March 29-30, 2019
|
Emory - Atlanta, GA

Women 100m Dash Finals

W: 1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Dani Bland SR-4 Emory 9.17 8.57 11.31 11.90 10.12 10
2 Brittany Holbrook JR-3 Tiffin 12.68 15.09 12.44 12.07 13.16 8
3 Tamia Francis FR-1 Brenau 14.66 11.75 8.48 12.11 13.81 6
4 Kayla Williams FR-1 Lee (Tenn.) 9.22 12.37 15.64 12.12 9.58 5
5 Nia Elmore JR-3 Clayton State 13.26 14.23 12.04 12.16 15.08 4
6 Kristen Blevins FR-1 Lee (Tenn.) 13.26 12.04 14.35 12.16 13.38 3
7 Kiley Brock SR-4 Lee (Tenn.) 11.27 10.28 12.76 12.38 9.78 2

Women 100m Dash Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Dani Bland SR-4 Emory 11.86 4.1
2 Safia Bright JR-3 Lindsey Wilson 11.90 0.7
3 Nia Wilson   Unattached 12.03 2.7
4 Kayla Williams FR-1 Lee (Tenn.) 12.04 4.7
5 Kristen Blevins FR-1 Lee (Tenn.) 12.14 2.5
6 Brittany Holbrook JR-3 Tiffin 12.15 1.1
7 Tamia Francis FR-1 Brenau 12.11 2.7
8 Nia Elmore JR-3 Clayton State 12.12 4.1
9 Kiley Brock SR-4 Lee (Tenn.) 12.12 4.1
10 Karel Ziketh   Unattached 12.17 1.1
11 Rebekah Bondi SO-2 Emory 12.23 4.1
12 Elan St. Julian   Unattached 12.28 2.7
13 Kayla Silva FR-1 Ohio Northern 12.32 4.1
14 Taylor Lavey JR-3 Ohio Northern 12.34 4.1
15 Shakera Thompson FR-1 Brenau 12.35 0.7
16 Tymesia McFadden SR-4 Wis.-Stout 12.35 1.1
17 Jasmine Finch JR-3 Columbus St. 12.36 4.7
18 Laniya Rogers SO-2 Shorter 12.40 2.5
19 Dawn mccaskill SR-4 West Georgia 12.44 4.7
20 Tatiyana Cooper-Laylor FR-1 Tiffin 12.48 4.7
21 Shanila Champman   Unattached 12.48 2.5
22 Nicole Nelson JR-3 Wis.-Stout 12.49 4.7
23 Jalesia Tillman FR-1 Lincoln Memorial 12.49 0.7
24 Hillary Givens JR-3 Tuskegee 12.53 1.1
25 Kayla Trice JR-3 Oglethorpe 12.54 2.7
26 Monique Ellis SR-4 Clark Atlanta 12.57 2.7
27 Anteca Hill FR-1 Piedmont 12.60 2.7
28 Jasmine Reese SO-2 Brenau 12.63 0.7
29 TA'KASHI JENKINS FR-1 Tuskegee 12.63 0.7
30 Kaylen Weaver JR-3 Mobile 12.72 2.5
31 Davia Clarke SO-2 Wis.-Stout 12.78 4.7
32 Kaitlin Mallek SR-4 Wis.-Stout 12.78 0.7
33 Angel Peterson SO-2 Mobile 12.80 1.1
34 Eronda Doss FR-1 Columbus St. 12.84 4.1
35 Quandriyana Medlock FR-1 Life 12.84 2.5
36 Faith Beaulieu   Thomas College 12.86 4.1
37 Cordaijah McBride FR-1 Indiana East 12.89 0.7
38 Bria Sands JR-3 Life 12.90 2.5
39 Kendra Taylor   Unattached 12.90 2.7
40 Michelle Rosenblum SO-2 Emory 12.93 2.5
41 TAMIA RICHARDSON FR-1 Tuskegee 12.93 0.7
42 Courtney Reid SO-2 Piedmont 13.02 2.5
43 Hannah Lansberry FR-1 Emory 13.03 4.7
44 Venasia Beckford FR-1 Tiffin 13.17 1.1
Women 100m Dash Preliminaries Heat 1
W: 2.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
3 Nia Wilson   Unattached 13.72 10.35 12.03
7 Tamia Francis FR-1 Brenau 8.97 12.60 12.11
12 Elan St. Julian   Unattached 13.88 10.20 12.28
25 Kayla Trice JR-3 Oglethorpe 16.18 15.18 12.54
26 Monique Ellis SR-4 Clark Atlanta 9.05 8.93 12.57
27 Anteca Hill FR-1 Piedmont 11.34 8.82 12.60
39 Kendra Taylor   Unattached 16.13 9.03 12.90
Women 100m Dash Preliminaries Heat 2
W: 1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Brittany Holbrook JR-3 Tiffin 12.15
10 Karel Ziketh   Unattached 12.17
16 Tymesia McFadden SR-4 Wis.-Stout 12.35
24 Hillary Givens JR-3 Tuskegee 12.53
33 Angel Peterson SO-2 Mobile 12.80
44 Venasia Beckford FR-1 Tiffin 13.17
Women 100m Dash Preliminaries Heat 3
W: 0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Safia Bright JR-3 Lindsey Wilson 11.90
15 Shakera Thompson FR-1 Brenau 12.35
23 Jalesia Tillman FR-1 Lincoln Memorial 12.49
28 Jasmine Reese SO-2 Brenau 12.63
29 TA'KASHI JENKINS FR-1 Tuskegee 12.63
32 Kaitlin Mallek SR-4 Wis.-Stout 12.78
37 Cordaijah McBride FR-1 Indiana East 12.89
41 TAMIA RICHARDSON FR-1 Tuskegee 12.93
Women 100m Dash Preliminaries Heat 4
W: 4.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Dani Bland SR-4 Emory 14.59 11.86 14.95 15.42 12.81
8 Nia Elmore JR-3 Clayton State 11.52 12.12 13.58 15.03 11.40
9 Kiley Brock SR-4 Lee (Tenn.) 11.40 12.12 11.64 8.97 10.43
11 Rebekah Bondi SO-2 Emory 9.79 12.23 8.69 9.67 9.67
13 Kayla Silva FR-1 Ohio Northern 14.42 12.32 9.61 14.30 10.85
14 Taylor Lavey JR-3 Ohio Northern 14.44 12.34 9.38 10.49 15.31
34 Eronda Doss FR-1 Columbus St. 10.02 12.84 10.02 9.25 13.61
36 Faith Beaulieu   Thomas College 11.96 12.86 13.25 10.29 14.54
Women 100m Dash Preliminaries Heat 5
W: 2.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
5 Kristen Blevins FR-1 Lee (Tenn.) 10.44 12.14 14.09
18 Laniya Rogers SO-2 Shorter 11.16 12.40 10.30
21 Shanila Champman   Unattached 11.61 12.48 13.48
30 Kaylen Weaver JR-3 Mobile 8.91 12.72 14.76
35 Quandriyana Medlock FR-1 Life 10.53 12.84 15.93
38 Bria Sands JR-3 Life 14.19 12.90 14.19
40 Michelle Rosenblum SO-2 Emory 11.64 12.93 11.25
42 Courtney Reid SO-2 Piedmont 14.85 13.02 12.76
Women 100m Dash Preliminaries Heat 6
W: 4.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
4 Kayla Williams FR-1 Lee (Tenn.) 14.33 8.67 12.04
17 Jasmine Finch JR-3 Columbus St. 14.59 15.45 12.36
19 Dawn mccaskill SR-4 West Georgia 15.55 11.95 12.44
20 Tatiyana Cooper-Laylor FR-1 Tiffin 10.86 12.61 12.48
22 Nicole Nelson JR-3 Wis.-Stout 12.49 15.49 12.49
31 Davia Clarke SO-2 Wis.-Stout 9.46 10.87 12.78
43 Hannah Lansberry FR-1 Emory 12.90 11.34 13.03

Women 100m Dash Bottom 32

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME WIND
1 Kayla Silva FR-1 Ohio Northern 10.56 11.45 15.78 11.32 12.72 0.3
2 Michelle Rosenblum SO-2 Emory 13.40 16.14 10.67 10.67 13.01 0.3
3 Eronda Doss FR-1 Columbus St. 9.77 14.59 15.24 14.59 13.02 0.5
4 Venasia Beckford FR-1 Tiffin 9.41 11.37 12.55 10.59 13.07 0.4
5 Deja Gadison JR-3 Talladega College 14.95 16.78 16.00 12.59 13.11 0.5
6 Kendra Taylor   Unattached 16.42 9.85 9.33 13.79 13.13 0.1
7 Brittany Linley FR-1 Truett-McConnell 9.65 10.84 10.45 15.07 13.22 0.5
8 Remel Williams SR-4 Lincoln Memorial 13.25 10.34 9.41 16.83 13.25 0.1
9 Amy Hunter JR-3 Emory 16.31 14.19 11.27 13.40 13.26 0.1
10 Jessica Barbarosh FR-1 Emory 16.12 10.26 17.32 16.39 13.32 0.5
11 Margaret Bannon SO-2 Colby 15.73 13.33 11.07 10.13 13.33 0.3
12 Keishiana Latner FR-1 Truett-McConnell 16.32 14.31 12.17 11.37 13.37 0.3
13 Gracie Schumacher FR-1 Berry 10.60 14.22 16.50 16.50 13.41 0.1
14 Tianna Jackson FR-1 Columbus St. 14.59 14.46 10.00 16.08 13.51 0.4
15 Demia Mitchell SO-2 Piedmont 16.38 12.99 12.18 11.37 13.53 0.3
16 Haven Watson JR-3 U. of the South 15.50 15.36 14.00 13.19 13.59 0.5
17 Alexandria Kinney FR-1 Berry 9.98 13.40 9.85 16.95 13.67 0.4
18 Jocelyn Meyer FR-1 Colby 17.04 9.76 12.78 11.55 13.74 0.1
19 Renee Lange FR-1 Ohio Northern 17.47 12.38 12.10 17.74 13.75 0.4
20 Ahna Mikunda FR-1 Wis.-Stout 15.18 13.11 17.39 17.67 13.80 0.3
21 London Lee FR-1 Clark Atlanta 12.34 17.47 16.08 13.17 13.86 0.4
22 Sarah Mallory JR-3 Indiana East 15.40 11.65 11.65 13.04 13.87 0.1
23 Molly Montgomery SO-2 U. of the South 16.42 11.09 12.49 15.44 14.03 0.5
24 Kamman Brown FR-1 Berry 17.98 14.75 9.83 9.83 14.04 0.5
25 Lenice Tyrell SO-2 Oglethorpe 11.95 17.43 10.12 13.21 14.05 0.3
26 Emani Gonzalez FR-1 Clark Atlanta 15.48 12.81 9.85 15.20 14.07 0.3
27 Ellie Michaud   Thomas College 15.07 13.19 18.41 16.81 14.49 0.4
28 Maya Coe SR-4 Emory 12.36 16.14 15.85 13.53 14.54 0.4
29 Reagen Leverett FR-1 U. of the South 16.01 13.54 16.59 11.64 14.55 0.1
30 Amber Beaulieu   Thomas College 12.32 14.57 10.52 17.88 15.02 0.4
31 Sarah Board SR-4 U. of the South 17.03 11.25 11.41 18.12 15.62 0.1
32 Vivian Manso SO-2 Oglethorpe 19.83 19.66 15.35 17.24 17.24 0.5
Women 100m Dash Bottom 32 Section 1
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Kendra Taylor   Unattached 9.20 14.97 14.32 13.27 13.66 13.13 10.11
8 Remel Williams SR-4 Lincoln Memorial 10.47 10.47 10.87 11.13 9.81 13.25 16.83
9 Amy Hunter JR-3 Emory 15.52 15.52 12.87 12.73 12.60 13.26 14.59
13 Gracie Schumacher FR-1 Berry 13.01 15.29 12.61 14.76 11.67 13.41 11.94
18 Jocelyn Meyer FR-1 Colby 11.27 13.33 10.86 10.72 16.49 13.74 13.61
22 Sarah Mallory JR-3 Indiana East 14.43 14.98 11.65 15.12 10.13 13.87 11.24
29 Reagen Leverett FR-1 U. of the South 13.10 17.76 16.74 17.03 17.90 14.55 18.77
31 Sarah Board SR-4 U. of the South 15.31 16.25 18.12 11.09 11.56 15.62 16.87
Women 100m Dash Bottom 32 Section 2
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kayla Silva FR-1 Ohio Northern 14.63 12.72 15.52 12.72 11.96 9.54
2 Michelle Rosenblum SO-2 Emory 13.27 15.88 15.36 13.01 9.50 16.40
11 Margaret Bannon SO-2 Colby 10.27 11.60 14.00 13.33 9.34 11.20
12 Keishiana Latner FR-1 Truett-McConnell 12.17 10.97 13.91 13.37 11.10 13.64
15 Demia Mitchell SO-2 Piedmont 14.21 16.10 10.15 13.53 16.24 12.32
20 Ahna Mikunda FR-1 Wis.-Stout 11.18 13.39 12.42 13.80 12.01 15.18
25 Lenice Tyrell SO-2 Oglethorpe 13.91 13.63 17.71 14.05 15.18 12.37
26 Emani Gonzalez FR-1 Clark Atlanta 11.54 16.75 13.37 14.07 13.37 10.84
Women 100m Dash Bottom 32 Section 3
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Eronda Doss FR-1 Columbus St. 13.02
5 Deja Gadison JR-3 Talladega College 13.11
7 Brittany Linley FR-1 Truett-McConnell 13.22
10 Jessica Barbarosh FR-1 Emory 13.32
16 Haven Watson JR-3 U. of the South 13.59
23 Molly Montgomery SO-2 U. of the South 14.03
24 Kamman Brown FR-1 Berry 14.04
32 Vivian Manso SO-2 Oglethorpe 17.24
Women 100m Dash Bottom 32 Section 4
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
4 Venasia Beckford FR-1 Tiffin 12.94 16.86 13.07 9.68
14 Tianna Jackson FR-1 Columbus St. 9.60 13.24 13.51 16.89
17 Alexandria Kinney FR-1 Berry 10.39 17.23 13.67 17.50
19 Renee Lange FR-1 Ohio Northern 17.60 11.97 13.75 16.09
21 London Lee FR-1 Clark Atlanta 13.59 18.02 13.86 13.73
27 Ellie Michaud   Thomas College 18.55 13.05 14.49 15.36
28 Maya Coe SR-4 Emory 12.36 11.35 14.54 10.62
30 Amber Beaulieu   Thomas College 16.38 15.32 15.02 11.27

