February 15, 2019
|
Martin County - Stuart, FL

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Hannah Martin JR South Fork 5:36.67 10
2 Gina Fuca FR Martin County 5:41.55 8
3 Mia Taylor 8 Jupiter Christian 5:42.52 6
4 Sara Aube SR Lincoln Park 5:44.95 5
5 Alexandra Del Re JR Jupiter 5:45.01 4
6 Alyssa Benson 8 Jupiter Christian 5:57.47 3
7 Taylor Sesta SO South Fork 5:58.18 2
8 Jurni Juergen SR John I. Leonard 6:06.30 1
9 Sydney Buck SO Jupiter 6:11.53 -
10 Ellen Diez SR Martin County 6:14.06 -
11 Katherine Radcliff SR Martin County 6:17.75 -
12 Mackenzie Gorton FR South Fork 6:21.35 -
13 Olivia Knier SO Jensen Beach 6:22.26 -
14 Sophia Engle SO Jensen Beach 6:22.91 -
15 Lindsey Benson FR Fort Pierce Central 6:28.94 -
16 Lauren O'Donnell 8 Lincoln Park 6:29.24 -
17 Nicole Ignatowicz JR Jupiter 6:34.18 -
18 Malary Diaz 6 Jupiter Christian 6:36.06 -
19 Morgan Drawdy 7 Lincoln Park 6:37.08 -
20 Kiara Badalo Junior Centennial 6:44.19 -
21 Christina Cargill SR John Carroll 6:44.63 -
22 Gabriella Engle SR Jensen Beach 6:45.89 -
23 Kimberly Fryar SO Fort Pierce Central 6:47.29 -
24 Stephanie Velasco SO Centennial 7:10.14 -
25 Haylynn Tate FR Port St. Lucie 7:43.11 -
26 Izzabella Parkinson SO Port St. Lucie 7:44.44 -
27 Tindra Jofors SO Centennial 7:59.23 -
28 Julia Hammond FR Clewiston 9:14.45 -
  Maddison Stegall FR Berean Christian DNF   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Alyssa Benson 8 Jupiter Christian 5:57.47 3
9 Sydney Buck SO Jupiter 6:11.53 -
13 Olivia Knier SO Jensen Beach 6:22.26 -
14 Sophia Engle SO Jensen Beach 6:22.91 -
15 Lindsey Benson FR Fort Pierce Central 6:28.94 -
18 Malary Diaz 6 Jupiter Christian 6:36.06 -
20 Kiara Badalo Junior Centennial 6:44.19 -
21 Christina Cargill SR John Carroll 6:44.63 -
23 Kimberly Fryar SO Fort Pierce Central 6:47.29 -
24 Stephanie Velasco SO Centennial 7:10.14 -
25 Haylynn Tate FR Port St. Lucie 7:43.11 -
26 Izzabella Parkinson SO Port St. Lucie 7:44.44 -
27 Tindra Jofors SO Centennial 7:59.23 -
28 Julia Hammond FR Clewiston 9:14.45 -
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Hannah Martin JR South Fork 6:06.97 4:19.24 5:36.67 7:07.57 6:50.74 6:50.74 5:26.57 10
2 Gina Fuca FR Martin County 7:03.53 5:07.40 5:41.55 6:49.86 4:46.91 5:00.57 5:31.31 8
3 Mia Taylor 8 Jupiter Christian 7:25.28 4:27.17 5:42.52 4:47.72 5:42.52 7:11.58 6:09.93 6
4 Sara Aube SR Lincoln Park 4:29.07 7:18.09 5:44.95 4:15.27 7:00.84 6:50.49 5:48.40 5
5 Alexandra Del Re JR Jupiter 6:43.67 4:18.76 5:45.01 6:36.77 7:11.27 4:42.91 5:38.11 4
7 Taylor Sesta SO South Fork 4:14.31 4:21.48 5:58.18 6:55.49 7:16.98 6:08.93 7:13.40 2
8 Jurni Juergen SR John I. Leonard 7:48.87 4:16.41 6:06.30 4:56.71 4:20.08 6:13.63 4:23.74 1
10 Ellen Diez SR Martin County 7:17.65 5:02.99 6:14.06 6:14.06 7:40.10 7:32.62 6:40.25 -
11 Katherine Radcliff SR Martin County 5:02.20 5:13.54 6:17.75 6:59.31 7:40.86 6:47.97 5:51.31 -
12 Mackenzie Gorton FR South Fork 5:50.85 7:30.00 6:21.35 7:10.93 7:56.69 5:24.15 6:28.98 -
16 Lauren O'Donnell 8 Lincoln Park 7:04.28 4:36.36 6:29.24 5:23.07 5:42.54 6:25.35 5:26.97 -
17 Nicole Ignatowicz JR Jupiter 7:53.02 5:54.77 6:34.18 7:09.66 5:03.52 8:16.67 5:58.71 -
19 Morgan Drawdy 7 Lincoln Park 7:48.56 6:13.26 6:37.08 8:20.32 6:17.23 5:41.49 8:20.32 -
22 Gabriella Engle SR Jensen Beach 5:32.83 5:45.01 6:45.89 6:45.89 6:17.48 5:20.66 7:46.78 -
  Maddison Stegall FR Berean Christian DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF