March 29-30, 2019
|
Widener - Chester, PA
|
Timing: Pioneer Timing

Women's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Madeleine Tattory SR-4 TCNJ 21:24.20 18:08.30 20:51.55 22:40.38 10
2 Sophie Drew SR-4 Haverford 22:31.85 18:10.20 17:59.30 21:15.54 8
3 Griffin Kaulbach SO-2 Haverford 23:27.98 18:28.64 22:10.37 20:52.77 6
4 Kayla Murawski SO-2 DeSales 18:52.23 18:30.03 17:34.53 13:08.13 5
5 Leigha Southall FR-1 Messiah 15:07.16 18:39.95 20:54.35 20:43.15 4
6 Jolie Jaycobs JR-3 Haverford 23:23.66 19:10.54 16:06.46 22:26.14 3
7 Meghan O'Dwyer SR-4 Oswego State 20:21.68 19:23.50 16:40.61 13:57.72 2
8 Nicole Fenske FR-1 TCNJ 13:36.37 19:26.24 21:34.53 22:44.50 1
9 Riley Engel SR-4 Ursinus 14:37.91 19:30.54 16:23.26 14:02.79 -
10 MaryKate Bailey SO-2 TCNJ 18:33.82 19:32.44 16:24.85 21:41.41 -
11 jessica nguyen JR-3 Rowan 14:51.93 19:33.59 17:59.71 23:04.84 -
12 Madison Ciuffetelli FR-1 Cortland St. 23:44.26 19:37.07 21:34.78 16:40.51 -
13 McKenna Krall JR-3 Haverford 16:32.37 19:41.39 16:08.74 25:35.81 -
14 Natalia Cordon FR-1 Haverford 15:58.77 19:43.66 20:19.17 17:33.46 -
15 Bornes Jerono SR-4 Nyack 22:30.20 19:54.86 19:30.97 17:07.58 -
16 Kristen Bitsberger FR-1 Hamilton 21:33.95 19:58.10 14:46.60 21:33.95 -
17 Jenna Sabol JR-3 Rowan 25:24.09 20:00.07 23:24.09 18:48.07 -
18 Makenzie Hooven SR-4 Chestnut Hill 22:59.22 20:09.84 22:35.02 17:56.76 -
19 Kiera Cullen SO-2 TCNJ 23:23.58 20:09.98 23:47.78 23:59.88 -
20 Cassandra (CJ) Morris SR-4 Stevenson 22:26.30 20:12.88 17:47.34 18:23.72 -
21 Gabrielle Moss SO-2 U. of Sciences 15:58.46 20:13.24 18:24.05 21:38.17 -
22 Susan Schrum SO-2 Lebanon Valley 17:03.74 20:18.73 16:51.55 14:13.12 -
23 Courtney Maurin JR-3 Cortland St. 25:11.79 20:19.18 23:58.64 26:24.94 -
24 Taylor Van Tassell FR-1 Misericordia 15:30.74 20:24.65 15:18.49 17:33.20 -
25 Courtney Schoepflin FR-1 Cortland St. 19:51.46 20:28.30 25:10.81 23:07.98 -
26 Celeste DiNardo SO-2 Nyack 24:59.59 20:39.33 26:13.95 16:56.25 -
27 Sarah Rappleye SO-2 Oswego State 19:14.58 20:41.48 14:53.87 19:51.82 -
28 Julia Malpass SR-4 Alvernia 22:58.52 20:41.91 21:31.59 26:17.23 -
29 Casey Hopkins SO-2 TCNJ 16:09.03 20:42.34 19:52.65 26:42.62 -
30 Rachel Conhoff FR-1 Ursinus 16:37.77 20:47.21 23:04.41 19:57.33 -
31 Lauren Ferguson FR-1 Ursinus 25:34.45 20:57.74 19:54.86 24:06.40 -
32 Emily Blake FR-1 Oswego State 24:45.29 20:58.72 25:48.23 25:10.47 -
33 Erin Raup SR-4 Jefferson (Pa.) 26:38.79 20:58.89 24:58.08 18:27.83 -
