March 8, 2019
|
Calvary Christian (FtL) - Fort Lauderdale, FL
|
Timing: Servant Spirit Timing Services

Boys' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Pine Crest A Derek Pfeffer, Connor Berne, Jack Rizzo, Jabari Owens 2:54.54 2:50.12 2:41.28 2:34.65 4:09.65 3:40.93 2:47.91 10
2 Key West A Kamari Barnes, Robert Pedroza, Nathaniel Dunn, Ethan Hunt 3:24.09 3:19.60 3:53.24 3:24.09 3:17.36 3:44.27 2:36.99 8
3 Archbishop McCarthy A Jack Bialczak, Ben Smith, Adrian DeLarosa, Daniel Camacho 2:58.62 3:50.63 3:05.41 4:15.50 4:47.15 3:46.10 4:13.24 6
4 South Florida HEAT A Jesse Pittman, Perry Long, Karsten Cudal, Nicholas Beckwith 4:45.48 4:29.62 4:25.09 2:43.13 2:54.46 3:46.57 4:34.15 5
5 Calvary Christian (FtL) A Kennedy Sauder, Bryce Burke, Jack Garey, Berton Vinter 3:07.41 2:39.98 4:50.25 3:39.40 3:14.26 3:48.54 2:39.98 4
6 FAU High A Alex Major, Lucas Shuckerow, Clyve Gassant, Zachary Pizzo 3:07.92 2:56.46 2:47.30 4:32.72 4:16.67 3:49.17 3:37.72 3
7 North Broward Prep A Christian Dohler, Maximo FernandezScheinowitz, Justin Doles, O'Khari Hughes 3:11.20 4:27.22 4:47.95 2:43.56 4:22.61 3:50.36 4:06.49 2
8 Pine Crest
(B>)
B Connor Colton, Emma Susi, Connor Norris, Gabriel Ortega 3:34.94 4:09.99 3:04.57 3:55.97 3:11.58 3:53.63 4:47.37   
9 Florida Christian A Julian Rashid, Eric Estape, Jorge Pernas, Brandon Pottinger 4:05.69 3:00.18 4:43.13 4:59.51 4:08.03 3:53.99 3:18.90 1
10 Westminster Academy A Donovan Lassiter, Andrew Daceus, Taylor Everett, Tobias Lewis 4:58.60 3:54.11 5:08.16 3:44.55 4:25.16 3:58.88 4:25.16 -
11 Pine Crest
(C>)
C Joshua Gellman, Zach Goldstein, Luke Joannou, Evan Cholerton 3:34.42 2:51.06 5:08.38 5:01.15 3:05.51 4:00.92 3:22.38   
12 Highlands Christian A Ronison Exavier, Payton Caja, William Scherer, Nicholas Veynovich 3:26.01 3:26.01 5:10.22 3:28.43 3:52.67 4:02.36 3:33.28 -
13 South Florida HEAT
(B>)
B 4:50.33 3:32.56 4:50.33 4:32.19 5:24.03 4:19.22 3:04.05   
  St. Andrew's A Nathanial Gramentine, Sebastian Roberts, Kye Martinovic, Matthew James DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Gulliver Prep A Anton Hall, Marc Charlemagne, Marquis Charlemagne, Yulkeith Brown DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Calvary Christian (FtL)
(B>)
B DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Cardinal Gibbons A Samir English-Brown, Travis Brown, coleman Bennett, Derek Atwaters DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  NSU University School A John Cannon, Dominic Mathis, Robert Floyd, Ricardo Hallman DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Pine Crest
(D>)
D Sebastian Rukes, Lucas Abrams, Chase O'Brien, Daniel Yaari DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS