March 8, 2019
|
Calvary Christian (FtL) - Fort Lauderdale, FL
|
Timing: Servant Spirit Timing Services

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Robert Pedroza JR Key West 5:01.48 5:01.48 4:22.49 4:19.89 10
2 Owen Allen SR Key West 5:17.20 4:15.37 5:44.08 4:28.81 8
3 Jabari Owens SR Pine Crest 3:35.02 4:32.91 3:29.51 4:35.66 6
4 James Cusack SR Ransom Everglades 5:09.98 5:04.44 3:33.11 4:36.76 5
5 Gabriel Ortega SR Pine Crest 5:56.70 3:40.15 5:12.11 4:38.67 4
6 Ian Noble SO St. Andrew's 4:23.16 5:10.75 5:16.35 4:39.95 3
7 Sebastian Salgado SO Calvary Christian (FtL) 5:45.49 5:06.16 5:08.97 4:40.88 2
8 Connor Berne SO Pine Crest 4:13.17 4:04.73 4:58.17 4:41.29 1
9 Tomas Esber JR Ransom Everglades 5:46.02 4:10.37 4:46.94 4:41.31 -
10 Kingston Young SR Key West 3:24.80 5:52.71 3:19.11 4:44.44 -
11 Jack Rizzo SR Pine Crest 5:33.57 3:53.79 6:10.63 4:45.10 -
12 Luke Fatovic SO Pine Crest 5:32.10 4:29.12 4:49.16 4:46.29 -
13 Alasdair Maceachern SR Ransom Everglades 5:45.59 5:04.59 5:16.30 4:52.87 -
14 Japrince Gaines FR Cardinal Gibbons 4:57.18 4:01.27 3:37.73 4:54.23 -
15 Damien Carlsson FR St. Andrew's 5:24.52 5:39.40 6:21.09 4:57.72 -
16 Daniel Jardon SO Archbishop McCarthy 5:55.21 5:58.19 3:55.81 4:58.49 -
17 Demir Sanal SR Gulliver Prep 5:09.16 4:42.14 5:51.18 5:00.15 -
18 Chase O'Brien SO Pine Crest 4:11.87 6:01.11 3:41.52 5:03.45 -
19 Ian Dodd FR Cardinal Gibbons 5:26.15 4:13.00 4:00.80 5:04.81 -
20 Lucas Abrams JR Pine Crest 4:13.15 5:32.44 5:44.64 5:04.99 -
21 Matthew Meade FR Archbishop McCarthy 3:53.37 3:56.44 4:39.43 5:07.06 -
22 Payton Caja SO Highlands Christian 5:17.47 4:37.40 6:40.69 5:08.22 -
23 Max Lipsky SO NSU University School 4:36.31 5:41.51 4:27.00 5:10.46 -
24 Connor Norris SO Pine Crest 4:40.55 6:26.54 5:02.37 5:11.72 -
25 Will Romac FR St. Andrew's 4:57.22 3:54.65 6:43.59 5:12.86 -
26 Andres Zaldivar JR Cardinal Gibbons 4:29.45 5:44.65 5:07.05 5:13.31 -
27 Joshua Shields SO South Florida HEAT 4:58.77 5:05.06 4:02.16 5:14.49 -
28 Sebastian Gonzales FR Archbishop McCarthy 4:52.79 3:40.38 4:08.71 5:14.82 -
29 Michael Deoliveira FR FAU High 4:56.30 5:05.76 3:46.96 5:15.21 -
30 Niko Torres JR Archbishop McCarthy 5:04.33 6:14.08 5:04.33 5:17.01 -
31 Hunter Morgan 7 Calvary Christian (FtL) 5:45.73 4:13.75 4:10.58 5:17.18 -
32 Dean Deligiannis FR St. Andrew's 4:05.06 6:53.73 4:17.79 5:18.25 -
33 Ryan Mays FR FAU High 4:40.11 5:40.59 4:21.01 5:18.30 -
34 Bryan Momin SR Florida Christian 4:43.95 5:38.19 4:15.24 5:19.04 -
35 Daniel Thompson SO Gulliver Prep 5:19.44 6:45.69 5:45.00 5:19.44 -
36 Sebastian Rukes SR Pine Crest 6:08.43 3:55.93 6:05.20 5:23.18 -
37 Zachary Pizzo JR FAU High 4:36.71 4:13.93 3:51.14 5:25.54 -
38 Thor Erikson SO Key West 5:47.62 5:04.99 5:54.18 5:27.94 -
39 Sebastian Stephens SO Gulliver Prep 4:18.91 4:45.46 5:08.70 5:31.93 -
40 Ethan Hickman FR Calvary Christian (FtL) 7:02.71 6:56.05 5:22.86 5:32.84 -