34 Margaret Doubman FR-1 Haverford 14:53.93 20:59.05 16:22.06 17:37.61 -
35 Zoe Arditi JR-3 Haverford 22:16.25 21:00.61 15:20.25 25:50.55 -
36 Paige McKenna FR-1 Alvernia 15:17.28 21:14.00 26:32.50 20:10.30 -
37 Sophie Schiefer FR-1 Haverford 16:14.47 21:22.19 22:51.95 26:55.56 -
38 Laura Heinzlmeir JR-3 Misericordia 15:05.52 21:33.59 19:24.24 21:20.66 -
39 Nicole Stough JR-3 Jefferson (Pa.) 27:25.06 21:35.32 19:38.75 20:04.65 -
40 Annie Connolly-Sporing JR-3 Haverford 16:41.47 21:40.61 21:40.61 25:34.72 -
41 Anna Donnelly FR-1 Lebanon Valley 15:53.56 21:46.24 21:46.24 23:04.62 -
42 Paige Jacobs SO-2 U. of Sciences 26:49.08 21:48.19 15:41.90 15:15.74 -
43 Julia Lloyd FR-1 Misericordia 26:21.51 21:57.92 17:34.34 16:41.62 -
44 Taylor Laliberte FR-1 Lebanon Valley 27:10.42 22:05.54 20:19.50 21:12.52 -
45 Katie Lapinski Junior OTC 19:20.88 22:14.34 21:47.66 26:41.21   
46 Alyson Manley JR-3 Ursinus 28:04.38 22:27.50 21:33.60 18:11.48 -
47 Grace Wells FR-1 Nyack 24:30.97 22:29.51 28:33.88 21:22.04 -
48 Julia Nelson FR-1 Nyack 26:18.23 23:29.13 25:07.77 18:19.13 -
49 Ellie Quesenberry SO-2 Messiah 25:48.19 24:34.46 29:58.85 29:14.61 -
50 Lydia Chepkieng SR-4 Nyack 26:21.53 24:52.01 19:23.77 18:53.93 -
  Winnie Jepkoech SR-4 Nyack DNS DNS DNS DNS   
  Mikayla Mukon JR-3 Nyack DNS DNS DNS DNS   
  Alivia Gillard JR-3 Goldey-Beacom DNS DNS DNS DNS   
  Gabrielle Brown SR-4 Wilmington (Del.) DNS DNS DNS DNS   
  Eliza Nichols JR-3 Cortland St. DNS DNS DNS DNS   
  Maddy Frasch FR-1 Jefferson (Pa.) DNS DNS DNS DNS   
Women's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Madeleine Tattory SR-4 TCNJ 18:08.30 10
2 Sophie Drew SR-4 Haverford 18:10.20 8
3 Griffin Kaulbach SO-2 Haverford 18:28.64 6
4 Kayla Murawski SO-2 DeSales 18:30.03 5
5 Leigha Southall FR-1 Messiah 18:39.95 4
6 Jolie Jaycobs JR-3 Haverford 19:10.54 3
7 Meghan O'Dwyer SR-4 Oswego State 19:23.50 2
8 Nicole Fenske FR-1 TCNJ 19:26.24 1
9 Riley Engel SR-4 Ursinus 19:30.54 -
10 MaryKate Bailey SO-2 TCNJ 19:32.44 -
11 jessica nguyen JR-3 Rowan 19:33.59 -
13 McKenna Krall JR-3 Haverford 19:41.39 -
15 Bornes Jerono SR-4 Nyack 19:54.86 -
16 Kristen Bitsberger FR-1 Hamilton 19:58.10 -
18 Makenzie Hooven SR-4 Chestnut Hill 20:09.84 -
20 Cassandra (CJ) Morris SR-4 Stevenson 20:12.88 -
22 Susan Schrum SO-2 Lebanon Valley 20:18.73 -
Women's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
12 Madison Ciuffetelli FR-1 Cortland St. 14:42.81 19:13.53 19:37.07 -