Women's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC WIND
1 Safia Bright JR-3 Lindsey Wilson 29.95 24.75 10 -0.8
2 Amina Saunders SR-4 West Georgia 30.29 25.24 8 0.3
3 Dani Bland SR-4 Emory 29.29 25.25 6 -0.8
4 Karel Ziketh   Unattached 23.91 25.43 - -0.8
5 Elan St. Julian   Unattached 24.98 25.49 - 0.3
6 Jasmine Radford JR-3 Clayton State 20.16 25.52 5 -0.8
7 Nia Wilson   Unattached 32.80 25.62 - -3.0
8 Jerrica Covington SO-2 Lincoln Memorial 23.12 25.68 4 -1.0
9 Laniya Rogers SO-2 Shorter 29.90 25.77 3 -0.8
10 Kristen Blevins FR-1 Lee (Tenn.) 29.21 25.85 2 -1.0
11 Tamia Francis FR-1 Brenau 28.45 25.86 1 -3.0
12 Kayla Williams FR-1 Lee (Tenn.) 20.70 25.87 - -0.8
13 Abigail Kirkland SO-2 North Georgia 26.67 25.89 - -2.2
14 Shakera Thompson FR-1 Brenau 31.33 25.89 - -2.2
15 Briana Huff SO-2 Mobile 24.30 26.12 - -3.0
16 Hillary Givens JR-3 Tuskegee 21.72 26.16 - -2.2
17 Jalesia Tillman FR-1 Lincoln Memorial 18.85 26.17 - 0.6
18 Nia Elmore JR-3 Clayton State 25.40 26.18 - -3.0
18 Jasmine Crump SR-4 Shorter 29.33 26.18 - -2.2
20 Jasmine Reese SO-2 Brenau 31.27 26.27 - 0.3
21 Alexia DeHaven-Boyd SR-4 Lindsey Wilson 29.44 26.28 - -3.0
22 Nadia Davila JR-3 West Georgia 26.28 26.28 - 0.6
23 Taylor Lavey JR-3 Ohio Northern 18.42 26.31 - -1.0
24 Tymesia McFadden SR-4 Wis.-Stout 20.57 26.37 - -1.0
25 Rachel Leonard SR-4 Colby 22.17 26.39 - -2.2
26 Tatiyana Cooper-Laylor FR-1 Tiffin 27.22 26.42 - -3.0
27 Jordan Crawford JR-3 Lincoln Memorial 24.60 26.45 - -1.7
28 Kiley Brock SR-4 Lee (Tenn.) 28.04 26.45 - -3.0
29 Amber Littlejohn JR-3 Lee (Tenn.) 19.85 26.46 - -3.0
30 Sophie Stokes Cerkvenik SR-4 Colby 27.35 26.55 - -1.0
31 Dawn mccaskill SR-4 West Georgia 24.53 26.66 - -0.8
32 Kayla Silva FR-1 Ohio Northern 24.01 26.67 - 0.3
33 Cordaijah McBride FR-1 Indiana East 34.79 26.76 - 0.6
34 Bria Sands JR-3 Life 27.65 26.84 - 0.6
35 Annah Rossvall FR-1 Colby 19.88 26.86 - 0.6
36 TAMIA RICHARDSON FR-1 Tuskegee 27.14 26.87 - -1.6
37 Azaria Jones SO-2 Mobile 25.00 26.88 - -1.0
38 Anteca Hill FR-1 Piedmont 20.70 26.88 - 0.3
39 Chaviya Jackson SO-2 Clayton State 24.22 26.91 - -1.0
40 Davia Clarke SO-2 Wis.-Stout 26.66 26.93 - 0.3
41 Emily Norden FR-1 Ohio Northern 25.88 26.95 - -1.7
42 Madison Doss JR-3 Tiffin 33.52 27.03 - -2.2
43 Monique Ellis SR-4 Clark Atlanta 20.28 27.04 - 0.6
44 Kaitlin Mallek SR-4 Wis.-Stout 32.19 27.05 - -1.0
45 Nicole Nelson JR-3 Wis.-Stout 23.03 27.09 - -1.7
46 Kevaray Gillette FR-1 Indiana East 34.78 27.17 - -1.6
47 Quandriyana Medlock FR-1 Life 33.62 27.33 - 0.6
48 Meredith Stuber SR-4 U. of the South 28.15 27.33 - 0.3
49 Lanique Ellis SR-4 Clark Atlanta 34.71 27.33 - -1.7
50 TA'KASHI JENKINS FR-1 Tuskegee 24.92 27.38 - -1.7
51 Venasia Beckford FR-1 Tiffin 34.81 27.41 - -1.8
52 Kate Zander JR-3 Lincoln Memorial 24.42 27.43 - -1.7
53 Brittany Linley FR-1 Truett-McConnell 33.00 27.50 - 3.5
54 Emily Larson SO-2 Colby 34.10 27.50 - 0.4
55 Briana Madison   Unattached 23.14 27.54 - 0.4
56 Sarai Sosa Perez FR-1 Indiana East 25.99 27.64 - -1.7
57 Emma Bullard JR-3 Wis.-Stout 29.86 27.64 - -2.2
58 Kirsten Camp SR-4 Tiffin 23.78 27.65 - -1.6
59 Sarah Ayoade FR-1 Oglethorpe 28.79 27.68 - 3.5
60 Alexandria Kinney FR-1 Berry 20.80 27.73 - -1.6
61 Belle Brown FR-1 Emory 30.52 27.74 - 3.5
62 Gretia Sanders FR-1 Mobile 22.02 27.87 - 3.5
63 Hope Watson-Davis FR-1 Tiffin 33.38 28.05 - 3.5
64 Gracie Schumacher FR-1 Berry 26.98 28.10 - 0.4
65 Kendra Taylor   Unattached 29.87 28.18 - 0.3
66 Emily Kastenberg SO-2 Emory 36.86 28.35 - 0.4
67 Emma O'Hara SR-4 Colby 32.63 28.37 - 0.4
68 Tyrielle Baker FR-1 Talladega College 31.51 28.38 - -1.8
69 Saylor Shull FR-1 Tiffin 27.26 28.39 - -1.7
70 Margaret Bannon SO-2 Colby 31.52 28.39 - -1.6
71 London Lee FR-1 Clark Atlanta 35.27 28.44 - 0.3
72 Sarah Welch FR-1 Bryan 32.77 28.49 - 0.3
73 Courtney Brown JR-3 Tiffin 36.38 28.64 - 0.4
74 Kayla Trice JR-3 Oglethorpe 27.91 28.77 - -2.2
75 Ahna Mikunda FR-1 Wis.-Stout 28.22 28.79 - 0.3
76 Elizabeth Howell FR-1 Piedmont 26.36 28.96 - 3.5
77 Molly Montgomery SO-2 U. of the South 20.87 28.98 - 0.3
78 Jordan Maddaus SR-4 Grinnell 34.64 29.35 - -1.8
79 Mary Hyde FR-1 Berry 24.52 29.54 - 0.3
80 Sofia Beltran SO-2 Emory 25.70 29.54 - 3.5
81 Vanessa Rivera FR-1 Dalton State 37.23 30.02 - 0.3
82 Reagen Leverett FR-1 U. of the South 26.29 30.92 - 0.3
83 Allison Hughes   Thomas College 25.30 32.43 - -1.8
84 Audrey Kimball   Thomas College 36.70 33.98 - -1.8
Women's 200 Meters Section 1
W: -0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Safia Bright JR-3 Lindsey Wilson 24.75 10
3 Dani Bland SR-4 Emory 25.25 6
4 Karel Ziketh   Unattached 25.43 -
6 Jasmine Radford JR-3 Clayton State 25.52 5
9 Laniya Rogers SO-2 Shorter 25.77 3
12 Kayla Williams FR-1 Lee (Tenn.) 25.87 -
31 Dawn mccaskill SR-4 West Georgia 26.66 -
Women's 200 Meters Section 2
W: -3.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Nia Wilson   Unattached 25.62 -
11 Tamia Francis FR-1 Brenau 25.86 1
15 Briana Huff SO-2 Mobile 26.12 -
18 Nia Elmore JR-3 Clayton State 26.18 -
21 Alexia DeHaven-Boyd SR-4 Lindsey Wilson 26.28 -
26 Tatiyana Cooper-Laylor FR-1 Tiffin 26.42 -
28 Kiley Brock SR-4 Lee (Tenn.) 26.45 -
29 Amber Littlejohn JR-3 Lee (Tenn.) 26.46 -
Women's 200 Meters Section 3
W: -1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
8 Jerrica Covington SO-2 Lincoln Memorial 30.05 25.68 19.78 4
10 Kristen Blevins FR-1 Lee (Tenn.) 24.82 25.85 32.32 2
23 Taylor Lavey JR-3 Ohio Northern 30.00 26.31 27.10 -
24 Tymesia McFadden SR-4 Wis.-Stout 32.44 26.37 20.57 -
30 Sophie Stokes Cerkvenik SR-4 Colby 19.92 26.55 19.12 -
37 Azaria Jones SO-2 Mobile 23.12 26.88 23.12 -
39 Chaviya Jackson SO-2 Clayton State 29.34 26.91 28.26 -
44 Kaitlin Mallek SR-4 Wis.-Stout 33.82 27.05 28.14 -
Women's 200 Meters Section 4
W: -2.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Abigail Kirkland SO-2 North Georgia 18.13 32.88 25.89 25.38 32.88 -
14 Shakera Thompson FR-1 Brenau 27.71 19.94 25.89 29.78 18.64 -
16 Hillary Givens JR-3 Tuskegee 29.30 31.13 26.16 29.56 27.47 -
18 Jasmine Crump SR-4 Shorter 30.37 23.30 26.18 29.85 33.51 -
25 Rachel Leonard SR-4 Colby 30.88 30.35 26.39 24.81 33.26 -
42 Madison Doss JR-3 Tiffin 27.03 32.98 27.03 22.71 28.66 -
57 Emma Bullard JR-3 Wis.-Stout 27.92 31.51 27.64 30.41 20.18 -
74 Kayla Trice JR-3 Oglethorpe 28.49 29.35 28.77 37.41 29.35 -
Women's 200 Meters Section 5
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
2 Amina Saunders SR-4 West Georgia 19.19 18.68 25.24 8
5 Elan St. Julian   Unattached 17.85 22.95 25.49 -
20 Jasmine Reese SO-2 Brenau 21.81 33.10 26.27 -
32 Kayla Silva FR-1 Ohio Northern 29.07 31.47 26.67 -
38 Anteca Hill FR-1 Piedmont 34.41 21.51 26.88 -
40 Davia Clarke SO-2 Wis.-Stout 29.36 25.32 26.93 -
48 Meredith Stuber SR-4 U. of the South 21.59 31.98 27.33 -
Women's 200 Meters Section 6
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
17 Jalesia Tillman FR-1 Lincoln Memorial 22.51 23.82 26.17 20.68 -
22 Nadia Davila JR-3 West Georgia 24.44 32.07 26.28 26.81 -
33 Cordaijah McBride FR-1 Indiana East 19.54 24.09 26.76 29.17 -
34 Bria Sands JR-3 Life 29.26 29.26 26.84 33.82 -
35 Annah Rossvall FR-1 Colby 34.92 19.88 26.86 31.70 -
43 Monique Ellis SR-4 Clark Atlanta 29.75 25.15 27.04 25.69 -
47 Quandriyana Medlock FR-1 Life 19.41 20.23 27.33 24.05 -
Women's 200 Meters Section 7
W: -1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
27 Jordan Crawford JR-3 Lincoln Memorial 23.81 18.52 26.45 34.12 33.86 -
41 Emily Norden FR-1 Ohio Northern 20.22 32.34 26.95 22.91 35.04 -
45 Nicole Nelson JR-3 Wis.-Stout 20.05 34.68 27.09 30.89 31.70 -
49 Lanique Ellis SR-4 Clark Atlanta 27.06 24.05 27.33 33.62 34.17 -
50 TA'KASHI JENKINS FR-1 Tuskegee 22.46 24.37 27.38 21.91 23.28 -
52 Kate Zander JR-3 Lincoln Memorial 24.14 32.92 27.43 24.97 20.30 -
56 Sarai Sosa Perez FR-1 Indiana East 33.45 22.39 27.64 29.58 23.22 -
69 Saylor Shull FR-1 Tiffin 23.57 33.50 28.39 34.36 34.92 -
Women's 200 Meters Section 8
W: -1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
36 TAMIA RICHARDSON FR-1 Tuskegee 34.13 26.87 -
46 Kevaray Gillette FR-1 Indiana East 27.45 27.17 -
58 Kirsten Camp SR-4 Tiffin 28.76 27.65 -
60 Alexandria Kinney FR-1 Berry 35.50 27.73 -
70 Margaret Bannon SO-2 Colby 30.95 28.39 -
Women's 200 Meters Section 9
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
54 Emily Larson SO-2 Colby 27.50 35.75 -
55 Briana Madison   Unattached 27.54 27.27 -
64 Gracie Schumacher FR-1 Berry 28.10 33.16 -
66 Emily Kastenberg SO-2 Emory 28.35 22.12 -
67 Emma O'Hara SR-4 Colby 28.37 32.91 -
73 Courtney Brown JR-3 Tiffin 28.64 29.50 -
Women's 200 Meters Section 10
W: 3.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
53 Brittany Linley FR-1 Truett-McConnell 27.50 31.63 27.23 24.48 27.50 -
59 Sarah Ayoade FR-1 Oglethorpe 25.19 31.28 30.18 19.66 27.68 -
61 Belle Brown FR-1 Emory 28.02 32.18 21.64 28.85 27.74 -
62 Gretia Sanders FR-1 Mobile 30.10 30.66 33.73 20.07 27.87 -
63 Hope Watson-Davis FR-1 Tiffin 22.44 28.62 20.76 25.53 28.05 -
76 Elizabeth Howell FR-1 Piedmont 29.83 30.12 30.99 28.10 28.96 -
80 Sofia Beltran SO-2 Emory 37.22 34.27 21.57 35.75 29.54 -
Women's 200 Meters Section 11
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
65 Kendra Taylor   Unattached 28.18 21.14 -
71 London Lee FR-1 Clark Atlanta 28.44 28.73 -
72 Sarah Welch FR-1 Bryan 28.49 31.34 -
75 Ahna Mikunda FR-1 Wis.-Stout 28.79 22.75 -
77 Molly Montgomery SO-2 U. of the South 28.98 28.11 -
79 Mary Hyde FR-1 Berry 29.54 25.11 -
81 Vanessa Rivera FR-1 Dalton State 30.02 35.13 -
82 Reagen Leverett FR-1 U. of the South 30.92 29.07 -
Women's 200 Meters Section 12
W: -1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
51 Venasia Beckford FR-1 Tiffin 27.41 34.81 23.30 23.30 24.95 -
68 Tyrielle Baker FR-1 Talladega College 28.38 26.68 29.80 36.61 32.64 -
78 Jordan Maddaus SR-4 Grinnell 29.35 26.71 21.72 31.70 23.78 -
83 Allison Hughes   Thomas College 32.43 34.06 41.51 29.19 39.57 -
84 Audrey Kimball   Thomas College 33.98 27.53 33.64 39.76 33.30 -

