January 18-19, 2019
|
South Carolina-Indoor Track & Field Complex - Columbia, SC
|
200m (Banked)

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Lindsey Stallworth FR-1 East Tenn. St. 5:52.64 4:58.84
2 Allison Mueller SR-4 South Carolina 4:39.44 5:00.47
3 Genevieve Schwarz FR-1 East Tenn. St. 6:35.81 5:06.83
4 Angela Alonso JR-3 Georgia State 3:51.38 5:08.50
5 Tina Cesnik FR-1 North Florida 5:00.00 5:09.27
6 Maryah Nasir FR-1 South Carolina 3:45.84 5:09.37
7 Kelsey Larkin JR-3 South Carolina 6:41.37 5:11.14
8 Erica Lersch SR-4 Florida Atlantic 4:37.01 5:11.24
9 Dawnel Collymore JR-3 Benedict 4:59.46 5:11.93
10 Deja Davis SR-4 Bethune-Cookman 4:35.92 5:13.54
11 Caitlin Conway SO-2 South Carolina 5:42.20 5:13.94
12 Hanna Twine FR-1 South Carolina 5:27.25 5:14.66
13 Mikaela Jonsson JR-3 Florida Atlantic 4:40.46 5:15.12
14 Lydia Wilson JR-3 Montreat 6:17.20 5:19.66
15 Prisca König FR-1 Florida Atlantic 6:43.45 5:22.76
16 Heather Delaplaine FR-1 Coastal Carolina 6:57.32 5:23.50
17 Brooke Butterfield SO-2 Florida Atlantic 4:42.66 5:24.89
18 Emily Crounse SO-2 South Carolina 5:04.60 5:27.52
19 Alissa Furches JR-3 Tusculum 6:13.63 5:27.74
20 Margret Lyons FR-1 North Florida 5:43.00 5:29.80
21 Rebecca Cadet SO-2 Charleston Southern 5:30.47 5:33.80
22 Alivia Bienz FR-1 South Florida 4:21.90 5:35.77
23 Mary Abbott FR-1 North Greenville 6:41.02 5:36.99
24 Lauryn Tumey SO-2 Wingate 6:00.87 5:37.26
25 Abby Jeske FR-1 Wingate 5:51.31 5:37.79
26 Makennah Mills FR-1 Charleston Southern 7:09.56 5:38.23
27 Meg Davis FR-1 King 7:02.84 5:38.27
28 Casey Miller SO-2 Citadel 4:40.89 5:38.42
29 Kaleigh Roach SR-4 North Greenville 4:38.46 5:39.58
30 Grace Valentine FR-1 North Greenville 5:34.80 5:41.63
31 Madisun Shore FR-1 North Greenville 4:02.68 5:41.80
32 Mia Davis SO-2 USC Upstate 4:41.62 5:43.44
33 Eileen Vedder SO-2 Col. of Charleston 5:41.74 5:45.19
34 Maggie Rice SO-2 Southern Wesleyan 7:01.29 5:45.32
35 Cionne Gourrier JR-3 Bowie State 4:47.28 5:46.11
36 Annie Allmark SO-2 South Florida 5:37.46 5:47.89
37 Kyra Hood SO-2 Southern Wesleyan 4:21.05 5:52.76
38 Amanda Angel SR-4 Wingate 6:56.51 5:52.97
39 Sarah Lemon SR-4 Coastal Carolina 5:09.05 5:55.22
40 Danae Audibert FR-1 Limestone 4:08.82 5:55.45
41 Joey Palmquist FR-1 USC Upstate 6:04.04 5:56.90
42 Ashleigh Thomson FR-1 Wingate 4:39.13 5:57.86
43 Breasiah Fields SO-2 Benedict 7:03.49 5:58.89
44 Allie Leavitt FR-1 USC Upstate 6:44.64 6:01.28
