January 18, 2019
|
Kerr-Pegula Athletic Complex - Houghton, NY
|
200m (Flat)

Men's 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Brendan Murphy SO-2 SUNY Geneseo 1:24.58
2 Ethan Bellante SR-4 SUNY Geneseo 1:24.94
3 Otto Wilson FR-1 RIT 1:25.01
4 Dokata Kosi Banchale FR-1 Rochester 1:26.02
5 Leo Orsini JR-3 Rochester 1:26.49
6 Matthew Skakal FR-1 RIT 1:27.05
7 Alec Andrews FR-1 SUNY Geneseo 1:27.07
8 Donovan Sibblies FR-1 Buffalo State 1:27.37
9 Justin Hoelzl JR-3 SUNY Geneseo 1:27.50
10 Jake Miller JR-3 SUNY Geneseo 1:27.60
11 James Betts SO-2 Roberts Wesleyan 1:28.30
12 Connor Demo FR-1 Roberts Wesleyan 1:28.58
13 Timothy Metivier Senior Bergen Elite 1:28.65
14 Rashid Abuelmaali JR-3 Alfred 1:28.69
15 Robert Cooper   Bergen Elite 1:29.03
16 Jack Bohrman FR-1 SUNY Geneseo 1:29.18
17 Alex Cooley FR-1 RIT 1:29.20
18 Zach Hannahoe SR-4 SUNY Geneseo 1:29.33
19 Lawrence Durski SO-2 Buffalo State 1:29.34
20 Matthew Wottawa SO-2 Roberts Wesleyan 1:30.51
21 Patrick Healy FR-1 Nazareth 1:30.79
22 Andrew Meci SR-4 Juniata 1:30.83
23 Jake Graves FR-1 SUNY Geneseo 1:30.96
24 Alex Haines FR-1 Houghton 1:31.06
25 Adam Perilli SO-2 Buffalo State 1:31.07
26 Kody Parrott Junior UB XC and Track Club 1:31.11
27 Tyreke Theobalds FR-1 Buffalo State 1:31.20
28 Silas Philbrick SO-2 Houghton 1:32.01
29 John Ripa SR-4 SUNY Geneseo 1:32.25
30 Jack Wessel SR-4 Nazareth 1:32.55
31 Dan Serianni 7 Larchwood AC 1:33.13
32 Josh Pomerleau FR-1 Nazareth 1:34.90
33 Benjamin Fairweather SR-4 Buffalo State 1:38.01
  Nicholas Bellavia Freshman Unattached DNF
Men's 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
3 Otto Wilson FR-1 RIT 1:25.01 1:42.02 1:27.56
6 Matthew Skakal FR-1 RIT 1:27.05 1:11.39 1:18.35
24 Alex Haines FR-1 Houghton 1:31.06 1:03.75 1:52.92
28 Silas Philbrick SO-2 Houghton 1:32.01 1:58.70 1:23.73
Men's 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
13 Timothy Metivier Senior Bergen Elite 1:28.65 1:18.02
17 Alex Cooley FR-1 RIT 1:29.20 1:21.18
20 Matthew Wottawa SO-2 Roberts Wesleyan 1:30.51 1:46.81
22 Andrew Meci SR-4 Juniata 1:30.83 1:30.83
30 Jack Wessel SR-4 Nazareth 1:32.55 1:50.14
31 Dan Serianni 7 Larchwood AC 1:33.13 1:35.93
32 Josh Pomerleau FR-1 Nazareth 1:34.90 1:35.85
Men's 600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
10 Jake Miller JR-3 SUNY Geneseo 1:53.01 1:27.60 1:13.59 1:37.24
11 James Betts SO-2 Roberts Wesleyan 1:44.20 1:28.30 1:46.85 1:47.73
14 Rashid Abuelmaali JR-3 Alfred 1:34.90 1:28.69 1:15.39 1:27.81
16 Jack Bohrman FR-1 SUNY Geneseo 1:55.94 1:29.18 1:46.13 1:14.92
21 Patrick Healy FR-1 Nazareth 1:04.46 1:30.79 1:03.56 1:41.69
23 Jake Graves FR-1 SUNY Geneseo 1:45.52 1:30.96 1:48.25 1:33.69
27 Tyreke Theobalds FR-1 Buffalo State 1:21.17 1:31.20 1:07.49 1:48.53
Men's 600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
7 Alec Andrews FR-1 SUNY Geneseo 1:49.71 1:27.07
8 Donovan Sibblies FR-1 Buffalo State 1:05.53 1:27.37
9 Justin Hoelzl JR-3 SUNY Geneseo 1:50.25 1:27.50
12 Connor Demo FR-1 Roberts Wesleyan 1:08.21 1:28.58
15 Robert Cooper   Bergen Elite 1:34.38 1:29.03
19 Lawrence Durski SO-2 Buffalo State 1:23.09 1:29.34
25 Adam Perilli SO-2 Buffalo State 1:25.61 1:31.07
29 John Ripa SR-4 SUNY Geneseo 1:06.42 1:32.25
Men's 600 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Brendan Murphy SO-2 SUNY Geneseo 1:24.58 1:24.58
2 Ethan Bellante SR-4 SUNY Geneseo 1:04.56 1:24.94
4 Dokata Kosi Banchale FR-1 Rochester 1:08.82 1:26.02
5 Leo Orsini JR-3 Rochester 1:38.60 1:26.49
18 Zach Hannahoe SR-4 SUNY Geneseo 1:41.84 1:29.33
26 Kody Parrott Junior UB XC and Track Club 1:27.47 1:31.11
33 Benjamin Fairweather SR-4 Buffalo State 1:53.70 1:38.01
  Nicholas Bellavia Freshman Unattached DNF DNF