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Alexia DeHaven-Boyd SR-4 Lindsey Wilson 57.09 47.39 52.53 1:11.94 57.09 1:03.94 10
2 Amber Littlejohn JR-3 Lee (Tenn.) 57.27 1:04.15 1:12.16 51.55 57.27 52.69 8
3 Paris Warner JR-3 Columbus St. 46.49 1:07.41 1:09.74 53.47 58.11 1:02.18 6
4 Kailyn Thrash SO-2 Tuskegee 55.42 53.67 58.92 1:14.67 58.33 43.17 5
5 Rachel Leonard SR-4 Colby 1:01.46 1:00.29 44.49 54.44 58.53 44.49 4
6 Mikayla Beeler SO-2 Lee (Tenn.) 54.09 1:01.82 44.58 54.09 59.44 55.28 3
7 Marie Ninamou SO-2 Lindsey Wilson 1:13.88 58.99 59.58 49.46 59.58 45.88 2
8 Imani Arnold SO-2 North Georgia 43.60 1:12.27 56.74 1:12.86 59.72 42.41 1
9 Hannah Lansberry FR-1 Emory 1:15.89 45.41 1:11.70 44.82 59.75 1:17.68 -
10 Keziah Glover FR-1 Mobile 1:07.58 1:17.15 1:06.98 1:17.74 59.80 1:09.97 -
11 GARIANDRA DUPREE SO-2 Tuskegee 42.07 1:13.31 1:11.51 1:10.31 1:00.09 48.68 -
12 Madison Doss JR-3 Tiffin 45.93 1:13.73 49.56 50.77 1:00.43 1:16.15 -
13 Aneya Raynor SO-2 Mobile 59.48 1:10.40 57.05 48.56 1:00.69 1:07.98 -
14 Kevaray Gillette FR-1 Indiana East 45.57 59.55 49.83 1:10.49 1:00.76 55.90 -
15 Raelin Sorensen JR-3 Wis.-Stout 55.97 59.62 1:13.61 1:11.78 1:00.83 1:03.27 -
16 Kate Zander JR-3 Lincoln Memorial 55.55 1:05.93 44.56 58.60 1:01.04 1:05.32 -
17 Kaniyah Rush FR-1 Indiana East 1:10.83 48.85 59.23 59.84 1:01.06 1:09.00 -
18 Kelsie Schiavone SR-4 U. of the South 51.50 1:15.42 1:01.93 1:08.67 1:01.31 52.12 -
19 ZARIA LEE FR-1 Tuskegee 55.83 58.90 1:05.65 1:19.15 1:01.35 1:05.65 -
20 Jasmine Hughes SO-2 Piedmont 52.33 51.71 57.87 1:01.56 1:01.56 52.95 -
21 Semia Houston SO-2 Columbus St. 58.04 1:06.68 1:14.71 46.93 1:01.74 44.46 -
22 Taylor DePalo SR-4 Colby 49.45 49.45 48.83 58.72 1:01.81 1:14.18 -
23 Destiny Sandlin FR-1 Tiffin 1:07.48 54.48 45.19 1:08.09 1:01.90 51.38 -
24 Emily Norden FR-1 Ohio Northern 1:10.63 1:06.91 57.00 1:09.39 1:01.95 43.37 -
25 Jordan Crawford JR-3 Lincoln Memorial 1:06.31 1:02.59 1:15.61 1:15.61 1:01.97 1:02.59 -
26 Billie Shelton SO-2 Mobile 50.93 59.01 1:15.16 59.01 1:02.11 1:14.54 -
27 Taylor Fisher SR-4 Ohio Northern 52.54 1:08.17 1:03.79 1:08.80 1:02.54 44.41 -
28 Grace Mathis FR-1 Lincoln Memorial 1:15.39 49.63 1:17.90 57.17 1:02.82 58.43 -
29 Amaya Elliott FR-1 Truett-McConnell 1:14.89 54.12 1:10.49 1:17.41 1:02.93 58.53 -
30 Belle Brown FR-1 Emory 1:02.02 51.89 57.59 1:12.14 1:03.28 1:00.12 -
31 Sarai Sosa Perez FR-1 Indiana East 1:18.50 1:18.50 58.24 1:00.14 1:03.30 1:16.60 -
32 Aril Huckleberry FR-1 North Georgia 1:21.49 1:09.39 1:19.58 1:15.76 1:03.66 1:19.58 -
33 Emma Bullard JR-3 Wis.-Stout 1:22.24 1:02.48 1:08.22 49.09 1:03.75 1:14.59 -
34 Marleen Salters SR-4 Clark Atlanta 51.28 1:11.78 1:17.55 1:17.55 1:04.09 1:16.91 -
35 Jocelyn Meyer FR-1 Colby 46.86 46.86 51.35 1:18.30 1:04.18 1:08.68 -
36 Karla Cantrell SO-2 Piedmont 46.99 1:17.88 53.42 1:14.66 1:04.36 1:17.88 -
37 Emily Kastenberg SO-2 Emory 1:23.07 1:21.14 1:21.14 51.52 1:04.39 50.87 -
38 Lanique Ellis SR-4 Clark Atlanta 1:11.59 1:19.33 1:09.01 50.31 1:04.49 1:14.81 -
39 Cort'Nasha Mutcherson SO-2 Clayton State 1:01.38 1:22.06 1:14.31 1:04.61 1:04.61 1:03.32 -
40 Sarah Ayoade FR-1 Oglethorpe 54.58 59.78 53.93 51.98 1:04.97 53.93 -
41 Sophia Bethel FR-1 Piedmont 55.31 1:10.93 1:20.04 45.55 1:05.07 48.16 -
42 Tatyanna Myrie SO-2 Clark Atlanta 54.04 48.83 45.57 59.90 1:05.10 53.39 -
43 Destiny Gibbs FR-1 Lincoln Memorial 1:19.77 1:06.69 1:17.15 1:18.46 1:05.38 1:17.81 -
44 Saylor Shull FR-1 Tiffin 46.50 55.67 58.94 1:08.77 1:05.49 1:11.39 -
45 Mackenzie Detmer FR-1 Ohio Northern 59.92 1:01.24 1:14.40 1:17.04 1:05.84 48.07 -
46 Lillian Hirschfeld FR-1 Ohio Northern 1:11.56 58.98 1:05.60 1:12.89 1:06.26 1:16.87 -
47 Morgan Davenport FR-1 Oglethorpe 51.19 1:01.16 59.16 55.84 1:06.47 56.50 -
48 Gizem Tanriverdi FR-1 Ohio Northern 1:19.43 1:20.78 52.51 1:18.08 1:07.31 52.51 -
49 Allison Hughes   Thomas College 1:16.82 1:27.80 1:15.36 51.95 1:13.16 57.07 -
50 Mariah Millsap FR-1 North Georgia 1:17.01 1:10.34 54.05 1:05.90 1:14.04 1:27.37 -
51 Audrey Kimball   Thomas College 1:32.22 58.90 1:36.87 1:39.19 1:17.49 1:20.59 -
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alexia DeHaven-Boyd SR-4 Lindsey Wilson 57.09 10
2 Amber Littlejohn JR-3 Lee (Tenn.) 57.27 8
4 Kailyn Thrash SO-2 Tuskegee 58.33 5
5 Rachel Leonard SR-4 Colby 58.53 4
12 Madison Doss JR-3 Tiffin 1:00.43 -
39 Cort'Nasha Mutcherson SO-2 Clayton State 1:04.61 -
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Mikayla Beeler SO-2 Lee (Tenn.) 59.44 1:02.42 1:07.17 1:06.58 43.99 49.34 46.96 3
8 Imani Arnold SO-2 North Georgia 59.72 1:08.68 43.60 43.60 1:07.49 52.56 53.15 1
9 Hannah Lansberry FR-1 Emory 59.75 56.77 1:06.92 1:14.69 1:14.09 1:01.55 1:01.55 -
11 GARIANDRA DUPREE SO-2 Tuskegee 1:00.09 1:13.31 42.07 47.48 43.87 58.89 1:11.51 -
17 Kaniyah Rush FR-1 Indiana East 1:01.06 1:07.17 1:02.90 45.19 1:06.56 50.68 58.62 -
22 Taylor DePalo SR-4 Colby 1:01.81 47.60 1:08.61 1:03.05 1:19.74 55.01 46.36 -
25 Jordan Crawford JR-3 Lincoln Memorial 1:01.97 1:08.17 57.02 1:17.47 1:04.45 1:04.45 1:18.71 -
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
3 Paris Warner JR-3 Columbus St. 1:08.57 58.11 51.72 47.65 1:09.15 52.88 6
13 Aneya Raynor SO-2 Mobile 1:18.29 1:00.69 50.38 47.95 1:14.05 56.45 -
15 Raelin Sorensen JR-3 Wis.-Stout 1:02.05 1:00.83 42.58 1:18.47 55.97 52.93 -
16 Kate Zander JR-3 Lincoln Memorial 1:01.04 1:01.04 1:07.15 52.50 51.89 47.62 -
18 Kelsie Schiavone SR-4 U. of the South 50.28 1:01.31 57.64 1:07.45 1:12.96 49.05 -
21 Semia Houston SO-2 Columbus St. 1:05.45 1:01.74 51.87 52.48 55.57 1:11.00 -
24 Emily Norden FR-1 Ohio Northern 52.66 1:01.95 45.23 49.56 54.52 1:11.25 -
26 Billie Shelton SO-2 Mobile 1:03.36 1:02.11 1:12.05 1:04.60 1:08.95 54.04 -
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Marie Ninamou SO-2 Lindsey Wilson 59.58 2
10 Keziah Glover FR-1 Mobile 59.80 -
14 Kevaray Gillette FR-1 Indiana East 1:00.76 -
19 ZARIA LEE FR-1 Tuskegee 1:01.35 -
27 Taylor Fisher SR-4 Ohio Northern 1:02.54 -
31 Sarai Sosa Perez FR-1 Indiana East 1:03.30 -
33 Emma Bullard JR-3 Wis.-Stout 1:03.75 -
44 Saylor Shull FR-1 Tiffin 1:05.49 -
Women's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
20 Jasmine Hughes SO-2 Piedmont 1:01.56 51.10 45.56 1:06.49 1:12.03 1:19.42 1:18.19 -
23 Destiny Sandlin FR-1 Tiffin 1:01.90 52.62 1:01.90 58.81 1:00.05 44.57 1:12.43 -
28 Grace Mathis FR-1 Lincoln Memorial 1:02.82 59.05 1:00.31 47.12 52.14 1:07.85 1:16.64 -
30 Belle Brown FR-1 Emory 1:03.28 56.32 1:21.00 1:05.82 1:21.64 1:07.08 1:07.08 -
32 Aril Huckleberry FR-1 North Georgia 1:03.66 1:18.31 44.57 1:18.94 57.93 1:15.12 1:12.58 -
36 Karla Cantrell SO-2 Piedmont 1:04.36 1:15.95 1:23.67 1:02.43 1:04.36 1:21.74 59.86 -
38 Lanique Ellis SR-4 Clark Atlanta 1:04.49 51.60 1:08.36 1:12.88 1:10.94 1:05.14 1:18.68 -
Women's 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
34 Marleen Salters SR-4 Clark Atlanta 1:16.91 1:04.09 -
37 Emily Kastenberg SO-2 Emory 55.38 1:04.39 -
41 Sophia Bethel FR-1 Piedmont 49.46 1:05.07 -
43 Destiny Gibbs FR-1 Lincoln Memorial 1:02.77 1:05.38 -
46 Lillian Hirschfeld FR-1 Ohio Northern 1:01.63 1:06.26 -
Women's 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
29 Amaya Elliott FR-1 Truett-McConnell 54.12 1:02.93 -
35 Jocelyn Meyer FR-1 Colby 1:20.87 1:04.18 -
40 Sarah Ayoade FR-1 Oglethorpe 1:19.92 1:04.97 -
42 Tatyanna Myrie SO-2 Clark Atlanta 1:22.68 1:05.10 -
45 Mackenzie Detmer FR-1 Ohio Northern 1:06.50 1:05.84 -
48 Gizem Tanriverdi FR-1 Ohio Northern 1:18.08 1:07.31 -
50 Mariah Millsap FR-1 North Georgia 1:27.37 1:14.04 -
Women's 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
47 Morgan Davenport FR-1 Oglethorpe 1:22.43 1:06.47 46.53 55.84 1:01.82 1:23.09 1:19.10 -
49 Allison Hughes   Thomas College 1:35.11 1:13.16 57.07 1:05.12 1:26.33 51.22 1:11.70 -
51 Audrey Kimball   Thomas College 1:40.74 1:17.49 1:35.32 1:15.17 57.35 1:14.39 1:15.94 -

