January 12, 2019
|
Trine-Indoor Track - Angola, IN
|
200m (Flat)
|
Timing: Seth Ware

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jonathan Phillips SR-4 Trine 9:21.24 9:00.06 10:24.78 8:49.47 9:42.42 7:51.23 10
2 Anthony Frank SR-4 Indiana Tech 6:44.09 10:59.30 7:10.67 8:51.69 11:25.88 11:09.93 8
3 Derek Miller SO-2 Trine 11:35.54 8:17.58 11:03.44 8:55.03 11:30.19 8:44.33 6
4 Cayce Griffin SR-4 Indiana Tech 11:06.12 10:33.89 9:24.05 8:57.19 9:50.91 11:22.24 5
5 Jack Beakas SO-2 Trine 9:46.24 7:04.89 6:54.13 8:57.83 11:23.05 6:16.49 4
6 Vilis Vuskalns JR-3 Trine 10:45.95 9:57.51 8:58.29 8:58.29 6:22.19 7:42.93 3
7 Christian Corrion SR-4 Indiana Tech 9:35.09 9:57.00 11:19.15 9:07.70 9:24.14 9:29.61 2
8 Levi Neuzerling SO-2 Trine 9:17.86 7:30.80 8:32.78 9:23.49 11:27.46 8:27.15 1
9 Korry Hamlin FR-1 Grace 9:05.68 11:39.15 10:36.62 9:28.41 9:11.36 6:37.89 -
10 Adam Schaaf   Raber TC 7:20.89 10:35.57 6:46.54 9:32.58 11:32.83 8:06.70 -
11 Justin Gephart FR-1 St. Francis (Ind.) 8:28.58 8:40.14 7:36.57 9:37.93 8:05.47 10:58.84 -
12 Andy Kohrman FR-1 St. Francis (Ind.) 6:56.92 10:16.56 8:30.87 9:47.20 8:42.61 12:14.00 -
13 Elijah Brooks SO-2 Grace 11:30.73 8:33.62 10:08.07 9:50.36 10:19.88 12:06.15 -
14 John Marhefka JR-3 Grace 12:49.63 9:44.68 12:31.73 9:56.61 12:31.73 12:25.77 -
15 Ben Pilarski SO-2 St. Francis (Ind.) 13:15.19 10:18.48 11:15.28 10:31.10 10:18.48 8:24.88 -
16 Matt Halbakken SO-2 Grace 10:46.56 9:23.34 11:18.56 10:40.15 8:32.12 9:36.14 -
17 Collin Elek Senior Unattached 8:00.65 12:41.02 11:54.29 11:07.56 10:20.83 14:27.83   
  Ben Rankin JR-3 Grace NT NT NT NT NT NT   
  Peter Simmon FR-1 Grace NT NT NT NT NT NT   
  Cody White Senior Three Rivers Racing Elite NT NT NT NT NT NT   
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jonathan Phillips SR-4 Trine 10:03.60 9:47.72 8:49.47 8:54.77 10:03.60 6:15.93 10
2 Anthony Frank SR-4 Indiana Tech 9:07.64 8:35.74 8:51.69 11:20.57 7:37.26 8:03.84 8
3 Derek Miller SO-2 Trine 10:58.09 11:14.14 8:55.03 6:51.98 9:11.08 11:03.44 6
4 Cayce Griffin SR-4 Indiana Tech 7:47.36 8:51.82 8:57.19 9:40.17 9:40.17 9:18.68 5
5 Jack Beakas SO-2 Trine 11:23.05 10:13.13 8:57.83 11:39.18 9:03.21 11:23.05 4
6 Vilis Vuskalns JR-3 Trine 11:29.02 10:19.04 8:58.29 8:15.23 7:05.25 10:08.27 3
7 Christian Corrion SR-4 Indiana Tech 7:18.16 7:29.12 9:07.70 11:02.72 9:07.70 10:51.77 2
8 Levi Neuzerling SO-2 Trine 12:12.54 6:40.08 9:23.49 10:36.75 10:25.48 6:51.35 1
11 Justin Gephart FR-1 St. Francis (Ind.) 8:45.92 10:58.84 9:37.93 8:40.14 12:19.75 8:17.02 -
  Ben Rankin JR-3 Grace NT NT NT NT NT NT   
  Cody White Senior Three Rivers Racing Elite NT NT NT NT NT NT   
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Korry Hamlin FR-1 Grace 9:28.41 -
10 Adam Schaaf   Raber TC 9:32.58 -
12 Andy Kohrman FR-1 St. Francis (Ind.) 9:47.20 -
13 Elijah Brooks SO-2 Grace 9:50.36 -
14 John Marhefka JR-3 Grace 9:56.61 -
15 Ben Pilarski SO-2 St. Francis (Ind.) 10:31.10 -
16 Matt Halbakken SO-2 Grace 10:40.15 -
17 Collin Elek Senior Unattached 11:07.56   
  Peter Simmon FR-1 Grace NT