14 Natalia Cordon FR-1 Haverford 19:19.99 15:23.26 19:43.66 -
17 Jenna Sabol JR-3 Rowan 15:12.06 22:00.08 20:00.07 -
19 Kiera Cullen SO-2 TCNJ 19:09.49 14:55.39 20:09.98 -
21 Gabrielle Moss SO-2 U. of Sciences 17:23.39 19:12.58 20:13.24 -
23 Courtney Maurin JR-3 Cortland St. 24:47.40 22:33.29 20:19.18 -
24 Taylor Van Tassell FR-1 Misericordia 17:20.96 16:44.22 20:24.65 -
25 Courtney Schoepflin FR-1 Cortland St. 23:20.27 15:21.23 20:28.30 -
26 Celeste DiNardo SO-2 Nyack 14:27.54 21:04.12 20:39.33 -
27 Sarah Rappleye SO-2 Oswego State 19:27.00 20:04.24 20:41.48 -
28 Julia Malpass SR-4 Alvernia 25:52.39 14:41.76 20:41.91 -
29 Casey Hopkins SO-2 TCNJ 18:13.26 26:30.20 20:42.34 -
33 Erin Raup SR-4 Jefferson (Pa.) 25:35.85 23:17.37 20:58.89 -
36 Paige McKenna FR-1 Alvernia 26:19.76 17:11.94 21:14.00 -
38 Laura Heinzlmeir JR-3 Misericordia 26:18.18 19:37.17 21:33.59 -
39 Nicole Stough JR-3 Jefferson (Pa.) 20:56.46 22:27.14 21:35.32 -
43 Julia Lloyd FR-1 Misericordia 25:15.61 24:22.90 21:57.92 -
44 Taylor Laliberte FR-1 Lebanon Valley 25:37.63 18:33.46 22:05.54 -
  Winnie Jepkoech SR-4 Nyack DNS DNS DNS   
  Gabrielle Brown SR-4 Wilmington (Del.) DNS DNS DNS   
  Eliza Nichols JR-3 Cortland St. DNS DNS DNS   
Women's 5000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
30 Rachel Conhoff FR-1 Ursinus 20:47.21 24:56.66 22:14.52 17:52.60 -
31 Lauren Ferguson FR-1 Ursinus 20:57.74 21:35.48 27:02.49 17:49.08 -
32 Emily Blake FR-1 Oswego State 20:58.72 23:29.77 26:00.82 15:44.04 -
34 Margaret Doubman FR-1 Haverford 20:59.05 16:59.83 24:33.09 18:02.79 -
35 Zoe Arditi JR-3 Haverford 21:00.61 22:28.86 15:45.46 14:55.04 -
37 Sophie Schiefer FR-1 Haverford 21:22.19 15:23.18 17:44.22 24:08.88 -
40 Annie Connolly-Sporing JR-3 Haverford 21:40.61 26:52.76 20:09.57 26:39.75 -
41 Anna Donnelly FR-1 Lebanon Valley 21:46.24 15:40.50 20:53.99 25:15.24 -
42 Paige Jacobs SO-2 U. of Sciences 21:48.19 26:36.00 23:45.93 27:54.49 -
45 Katie Lapinski Junior OTC 22:14.34 21:07.63 19:34.22 19:47.57   
46 Alyson Manley JR-3 Ursinus 22:27.50 24:55.73 20:53.18 26:30.05 -
47 Grace Wells FR-1 Nyack 22:29.51 20:01.07 22:29.51 16:38.64 -
48 Julia Nelson FR-1 Nyack 23:29.13 18:47.31 29:49.60 20:11.86 -
49 Ellie Quesenberry SO-2 Messiah 24:34.46 24:19.72 28:45.12 18:11.10 -
50 Lydia Chepkieng SR-4 Nyack 24:52.01 17:39.33 32:19.62 27:36.14 -
  Mikayla Mukon JR-3 Nyack DNS DNS DNS DNS   
  Alivia Gillard JR-3 Goldey-Beacom DNS DNS DNS DNS   
  Maddy Frasch FR-1 Jefferson (Pa.) DNS DNS DNS DNS