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Emily Kearney JR-3 SCAD Atlanta 2:04.52 2:00.54 2:23.06 2:12.46 2:11.14 10
2 Avery Ewing SR-4 Ohio Northern 2:53.71 1:42.02 2:37.16 2:17.86 1:55.81 8
3 Aleah Johnson JR-3 North Georgia 2:16.66 2:48.74 2:43.16 2:19.45 2:43.16 6
4 Camryn Bridges FR-1 Columbus St. 2:44.04 2:45.44 2:25.81 2:20.20 2:04.78 5
5 Sarah Welch FR-1 Bryan 2:36.55 2:40.81 2:43.66 2:22.31 2:36.55 4
6 Abby Bittner SO-2 Indiana East 2:06.71 2:03.87 2:39.46 2:22.37 2:16.68 3
7 Jastonie Hill JR-3 Columbus St. 2:45.84 2:22.96 2:10.10 2:22.96 2:38.69 2
8 Sandra Pflughoft FR-1 SCAD Atlanta 1:40.22 2:33.20 1:48.81 2:23.17 1:58.84 1
9 Michaela Fox SR-4 Ohio Northern 2:54.84 3:00.57 2:37.65 2:23.31 2:14.72 -
10 Ariel Boyd-Ghani SR-4 Clayton State 2:54.89 1:54.68 2:00.42 2:23.35 1:41.78 -
11 Carrie McIntyre SO-2 Emory 2:07.01 1:45.36 1:49.69 2:24.33 2:17.12 -
12 Analee Bradach JR-3 Piedmont 2:03.11 2:14.70 1:52.97 2:24.83 2:20.49 -
13 Rebecca Villa SO-2 Grinnell 3:07.29 2:49.86 1:57.60 2:25.18 2:48.41 -
14 Chloe Harp SO-2 Lincoln Memorial 1:57.87 1:43.32 2:08.05 2:25.51 1:59.32 -
15 Mackenzie Neher FR-1 Indiana East 1:43.37 2:47.43 1:57.93 2:25.59 1:57.93 -
16 Bethany LeBlanc   Unattached 2:04.07 1:43.64 2:04.07 2:25.96 3:05.37 -
17 Katie Schwind FR-1 North Georgia 2:14.80 3:07.55 1:49.89 2:26.52 2:16.27 -
18 Micaela Daney SO-2 Grinnell 1:50.25 2:44.63 2:32.87 2:26.99 1:45.84 -
19 GARIANDRA DUPREE SO-2 Tuskegee 2:50.62 2:49.15 2:00.61 2:27.08 2:18.26 -
20 Madelyn Wells SO-2 Mobile 2:55.06 1:54.75 3:05.36 2:27.11 1:50.34 -
21 Na'ilah Allen SO-2 Clayton State 2:28.99 2:31.94 2:17.19 2:27.51 2:48.17 -
22 Katie Clarke SO-2 SCAD Atlanta 1:43.60 2:13.20 2:22.08 2:28.00 3:07.96 -
23 Becca Umbarger JR-3 Lee (Tenn.) 3:03.98 2:44.69 2:20.96 2:28.37 2:28.37 -
24 Mikayla Dunn FR-1 Brenau 1:43.88 2:53.62 2:52.14 2:28.39 2:29.88 -
25 Unique Earley SO-2 Lincoln Memorial 3:11.67 2:37.50 2:22.64 2:28.58 2:18.18 -
26 Asia Love FR-1 Clayton State 3:02.56 1:55.23 3:11.54 2:29.64 2:17.67 -
27 Margaret Wiedeman SR-4 Truett-McConnell 2:59.16 2:21.52 2:50.13 2:30.55 1:57.43 -
28 Sarah Hornak SR-4 Indiana East 1:54.57 2:30.74 2:35.27 2:30.74 1:48.54 -
29 Sophia Bethel FR-1 Piedmont 2:31.03 2:34.05 2:43.12 2:31.03 2:41.61 -
30 Ana Morris SO-2 Emory 2:33.43 2:41.03 3:15.97 2:31.91 3:08.37 -
31 Dazya Mitchell SO-2 Clark Atlanta 1:49.05 3:10.46 3:07.38 2:33.59 2:56.63 -
32 Rachel Shanahan SO-2 Emory 2:48.95 2:50.49 2:27.45 2:33.59 2:02.88 -
33 Alexa Bilsky SR-4 Berry 2:24.58 1:58.43 2:13.81 2:33.80 2:53.80 -
34 Lacey Duvall SR-4 Lee (Tenn.) 2:23.34 2:51.08 2:52.62 2:34.12 2:41.83 -
35 Kayla Howard JR-3 Tuskegee 2:13.46 1:53.29 2:55.36 2:35.18 2:41.39 -
36 Lily Keane SO-2 Grinnell 2:26.00 2:32.35 2:27.59 2:38.69 2:03.78 -
37 Ayla Kazemi SO-2 Emory 3:01.21 3:23.46 2:08.75 2:38.95 2:02.40 -
38 Rebekah Bondi SO-2 Emory 2:35.14 3:05.52 3:05.52 2:39.93 2:54.33 -
39 Julia Travis SO-2 Berry 2:53.29 2:09.56 1:53.37 2:41.95 3:24.06 -
40 Kaitlin Rubottom SO-2 Ohio Northern 2:00.48 3:08.86 3:13.75 2:42.81 3:31.66 -
41 Julia Springer FR-1 Tiffin 3:00.48 3:33.30 2:07.98 2:44.07 2:04.70 -
42 Rebecca Poe FR-1 Dalton State 3:23.10 2:54.80 3:36.42 2:46.47 2:34.82 -
43 Karsen Bresnahan FR-1 Ohio Northern 3:28.30 2:48.31 3:03.31 2:46.64 2:19.98 -
44 Makayla Hopkins FR-1 Shorter 3:02.49 3:24.26 3:35.98 2:47.42 3:15.89 -
45 Deoni Thigpen SO-2 Piedmont 2:53.85 2:35.28 2:53.85 2:48.78 3:10.73 -
46 ZARIA LEE FR-1 Tuskegee 2:37.28 2:55.88 3:26.32 2:49.11 2:54.19 -
47 Jen Rivera SO-2 Dalton State 2:39.41 2:12.28 2:15.67 2:49.58 2:13.97 -
48 Ariane Stubbs JR-3 Clark Atlanta 2:40.02 2:00.87 2:57.04 2:50.23 3:36.20 -
49 Taylor Ellerbrock FR-1 Ohio Northern 3:12.49 2:49.74 3:43.99 2:54.99 2:04.25 -
50 Morgan King SO-2 Dalton State 3:30.56 3:23.49 2:42.79 2:56.94 2:19.79 -
51 Kanyisola Anjorin SO-2 Brenau 3:14.76 3:11.22 3:46.63 2:57.05 3:39.55 -
52 Jocelyn Reinhart SR-4 Ohio Northern 3:15.75 3:17.53 3:03.29 2:57.95 2:40.16 -
53 Bryanna Moore FR-1 Talladega College 3:38.66 2:22.76 3:00.71 3:00.71 3:20.59 -
54 Adoris Gibbs SO-2 Clark Atlanta 3:23.74 3:48.26 2:40.35 3:08.64 3:29.39 -
55 Carrie Falkenberry FR-1 Oglethorpe 2:20.19 4:07.27 2:20.19 3:14.70 3:49.75 -
56 ShaMarla Samuels FR-1 Talladega College 2:55.69 4:04.25 4:21.39 3:34.25 4:25.67 -
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Emily Kearney JR-3 SCAD Atlanta 2:12.46 10
2 Avery Ewing SR-4 Ohio Northern 2:17.86 8
3 Aleah Johnson JR-3 North Georgia 2:19.45 6
4 Camryn Bridges FR-1 Columbus St. 2:20.20 5
6 Abby Bittner SO-2 Indiana East 2:22.37 3
7 Jastonie Hill JR-3 Columbus St. 2:22.96 2
13 Rebecca Villa SO-2 Grinnell 2:25.18 -
16 Bethany LeBlanc   Unattached 2:25.96 -
18 Micaela Daney SO-2 Grinnell 2:26.99 -
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
5 Sarah Welch FR-1 Bryan 2:18.04 2:20.89 2:22.31 4
9 Michaela Fox SR-4 Ohio Northern 2:36.21 2:11.85 2:23.31 -
10 Ariel Boyd-Ghani SR-4 Clayton State 2:11.89 2:01.85 2:23.35 -
12 Analee Bradach JR-3 Piedmont 2:26.28 1:57.32 2:24.83 -
14 Chloe Harp SO-2 Lincoln Memorial 1:57.87 2:03.69 2:25.51 -
15 Mackenzie Neher FR-1 Indiana East 2:21.23 2:50.34 2:25.59 -
17 Katie Schwind FR-1 North Georgia 2:33.85 2:03.08 2:26.52 -
21 Na'ilah Allen SO-2 Clayton State 3:10.29 3:07.34 2:27.51 -
25 Unique Earley SO-2 Lincoln Memorial 3:13.16 2:58.30 2:28.58 -
28 Sarah Hornak SR-4 Indiana East 2:21.70 2:08.13 2:30.74 -
34 Lacey Duvall SR-4 Lee (Tenn.) 1:49.43 2:58.78 2:34.12 -
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
8 Sandra Pflughoft FR-1 SCAD Atlanta 1:41.65 2:11.72 2:23.17 1
11 Carrie McIntyre SO-2 Emory 2:01.24 2:44.54 2:24.33 -
19 GARIANDRA DUPREE SO-2 Tuskegee 2:47.68 1:56.20 2:27.08 -
20 Madelyn Wells SO-2 Mobile 1:50.34 2:35.94 2:27.11 -
22 Katie Clarke SO-2 SCAD Atlanta 1:53.96 2:35.40 2:28.00 -
23 Becca Umbarger JR-3 Lee (Tenn.) 1:45.35 2:12.05 2:28.37 -
26 Asia Love FR-1 Clayton State 2:08.69 2:04.21 2:29.64 -
29 Sophia Bethel FR-1 Piedmont 1:51.77 1:50.26 2:31.03 -
30 Ana Morris SO-2 Emory 2:50.14 3:03.82 2:31.91 -
35 Kayla Howard JR-3 Tuskegee 1:51.73 3:03.12 2:35.18 -
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
24 Mikayla Dunn FR-1 Brenau 2:28.39 2:35.81 -
27 Margaret Wiedeman SR-4 Truett-McConnell 2:30.55 2:45.61 -
32 Rachel Shanahan SO-2 Emory 2:33.59 3:01.24 -
33 Alexa Bilsky SR-4 Berry 2:33.80 2:19.96 -
36 Lily Keane SO-2 Grinnell 2:38.69 2:18.06 -
39 Julia Travis SO-2 Berry 2:41.95 1:53.37 -
40 Kaitlin Rubottom SO-2 Ohio Northern 2:42.81 2:44.44 -
49 Taylor Ellerbrock FR-1 Ohio Northern 2:54.99 3:07.24 -
Women's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
31 Dazya Mitchell SO-2 Clark Atlanta 2:33.59 2:58.17 -
37 Ayla Kazemi SO-2 Emory 2:38.95 2:32.60 -
38 Rebekah Bondi SO-2 Emory 2:39.93 2:35.14 -
41 Julia Springer FR-1 Tiffin 2:44.07 2:24.39 -
43 Karsen Bresnahan FR-1 Ohio Northern 2:46.64 3:19.97 -
44 Makayla Hopkins FR-1 Shorter 2:47.42 3:20.91 -
45 Deoni Thigpen SO-2 Piedmont 2:48.78 2:47.10 -
47 Jen Rivera SO-2 Dalton State 2:49.58 3:08.24 -
48 Ariane Stubbs JR-3 Clark Atlanta 2:50.23 3:36.20 -
50 Morgan King SO-2 Dalton State 2:56.94 2:51.64 -
Women's 800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
42 Rebecca Poe FR-1 Dalton State 3:28.09 3:19.77 1:58.20 2:46.47 2:28.16 -
46 ZARIA LEE FR-1 Tuskegee 3:26.32 2:08.53 2:44.04 2:49.11 2:22.06 -
51 Kanyisola Anjorin SO-2 Brenau 2:03.94 2:49.97 2:49.97 2:57.05 2:41.12 -
52 Jocelyn Reinhart SR-4 Ohio Northern 3:37.10 3:31.76 2:15.25 2:57.95 3:08.63 -
53 Bryanna Moore FR-1 Talladega College 3:11.56 3:20.59 3:42.28 3:00.71 3:02.52 -
54 Adoris Gibbs SO-2 Clark Atlanta 2:27.14 2:19.60 2:27.14 3:08.64 2:46.01 -
55 Carrie Falkenberry FR-1 Oglethorpe 2:24.08 3:36.12 3:49.75 3:14.70 2:53.29 -
56 ShaMarla Samuels FR-1 Talladega College 4:29.96 4:29.96 3:29.97 3:34.25 2:32.12 -

Women 1500m Run Heats # 5-7

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Madelyn Wells SO-2 Mobile 3:44.05 5:50.28 5:15.56 6:02.90 5:21.88
2 Savannah Hart FR-1 Indiana East 6:14.65 6:36.88 5:17.50 3:51.78 3:54.95
3 Tierra Cotten SO-2 Tiffin 5:40.06 5:17.81 5:17.81 5:55.95 5:24.17
4 Ashley Toschlog JR-3 Indiana East 6:03.86 5:28.75 5:19.17 5:47.90 6:35.77
5 Elizabeth Burton FR-1 North Georgia 6:42.44 4:50.65 5:19.39 4:57.04 5:32.17
6 MaryBeth Rowland JR-3 Berry 4:10.68 5:08.53 5:21.38 6:25.66 5:50.31
7 Christina Dwier SO-2 Emory 6:59.80 4:07.32 5:25.42 4:49.63 6:30.51
8 Hayley Hight SO-2 Dalton State 4:57.13 4:37.54 5:26.51 5:52.63 4:17.95
9 Taylor Ellerbrock FR-1 Ohio Northern 5:23.46 6:41.87 5:26.72 5:39.79 5:20.19
10 Stephanie Escobar FR-1 Clayton State 4:05.96 6:04.02 5:27.94 5:31.22 5:31.22
11 Chloe Liebold SO-2 Tiffin 5:45.04 5:05.61 5:28.61 4:59.04 5:25.33
12 Brooke Foster FR-1 Lincoln Memorial 4:11.03 6:46.27 5:30.30 5:17.09 6:06.64
13 Gabrielle Huff-Streiter FR-1 Oglethorpe 4:13.35 7:06.69 5:33.35 6:06.69 5:36.69
14 Madison Howe SO-2 Grinnell 4:14.18 4:57.66 5:34.44 4:20.87 5:27.76
15 Hannah Faulkner SR-4 U. of the South 5:29.90 5:09.70 5:36.63 5:09.70 5:26.54
16 Alex Gass FR-1 Dalton State 4:46.38 5:43.65 5:36.91 6:37.56 4:26.16
17 Holly Cole FR-1 Tiffin 6:24.59 6:11.10 5:37.36 6:44.84 5:07.00
18 Gabbrielle Robinson SO-2 SCAD Atlanta 6:26.22 6:36.39 5:38.79 4:10.71 7:03.49
19 Angelique Johnson SO-2 Tuskegee 6:57.76 5:05.68 5:39.64 4:04.54 6:23.80
20 Sarah Weatherford FR-1 Columbus St. 4:39.29 6:58.93 5:40.59 3:58.42 4:59.72
21 Charis Morgan FR-1 Berry 5:20.58 7:19.95 5:41.04 7:23.36 6:28.79
22 Jada Gilliam JR-3 Tiffin 5:03.28 5:41.62 5:48.59 4:28.42 4:21.45
23 Matoaka Wilson JR-3 Tuskegee 4:25.43 5:00.36 5:49.25 5:45.76 5:31.79
24 Eva Dunn JR-3 Lincoln Memorial 5:57.50 6:36.06 5:50.49 5:18.95 6:11.52
25 Merel Timmermans SO-2 Grinnell 5:45.86 4:07.04 5:52.91 6:35.26 4:17.63
26 Ruthie Wyant SO-2 Tiffin 6:19.63 5:44.15 5:54.79 6:51.56 6:26.73
27 Jocelyn Reinhart SR-4 Ohio Northern 6:50.74 6:50.74 5:57.16 5:25.02 5:35.73
28 Ariane Stubbs JR-3 Clark Atlanta 7:34.54 4:28.43 5:57.90 6:22.96 6:22.96
29 Leanna Ritchie FR-1 Berry 7:45.57 6:59.02 5:58.13 5:11.58 7:13.34
30 Carrie Falkenberry FR-1 Oglethorpe 6:00.38 6:11.30 6:04.02 7:45.95 7:20.47
31 Diamond Thomas SO-2 Tiffin 4:34.45 4:27.03 6:10.87 7:39.88 5:52.33
32 Shelby Goeden FR-1 Berry 7:02.96 4:33.24 6:14.30 4:25.76 4:25.76
33 Alicia Gill SO-2 Clark Atlanta 8:21.29 8:33.13 6:34.71 6:34.71 7:02.34
34 Kayla Barren FR-1 Mobile 5:25.79 5:37.71 6:37.30 7:09.09 6:21.41
Women 1500m Run Heats # 5-7 Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Madelyn Wells SO-2 Mobile 6:21.83 4:44.01 5:50.28 5:34.50 3:56.67 5:12.41 5:15.56
2 Savannah Hart FR-1 Indiana East 5:11.15 3:45.43 5:49.25 3:48.60 4:20.35 3:45.43 5:17.50
4 Ashley Toschlog JR-3 Indiana East 6:13.43 3:59.38 6:42.16 6:03.86 4:47.26 3:59.38 5:19.17
5 Elizabeth Burton FR-1 North Georgia 5:22.59 5:44.95 5:51.33 6:20.08 3:43.58 4:09.13 5:19.39
6 MaryBeth Rowland JR-3 Berry 5:34.24 3:48.18 4:23.54 6:09.59 5:08.53 4:33.18 5:21.38
8 Hayley Hight SO-2 Dalton State 5:42.84 5:00.39 6:12.23 4:08.15 6:08.96 4:08.15 5:26.51
11 Chloe Liebold SO-2 Tiffin 3:56.60 4:19.61 4:03.18 5:45.04 4:13.03 4:52.47 5:28.61
12 Brooke Foster FR-1 Lincoln Memorial 5:07.18 6:36.36 4:37.46 6:56.18 4:30.85 4:50.67 5:30.30
17 Holly Cole FR-1 Tiffin 7:01.70 5:37.36 6:48.21 4:26.52 4:09.65 6:58.33 5:37.36
21 Charis Morgan FR-1 Berry 4:15.78 5:30.81 6:04.92 6:56.07 5:06.94 4:49.89 5:41.04
22 Jada Gilliam JR-3 Tiffin 6:26.94 4:17.96 4:07.50 5:27.68 5:13.74 5:34.65 5:48.59
Women 1500m Run Heats # 5-7 Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
3 Tierra Cotten SO-2 Tiffin 6:27.73 5:49.60 5:17.81 6:40.44
7 Christina Dwier SO-2 Emory 6:30.51 6:50.03 5:25.42 5:31.93
9 Taylor Ellerbrock FR-1 Ohio Northern 5:00.59 6:12.46 5:26.72 4:14.85
13 Gabrielle Huff-Streiter FR-1 Oglethorpe 6:46.69 4:30.02 5:33.35 4:10.02
15 Hannah Faulkner SR-4 U. of the South 6:27.13 7:10.89 5:36.63 4:52.87
16 Alex Gass FR-1 Dalton State 6:34.19 5:47.02 5:36.91 6:00.50
18 Gabbrielle Robinson SO-2 SCAD Atlanta 6:19.45 6:36.39 5:38.79 5:11.69
19 Angelique Johnson SO-2 Tuskegee 5:32.85 3:57.75 5:39.64 4:45.30
20 Sarah Weatherford FR-1 Columbus St. 4:18.85 5:23.56 5:40.59 7:05.74
24 Eva Dunn JR-3 Lincoln Memorial 6:18.53 5:01.43 5:50.49 6:53.58
27 Jocelyn Reinhart SR-4 Ohio Northern 5:50.02 4:45.73 5:57.16 7:37.17
Women 1500m Run Heats # 5-7 Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
10 Stephanie Escobar FR-1 Clayton State 3:49.56 6:43.37 6:17.14 4:22.36 5:27.94 6:36.81 4:45.31
14 Madison Howe SO-2 Grinnell 6:07.89 3:54.11 7:08.09 4:44.28 5:34.44 3:57.46 5:11.03
23 Matoaka Wilson JR-3 Tuskegee 6:31.16 4:21.94 5:00.36 6:59.10 5:49.25 5:03.85 4:32.42
25 Merel Timmermans SO-2 Grinnell 7:38.79 4:17.63 6:24.68 5:10.56 5:52.91 4:45.86 5:31.74
26 Ruthie Wyant SO-2 Tiffin 4:50.93 5:01.58 6:12.53 5:15.77 5:54.79 7:34.14 7:27.04
28 Ariane Stubbs JR-3 Clark Atlanta 7:41.70 4:35.59 7:16.64 7:05.90 5:57.90 4:10.53 6:12.22
29 Leanna Ritchie FR-1 Berry 4:14.28 6:12.46 4:25.02 4:42.93 5:58.13 7:41.99 6:19.62
30 Carrie Falkenberry FR-1 Oglethorpe 4:22.10 4:22.10 4:18.46 7:38.67 6:04.02 4:58.50 7:02.27
31 Diamond Thomas SO-2 Tiffin 7:28.76 5:59.75 6:51.67 5:41.20 6:10.87 4:23.32 6:36.83
32 Shelby Goeden FR-1 Berry 5:14.42 4:22.01 8:06.59 6:10.56 6:14.30 7:10.45 5:44.36
33 Alicia Gill SO-2 Clark Atlanta 8:25.23 8:29.18 4:59.98 7:14.19 6:34.71 5:11.82 7:14.19
34 Kayla Barren FR-1 Mobile 5:05.93 6:45.25 4:57.98 6:09.49 6:37.30 7:01.14 6:21.41

