March 2, 2019
|
Savannah State - Savannah, GA

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Charles Asouzu JR-3 Columbus St. 4:39.66 4:07.48 10
2 Domenic Samuel SO-2 Claflin 3:50.85 4:10.92 8
3 Shemar Hylton SO-2 Benedict 4:26.15 4:11.08 6
4 Carl Corley SO-2 Columbus St. 5:13.10 4:12.50 5
5 Jermaine Jones JR-3 SCAD Savannah 3:12.63 4:13.46 4
6 Courtland White SO-2 Clayton State 3:35.98 4:14.09 3
7 Joshua Ajiero SR-4 Albany State 5:26.39 4:14.99 2
8 Mugisha Bienvenu FR-1 Emmanuel (Ga.) 3:26.87 4:15.39 1
9 Wright Calhoun SO-2 Columbus St. 4:59.13 4:15.66 -
10 Christopher Oswald JR-3 Columbus St. 5:06.84 4:15.70 -
11 Qaseem Wajd JR-3 Morehouse 4:42.10 4:21.20 -
12 Max Groff JR-3 SCAD Savannah 3:26.64 4:21.57 -
13 Zackary Johnson SO-2 Albany State 3:24.41 4:22.06 -
14 Levi Bryant FR-1 SCAD Savannah 5:25.00 4:22.09 -
15 Na'im Allen SO-2 Clayton State 3:58.70 4:22.30 -
16 Shamari Bell FR-1 Paine 3:13.05 4:24.44 -
17 Myles Baynard FR-1 SCAD Savannah 5:09.81 4:31.76 -
18 Michael Noltion JR-3 Edward Waters 3:51.13 4:35.15 -
19 Austin Kidd JR-3 Columbus St. 3:54.54 4:35.93 -
20 Christian England FR-1 Francis Marion 3:51.06 4:38.38 -
21 Eduardo Andrade SR-4 St. Andrews 5:21.18 4:41.73 -
22 Joshua Stapleton FR-1 Albany State 4:09.83 4:43.89 -
23 Josiah Campbell FR-1 Emmanuel (Ga.) 4:03.44 4:46.39 -
24 Kevius Shaw SO-2 Fort Valley State 4:10.17 4:47.55 -
25 Ayinde Chism SR-4 Tuskegee 4:47.81 4:50.71 -
26 Tavious Redding FR-1 Benedict 4:16.99 4:52.03 -
27 Alexandros Panayides FR-1 Claflin 3:47.72 5:16.27 -
28 Robert Campbell FR-1 Claflin 6:15.05 5:20.55 -
29 Brandon Boggs SR-4 Francis Marion 5:11.76 5:28.16 -
30 Robert Hahn JR-3 Francis Marion 6:18.51 5:32.02 -
31 Jarrett Raade SR-4 Edward Waters 6:32.77 5:50.68 -
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Charles Asouzu JR-3 Columbus St. 4:24.81 4:07.48 4:19.86 10
4 Carl Corley SO-2 Columbus St. 3:39.68 4:12.50 5:15.63 5
5 Jermaine Jones JR-3 SCAD Savannah 3:53.19 4:13.46 3:50.65 4
6 Courtland White SO-2 Clayton State 5:07.45 4:14.09 5:25.24 3
9 Wright Calhoun SO-2 Columbus St. 3:01.52 4:15.66 5:24.69 -
12 Max Groff JR-3 SCAD Savannah 4:24.19 4:21.57 3:58.03 -
14 Levi Bryant FR-1 SCAD Savannah 4:58.79 4:22.09 4:37.82 -
17 Myles Baynard FR-1 SCAD Savannah 4:58.94 4:31.76 3:45.56 -
19 Austin Kidd JR-3 Columbus St. 4:46.97 4:35.93 5:17.32 -
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
2 Domenic Samuel SO-2 Claflin 5:26.20 3:13.21 4:10.92 3:30.78 3:08.19 2:58.16 8
3 Shemar Hylton SO-2 Benedict 4:16.11 4:53.77 4:11.08 3:03.29 3:51.00 4:16.11 6
7 Joshua Ajiero SR-4 Albany State 3:46.95 4:32.84 4:14.99 5:26.39 3:34.20 5:05.99 2
8 Mugisha Bienvenu FR-1 Emmanuel (Ga.) 3:34.53 4:48.59 4:15.39 4:33.27 3:19.21 4:51.15 1
10 Christopher Oswald JR-3 Columbus St. 4:15.70 4:23.38 4:15.70 3:24.56 3:34.79 4:20.82 -
11 Qaseem Wajd JR-3 Morehouse 4:57.77 3:15.90 4:21.20 4:13.37 4:55.16 3:47.25 -
13 Zackary Johnson SO-2 Albany State 5:14.48 3:29.65 4:22.06 4:40.41 4:50.89 5:11.86 -
15 Na'im Allen SO-2 Clayton State 5:38.37 4:24.93 4:22.30 5:20.01 5:20.01 3:45.58 -
16 Shamari Bell FR-1 Paine 3:39.49 3:42.13 4:24.44 3:58.00 3:13.05 3:26.27 -
18 Michael Noltion JR-3 Edward Waters 4:57.17 3:45.63 4:35.15 3:20.86 5:08.17 3:40.12 -
21 Eduardo Andrade SR-4 St. Andrews 6:06.25 4:58.64 4:41.73 4:27.65 5:49.35 5:29.63 -
26 Tavious Redding FR-1 Benedict 5:00.79 5:35.84 4:52.03 3:53.63 5:50.44 5:44.60 -
Men's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
20 Christian England FR-1 Francis Marion 5:25.71 4:38.38 -
22 Joshua Stapleton FR-1 Albany State 3:38.60 4:43.89 -
23 Josiah Campbell FR-1 Emmanuel (Ga.) 6:00.86 4:46.39 -
24 Kevius Shaw SO-2 Fort Valley State 3:55.80 4:47.55 -
25 Ayinde Chism SR-4 Tuskegee 4:10.01 4:50.71 -
27 Alexandros Panayides FR-1 Claflin 5:25.76 5:16.27 -
28 Robert Campbell FR-1 Claflin 5:55.81 5:20.55 -
29 Brandon Boggs SR-4 Francis Marion 5:08.47 5:28.16 -
30 Robert Hahn JR-3 Francis Marion 4:22.30 5:32.02 -
31 Jarrett Raade SR-4 Edward Waters 5:29.64 5:50.68 -