45 Hayley Singletary SR-4 Southern Wesleyan 7:04.36 6:02.70
46 Emmaleine DeRoberts FR-1 Col. of Charleston 5:30.82 6:03.53
47 Naila Harris FR-1 Benedict 4:30.10 6:05.00
48 Kayla Wright SR-4 Bowie State 7:40.81 6:05.72
49 Brianna Barrett JR-3 King 7:02.56 6:07.44
50 Hannah Kusmierz SR-4 King 5:50.15 6:08.58
51 Zaren Harris FR-1 Limestone 6:01.68 6:09.06
52 Telicia Farmer SO-2 Bowie State 7:30.35 6:12.19
53 Daniela Sanchez-Martinez JR-3 Citadel 6:59.89 6:14.90
54 Bethany Reeves SR-4 Citadel 4:52.74 6:20.18
55 Kenslee Padgett SO-2 Citadel 8:06.64 6:29.31
56 Alison Dickson FR-1 Southern Wesleyan 6:36.62 6:40.62
57 Shona Sulzbach SR-4 Citadel 5:29.54 6:46.83
58 Esther Njeri JR-3 Claflin 5:33.95 6:52.28
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Lindsey Stallworth FR-1 East Tenn. St. 3:44.13 3:35.17 4:58.84 3:53.10
2 Allison Mueller SR-4 South Carolina 6:06.58 6:15.59 5:00.47 5:33.53
3 Genevieve Schwarz FR-1 East Tenn. St. 4:51.49 6:32.75 5:06.83 4:45.36
4 Angela Alonso JR-3 Georgia State 4:37.65 5:02.33 5:08.50 5:14.67
5 Tina Cesnik FR-1 North Florida 6:08.04 6:42.06 5:09.27 6:20.41
6 Maryah Nasir FR-1 South Carolina 4:32.25 4:44.62 5:09.37 4:22.97
7 Kelsey Larkin JR-3 South Carolina 4:49.36 6:44.49 5:11.14 5:04.92
8 Erica Lersch SR-4 Florida Atlantic 4:43.23 6:04.15 5:11.24 4:21.45
13 Mikaela Jonsson JR-3 Florida Atlantic 4:31.01 5:40.33 5:15.12 4:53.07
26 Makennah Mills FR-1 Charleston Southern 6:01.91 5:07.79 5:38.23 4:23.82
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
9 Dawnel Collymore JR-3 Benedict 5:58.72 5:11.93 6:14.32 4:06.43 5:15.05 3:57.07
10 Deja Davis SR-4 Bethune-Cookman 5:35.49 5:13.54 4:51.60 6:00.57 6:00.57 5:41.76
11 Caitlin Conway SO-2 South Carolina 5:07.67 5:13.94 5:10.80 4:51.97 4:29.99 5:07.67
12 Hanna Twine FR-1 South Carolina 4:30.61 5:14.66 3:49.71 5:58.72 5:30.40 4:36.90
14 Lydia Wilson JR-3 Montreat 4:47.70 5:19.66 3:56.55 6:42.78 4:44.50 6:26.79
15 Prisca König FR-1 Florida Atlantic 4:24.67 5:22.76 4:44.03 6:37.00 3:58.85 5:19.54
16 Heather Delaplaine FR-1 Coastal Carolina 4:15.57 5:23.50 4:25.27 5:52.62 5:39.68 3:46.45
18 Emily Crounse SO-2 South Carolina 6:55.95 5:27.52 4:28.57 4:51.50 5:14.42 4:05.64
20 Margret Lyons FR-1 North Florida 6:32.47 5:29.80 5:26.51 3:54.16 5:26.51 5:19.91
21 Rebecca Cadet SO-2 Charleston Southern 4:20.37 5:33.80 6:10.52 7:03.93 3:53.66 5:23.79
22 Alivia Bienz FR-1 South Florida 5:59.28 5:35.77 6:42.93 6:05.99 4:05.12 5:32.42
