January 18-19, 2019
|
Clemson-Indoor Track (Banked) - Clemson, SC
|
200m (Banked)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Brian Llamas   Unattached 6:37.69 8:17.11 10:01.51
2 Benjamin Young JR-3 Kentucky 8:27.39 8:17.44 5:58.16
3 Brennan Fields JR-3 Kentucky 8:06.18 8:21.21 8:41.26
4 Garek Bielaczyc SO-2 Texas 7:22.74 8:28.89 10:25.94
5 Trevor Warren FR-1 Kentucky 6:08.74 8:32.14 10:50.42
6 Michael Hans JR-3 Georgia 10:40.50 8:36.53 10:35.34
7 Patrick Schaefer FR-1 Kentucky 7:04.76 8:38.00 9:50.52
8 John Ward SO-2 Clemson 6:21.55 8:42.67 9:14.03
9 Charles Mills JR-3 Texas 11:07.66 8:45.71 8:50.97
10 Tyler Jones SR-4 Georgia 9:24.41 8:47.48 10:43.53
11 Daniel Navarro SR-4 Georgia 11:05.76 8:48.38 10:49.91
12 Michael Smith   Unattached 8:21.42 8:53.42 7:06.74
13 Jackson Goodwin JR-3 Clemson 10:53.95 9:00.45 7:01.56
14 Jacob Slann JR-3 Clemson 9:09.50 9:04.06 6:53.49
15 Jacob Burgamy JR-3 Campbell 9:48.80 9:05.18 10:26.96
16 Hunter Gilbert JR-3 Campbell 8:24.33 9:08.18 8:02.40
  Sam Worley SO-2 Texas DNF DNF DNF
  John Rice JR-3 Texas DNF DNF DNF
  Alex Rogers SR-4 Texas DNF DNF DNF
  James Dwyer   Atlanta Track Club Elite DNF DNF DNF
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Brian Llamas   Unattached 7:57.23 8:17.11 7:27.40 6:07.87
2 Benjamin Young JR-3 Kentucky 6:03.14 8:17.44 8:22.42 9:12.16
3 Brennan Fields JR-3 Kentucky 6:56.01 8:21.21 9:21.36 9:26.37
4 Garek Bielaczyc SO-2 Texas 8:08.54 8:28.89 8:59.43 7:27.83
9 Charles Mills JR-3 Texas 8:56.23 8:45.71 9:12.00 9:01.49
  John Rice JR-3 Texas DNF DNF DNF DNF
  Sam Worley SO-2 Texas DNF DNF DNF DNF
  Alex Rogers SR-4 Texas DNF DNF DNF DNF
  James Dwyer   Atlanta Track Club Elite DNF DNF DNF DNF
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
5 Trevor Warren FR-1 Kentucky 6:13.87 7:15.32 6:24.11 8:27.02 8:32.14
6 Michael Hans JR-3 Georgia 6:48.06 9:54.01 8:15.87 6:32.57 8:36.53
7 Patrick Schaefer FR-1 Kentucky 11:08.22 9:34.98 6:23.32 6:18.14 8:38.00
8 John Ward SO-2 Clemson 6:42.46 8:06.09 6:37.23 9:55.85 8:42.67
10 Tyler Jones SR-4 Georgia 10:48.80 10:11.88 7:17.81 7:17.81 8:47.48
11 Daniel Navarro SR-4 Georgia 7:23.84 7:29.13 7:13.28 6:46.86 8:48.38
12 Michael Smith   Unattached 7:28.08 8:05.42 11:17.45 10:13.44 8:53.42
13 Jackson Goodwin JR-3 Clemson 10:26.93 10:05.31 9:38.29 9:54.50 9:00.45
14 Jacob Slann JR-3 Clemson 7:37.01 9:47.59 9:42.15 8:25.98 9:04.06
15 Jacob Burgamy JR-3 Campbell 11:05.12 7:16.15 11:16.03 11:10.58 9:05.18
16 Hunter Gilbert JR-3 Campbell 9:57.52 6:23.73 10:19.45 9:08.18 9:08.18