Women 1500m Run Heats 1-4

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Emily Kearney JR-3 SCAD Atlanta 3:55.36 4:24.45 10
2 Sandra Pflughoft FR-1 SCAD Atlanta 5:39.06 4:44.92 8
3 Carrie McIntyre SO-2 Emory 4:24.75 4:47.77 6
4 Katie Clarke SO-2 SCAD Atlanta 6:08.96 4:52.82 5
5 Cate Gifford SO-2 Lee (Tenn.) 6:06.80 4:53.44 4
6 Meredith Herman JR-3 Berry 3:32.98 4:55.80 3
7 Bethany Terpin SR-4 Berry 4:20.69 4:56.23 2
8 Abby Carroll JR-3 Berry 4:45.10 4:56.98 1
9 Molly Perkins JR-3 Wis.-Stout 4:39.33 4:57.16 -
10 Izzy Zeissner JR-3 Emory 4:07.71 4:58.44 -
11 Sophia Gorman SO-2 Colby 6:19.18 4:58.56 -
12 Macey Voorhies FR-1 Columbus St. 4:47.21 4:59.17 -
13 Elise Glorvigen FR-1 North Georgia 4:47.81 4:59.80 -
14 Clay McKnight SO-2 U. of the South 5:57.97 5:00.81 -
15 Becca Umbarger JR-3 Lee (Tenn.) 5:36.93 5:00.83 -
16 Chyanne Retcher SO-2 Ohio Northern 5:57.40 5:02.88 -
17 Zoe Friedman FR-1 Emory 4:17.54 5:02.98 -
18 Meredith Griffin FR-1 Colby 6:34.19 5:03.22 -
19 Natalie Bash   Unattached 4:11.77 5:03.33 -
20 Kylie Vestal SO-2 Ohio Northern 3:44.95 5:03.98 -
21 Emma Brown JR-3 North Georgia 6:00.48 5:05.49 -
22 Brittany Staab JR-3 Wis.-Stout 5:15.17 5:05.99 -
23 Madeleine Routhier JR-3 Ohio Northern 6:29.45 5:06.65 -
24 Mikey Mayes FR-1 Berry 5:56.29 5:07.14 -
25 Tabea Kandlbauer SO-2 Lincoln Memorial 4:43.56 5:08.21 -
26 Mackenzie Neher FR-1 Indiana East 4:09.91 5:08.52 -
27 Makayla Ellis JR-3 North Georgia 5:58.57 5:09.11 -
28 Na'ilah Allen SO-2 Clayton State 3:49.51 5:10.15 -
29 Emma Schaefer SO-2 Grinnell 5:16.41 5:10.20 -
30 Margaret Wiedeman SR-4 Truett-McConnell 6:03.36 5:10.56 -
31 Logan Hernandez SR-4 Lee (Tenn.) 5:07.59 5:10.69 -
32 Dazya Mitchell SO-2 Clark Atlanta 5:34.18 5:12.31 -
33 Ashleigh Meeker   Unattached 4:35.63 5:13.21 -
34 Ariel Boyd-Ghani SR-4 Clayton State 3:46.24 5:14.21 -
35 Lynnet Kosgei JR-3 Clayton State 6:43.52 5:15.25 -
36 Madelyn Wells SO-2 Mobile 5:53.43 5:15.56 -
37 Brianna Sattinger FR-1 Columbus St. 6:22.04 5:15.73 -
38 Ashling Devins FR-1 Emory 6:38.92 5:16.60 -
39 Elizabeth Skipper SR-4 Life 6:14.30 5:17.20 -
40 Savannah Hart FR-1 Indiana East 5:11.15 5:17.50 -
41 Tierra Cotten SO-2 Tiffin 4:26.96 5:17.81 -
42 Ashley Toschlog JR-3 Indiana East 4:40.87 5:19.17 -
43 Elizabeth Burton FR-1 North Georgia 5:57.72 5:19.39 -
44 MaryBeth Rowland JR-3 Berry 6:32.09 5:21.38 -
45 Tatiana Gonzalez JR-3 Life 6:12.26 5:23.70 -
46 Kendra Irvine JR-3 Lee (Tenn.) 6:52.68 5:24.94 -
47 Christina Dwier SO-2 Emory 4:46.37 5:25.42 -
48 Hayley Hight SO-2 Dalton State 4:34.27 5:26.51 -
49 Taylor Ellerbrock FR-1 Ohio Northern 5:26.72 5:26.72 -
50 Stephanie Escobar FR-1 Clayton State 6:30.25 5:27.94 -
51 Chloe Liebold SO-2 Tiffin 5:54.90 5:28.61 -
52 Brooke Foster FR-1 Lincoln Memorial 6:03.33 5:30.30 -
53 Gabrielle Huff-Streiter FR-1 Oglethorpe 4:46.69 5:33.35 -
54 Madison Howe SO-2 Grinnell 6:54.71 5:34.44 -
55 Hannah Faulkner SR-4 U. of the South 5:43.37 5:36.63 -
56 Alex Gass FR-1 Dalton State 6:40.93 5:36.91 -
57 Holly Cole FR-1 Tiffin 5:30.62 5:37.36 -
58 Gabbrielle Robinson SO-2 SCAD Atlanta 6:29.61 5:38.79 -
59 Angelique Johnson SO-2 Tuskegee 6:54.36 5:39.64 -
60 Sarah Weatherford FR-1 Columbus St. 5:09.94 5:40.59 -
61 Charis Morgan FR-1 Berry 5:06.94 5:41.04 -
62 Jada Gilliam JR-3 Tiffin 5:41.62 5:48.59 -
63 Matoaka Wilson JR-3 Tuskegee 5:49.25 5:49.25 -
64 Eva Dunn JR-3 Lincoln Memorial 6:01.01 5:50.49 -
65 Merel Timmermans SO-2 Grinnell 6:17.62 5:52.91 -
66 Ruthie Wyant SO-2 Tiffin 4:15.45 5:54.79 -
67 Jocelyn Reinhart SR-4 Ohio Northern 5:07.16 5:57.16 -
68 Ariane Stubbs JR-3 Clark Atlanta 6:58.75 5:57.90 -
69 Leanna Ritchie FR-1 Berry 7:06.18 5:58.13 -
70 Carrie Falkenberry FR-1 Oglethorpe 4:43.94 6:04.02 -
71 Diamond Thomas SO-2 Tiffin 5:37.50 6:10.87 -
72 Shelby Goeden FR-1 Berry 5:29.39 6:14.30 -
73 Alicia Gill SO-2 Clark Atlanta 7:14.19 6:34.71 -
74 Kayla Barren FR-1 Mobile 5:41.68 6:37.30 -
  Kayla Howard JR-3 Tuskegee DNF DNF -
Women 1500m Run Heats 1-4 Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Emily Kearney JR-3 SCAD Atlanta 4:50.90 4:00.65 3:36.85 5:17.34 5:25.28 4:24.45 10
2 Sandra Pflughoft FR-1 SCAD Atlanta 5:19.11 3:50.79 4:56.32 3:33.69 4:47.77 4:44.92 8
3 Carrie McIntyre SO-2 Emory 3:53.10 3:32.95 3:21.44 5:05.04 3:35.83 4:47.77 6
5 Cate Gifford SO-2 Lee (Tenn.) 6:12.67 6:03.87 5:28.66 4:03.56 4:06.49 4:53.44 4
6 Meredith Herman JR-3 Berry 5:46.09 3:32.98 3:59.60 4:02.56 4:29.18 4:55.80 3
7 Bethany Terpin SR-4 Berry 5:40.67 5:11.05 6:07.33 4:05.87 6:16.22 4:56.23 2
8 Abby Carroll JR-3 Berry 5:11.83 6:14.20 5:14.80 3:45.71 5:26.68 4:56.98 1
9 Molly Perkins JR-3 Wis.-Stout 5:41.74 3:30.99 5:35.79 4:21.50 4:42.31 4:57.16 -
15 Becca Umbarger JR-3 Lee (Tenn.) 6:28.07 4:24.73 4:30.75 3:42.62 3:51.64 5:00.83 -
31 Logan Hernandez SR-4 Lee (Tenn.) 3:56.13 6:40.79 4:27.20 3:37.49 5:10.69 5:10.69 -
39 Elizabeth Skipper SR-4 Life 4:26.45 4:32.80 4:01.08 4:04.25 6:36.50 5:17.20 -
Women 1500m Run Heats 1-4 Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Katie Clarke SO-2 SCAD Atlanta 4:38.18 4:11.83 4:52.82 4:58.68 3:30.83 5:33.82 6:06.03 5
10 Izzy Zeissner JR-3 Emory 4:16.66 5:49.18 4:58.44 5:19.33 5:37.24 5:52.16 6:07.09 -
14 Clay McKnight SO-2 U. of the South 4:42.77 5:51.95 5:00.81 5:03.82 5:18.86 5:36.91 3:42.60 -
16 Chyanne Retcher SO-2 Ohio Northern 4:29.57 5:11.97 5:02.88 4:11.39 6:00.43 4:14.42 6:03.46 -
19 Natalie Bash   Unattached 5:54.90 6:10.07 5:03.33 5:36.70 3:56.60 4:14.80 5:39.73 -
20 Kylie Vestal SO-2 Ohio Northern 5:16.14 5:52.62 5:03.98 4:39.67 6:13.90 5:19.18 4:09.27 -
21 Emma Brown JR-3 North Georgia 4:13.56 4:10.51 5:05.49 5:48.26 6:06.59 5:36.04 4:07.45 -
22 Brittany Staab JR-3 Wis.-Stout 4:29.28 4:20.10 5:05.99 4:01.74 3:43.38 4:10.92 6:10.25 -
23 Madeleine Routhier JR-3 Ohio Northern 5:40.39 4:57.45 5:06.65 5:49.58 4:39.06 6:07.98 5:52.65 -
26 Mackenzie Neher FR-1 Indiana East 6:13.31 6:37.99 5:08.52 4:46.93 5:39.38 4:53.10 6:28.74 -
27 Makayla Ellis JR-3 North Georgia 3:36.38 5:09.11 5:09.11 4:13.47 5:21.48 4:25.84 4:47.48 -
Women 1500m Run Heats 1-4 Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Sophia Gorman SO-2 Colby 4:58.56 -
12 Macey Voorhies FR-1 Columbus St. 4:59.17 -
13 Elise Glorvigen FR-1 North Georgia 4:59.80 -
17 Zoe Friedman FR-1 Emory 5:02.98 -
18 Meredith Griffin FR-1 Colby 5:03.22 -
28 Na'ilah Allen SO-2 Clayton State 5:10.15 -
29 Emma Schaefer SO-2 Grinnell 5:10.20 -
30 Margaret Wiedeman SR-4 Truett-McConnell 5:10.56 -
34 Ariel Boyd-Ghani SR-4 Clayton State 5:14.21 -
38 Ashling Devins FR-1 Emory 5:16.60 -
46 Kendra Irvine JR-3 Lee (Tenn.) 5:24.94 -
Women 1500m Run Heats 1-4 Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
24 Mikey Mayes FR-1 Berry 5:07.14 5:07.14 -
25 Tabea Kandlbauer SO-2 Lincoln Memorial 4:34.31 5:08.21 -
32 Dazya Mitchell SO-2 Clark Atlanta 4:53.58 5:12.31 -
33 Ashleigh Meeker   Unattached 4:04.31 5:13.21 -
35 Lynnet Kosgei JR-3 Clayton State 4:24.81 5:15.25 -
37 Brianna Sattinger FR-1 Columbus St. 4:06.27 5:15.73 -
45 Tatiana Gonzalez JR-3 Life 6:47.87 5:23.70 -
  Kayla Howard JR-3 Tuskegee DNF DNF -
Women 1500m Run Heats 1-4 Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
36 Madelyn Wells SO-2 Mobile 4:59.79 6:28.14 6:06.05 5:31.34 5:15.56 -
40 Savannah Hart FR-1 Indiana East 6:30.53 5:04.80 4:48.93 6:27.35 5:17.50 -
42 Ashley Toschlog JR-3 Indiana East 6:00.67 6:51.73 3:53.00 5:31.94 5:19.17 -
43 Elizabeth Burton FR-1 North Georgia 3:53.16 5:38.56 6:16.88 6:39.24 5:19.39 -
44 MaryBeth Rowland JR-3 Berry 4:46.03 5:56.74 5:53.52 4:07.47 5:21.38 -
48 Hayley Hight SO-2 Dalton State 5:06.92 6:02.43 3:48.56 5:42.84 5:26.51 -
51 Chloe Liebold SO-2 Tiffin 5:54.90 5:02.33 6:37.62 5:22.04 5:28.61 -
52 Brooke Foster FR-1 Lincoln Memorial 6:23.15 6:13.24 4:17.64 6:33.06 5:30.30 -
57 Holly Cole FR-1 Tiffin 5:17.12 5:17.12 6:00.98 6:41.46 5:37.36 -
61 Charis Morgan FR-1 Berry 7:02.89 5:27.40 6:18.56 6:39.02 5:41.04 -
62 Jada Gilliam JR-3 Tiffin 6:26.94 6:58.31 5:38.14 6:26.94 5:48.59 -
Women 1500m Run Heats 1-4 Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
41 Tierra Cotten SO-2 Tiffin 5:17.81 6:46.80 4:26.96 -
47 Christina Dwier SO-2 Emory 5:25.42 5:15.66 6:10.98 -
49 Taylor Ellerbrock FR-1 Ohio Northern 5:26.72 6:48.40 4:34.45 -
53 Gabrielle Huff-Streiter FR-1 Oglethorpe 5:33.35 4:56.69 6:26.69 -
55 Hannah Faulkner SR-4 U. of the South 5:36.63 7:07.52 5:36.63 -
56 Alex Gass FR-1 Dalton State 5:36.91 4:12.69 4:09.32 -
58 Gabbrielle Robinson SO-2 SCAD Atlanta 5:38.79 5:01.53 7:10.27 -
59 Angelique Johnson SO-2 Tuskegee 5:39.64 7:01.16 7:11.35 -
60 Sarah Weatherford FR-1 Columbus St. 5:40.59 6:07.84 4:08.63 -
64 Eva Dunn JR-3 Lincoln Memorial 5:50.49 5:22.45 4:33.39 -
67 Jocelyn Reinhart SR-4 Ohio Northern 5:57.16 5:28.59 5:42.88 -
Women 1500m Run Heats 1-4 Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
50 Stephanie Escobar FR-1 Clayton State 4:35.47 4:15.80 5:27.94 4:22.36 5:11.55 5:08.27 -
54 Madison Howe SO-2 Grinnell 6:54.71 4:40.93 5:34.44 7:04.74 7:01.40 6:17.92 -
63 Matoaka Wilson JR-3 Tuskegee 6:38.15 5:35.28 5:49.25 4:53.37 7:13.07 7:30.54 -
65 Merel Timmermans SO-2 Grinnell 6:03.50 5:03.51 5:52.91 4:28.22 4:10.57 6:45.85 -
66 Ruthie Wyant SO-2 Tiffin 6:23.18 7:05.75 5:54.79 6:55.11 4:08.36 6:08.99 -
68 Ariane Stubbs JR-3 Clark Atlanta 6:33.69 5:36.43 5:57.90 4:21.27 7:05.90 4:17.69 -
69 Leanna Ritchie FR-1 Berry 6:05.30 6:16.04 5:58.13 4:32.18 4:50.09 5:00.83 -
70 Carrie Falkenberry FR-1 Oglethorpe 6:47.71 7:02.27 6:04.02 4:47.58 6:04.02 5:20.34 -
71 Diamond Thomas SO-2 Tiffin 5:26.37 4:38.16 6:10.87 5:52.33 4:34.45 5:41.20 -
72 Shelby Goeden FR-1 Berry 6:25.53 5:40.62 6:14.30 4:25.76 7:29.16 6:10.56 -
73 Alicia Gill SO-2 Clark Atlanta 8:13.39 6:03.14 6:34.71 5:31.56 6:11.03 5:23.67 -
74 Kayla Barren FR-1 Mobile 5:05.93 5:01.95 6:37.30 7:40.87 6:33.33 6:25.39 -

