1:00.64
87 Zack Dominic Freshman St. Thomas More 1:01.28
88 Mikey DeRosa 7 Holy Savior Menard 1:01.34
89 Rickey Farris Junior Huntington 1:01.42
90 Darren Taylor, Jr. Sophomore Northeast 1:01.49
91 Jaqualyn Wilson Sophomore Alexandria 1:01.55
92 Nalone Sumo Sophomore Lee STEM / VPA Magnet 1:01.97
93 Nick Ditta Junior St. Paul's 1:02.07
94 Jacob Janes Senior Central Lafourche 1:02.37
95 Payton Alexcee Senior McMain, Eleanor 1:03.21
96 Ja’len Harris Junior Huntington 1:03.90
97 Sammy Jackson Freshman KIPP Renaissance 1:04.23
98 Rakean Williams Sophomore McMain, Eleanor 1:05.22
99 Alex Henry Sophomore KIPP Renaissance 1:05.33
100 Arden Sonnier Freshman Westminster Christian 1:05.45
101 Demarcus Norman Senior Broadmoor 1:07.39
102 Jarren Smith Sophomore Higgins, L.W. 1:07.50
  Sebastian Miller Senior Landry/Walker DQ
  RODNEY JABBAR Junior St. Augustine DQ
  Joshua Mason Senior New Iberia DQ
  Javon Stoudmire-Davis Freshman Curtis, John DQ
  Fred Manning Sophomore Airline DNF
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Kam Jackson Senior West Feliciana 50.91
4 Mark Emilien Senior West Jefferson 51.28
18 Adrian Sharper, Jr Sophomore Jehovah-Jireh Christian 53.23
31 Donnell Matthews Sophomore Scotlandville 54.46
44 Nicholas Williams Senior Scotlandville 55.31
  Sebastian Miller Senior Landry/Walker DQ
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 D.J. Butler Senior Catholic, Baton Rouge 49.69
2 Maliek Roberson Senior Ruston 50.15
8 Clydeterrious Thompson Junior Bogalusa 51.74
14 Deontre Ford Senior Karr, Edna 52.84
27 Devin Chistopher Senior Destrehan 54.20
42 Santana Richardson Freshman KIPP Booker T. Washington 55.22
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Tyler Woods Senior Ruston 51.28
6 Ebenezer Aggrey Junior Catholic, Baton Rouge 51.48
7 richard davis Senior East Feliciana 51.53
16 Maurice Green Sophomore Captain Shreve 53.03
19 Darren Petty Senior West Jefferson 53.26
28 Isaiah Benetrix Senior Holy Cross 54.28
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Roberick Mitchell Senior Landry/Walker 52.75
15 Donavon Jackson Junior Byrd, C.E. 52.87
30 Makhi Garrick Senior Northwest 54.31
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
22 Isaiah Rankins Senior Southern Lab 53.69
23 Trey Cambre Senior Denham Springs 53.82
39 Blake McCray 1 Baker 55.03
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Jaques Austin Senior Terrebonne 52.68
13 Miles Stewart Junior Lusher Charter 52.82
101 Demarcus Norman Senior Broadmoor 1:07.39
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Deveon Spencer Junior Ouachita Parish 52.19
17 Kentron White Sophomore Carver, G.W. 53.14
26 Brandon Quinney Senior Alexandria 54.11
41 Mackenize Moore Senior North DeSoto 55.18
  Joshua Mason Senior New Iberia DQ
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Avaunte Steward Senior Byrd, C.E. 52.66
21 Larry Smith Senior Tara 53.66
33 Jordan Brown Senior East Jefferson 54.58
37 Joseph Jones Senior Cox, Helen 54.71
57 kiren smith Junior Glen Oaks 56.31
61 Raion Mcgrew Junior Archbishop Shaw 56.70
Boys' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
38 Obadiah Butler Junior Crowley 55.01
46 Calib Watts Senior Lafayette Christian 55.46
49 Tray Lang Senior Woodlawn, Baton Rouge 55.90
50 Keenen Boyd Junior KIPP Booker T. Washington 55.93
88 Mikey DeRosa 7 Holy Savior Menard 1:01.34
Boys' 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
20 latroy lathers Senior Glen Oaks 53.55
36 Devonta Williams Senior Terrebonne 54.69