41 Nehemiah Dancy SO NSU University School 4:51.53 4:48.18 7:08.92 5:35.09 -
42 Benjamin Krut FR Pine Crest 7:13.66 5:12.64 4:32.30 5:36.17 -
43 Andres Ledon SR Florida Christian 6:00.28 5:19.88 6:23.85 5:36.71 -
44 Daniel Yaari FR Pine Crest 6:04.26 6:44.73 4:43.31 5:37.27 -
45 Ander DeQuintana-Dugarte 8 North Broward Prep 6:35.14 6:55.40 6:11.50 5:37.72 -
46 John Whu FR FAU High 6:05.23 6:08.61 5:07.74 5:38.17 -
47 Jonathan Greenip SO NSU University School 6:33.00 5:08.30 4:54.75 5:38.79 -
48 Benji Sterne SO NSU University School 6:07.37 5:43.33 5:33.03 5:43.33 -
49 Kyle York SO North Broward Prep 5:40.11 6:21.33 4:24.53 5:43.54 -
50 Diego Dunning SR Key West 5:19.02 5:25.96 5:39.83 5:46.76 -
51 Danny Do SO Highlands Christian 4:48.81 7:20.25 4:27.68 5:52.20 -
52 Andre Soler-Baillo JR Gulliver Prep 7:12.16 5:08.18 4:15.05 5:54.23 -
53 Malcolm Wigder FR Pine Crest 7:39.31 4:41.28 7:17.95 5:56.05 -
54 Andres Falla JR Calvary Christian (FtL) 5:28.51 5:53.50 6:50.63 5:57.07 -
55 Max Melo FR Florida Christian 7:27.28 5:25.62 7:05.81 5:57.82 -
56 Josh Gonzalez SR Florida Christian 6:13.67 5:01.81 5:59.29 5:59.29 -
57 Dimitri Pezaris FR Pine Crest 5:30.81 5:55.98 4:40.47 5:59.57 -
58 Jack Karasin FR Pine Crest 5:38.08 6:17.65 5:34.49 5:59.66 -
59 Luis Couvertier SO Florida Christian 7:24.01 5:16.63 6:51.26 6:03.94 -
60 Andrew Simonson SO FAU High 5:06.13 6:59.10 4:40.62 6:04.43 -
61 Nikhil Narwani JR Pine Crest 6:22.97 7:14.03 4:55.44 6:04.73 -
62 Joshua Rounds JR Highlands Christian 5:31.13 6:18.96 4:32.26 6:07.92 -
63 Spencer Lannigan SO Key West 7:37.07 7:18.18 8:07.29 6:17.74 -
64 Gary Green 7 Doctor's Charter 4:27.51 5:43.94 5:47.76 6:22.15 -
65 Matthew Vega SO Pine Crest 5:24.33 8:14.21 4:53.44 6:26.10 -
66 Javi Kumar FR Ransom Everglades 7:26.13 5:23.74 7:14.28 6:34.80 -
67 Shaurnav Ghosh FR Pine Crest 8:20.24 7:40.54 5:13.64 6:37.01 -
68 Kenneth Northerner SR Florida Christian 5:41.37 7:13.74 4:57.20 6:41.61 -
69 Luis Torres JR Highlands Christian 5:27.38 8:33.30 6:03.76 6:44.17 -
70 Chris Rodriguez FR Florida Christian 6:52.82 7:41.38 6:40.68 6:44.72 -
71 Emaad Mirza FR FAU High 6:35.38 7:28.92 6:39.50 6:51.85 -
  David Perez-Clavijo SO Florida Christian DNS DNS DNS DNS   
  Jacob Willliams 8 Calvary Christian (FtL) DNS DNS DNS DNS   
  Julian Rashid SR Florida Christian DNS DNS DNS DNS   
  Josh Taggart JR Calvary Christian (FtL) DNS DNS DNS DNS   
  Harrison Kircher SO St. Andrew's DNS DNS DNS DNS   
  Nicholas Ilvento FR St. Andrew's DNS DNS DNS DNS   
  Pete Pokatragool FR FAU High DNS DNS DNS DNS   
  Cason Alday SO Westminster Academy DNS DNS DNS DNS   
  Vincent Maio SO Cardinal Newman DNS DNS DNS DNS   
  Alexander Brawley SO Cardinal Newman DNS DNS DNS DNS   
  Gabriel Varra Gonzalez JR Ransom Everglades DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 Will Romac FR St. Andrew's 5:12.86 -
43 Andres Ledon SR Florida Christian 5:36.71 -