Women 5000m Run Heat #2 of 2

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Alana Scarano   Unattached 17:36.35 13:01.70 13:54.52 20:14.81 20:35.93 19:53.68 -
2 Kalie Demerjian SR-4 SCAD Atlanta 18:40.79 15:07.84 23:32.20 19:25.63 22:02.54 16:37.51 10
3 Carla Catala SR-4 Clayton State 18:50.34 21:51.20 20:09.47 23:10.32 14:19.06 22:59.02 8
4 Paige Lesslauer SR-4 Emory 18:50.45 21:40.02 13:22.62 24:06.98 13:45.23 16:46.10 6
5 Clay McKnight SO-2 U. of the South 18:56.07 15:20.22 22:09.21 13:49.34 21:35.12 18:21.99 5
6 Megan Wright SO-2 Ohio Northern 18:57.78 21:37.07 15:55.74 13:50.58 22:22.58 24:16.36 4
7 Kenedi Rodney SO-2 North Georgia 19:11.58 20:43.71 20:09.16 18:14.01 15:55.82 14:46.72 3
8 Ashley Toschlog JR-3 Indiana East 19:12.54 17:40.34 21:53.90 19:01.02 18:37.97 16:54.24 2
9 Abby Durfee SO-2 Emory 19:14.63 19:03.09 22:07.83 22:54.01 17:42.26 15:58.35 1
10 Bella Racette FR-1 Emory 19:15.45 19:15.45 24:27.43 23:18.10 22:43.44 17:19.91 -
11 Tessa Pitcovich FR-1 Ohio Northern 19:23.90 17:04.24 13:34.73 18:02.43 22:18.49 14:56.21 -
12 Becca Maxwell SR-4 Wis.-Stout 19:25.20 20:35.12 25:14.76 19:48.51 24:16.50 17:40.34 -
13 Sarah Buckler JR-3 North Georgia 19:37.90 15:18.77 16:29.44 21:23.92 20:36.80 24:32.38 -
14 Savannah Hart FR-1 Indiana East 19:41.88 20:40.98 15:45.51 23:14.62 19:30.07 16:44.60 -
15 Valeria Angel FR-1 Piedmont 19:58.43 21:58.28 17:22.64 18:22.56 17:10.65 23:34.15 -
16 Eva Salazar-Torres JR-3 Columbus St. 20:11.25 20:35.48 15:44.78 16:21.12 23:37.17 16:45.34 -
17 Ellie Herron JR-3 U. of the South 20:14.16 15:59.19 25:41.99 19:13.46 21:51.30 16:23.47 -
18 Emma Clark FR-1 Lee (Tenn.) 20:19.91 23:47.30 21:45.31 25:12.69 24:48.29 19:43.32 -
19 Hayley Hight SO-2 Dalton State 20:23.14 18:33.06 24:27.77 20:10.91 24:40.00 25:16.70 -
20 Heather Beavers SR-4 Emory 20:24.86 15:43.15 19:35.87 18:10.13 25:55.58 24:54.33 -
21 Grace Lynch   Georgia College 20:25.67 21:39.21 21:26.96 26:08.86 25:19.83 16:45.05 -
22 Reagan Guess FR-1 Dalton State 20:42.76 24:51.32 15:07.22 14:42.36 14:54.79 24:51.32 -
23 Casey Todd SO-2 Piedmont 20:57.00 26:23.82 17:48.45 21:22.14 18:51.30 17:48.45 -
24 Isabella Dawson SO-2 Bryan 20:59.64 24:33.78 15:32.14 22:27.82 20:21.85 23:18.20 -
25 Kiley Holmes FR-1 Lincoln Memorial 21:09.23 17:20.77 16:30.00 25:10.39 16:55.39 16:30.00 -
26 Angelique Johnson SO-2 Tuskegee 21:21.19 20:04.32 22:38.07 26:41.49 22:12.44 17:56.20 -
27 Elizabeth Steele SR-4 Ohio Northern 21:24.27 25:15.44 15:11.84 27:36.71 27:49.56 26:32.50 -
28 Ana Karen Padilla JR-3 Dalton State 21:37.51 25:18.09 18:09.91 19:53.71 20:32.64 27:27.84 -
29 Michaela Davis Sophomore Georgia College 21:49.92 20:18.23 23:34.72 20:18.23 15:56.25 22:03.02 -
30 Mara Wetzel FR-1 Indiana East 22:11.38 26:11.03 17:31.79 28:37.48 17:05.17 24:11.21 -
31 Faith Dickey SO-2 SCAD Atlanta 22:26.27 21:05.50 17:03.17 20:25.11 28:02.84 16:36.24 -
32 Lauren Trace FR-1 Ohio Northern 22:40.74 23:35.17 26:04.85 17:14.17 17:27.77 15:52.52 -
33 Johanna Key SO-2 Tuskegee 24:10.20 22:57.69 18:22.16 23:12.20 28:02.24 28:16.74 -
  Kaylee Haake SO-2 North Georgia DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
  Kara Jones SR-4 Oglethorpe DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Women 5000m Run Heat #2 of 2 Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Megan Wright SO-2 Ohio Northern 22:33.96 22:56.72 18:57.78 14:58.85 20:40.18 18:00.89 4
16 Eva Salazar-Torres JR-3 Columbus St. 25:50.40 23:00.83 20:11.25 25:26.18 14:56.33 24:25.62 -
17 Ellie Herron JR-3 U. of the South 24:41.28 25:54.13 20:14.16 17:24.18 22:52.00 18:00.61 -
18 Emma Clark FR-1 Lee (Tenn.) 19:55.52 19:18.92 20:19.91 22:21.91 22:46.30 26:13.69 -
19 Hayley Hight SO-2 Dalton State 17:07.44 19:09.76 20:23.14 15:17.36 25:53.39 23:14.38 -
20 Heather Beavers SR-4 Emory 24:54.33 14:17.41 20:24.86 14:29.65 20:24.86 18:22.38 -
21 Grace Lynch   Georgia College 19:12.13 17:34.08 20:25.67 20:01.16 21:26.96 16:20.54 -
22 Reagan Guess FR-1 Dalton State 15:19.65 23:49.18 20:42.76 22:09.76 18:38.49 22:34.61 -
23 Casey Todd SO-2 Piedmont 17:10.74 15:55.32 20:57.00 21:09.57 16:33.03 27:01.53 -
24 Isabella Dawson SO-2 Bryan 25:49.36 16:22.52 20:59.64 25:36.76 16:22.52 21:24.84 -
25 Kiley Holmes FR-1 Lincoln Memorial 24:57.70 16:42.70 21:09.23 16:04.62 25:35.77 25:10.39 -
26 Angelique Johnson SO-2 Tuskegee 18:34.64 17:17.77 21:21.19 27:19.93 15:35.27 22:38.07 -
27 Elizabeth Steele SR-4 Ohio Northern 22:41.33 22:41.33 21:24.27 16:03.21 24:36.91 15:37.52 -
28 Ana Karen Padilla JR-3 Dalton State 18:48.84 24:00.24 21:37.51 27:01.89 22:03.46 16:00.16 -
29 Michaela Davis Sophomore Georgia College 15:56.25 25:19.51 21:49.92 25:45.71 17:01.74 27:56.70 -
30 Mara Wetzel FR-1 Indiana East 23:17.95 22:24.70 22:11.38 28:50.80 27:44.23 15:31.97 -
31 Faith Dickey SO-2 SCAD Atlanta 19:44.72 24:00.51 22:26.27 21:32.42 19:04.33 16:22.78 -
32 Lauren Trace FR-1 Ohio Northern 24:56.82 21:32.71 22:40.74 29:01.75 20:24.67 29:01.75 -
33 Johanna Key SO-2 Tuskegee 25:37.22 28:16.74 24:10.20 23:55.70 20:03.67 20:47.18 -
Women 5000m Run Heat #2 of 2 Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Alana Scarano   Unattached 13:33.39 18:39.74 17:36.35 -
2 Kalie Demerjian SR-4 SCAD Atlanta 16:03.88 14:45.43 18:40.79 10
3 Carla Catala SR-4 Clayton State 24:06.84 23:44.23 18:50.34 8
4 Paige Lesslauer SR-4 Emory 14:41.76 22:02.63 18:50.45 6
5 Clay McKnight SO-2 U. of the South 22:54.65 16:17.02 18:56.07 5
7 Kenedi Rodney SO-2 North Georgia 16:07.33 16:18.85 19:11.58 3
8 Ashley Toschlog JR-3 Indiana East 24:46.78 21:42.37 19:12.54 2
9 Abby Durfee SO-2 Emory 15:35.25 24:49.48 19:14.63 1
10 Bella Racette FR-1 Emory 22:20.33 20:24.78 19:15.45 -
11 Tessa Pitcovich FR-1 Ohio Northern 16:17.68 16:06.04 19:23.90 -
12 Becca Maxwell SR-4 Wis.-Stout 14:10.60 15:55.47 19:25.20 -
13 Sarah Buckler JR-3 North Georgia 14:19.87 22:58.15 19:37.90 -
14 Savannah Hart FR-1 Indiana East 22:03.71 23:14.62 19:41.88 -
15 Valeria Angel FR-1 Piedmont 22:34.23 16:46.69 19:58.43 -
  Kaylee Haake SO-2 North Georgia DNF DNF DNF -
  Kara Jones SR-4 Oglethorpe DNF DNF DNF -

Women 5000m Run Heat #1 of 2

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Alana Scarano   Unattached 17:36.35 16:22.41 19:53.68 14:47.34 18:08.04 21:07.62 16:22.41
2 Kalie Demerjian SR-4 SCAD Atlanta 18:40.79 14:56.64 15:07.84 17:55.96 22:13.74 21:51.33 13:38.18
3 Carla Catala SR-4 Clayton State 18:50.34 24:29.45 18:27.74 15:49.49 16:23.40 14:41.67 23:32.93
4 Paige Lesslauer SR-4 Emory 18:50.45 20:32.19 24:06.98 22:59.15 17:42.63 20:32.19 23:44.37
5 Clay McKnight SO-2 U. of the South 18:56.07 22:31.93 13:26.61 17:25.19 23:06.01 22:43.29 13:49.34
6 Kenedi Rodney SO-2 North Georgia 19:11.58 15:44.30 23:01.90 17:27.94 14:23.69 22:04.32 13:37.63
7 Ashley Toschlog JR-3 Indiana East 19:12.54 16:31.19 13:26.78 17:17.29 13:26.78 24:35.26 19:58.65
8 Abby Durfee SO-2 Emory 19:14.63 23:17.11 15:46.80 15:00.62 20:23.91 19:37.73 17:42.26
9 Bella Racette FR-1 Emory 19:15.45 15:35.92 14:03.48 16:56.80 24:27.43 19:38.56 20:59.44
10 Tessa Pitcovich FR-1 Ohio Northern 19:23.90 17:15.88 13:46.37 23:16.68 19:47.18 16:29.32 16:52.60
11 Becca Maxwell SR-4 Wis.-Stout 19:25.20 23:06.59 16:53.73 16:30.42 20:35.12 13:47.30 17:51.99
12 Sarah Buckler JR-3 North Georgia 19:37.90 16:53.00 17:04.78 17:28.34 19:49.68 20:01.46 19:14.35
13 Savannah Hart FR-1 Indiana East 19:41.88 14:34.60 21:40.07 15:10.05 13:59.14 22:03.71 17:43.70
14 Valeria Angel FR-1 Piedmont 19:58.43 23:10.18 24:58.04 17:46.61 20:58.36 21:22.32 18:22.56
  Kaylee Haake SO-2 North Georgia DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Kara Jones SR-4 Oglethorpe DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF

Women's 10,000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Alli Hay SO-2 Columbus St. 32:00.98 38:06.88 48:47.21 40:01.23 10
2 Rue Whitmore FR-1 Ohio Northern 42:55.67 39:44.88 43:19.52 44:07.22 8
3 Rachel Boulineau Junior Georgia College 34:36.52 39:46.80 46:08.69 48:08.03 6
4 Kristina Myers SR-4 Ohio Northern 47:41.48 40:04.60 44:05.06 36:04.14 5
5 Sydney Brown Sophomore Georgia College 28:30.37 40:08.97 48:34.86 30:54.91 4
6 Maria Coughlin JR-3 North Georgia 32:47.57 40:59.46 35:39.73 32:47.57 3
7 Olivia Terwilliger SO-2 North Georgia 29:40.66 41:13.13 50:17.22 49:27.76 2
8 Sophia Thompson FR-1 Ohio Northern 33:01.27 41:47.93 36:21.90 44:43.49 1
9 Colleen Grainger SR-4 Ohio Northern 51:30.24 41:52.39 48:59.50 36:50.91 -
10 Cynthia Lopez-Jordan FR-1 Columbus St. 49:01.78 41:54.34 37:42.91 35:12.05 -
11 Shannon Hoolahan FR-1 Brenau 32:20.07 43:06.75 34:03.54 34:03.54 -
12 Anna Hyde FR-1 North Georgia 40:32.52 43:07.78 35:47.86 44:25.42 -
13 Mackenzie Devine SR-4 Piedmont 41:56.23 43:14.05 38:02.77 34:09.30 -
14 Ashlee Golden FR-1 Berry 44:09.40 43:17.45 37:13.81 36:47.84 -
15 Haley Bolt SO-2 Piedmont 36:03.19 44:30.60 51:11.19 43:37.19 -
16 Katie Lou McCusker SR-4 Grinnell 37:04.89 44:40.59 52:16.29 31:16.42 -
17 Elise Barron SR-4 Berry 43:52.45 44:46.17 53:43.41 43:25.59 -
18 Bianca Orr SO-2 Brenau 51:33.71 44:50.18 58:17.24 56:56.53 -
19 Ashley Kaeser JR-3 Point University 49:04.28 45:26.18 45:26.18 38:37.26 -
20 Alex Gass FR-1 Dalton State 33:49.65 46:20.34 45:24.74 47:15.95 -
21 Ellen LaHatte SR-4 Berry 46:38.61 48:05.16 57:42.20 54:49.09 -

Women's 100 Hurdles Finals

W: 2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 SheQuilla McClain SO-2 Shorter 16.88 14.79 15.21 16.19 13.95 13.95 10
2 Amina Saunders SR-4 West Georgia 10.26 18.52 16.95 16.95 14.24 18.52 8
3 Sophie Stokes Cerkvenik SR-4 Colby 17.73 18.16 17.15 16.00 14.41 12.11 6
4 Nadia Davila JR-3 West Georgia 17.98 10.59 17.84 12.04 14.50 13.63 5
5 Dilys Osei SR-4 Emory 19.16 13.52 15.89 16.19 14.85 17.38 4
6 Emma Gielink SR-4 Tiffin 17.71 15.33 15.63 11.02 14.88 17.71 3
7 Annesha Harris SR-4 Lindsey Wilson 18.55 11.84 20.31 11.52 15.99 18.71 2

Women's 100 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME WIND
1 SheQuilla McClain SO-2 Shorter 18.50 14.56 15.29 17.33 17.18 -1.6
2 Nadia Davila JR-3 West Georgia 19.20 14.88 16.82 13.69 13.84 -0.8
3 Sophie Stokes Cerkvenik SR-4 Colby 16.89 14.94 17.33 12.40 14.50 -0.1
4 Amina Saunders SR-4 West Georgia 13.55 15.05 11.89 17.61 10.69 -2.5
5 Emma Gielink SR-4 Tiffin 12.70 15.11 16.78 13.45 19.50 2.0
6 Annesha Harris SR-4 Lindsey Wilson 17.73 16.11 16.11 12.89 19.98 -2.5
7 Dilys Osei SR-4 Emory 17.93 15.19 11.40 10.94 14.13 -0.8
8 Kirsten Camp SR-4 Tiffin 14.84 15.45 14.37 18.85 15.30 2.0
9 Briana Madison   Unattached 16.62 15.82 19.78 12.82 17.41 -1.6
10 Aspen McClain SR-4 Shorter 19.65 15.84 20.60 11.88 19.80 -2.5
11 Christie Woodside FR-1 Colby 14.53 15.96 11.65 12.77 12.29 -1.6
12 Hope Watson-Davis FR-1 Tiffin 13.22 16.12 15.48 11.45 16.12 2.0
13 Shanna Laehn SR-4 Wis.-Stout 15.83 16.15 13.41 14.54 17.12 -2.5
14 Emily Larson SO-2 Colby 17.23 16.41 20.35 16.09 19.86 -0.1
15 Kimberly Kramer FR-1 Ohio Northern 14.00 16.46 15.31 21.40 16.46 -0.8
16 Melinda McIntosh JR-3 Ohio Northern 18.62 16.47 17.46 13.34 18.12 -1.6
17 Karla Cantrell SO-2 Piedmont 17.14 16.48 13.52 15.00 20.60 -0.8
18 Jazmine Hall SO-2 Columbus St. 16.65 16.48 13.52 15.50 17.31 -0.8
19 JASMINE DALY FR-1 Tuskegee 11.73 16.52 14.54 15.70 17.35 -0.1
20 Kanyisola Anjorin SO-2 Brenau 17.41 16.58 12.77 14.43 21.06 -2.5
21 Christina Speliakos FR-1 Colby 17.67 16.82 21.37 18.34 13.29 -2.5
22 JAZYMON BALOUS SO-2 Tuskegee 12.06 16.98 19.70 18.51 16.14 -0.1
23 Courtney Brown JR-3 Tiffin 21.57 16.98 17.83 21.06 16.81 -2.5
24 Stella DeWitt SO-2 Ohio Northern 19.90 17.15 19.56 17.15 14.92 2.0
25 Haley Thompson FR-1 Truett-McConnell 16.33 17.19 21.32 12.55 13.93 -0.1
26 Emma O'Hara SR-4 Colby 17.06 17.23 19.82 21.37 16.72 -2.5
27 Meredith Stuber SR-4 U. of the South 14.85 17.26 12.60 15.19 22.10 -0.8
28 Annie Li FR-1 Emory 21.63 17.58 15.65 18.11 20.57 -0.8
29 Sofia Beltran SO-2 Emory 16.99 17.69 22.65 14.86 18.93 -2.5
30 Meme Everette FR-1 U. of the South 16.13 17.72 23.04 14.00 18.43 -1.6
31 Mary Hyde FR-1 Berry 20.61 17.76 18.47 20.96 16.34 -2.5
32 Britt Haney FR-1 Emory 13.43 17.90 21.48 19.34 15.40 -1.6
33 Oreatha Hurt SR-4 Lindsey Wilson 13.41 18.36 18.36 20.38 13.22 -1.6
34 Maria Eure FR-1 Grinnell 23.86 18.49 17.01 23.86 20.34 2.0
35 Tali Tesar FR-1 Grinnell 21.31 18.53 20.39 16.13 16.13 -2.5
36 Kelley DeLacey SR-4 Berry 20.94 18.69 17.76 21.12 13.83 -2.5
37 Arianna Myrie SO-2 Clark Atlanta 15.94 18.97 19.35 13.66 21.44 -0.1
38 Paige Smith SO-2 Tuskegee 16.27 19.37 22.67 20.92 23.25 -2.5
39 Cameron Granger SO-2 Piedmont 22.53 19.59 18.42 17.24 18.42 -2.5
Women's 100 Hurdles Preliminaries Heat 1
W: -1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 SheQuilla McClain SO-2 Shorter 12.53 16.31 14.56
9 Briana Madison   Unattached 15.98 15.98 15.82
11 Christie Woodside FR-1 Colby 14.85 14.37 15.96
16 Melinda McIntosh JR-3 Ohio Northern 20.59 14.83 16.47
30 Meme Everette FR-1 U. of the South 14.00 17.37 17.72
32 Britt Haney FR-1 Emory 17.90 13.97 17.90
33 Oreatha Hurt SR-4 Lindsey Wilson 18.55 14.69 18.36
Women's 100 Hurdles Preliminaries Heat 2
W: 2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Emma Gielink SR-4 Tiffin 14.06 13.00 14.06 13.91 11.49 15.11 14.36
8 Kirsten Camp SR-4 Tiffin 14.22 19.01 18.70 18.08 13.14 15.45 11.75
12 Hope Watson-Davis FR-1 Tiffin 13.38 19.35 11.29 20.32 12.58 16.12 14.51
24 Stella DeWitt SO-2 Ohio Northern 13.04 18.87 13.21 15.10 14.75 17.15 16.30
34 Maria Eure FR-1 Grinnell 17.75 13.32 17.94 19.42 17.01 18.49 13.32
Women's 100 Hurdles Preliminaries Heat 3
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
3 Sophie Stokes Cerkvenik SR-4 Colby 10.61 14.94
14 Emily Larson SO-2 Colby 14.44 16.41
19 JASMINE DALY FR-1 Tuskegee 18.67 16.52
22 JAZYMON BALOUS SO-2 Tuskegee 19.87 16.98
25 Haley Thompson FR-1 Truett-McConnell 15.82 17.19
37 Arianna Myrie SO-2 Clark Atlanta 15.75 18.97
Women's 100 Hurdles Preliminaries Heat 4
W: -2.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
4 Amina Saunders SR-4 West Georgia 13.10 15.05 13.40 15.51
10 Aspen McClain SR-4 Shorter 17.59 15.84 20.28 15.69
21 Christina Speliakos FR-1 Colby 21.37 16.82 12.28 15.98
26 Emma O'Hara SR-4 Colby 16.72 17.23 18.61 14.65
29 Sofia Beltran SO-2 Emory 20.88 17.69 15.39 16.81
35 Tali Tesar FR-1 Grinnell 14.46 18.53 13.90 14.83
38 Paige Smith SO-2 Tuskegee 22.47 19.37 15.50 23.64
Women's 100 Hurdles Preliminaries Heat 5
W: -2.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Annesha Harris SR-4 Lindsey Wilson 18.69 13.86 17.73 18.05 16.11 20.14
13 Shanna Laehn SR-4 Wis.-Stout 14.05 15.51 14.38 19.06 16.15 18.41
20 Kanyisola Anjorin SO-2 Brenau 13.93 14.93 16.25 11.94 16.58 15.75
23 Courtney Brown JR-3 Tiffin 16.98 14.78 14.61 20.21 16.98 21.23
31 Mary Hyde FR-1 Berry 16.52 22.20 20.61 15.81 17.76 14.92
36 Kelley DeLacey SR-4 Berry 17.57 19.07 23.93 23.55 18.69 20.75
39 Cameron Granger SO-2 Piedmont 21.94 19.01 23.32 16.46 19.59 24.10
Women's 100 Hurdles Preliminaries Heat 6
W: -0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Nadia Davila JR-3 West Georgia 14.88 15.33 11.16 10.57 16.52 15.93
7 Dilys Osei SR-4 Emory 15.19 11.24 16.56 13.68 18.54 17.47
15 Kimberly Kramer FR-1 Ohio Northern 16.46 18.11 11.69 14.82 15.64 20.25
17 Karla Cantrell SO-2 Piedmont 16.48 17.80 16.98 18.30 21.10 16.81
18 Jazmine Hall SO-2 Columbus St. 16.48 18.79 13.02 12.69 18.46 14.01
27 Meredith Stuber SR-4 U. of the South 17.26 16.23 21.58 15.19 14.68 17.61
28 Annie Li FR-1 Emory 17.58 14.95 17.41 18.64 20.40 21.98

Women's 400 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Miyah Golden SR-4 Shorter 1:02.27 1:13.48 1:01.65 10
2 Amina Saunders SR-4 West Georgia 1:02.92 49.71 47.19 8
3 Alexia DeHaven-Boyd SR-4 Lindsey Wilson 1:03.05 45.40 1:08.73 6
4 Dilys Osei SR-4 Emory 1:03.46 48.23 48.23 5
5 Jordan Allison JR-3 Lee (Tenn.) 1:03.84 58.74 1:04.48 4
6 Brooke Long FR-1 Lee (Tenn.) 1:04.68 1:12.45 1:22.15 3
7 Nicolette Andrey SR-4 Oglethorpe 1:05.55 58.34 1:25.22 2
8 Annah Rossvall FR-1 Colby 1:06.44 57.14 1:09.10 1
9 Sophie Stokes Cerkvenik SR-4 Colby 1:06.74 1:23.43 49.39 -
10 Sydney McCluer SR-4 Ohio Northern 1:07.08 1:00.38 1:15.80 -
11 Shanna Laehn SR-4 Wis.-Stout 1:07.18 1:05.84 1:18.60 -
12 Anna Verdu Cobo SO-2 Lincoln Memorial 1:07.41 1:26.29 51.91 -
13 SheQuilla McClain SO-2 Shorter 1:08.65 1:03.16 1:02.48 -
14 Destiny Sandlin FR-1 Tiffin 1:08.77 55.02 50.89 -
15 Ayana Daniels SR-4 Brenau 1:08.93 59.97 50.32 -
16 Taylor Fisher SR-4 Ohio Northern 1:09.12 1:05.67 1:22.95 -
17 Julia Martin FR-1 Lee (Tenn.) 1:09.99 1:28.89 1:10.69 -
18 Britt Haney FR-1 Emory 1:10.44 50.02 1:31.58 -
19 Haley Thompson FR-1 Truett-McConnell 1:10.50 49.35 1:08.39 -
20 Melinda McIntosh JR-3 Ohio Northern 1:10.93 49.66 1:28.67 -
21 Maya Dunn FR-1 Brenau 1:11.30 1:09.17 1:31.98 -
22 Helen Grewe FR-1 North Georgia 1:11.49 1:10.78 1:15.07 -
23 Tatyanna Myrie SO-2 Clark Atlanta 1:12.17 52.69 1:25.89 -
24 Arianna Myrie SO-2 Clark Atlanta 1:12.27 1:17.33 1:31.06 -
25 Karla Cantrell SO-2 Piedmont 1:12.38 1:26.14 1:10.94 -
26 Gwen Holtzman SR-4 Grinnell 1:13.04 1:28.38 1:12.31 -
27 Mary Hyde FR-1 Berry 1:13.26 1:08.87 1:24.25 -
28 Bethany Terpin SR-4 Berry 1:13.29 53.51 1:30.15 -
29 Marleen Salters SR-4 Clark Atlanta 1:13.44 58.02 1:20.79 -
30 AVERINE SANDUKU FR-1 Tuskegee 1:13.95 1:31.70 56.95 -
31 Tali Tesar FR-1 Grinnell 1:14.58 1:28.01 1:11.60 -
32 Maria Eure FR-1 Grinnell 1:14.61 1:25.06 59.69 -
33 JASMINE DALY FR-1 Tuskegee 1:14.89 53.92 1:34.37 -
34 Abby Greenwood   Unattached 1:15.02 1:27.03 1:03.02 -
35 Elizabeth Shackelford SO-2 U. of the South 1:15.30 1:36.39 1:13.05 -
36 Emma Gielink SR-4 Tiffin 1:15.62 53.69 1:13.36 -
37 Kelsea Mask   Unattached 1:16.15 1:28.34 1:10.06 -
38 Annie Li FR-1 Emory 1:17.08 1:30.19 1:24.79 -
39 Paige Smith SO-2 Tuskegee 1:17.75 1:31.75 1:12.31 -
Women's 400 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Miyah Golden SR-4 Shorter 1:15.97 1:04.14 1:07.88 1:02.27 1:20.33 1:12.24 1:13.48 10
2 Amina Saunders SR-4 West Georgia 48.45 1:07.33 1:16.77 1:02.92 1:11.10 1:21.80 1:12.99 8
3 Alexia DeHaven-Boyd SR-4 Lindsey Wilson 1:09.99 59.90 1:08.10 1:03.05 52.97 51.07 1:02.42 6
4 Dilys Osei SR-4 Emory 1:02.19 1:11.08 1:12.98 1:03.46 1:13.62 1:03.46 1:06.64 5
5 Jordan Allison JR-3 Lee (Tenn.) 53.63 58.10 1:10.23 1:03.84 56.82 1:01.93 54.27 4
13 SheQuilla McClain SO-2 Shorter 48.06 1:12.77 1:25.82 1:08.65 1:12.09 48.75 1:25.82 -
34 Abby Greenwood   Unattached 1:30.03 1:27.03 1:12.77 1:15.02 1:07.52 1:06.77 1:04.52 -
37 Kelsea Mask   Unattached 1:23.77 59.40 1:36.71 1:16.15 1:14.63 1:03.21 1:19.96 -
Women's 400 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Brooke Long FR-1 Lee (Tenn.) 58.86 45.28 1:11.15 1:04.68 1:13.74 3
7 Nicolette Andrey SR-4 Oglethorpe 52.44 1:21.29 57.69 1:05.55 1:08.18 2
8 Annah Rossvall FR-1 Colby 1:00.46 1:05.12 1:03.79 1:06.44 48.51 1
11 Shanna Laehn SR-4 Wis.-Stout 1:13.90 1:07.18 1:01.14 1:07.18 1:09.87 -
12 Anna Verdu Cobo SO-2 Lincoln Memorial 1:17.53 55.28 1:26.96 1:07.41 1:24.27 -
16 Taylor Fisher SR-4 Ohio Northern 1:22.26 48.39 1:10.51 1:09.12 1:22.26 -
20 Melinda McIntosh JR-3 Ohio Northern 1:03.13 1:24.41 1:10.93 1:10.93 1:05.26 -
Women's 400 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
9 Sophie Stokes Cerkvenik SR-4 Colby 1:06.74 1:22.76 -
10 Sydney McCluer SR-4 Ohio Northern 1:07.08 46.96 -
14 Destiny Sandlin FR-1 Tiffin 1:08.77 1:11.52 -
15 Ayana Daniels SR-4 Brenau 1:08.93 53.77 -
21 Maya Dunn FR-1 Brenau 1:11.30 1:13.44 -
25 Karla Cantrell SO-2 Piedmont 1:12.38 1:15.28 -
36 Emma Gielink SR-4 Tiffin 1:15.62 1:29.24 -
39 Paige Smith SO-2 Tuskegee 1:17.75 1:09.20 -
Women's 400 Hurdles Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
17 Julia Martin FR-1 Lee (Tenn.) 1:09.99 1:00.20 1:16.99 1:14.19 -
18 Britt Haney FR-1 Emory 1:10.44 54.95 1:02.70 1:04.81 -
22 Helen Grewe FR-1 North Georgia 1:11.49 1:14.35 50.76 1:00.06 -
23 Tatyanna Myrie SO-2 Clark Atlanta 1:12.17 1:19.39 1:09.29 1:13.62 -
24 Arianna Myrie SO-2 Clark Atlanta 1:12.27 57.10 1:11.55 1:10.11 -
26 Gwen Holtzman SR-4 Grinnell 1:13.04 1:32.03 1:17.43 56.98 -
28 Bethany Terpin SR-4 Berry 1:13.29 1:29.42 1:27.22 1:24.29 -
33 JASMINE DALY FR-1 Tuskegee 1:14.89 1:37.36 54.67 1:16.39 -
Women's 400 Hurdles Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
19 Haley Thompson FR-1 Truett-McConnell 1:16.85 1:10.50 -
27 Mary Hyde FR-1 Berry 1:18.39 1:13.26 -
29 Marleen Salters SR-4 Clark Atlanta 1:11.24 1:13.44 -
30 AVERINE SANDUKU FR-1 Tuskegee 53.25 1:13.95 -
31 Tali Tesar FR-1 Grinnell 1:20.55 1:14.58 -
32 Maria Eure FR-1 Grinnell 1:34.01 1:14.61 -
35 Elizabeth Shackelford SO-2 U. of the South 1:11.54 1:15.30 -
38 Annie Li FR-1 Emory 1:36.35 1:17.08 -