40 Luke Benoit Junior Grand Lake 55.06
66 Marquette Alexander Senior Tara 57.59
67 Jaivon Courville Junior Cecilia 57.71
91 Jaqualyn Wilson Sophomore Alexandria 1:01.55
Boys' 400 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
35 Farron Lewis Sophomore Slidell 54.61
43 Landon Meche Freshman Ascension Episcopal 55.31
47 Rodney Carter Senior Jehovah-Jireh Christian 55.62
79 larry reimpneiq Sophomore McDonogh #35 58.85
  Javon Stoudmire-Davis Freshman Curtis, John DQ
Boys' 400 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME
25 Anthony Maxie Senior Carver, G.W. 54.03
29 Nick Perro Sophomore Abbeville 54.31
32 DeJarian Jones Junior Zachary 54.48
45 JAREN MILLER Senior St. Augustine 55.37
  Fred Manning Sophomore Airline DNF
Boys' 400 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME
55 Jack Frost Sophomore Curtis, John 56.29
71 Devin Walton Freshman Lafayette Christian 57.93
74 Caden Lewis Junior Lusher Charter 58.17
  RODNEY JABBAR Junior St. Augustine DQ
Boys' 400 Meters Section 14
PL NAME YEAR TEAM TIME
51 Will Lemoine Junior Episcopal of Acadiana 56.03
52 Reece Guillory Sophomore Opelousas 56.13
58 Patrick Robichaux Junior St. Thomas More 56.33
59 Joel Plaisance Junior White, E.D. 56.45
62 Jacob Paulk Senior Buckeye 56.73
Boys' 400 Meters Section 15
PL NAME YEAR TEAM TIME
54 Grant Harris Junior Grand Lake 56.26
56 Jacob Fleeman Junior West Feliciana 56.30
70 Andrew Plaisance Junior Central Lafourche 57.92
78 Vance Vaucresson Junior Brother Martin 58.82
90 Darren Taylor, Jr. Sophomore Northeast 1:01.49
Boys' 400 Meters Section 16
PL NAME YEAR TEAM TIME
64 Clifford Washington Junior Cohen College Prep 56.92
69 Rashad Cormier Sophomore Abbeville 57.88
73 John Guillen Sophomore Mentorship Academy 58.07
93 Nick Ditta Junior St. Paul's 1:02.07
97 Sammy Jackson Freshman KIPP Renaissance 1:04.23
Boys' 400 Meters Section 17
PL NAME YEAR TEAM TIME
65 John Savoy Junior St. Louis 57.51
76 Jaden Williams Sophomore Airline 58.48
77 Kirk Singletary Senior Episcopal 58.68
82 Austin Hardouin Junior Jesuit, New Orleans 59.01
84 John Guillot Freshman Newman, Isidore 59.93
96 Ja’len Harris Junior Huntington 1:03.90
Boys' 400 Meters Section 18
PL NAME YEAR TEAM TIME
68 Eric Douglas Senior Lee STEM / VPA Magnet 57.72
86 Eli Jones Junior Christ Episcopal School 1:00.64
87 Zack Dominic Freshman St. Thomas More 1:01.28
89 Rickey Farris Junior Huntington 1:01.42
Boys' 400 Meters Section 19
PL NAME YEAR TEAM TIME
72 clarence harrell Senior East Feliciana 57.94
83 Tamon Dukes Junior Baker 59.36
92 Nalone Sumo Sophomore Lee STEM / VPA Magnet 1:01.97
94 Jacob Janes Senior Central Lafourche 1:02.37
100 Arden Sonnier Freshman Westminster Christian 1:05.45
Boys' 400 Meters Section 20
PL NAME YEAR TEAM TIME
53 Benjamin Sonnier Senior Hathaway 56.21
75 Darius Lewis Junior Archbishop Shaw 58.19
95 Payton Alexcee Senior McMain, Eleanor 1:03.21
99 Alex Henry Sophomore KIPP Renaissance 1:05.33
102 Jarren Smith Sophomore Higgins, L.W. 1:07.50
Boys' 400 Meters Section 21
PL NAME YEAR TEAM TIME
24 Jonathan Kinsey Junior Washington, B.T., Shreveport 53.84
34 Christian Franscisco Sophomore Northside 54.59
48 Syrie Lewis Junior Hahnville 55.82
60 Deldrick Jones Sophomore Dutchtown 56.46
85 Ty'Keith Coleman Junior St. James 1:00.17
Boys' 400 Meters Section 22
PL NAME YEAR TEAM TIME
63 Kirk Dunn Junior Northside 56.81
80 Malik Guillory Senior Northwest 58.89
81 Dywayne Shelley Junior Washington, B.T., Shreveport 58.99
98 Rakean Williams Sophomore McMain, Eleanor 1:05.22