January 18, 2019
|
Kerr-Pegula Athletic Complex - Houghton, NY
|
200m (Flat)

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Sean McAneny JR-3 SUNY Geneseo 4:20.35
2 Scott Anderson   Bergen Elite 4:20.41
3 Hunter Phinney SR-4 Rochester 4:22.69
4 Nathan Cannon JR-3 Roberts Wesleyan 4:27.44
5 Quincy Amabile SO-2 Mansfield 4:28.55
6 Benjamin Martell SR-4 Rochester 4:31.00
7 Riley Grossman FR-1 SUNY Geneseo 4:32.49
8 Kevin Seitz JR-3 SUNY Geneseo 4:33.47
9 Lucas Sutton JR-3 SUNY Geneseo 4:34.31
10 Lorenzo Mazzuca SR-4 SUNY Geneseo 4:34.60
11 Grant Stokoe FR-1 St. John Fisher 4:35.65
12 Bradley Farnham SO-2 SUNY Geneseo 4:35.69
13 Tyler Deuschle JR-3 Houghton 4:36.22
14 Ivan Frantz JR-3 Rochester 4:36.79
15 Douglas Luba SO-2 RIT 4:37.06
16 Bernard Daoust JR-3 St. John Fisher 4:38.21
17 Sam Trawick SO-2 Rochester 4:38.43
18 Josh Tomaka FR-1 Nazareth 4:43.67
19 Collin Gwilt JR-3 Rochester 4:44.02
20 Peter D'Amico JR-3 Juniata 4:44.60
21 Matthew Gostomski SR-4 Houghton 4:44.61
22 Michael Swiniarski SO-2 Daemen 4:45.20
23 Joshua Johnson FR-1 Roberts Wesleyan 4:45.44
24 Dominik Sullivan SO-2 Houghton 4:45.95
25 Dave Russo FR-1 Houghton 4:48.16
26 Lee Sortore FR-1 Roberts Wesleyan 4:48.21
27 Jason Hall JR-3 Nazareth 4:48.76
28 Fred Owen SO-2 St. John Fisher 4:48.92
29 Dan Burdo JR-3 Houghton 4:50.53
30 Dillon Bell   Unattached 4:50.78
31 Tanner Craun SR-4 Roberts Wesleyan 4:52.31
32 John Vernick JR-3 Houghton 4:53.79
33 Andres Garcia Coleto SO-2 Rochester 4:54.98
34 Jared Ziegler FR-1 Roberts Wesleyan 4:55.40
35 Anthony Casullo SR-4 Roberts Wesleyan 4:57.65
36 Evan Miller SO-2 Houghton 4:58.08
37 Cesar Guzman FR-1 St. John Fisher 4:58.36
38 Christian Arbour JR-3 Houghton 4:58.73
39 Joel Wheeler SO-2 Houghton 4:59.58
40 Patrick Trivison FR-1 St. John Fisher 4:59.79
41 Jonah Svendsen FR-1 Rochester 5:01.70
42 Nick Davis JR-3 Rochester 5:01.81
43 Zechariah Nower Sophomore UNAT-Unattached 5:05.07
44 Ryan Allen FR-1 St. John Fisher 5:07.48
45 Evan Bourtis SR-4 St. John Fisher 5:07.77
46 Aaron Coleman FR-1 Mansfield 5:08.61
47 Aldo Rico FR-1 Houghton 5:08.78
48 Timothy Kennel FR-1 Roberts Wesleyan 5:09.24
49 Dylan Beckhorn FR-1 Houghton 5:11.69
50 Adam Yeager FR-1 St. John Fisher 5:14.34
51 Ryan Driscoll FR-1 St. John Fisher 5:17.71
52 Steven Glodek JR-3 Juniata 5:19.70
53 Tristin Gleason SO-2 Houghton 5:21.06
54 Shawn Sullivan FR-1 Houghton 5:21.28
  Joshua Bodnar JR-3 Daemen DNF
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
31 Tanner Craun SR-4 Roberts Wesleyan 6:14.16 5:42.01 4:52.31
34 Jared Ziegler FR-1 Roberts Wesleyan 5:04.27 3:50.42 4:55.40
36 Evan Miller SO-2 Houghton 6:09.62 5:18.95 4:58.08
44 Ryan Allen FR-1 St. John Fisher 4:33.66 5:19.78 5:07.48
45 Evan Bourtis SR-4 St. John Fisher 3:50.83 6:37.03 5:07.77
46 Aaron Coleman FR-1 Mansfield 4:40.84 5:45.65 5:08.61
47 Aldo Rico FR-1 Houghton 6:10.54 3:54.68 5:08.78
48 Timothy Kennel FR-1 Roberts Wesleyan 4:13.58 4:16.67 5:09.24
49 Dylan Beckhorn FR-1 Houghton 5:05.46 5:36.63 5:11.69
50 Adam Yeager FR-1 St. John Fisher 3:52.62 5:20.63 5:14.34
51 Ryan Driscoll FR-1 St. John Fisher 5:08.18 3:45.58 5:17.71