55 Max Melo FR Florida Christian 5:57.82 -
59 Luis Couvertier SO Florida Christian 6:03.94 -
60 Andrew Simonson SO FAU High 6:04.43 -
63 Spencer Lannigan SO Key West 6:17.74 -
64 Gary Green 7 Doctor's Charter 6:22.15 -
66 Javi Kumar FR Ransom Everglades 6:34.80 -
68 Kenneth Northerner SR Florida Christian 6:41.61 -
69 Luis Torres JR Highlands Christian 6:44.17 -
70 Chris Rodriguez FR Florida Christian 6:44.72 -
71 Emaad Mirza FR FAU High 6:51.85 -
  David Perez-Clavijo SO Florida Christian DNS   
  Harrison Kircher SO St. Andrew's DNS   
  Gabriel Varra Gonzalez JR Ransom Everglades DNS   
  Vincent Maio SO Cardinal Newman DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
37 Zachary Pizzo JR FAU High 5:32.05 5:02.76 6:43.67 4:17.18 6:11.12 5:25.54 -
40 Ethan Hickman FR Calvary Christian (FtL) 4:19.62 5:29.52 6:12.78 6:46.07 4:02.98 5:32.84 -
45 Ander DeQuintana-Dugarte 8 North Broward Prep 5:14.08 4:03.16 5:00.57 5:03.95 7:08.91 5:37.72 -
47 Jonathan Greenip SO NSU University School 7:06.88 4:58.14 4:31.04 4:34.42 4:24.26 5:38.79 -
50 Diego Dunning SR Key West 7:03.05 5:12.09 6:35.31 6:07.57 4:33.94 5:46.76 -
51 Danny Do SO Highlands Christian 6:52.08 4:45.29 4:38.24 4:31.20 7:02.64 5:52.20 -
52 Andre Soler-Baillo JR Gulliver Prep 4:15.05 4:54.01 6:26.11 4:43.39 5:04.64 5:54.23 -
53 Malcolm Wigder FR Pine Crest 5:13.33 4:12.80 5:09.77 5:48.93 5:52.49 5:56.05 -
56 Josh Gonzalez SR Florida Christian 7:00.37 4:22.29 4:40.25 5:48.52 5:23.37 5:59.29 -
57 Dimitri Pezaris FR Pine Crest 6:46.32 4:29.68 7:15.08 4:29.68 7:15.08 5:59.57 -
58 Jack Karasin FR Pine Crest 5:09.31 5:09.31 4:44.14 6:42.82 6:32.03 5:59.66 -
61 Nikhil Narwani JR Pine Crest 7:46.86 5:13.67 7:54.15 6:12.03 4:26.26 6:04.73 -
62 Joshua Rounds JR Highlands Christian 5:01.70 6:00.57 7:36.22 6:26.32 5:56.89 6:07.92 -
65 Matthew Vega SO Pine Crest 7:27.88 7:20.16 6:56.99 5:20.47 5:32.05 6:26.10 -
67 Shaurnav Ghosh FR Pine Crest 7:52.45 7:28.63 7:32.60 5:17.61 7:12.74 6:37.01 -
  Pete Pokatragool FR FAU High DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Nicholas Ilvento FR St. Andrew's DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
28 Sebastian Gonzales FR Archbishop McCarthy 6:46.12 6:11.49 5:14.82 3:43.53 6:30.38 6:05.20 6:36.68 -
30 Niko Torres JR Archbishop McCarthy 4:32.63 6:07.74 5:17.01 4:10.44 5:32.86 4:10.44 5:55.06 -
31 Hunter Morgan 7 Calvary Christian (FtL) 4:42.29 5:39.39 5:17.18 5:48.90 5:14.01 5:17.18 6:20.62 -
33 Ryan Mays FR FAU High 6:09.23 6:25.15 5:18.30 6:15.60 4:11.46 6:15.60 5:05.57 -
34 Bryan Momin SR Florida Christian 6:19.66 5:28.62 5:19.04 5:31.81 3:49.71 6:38.80 5:09.47 -
36 Sebastian Rukes SR Pine Crest 6:18.12 6:31.05 5:23.18 4:34.71 4:18.55 6:56.91 4:34.71 -
38 Thor Erikson SO Key West 4:19.08 5:14.83 5:27.94 4:55.15 4:38.75 4:38.75 5:18.11 -
39 Sebastian Stephens SO Gulliver Prep 6:31.68 3:52.36 5:31.93 6:41.64 5:25.30 4:18.91 6:05.13 -