36 Annie Allmark SO-2 South Florida 4:20.92 5:47.89 5:40.94 7:00.95 6:57.47 4:55.71
39 Sarah Lemon SR-4 Coastal Carolina 4:54.84 5:55.22 4:12.21 7:02.72 7:02.72 7:06.27
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
17 Brooke Butterfield SO-2 Florida Atlantic 5:24.89
19 Alissa Furches JR-3 Tusculum 5:27.74
24 Lauryn Tumey SO-2 Wingate 5:37.26
25 Abby Jeske FR-1 Wingate 5:37.79
27 Meg Davis FR-1 King 5:38.27
28 Casey Miller SO-2 Citadel 5:38.42
29 Kaleigh Roach SR-4 North Greenville 5:39.58
34 Maggie Rice SO-2 Southern Wesleyan 5:45.32
38 Amanda Angel SR-4 Wingate 5:52.97
40 Danae Audibert FR-1 Limestone 5:55.45
42 Ashleigh Thomson FR-1 Wingate 5:57.86
51 Zaren Harris FR-1 Limestone 6:09.06
Women's Mile Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
23 Mary Abbott FR-1 North Greenville 6:57.87 3:55.90 5:36.99 7:04.61
30 Grace Valentine FR-1 North Greenville 4:05.98 4:36.72 5:41.63 4:43.56
31 Madisun Shore FR-1 North Greenville 4:26.61 7:14.09 5:41.80 6:53.58
32 Mia Davis SO-2 USC Upstate 6:59.00 6:59.00 5:43.44 4:27.89
33 Eileen Vedder SO-2 Col. of Charleston 5:17.58 5:48.65 5:45.19 6:40.42
35 Cionne Gourrier JR-3 Bowie State 5:59.96 6:48.41 5:46.11 5:04.58
37 Kyra Hood SO-2 Southern Wesleyan 4:38.68 6:49.21 5:52.76 4:59.85
41 Joey Palmquist FR-1 USC Upstate 7:26.13 4:27.68 5:56.90 4:16.97
46 Emmaleine DeRoberts FR-1 Col. of Charleston 4:43.56 4:21.75 6:03.53 4:54.46
50 Hannah Kusmierz SR-4 King 7:33.36 6:04.90 6:08.58 6:15.96
54 Bethany Reeves SR-4 Citadel 7:36.22 7:13.41 6:20.18 7:40.02
55 Kenslee Padgett SO-2 Citadel 6:13.74 8:26.11 6:29.31 7:27.71
Women's Mile Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
43 Breasiah Fields SO-2 Benedict 4:29.17 6:02.48 5:58.89 5:12.24 6:06.07
44 Allie Leavitt FR-1 USC Upstate 6:12.12 7:35.22 6:01.28 5:54.06 4:45.42
45 Hayley Singletary SR-4 Southern Wesleyan 7:07.99 5:59.08 6:02.70 5:37.32 5:40.94
47 Naila Harris FR-1 Benedict 6:45.15 7:50.85 6:05.00 5:50.40 4:59.30
48 Kayla Wright SR-4 Bowie State 5:18.18 7:22.53 6:05.72 6:09.38 4:19.67
49 Brianna Barrett JR-3 King 5:16.00 5:16.00 6:07.44 7:42.98 6:40.51
52 Telicia Farmer SO-2 Bowie State 4:54.03 5:05.20 6:12.19 7:15.47 7:08.02
53 Daniela Sanchez-Martinez JR-3 Citadel 5:22.42 5:44.91 6:14.90 6:22.40 5:03.67
56 Alison Dickson FR-1 Southern Wesleyan 8:28.79 5:40.53 6:40.62 7:48.73 7:52.74
57 Shona Sulzbach SR-4 Citadel 6:18.36 4:44.78 6:46.83 6:46.83 5:09.19
58 Esther Njeri JR-3 Claflin 7:29.39 6:15.18 6:52.28 8:55.97 8:47.72