52 Steven Glodek JR-3 Juniata 4:12.57 5:16.51 5:19.70
53 Tristin Gleason SO-2 Houghton 6:25.28 3:51.17 5:21.06
54 Shawn Sullivan FR-1 Houghton 5:14.86 4:39.52 5:21.28
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
18 Josh Tomaka FR-1 Nazareth 4:43.67 3:44.10 4:26.65
20 Peter D'Amico JR-3 Juniata 4:44.60 3:47.68 6:07.14
23 Joshua Johnson FR-1 Roberts Wesleyan 4:45.44 3:22.67 5:11.13
26 Lee Sortore FR-1 Roberts Wesleyan 4:48.21 5:11.27 4:39.57
27 Jason Hall JR-3 Nazareth 4:48.76 4:54.54 3:42.35
30 Dillon Bell   Unattached 4:50.78 5:46.03 5:19.86
32 John Vernick JR-3 Houghton 4:53.79 4:18.54 5:26.11
37 Cesar Guzman FR-1 St. John Fisher 4:58.36 4:19.58 4:07.64
38 Christian Arbour JR-3 Houghton 4:58.73 3:41.06 5:07.70
39 Joel Wheeler SO-2 Houghton 4:59.58 3:59.67 5:02.58
40 Patrick Trivison FR-1 St. John Fisher 4:59.79 6:08.75 4:35.81
41 Jonah Svendsen FR-1 Rochester 5:01.70 5:37.91 5:37.91
43 Zechariah Nower Sophomore UNAT-Unattached 5:05.07 4:52.87 3:33.55
Men's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 Riley Grossman FR-1 SUNY Geneseo 3:40.72 5:54.24 3:29.82 3:54.35 3:32.55 4:32.49
9 Lucas Sutton JR-3 SUNY Geneseo 5:04.49 4:06.88 5:53.86 5:31.92 3:20.25 4:34.31
11 Grant Stokoe FR-1 St. John Fisher 5:36.30 5:11.49 3:59.82 3:23.99 5:44.57 4:35.65
15 Douglas Luba SO-2 RIT 5:49.10 4:42.61 4:48.15 4:31.52 5:35.25 4:37.06
16 Bernard Daoust JR-3 St. John Fisher 4:46.56 4:38.21 5:56.11 4:13.18 4:38.21 4:38.21
19 Collin Gwilt JR-3 Rochester 6:09.23 6:06.39 4:01.42 3:21.66 3:52.90 4:44.02
22 Michael Swiniarski SO-2 Daemen 4:19.54 5:13.72 5:19.43 6:10.76 5:30.84 4:45.20
24 Dominik Sullivan SO-2 Houghton 6:00.30 3:28.75 4:43.09 5:43.14 3:54.48 4:45.95
25 Dave Russo FR-1 Houghton 4:25.11 4:42.40 5:42.91 5:22.74 4:39.52 4:48.16
28 Fred Owen SO-2 St. John Fisher 5:55.38 6:15.60 3:25.14 5:00.48 4:20.03 4:48.92
33 Andres Garcia Coleto SO-2 Rochester 6:23.48 3:50.09 5:48.08 3:35.34 5:21.53 4:54.98
35 Anthony Casullo SR-4 Roberts Wesleyan 5:06.58 4:21.94 3:37.29 3:46.22 4:10.03 4:57.65
42 Nick Davis JR-3 Rochester 6:29.34 4:49.74 5:22.94 4:58.80 6:14.25 5:01.81
Men's Mile Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Sean McAneny JR-3 SUNY Geneseo 4:20.35 5:38.46 5:15.03 4:02.13
2 Scott Anderson   Bergen Elite 4:20.41 4:15.21 5:38.54 5:12.50
3 Hunter Phinney SR-4 Rochester 4:22.69 5:28.37 5:25.74 3:30.16
4 Nathan Cannon JR-3 Roberts Wesleyan 4:27.44 3:44.65 4:08.72 4:59.54
5 Quincy Amabile SO-2 Mansfield 4:28.55 4:33.93 5:41.06 5:30.32
6 Benjamin Martell SR-4 Rochester 4:31.00 5:33.33 3:39.51 5:41.46
8 Kevin Seitz JR-3 SUNY Geneseo 4:33.47 4:03.39 5:25.43 4:00.66
10 Lorenzo Mazzuca SR-4 SUNY Geneseo 4:34.60 4:34.60 5:46.00 4:04.40
12 Bradley Farnham SO-2 SUNY Geneseo 4:35.69 5:30.83 5:30.83 4:35.69
13 Tyler Deuschle JR-3 Houghton 4:36.22 3:18.88 5:03.85 3:18.88
14 Ivan Frantz JR-3 Rochester 4:36.79 3:22.06 5:18.31 5:57.06
17 Sam Trawick SO-2 Rochester 4:38.43 3:48.32 4:49.57 5:39.69
21 Matthew Gostomski SR-4 Houghton 4:44.61 4:50.31 3:22.08 4:07.61
29 Dan Burdo JR-3 Houghton 4:50.53 4:33.10 6:08.98 4:12.77
  Joshua Bodnar JR-3 Daemen DNF DNF DNF DNF