January 27, 2019
|
Oberlin-John Heisman FH - Oberlin, OH
|
200m (Flat)

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Daniel Arimi Senior Ashland 4:13.67 3:48.02 5:02.13 5:53.43 4:45.02
2 Khaled Hamil Junior Bay Village Bay 4:14.55 5:27.69 3:54.07 5:42.32 4:52.58
3 Carter Almady Junior Brunswick 4:20.12 4:11.26 4:17.17 4:58.55 4:55.59
4 Colton Uber Junior Brunswick 6:17.74 6:17.74 3:38.85 6:11.74 4:59.79
5 Reid McFrederick Senior Ashland 3:36.15 6:06.25 5:03.21 5:12.21 5:00.20
6 Eric Reynolds Senior North Ridgeville 5:07.35 6:14.29 6:29.51 5:04.30 5:04.30
7 Nolan Krumhansl Sophomore Fairview High School 4:59.23 5:02.28 5:17.55 4:47.01 5:05.33
8 Delbert Longino   Brush High School 3:40.57 3:53.00 4:52.02 4:58.24 5:10.66
9 Jared Swartz Junior Columbia Sta. Columbia 5:35.78 3:54.41 4:45.10 6:42.30 5:16.77
10 Andrew Gudz Senior Garfield Hts. Trinity 6:34.62 4:55.97 6:31.44 3:58.68 5:18.24
11 Chris Johnson Senior Brunswick 4:06.62 4:51.46 6:27.54 5:17.08 5:20.28
12 Brandon Wiedl Sophomore Avon 6:31.68 6:02.55 6:47.87 5:20.47 5:23.70
13 Adam Hyde Freshman Brunswick 6:48.33 4:35.46 6:15.93 3:59.82 5:24.07
14 Alan Meriga Freshman Fairview High School 5:31.71 5:08.94 4:03.90 7:02.76 5:25.20
15 Dante Cirigliano Freshman Columbia Sta. Columbia 4:41.23 3:55.45 4:54.31 5:04.12 5:27.01
16 Kenzie Deibel Junior Bay Village Bay 6:44.92 5:52.25 4:36.53 5:55.54 5:29.20
17 Patrick Bay Senior North Ridgeville 5:55.48 5:35.35 7:09.25 4:21.58 5:35.35
18 Ryan Moomaw Senior North Ridgeville 5:06.01 5:06.01 4:59.21 6:44.62 5:40.01
19 Stephen Gudz Sophomore Garfield Hts. Trinity 5:58.16 5:34.28 6:18.63 6:25.45 5:41.10
20 Diego Cortez Junior Cle. John Hay 4:26.20 5:58.35 5:07.16 4:02.31 5:41.28
21 Wonuola Obasa Senior Cle. John Hay 7:04.95 4:03.32 7:04.95 5:56.41 5:42.70
22 Casey Fahkreddine Senior North Ridgeville 6:52.13 5:42.83 7:43.19 6:01.07 6:04.71
23 William Kozak Senior Cle. John Hay 6:20.24 4:39.59 7:45.98 4:39.59 6:12.78
24 Jason Cook Freshman Fairview High School 4:49.50 7:21.87 7:10.44 4:26.65 6:20.92
25 Davin Catanese Sophomore North Ridgeville 4:48.60 7:20.69 6:41.69 5:54.89 6:29.99
26 Luca Gray   Brush High School 5:16.36 7:08.49 7:44.53 6:48.46 6:40.45
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Daniel Arimi Senior Ashland 5:42.03 4:45.02 3:53.72 4:13.67 3:25.22 4:47.87 3:50.87
2 Khaled Hamil Junior Bay Village Bay 5:30.62 4:52.58 5:54.03 3:51.14 3:36.51 4:11.62 6:08.65
3 Carter Almady Junior Brunswick 5:04.46 4:55.59 3:53.52 4:34.90 5:48.80 4:40.81 3:41.70
4 Colton Uber Junior Brunswick 3:38.85 4:59.79 4:26.82 3:29.86 3:38.85 4:08.83 4:59.79
5 Reid McFrederick Senior Ashland 3:45.15 5:00.20 4:39.19 5:09.21 4:03.17 3:42.15 3:33.15
6 Eric Reynolds Senior North Ridgeville 6:05.16 5:04.30 3:39.10 3:57.36 5:40.82 5:59.08 4:09.53
7 Nolan Krumhansl Sophomore Fairview High School 5:51.13 5:05.33 5:41.97 6:24.72 6:36.93 4:34.80 4:31.75
9 Jared Swartz Junior Columbia Sta. Columbia 3:41.74 5:16.77 4:54.60 4:51.43 3:57.58 4:48.26 5:29.44
10 Andrew Gudz Senior Garfield Hts. Trinity 6:34.62 5:18.24 6:15.53 4:24.14 4:14.60 5:53.25 6:31.44
15 Dante Cirigliano Freshman Columbia Sta. Columbia 3:58.72 5:27.01 5:23.74 5:33.55 5:36.82 6:19.34 6:38.96
16 Kenzie Deibel Junior Bay Village Bay 4:39.82 5:29.20 6:48.21 5:22.62 5:42.37 7:04.67 4:26.66
17 Patrick Bay Senior North Ridgeville 7:05.90 5:35.35 7:09.25 5:18.59 3:58.10 6:35.72 4:24.93
21 Wonuola Obasa Senior Cle. John Hay 5:52.99 5:42.70 5:32.42 6:44.39 6:23.83 6:34.11 4:23.88
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Delbert Longino   Brush High School 6:19.01 6:28.33 5:29.30 4:24.07 5:10.66 5:38.62 3:49.89
11 Chris Johnson Senior Brunswick 6:01.92 6:17.93 5:45.91 6:53.17 5:20.28 6:27.54 6:56.37
12 Brandon Wiedl Sophomore Avon 4:31.91 4:25.44 6:12.26 4:38.39 5:23.70 6:54.34 4:15.73
13 Adam Hyde Freshman Brunswick 5:27.31 5:46.76 6:38.61 5:24.07 5:24.07 4:35.46 6:22.41
14 Alan Meriga Freshman Fairview High School 6:53.01 5:28.46 5:41.46 3:47.64 5:25.20 5:18.70 3:50.90
18 Ryan Moomaw Senior North Ridgeville 6:00.41 5:23.01 4:52.41 5:09.41 5:40.01 4:55.81 7:18.62
19 Stephen Gudz Sophomore Garfield Hts. Trinity 6:32.27 6:04.98 6:22.04 4:46.53 5:41.10 5:47.93 6:15.21
20 Diego Cortez Junior Cle. John Hay 7:06.60 6:59.78 4:43.27 5:03.74 5:41.28 4:29.62 4:22.79
22 Casey Fahkreddine Senior North Ridgeville 5:20.95 6:30.24 4:22.60 4:37.18 6:04.71 6:52.13 7:39.54
23 William Kozak Senior Cle. John Hay 5:46.69 5:35.51 4:32.13 7:27.34 6:12.78 6:53.79 5:46.69
24 Jason Cook Freshman Fairview High School 8:15.20 7:56.15 7:02.83 5:42.83 6:20.92 5:39.02 7:52.34
25 Davin Catanese Sophomore North Ridgeville 4:48.60 5:19.80 5:04.20 7:20.69 6:29.99 7:47.99 6:10.49
26 Luca Gray   Brush High School 6:56.47 7:56.54 4:44.32 6:00.41 6:40.45 5:36.38 6:44.46