41 Nehemiah Dancy SO NSU University School 6:48.81 5:51.85 5:35.09 6:35.41 5:55.20 4:04.62 5:55.20 -
42 Benjamin Krut FR Pine Crest 4:08.77 4:18.85 5:36.17 5:12.64 5:52.98 6:23.24 5:16.00 -
44 Daniel Yaari FR Pine Crest 4:36.57 5:00.17 5:37.27 6:11.00 4:26.45 6:37.98 5:20.41 -
46 John Whu FR FAU High 5:58.46 5:24.65 5:38.17 5:28.03 4:44.07 4:44.07 5:38.17 -
48 Benji Sterne SO NSU University School 5:53.63 5:33.03 5:43.33 4:44.97 4:58.70 5:57.07 4:31.23 -
49 Kyle York SO North Broward Prep 5:19.50 4:31.40 5:43.54 5:19.50 5:46.98 5:02.32 4:03.92 -
54 Andres Falla JR Calvary Christian (FtL) 5:35.65 5:46.36 5:57.07 5:39.22 5:10.65 6:25.64 7:33.48 -
  Alexander Brawley SO Cardinal Newman DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jacob Willliams 8 Calvary Christian (FtL) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
15 Damien Carlsson FR St. Andrew's 5:06.66 4:19.02 4:57.72 -
16 Daniel Jardon SO Archbishop McCarthy 6:28.04 3:46.86 4:58.49 -
17 Demir Sanal SR Gulliver Prep 5:45.18 4:39.14 5:00.15 -
18 Chase O'Brien SO Pine Crest 4:24.01 4:08.83 5:03.45 -
19 Ian Dodd FR Cardinal Gibbons 6:17.97 6:02.73 5:04.81 -
20 Lucas Abrams JR Pine Crest 4:55.84 4:10.10 5:04.99 -
21 Matthew Meade FR Archbishop McCarthy 6:36.11 5:53.12 5:07.06 -
22 Payton Caja SO Highlands Christian 4:58.98 5:02.06 5:08.22 -
23 Max Lipsky SO NSU University School 4:36.31 3:46.64 5:10.46 -
24 Connor Norris SO Pine Crest 4:56.14 6:23.42 5:11.72 -
26 Andres Zaldivar JR Cardinal Gibbons 4:35.72 6:28.51 5:13.31 -
27 Joshua Shields SO South Florida HEAT 5:11.35 3:55.87 5:14.49 -
29 Michael Deoliveira FR FAU High 6:43.47 6:27.71 5:15.21 -
32 Dean Deligiannis FR St. Andrew's 3:42.78 3:49.14 5:18.25 -
35 Daniel Thompson SO Gulliver Prep 5:13.06 5:35.42 5:19.44 -
  Cason Alday SO Westminster Academy DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Robert Pedroza JR Key West 4:19.89 5:37.86 3:17.52 4:06.90 10
2 Owen Allen SR Key West 4:28.81 3:53.87 5:22.58 5:14.51 8
3 Jabari Owens SR Pine Crest 4:35.66 4:57.72 3:35.02 3:32.26 6
4 James Cusack SR Ransom Everglades 4:36.76 5:51.49 5:59.79 3:44.18 5
5 Gabriel Ortega SR Pine Crest 4:38.67 6:02.28 5:31.62 3:59.66 4
6 Ian Noble SO St. Andrew's 4:39.95 4:45.55 6:03.94 5:38.74 3
7 Sebastian Salgado SO Calvary Christian (FtL) 4:40.88 3:25.05 4:24.03 4:49.31 2
8 Connor Berne SO Pine Crest 4:41.29 3:16.91 3:39.41 4:10.35 1
9 Tomas Esber JR Ransom Everglades 4:41.31 3:45.05 4:58.19 4:35.69 -
10 Kingston Young SR Key West 4:44.44 4:04.62 4:41.60 3:56.09 -
11 Jack Rizzo SR Pine Crest 4:45.10 4:59.36 5:39.27 5:16.47 -
12 Luke Fatovic SO Pine Crest 4:46.29 4:49.16 5:32.10 5:49.28 -
13 Alasdair Maceachern SR Ransom Everglades 4:52.87 4:06.01 3:48.44 3:54.30 -
14 Japrince Gaines FR Cardinal Gibbons 4:54.23 4:10.10 4:39.52 4:18.93 -
  Julian Rashid SR Florida Christian DNS DNS DNS DNS   
  Josh Taggart JR Calvary Christian (FtL) DNS DNS DNS DNS