Women's 3000 Steeplechase

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Cate Gifford SO-2 Lee (Tenn.) 11:38.45 11:45.44 10:42.58 12:27.35 12:48.30 8:43.84 10:56.55 10
2 Courtney Naser   Unattached 11:42.35 9:42.95 14:02.82 13:48.78 11:28.31 12:59.61 13:55.80 -
3 Maddie Mullen SR-4 SCAD Atlanta 11:49.40 11:06.84 10:24.28 12:39.06 12:10.69 10:52.65 8:52.05 8
4 Kylie Vestal SO-2 Ohio Northern 11:51.61 11:51.61 15:10.86 9:00.83 11:01.80 11:51.61 11:01.80 6
5 Breanna Hammond JR-3 North Georgia 11:52.36 9:51.26 15:26.07 11:09.62 10:12.63 9:22.77 14:07.71 5
6 Megan Wright SO-2 Ohio Northern 11:56.01 15:30.82 14:33.54 14:47.86 13:07.62 11:48.85 10:51.57 4
7 Brynn Wilson FR-1 North Georgia 12:30.25 12:52.76 9:00.18 10:45.22 13:00.26 15:37.82 10:37.72 3
8 Elizabeth Skipper SR-4 Life 12:32.85 15:18.48 14:18.25 12:55.44 10:09.81 10:54.98 14:40.84 2
9 Lillian Hamman SO-2 Berry 12:43.56 16:17.36 16:17.36 10:26.12 11:42.48 10:41.39 12:35.93 1
10 Izzy Zeissner JR-3 Emory 12:45.36 14:40.17 11:05.87 16:34.97 10:12.29 14:17.21 16:04.36 -
11 Analee Bradach JR-3 Piedmont 13:06.22 14:09.12 9:49.67 13:53.40 16:38.50 12:42.64 12:11.19 -
12 Zoie Gardner FR-1 Brenau 13:10.75 9:53.07 16:52.16 12:39.12 11:12.14 14:21.92 12:31.22 -
13 Rebecca Poe FR-1 Dalton State 13:21.78 10:41.43 15:30.07 15:06.02 9:29.27 9:29.27 16:26.19 -
14 Madelyn Wells SO-2 Mobile 13:26.98 13:51.19 11:17.87 16:24.52 15:03.82 14:55.75 16:48.73 -
15 Christina Dwier SO-2 Emory 13:30.28 12:01.15 12:33.56 10:48.23 15:48.03 12:33.56 12:49.77 -
16 Janelle Posthuma SR-4 Ohio Northern 13:30.77 15:24.28 15:24.28 14:19.42 15:08.07 15:24.28 15:32.39 -
17 Perry Gresham FR-1 U. of the South 13:39.47 16:56.15 9:33.63 10:39.19 11:52.94 15:17.81 9:58.22 -
18 Ana Karen Padilla JR-3 Dalton State 13:49.94 15:12.94 15:21.24 15:46.14 17:09.13 13:49.94 17:17.43 -
19 Lauren Trace FR-1 Ohio Northern 13:50.42 14:07.03 17:42.94 15:38.38 17:09.72 11:45.86 13:00.60 -
20 Tierra Cotten SO-2 Tiffin 14:14.35 15:31.25 12:57.46 17:13.77 12:23.29 15:56.88 10:15.14 -
21 Matoaka Wilson JR-3 Tuskegee 14:38.76 18:00.88 12:26.95 12:00.59 16:59.37 18:53.60 14:47.55 -
22 Ruthie Wyant SO-2 Tiffin 14:49.01 18:57.94 17:29.04 16:00.13 16:00.13 18:31.27 17:55.71 -
23 Harley Stephens SO-2 Brenau 16:51.38 12:58.77 17:11.61 12:58.77 21:54.80 19:12.98 15:00.13 -
Women's 3000 Steeplechase Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Cate Gifford SO-2 Lee (Tenn.) 11:38.45 11:24.49 11:52.42 8:36.86 12:13.38 10
2 Courtney Naser   Unattached 11:42.35 8:11.65 11:49.38 9:21.88 10:32.12 -
3 Maddie Mullen SR-4 SCAD Atlanta 11:49.40 11:06.84 10:10.09 10:38.46 8:23.68 8
4 Kylie Vestal SO-2 Ohio Northern 11:51.61 9:57.76 13:17.01 14:42.40 14:13.94 6
5 Breanna Hammond JR-3 North Georgia 11:52.36 12:20.86 12:35.11 10:55.38 11:38.12 5
6 Megan Wright SO-2 Ohio Northern 11:56.01 10:58.73 13:57.74 13:29.10 9:18.49 4
7 Brynn Wilson FR-1 North Georgia 12:30.25 13:07.77 8:52.68 10:00.20 9:22.69 3
8 Elizabeth Skipper SR-4 Life 12:32.85 9:47.23 13:18.03 12:17.80 14:10.72 2
9 Lillian Hamman SO-2 Berry 12:43.56 11:57.75 13:37.01 13:37.01 10:33.76 1
10 Izzy Zeissner JR-3 Emory 12:45.36 15:10.78 15:26.09 12:14.75 11:21.17 -
11 Analee Bradach JR-3 Piedmont 13:06.22 13:06.22 11:24.02 9:10.36 17:02.09 -
Women's 3000 Steeplechase Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
12 Zoie Gardner FR-1 Brenau 12:31.22 15:01.46 13:10.75 12:47.03 11:27.96 16:36.35 -
13 Rebecca Poe FR-1 Dalton State 13:21.78 12:25.66 13:21.78 12:33.68 16:42.23 17:22.32 -
14 Madelyn Wells SO-2 Mobile 16:16.45 10:53.66 13:26.98 15:28.03 15:28.03 13:10.84 -
15 Christina Dwier SO-2 Emory 13:22.18 10:40.13 13:30.28 12:09.26 17:33.37 14:51.31 -
16 Janelle Posthuma SR-4 Ohio Northern 13:46.99 12:34.02 13:30.77 11:12.94 11:04.84 14:27.53 -
17 Perry Gresham FR-1 U. of the South 9:41.83 16:23.37 13:39.47 14:04.06 10:39.19 11:52.94 -
18 Ana Karen Padilla JR-3 Dalton State 12:26.95 17:34.03 13:49.94 12:26.95 12:18.65 12:35.25 -
19 Lauren Trace FR-1 Ohio Northern 16:19.90 16:28.20 13:50.42 9:57.91 12:35.69 14:40.25 -
20 Tierra Cotten SO-2 Tiffin 10:32.22 17:47.94 14:14.35 10:06.59 17:22.31 11:49.11 -
21 Matoaka Wilson JR-3 Tuskegee 17:52.09 14:56.34 14:38.76 14:38.76 10:15.14 13:46.04 -
22 Ruthie Wyant SO-2 Tiffin 12:17.88 18:04.60 14:49.01 13:55.67 10:22.31 17:37.93 -
23 Harley Stephens SO-2 Brenau 13:29.11 17:52.07 16:51.38 21:44.68 15:40.59 17:11.61 -

Women's 4 x 100 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME SC
1 Lee (Tenn.) A Kayla Williams, Amber Littlejohn, Kristen Blevins, Kiley Brock 46.83 35.59 10
2 Emory A Dilys Osei, Dani Bland, Michelle Rosenblum, Rebekah Bondi 48.06 40.86 8
3 Wis.-Stout A Tymesia McFadden, Shanna Laehn, Nicole Nelson, Kaitlin Mallek 48.47 57.20 6
4 Ohio Northern A Sydney McCluer, Taylor Lavey, Kayla Silva, Emily Norden 48.88 58.17 5
5 Tuskegee A Hillary Givens, Tamia Richardson, Ta'Kashi Jenkins, Zaria Lee 49.37 45.92 4
6 Piedmont A Anteca Hill, Jasmine Hughes, Demia Mitchell, Courtney Reid 49.45 50.94 3
7 Colby A Christina Speliakos, Rachel Leonard, Sophie Stokes Cerkveni, Jayla Moss 49.60 52.08 2
8 Oglethorpe A Sarah Ayoade, Nicolette Andrey, Arielle Shaw, Kayla Trice 49.61 51.60 1
9 North Georgia A Aril Huckleberry, Aleah Johnson, Sarah Whittington, Abigail Kirkland 50.02 49.02 -
10 Clark Atlanta A Arianna Myrie, Monique Ellis, Tatyanna Myrie, Lanique Ellis 50.29 42.25 -
11 Truett-McConnell A Keishiana Latner, Dasia Stennett, Brittany Linley, Esther Nakanwagi 50.44 1:05.07 -
12 Grinnell A Francesca Dalla Betta, Madeline McCabe, Jordan Maddaus, Paige Olowu 50.73 1:02.91 -
13 Emory
(B>)
B Emily Kastenberg, Jessica Barbarosh, Belle Brown, Amy Hunter 50.84 49.83 -
14 U. of the South A Haven Watson, Kelsie Schiavone, Molly Montgomery, Meredith Stuber 51.20 38.40 -
15 Columbus St.
(B>)
B Jazmine Hall, Morgan Jones, Semia Houston, Tianna Jackson 51.21 48.14 -
16 Colby
(B>)
B Annah Rossvall, Christie Woodside, Kaylie Vallee, Margaret Bannon 51.51 46.36 -
17 Oglethorpe
(B>)
B Vivian Manso, Sierra Sieracki, Lenice Tyrell, Morgan Davenport 56.54 1:01.63 -
  Lindsey Wilson A Marie Ninamou, Alexia DeHaven-Boyd, Annesha Harris, Safia Bright DQ DQ -
  Clayton State A Chaviya Jackson, Jasmine Radford, Dalania Clardy, Nia Elmore DQ DQ -
  Thomas College A Faith Beaulieu, Allison Hughes, Audrey Kimball, Ellie Michaud DQ DQ -
  Shorter A Laniya Rogers, SheQuilla McClain, Miyah Golden, Ansley Long DQ DQ -
Women's 4 x 100 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME SC
1 Lee (Tenn.) Williams, Littlejohn, Blevins, Brock 46.83 1:00.41 10
2 Emory Osei, Bland, Rosenblum, Bondi 48.06 34.61 8
3 Wis.-Stout McFadden, Laehn, Nelson, Mallek 48.47 36.84 6
  Shorter Rogers, McClain, Golden, Long DQ DQ -
  Clayton State Jackson, Radford, Clardy, Elmore DQ DQ -
  Lindsey Wilson Ninamou, DeHaven-Boyd, Harris, Bright DQ DQ -
Women's 4 x 100 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME SC
4 Ohio Northern McCluer, Lavey, Silva, Norden 48.88 5
5 Tuskegee Givens, Richardson, Jenkins, Lee 49.37 4
6 Piedmont Hill, Hughes, Mitchell, Reid 49.45 3
7 Colby Speliakos, Leonard, Stokes Cerkveni, Moss 49.60 2
8 Oglethorpe Ayoade, Andrey, Shaw, Trice 49.61 1
9 North Georgia Huckleberry, Johnson, Whittington, Kirkland 50.02 -
10 Clark Atlanta Myrie, Ellis, Myrie, Ellis 50.29 -
14 U. of the South Watson, Schiavone, Montgomery, Stuber 51.20 -
Women's 4 x 100 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Truett-McConnell Latner, Stennett, Linley, Nakanwagi 38.34 52.46 50.44 50.44 45.90 -
12 Grinnell Dalla Betta, McCabe, Maddaus, Olowu 41.10 51.75 54.29 50.73 1:00.88 -
13 Emory
(B>)
Kastenberg, Barbarosh, Brown, Hunter 37.63 59.49 36.10 50.84 58.47 -
15 Columbus St.
(B>)
Hall, Jones, Houston, Jackson 52.24 44.04 56.34 51.21 46.61 -
16 Colby
(B>)
Rossvall, Woodside, Vallee, Bannon 55.12 57.70 1:01.82 51.51 38.12 -
17 Oglethorpe
(B>)
Manso, Sieracki, Tyrell, Davenport 54.85 1:05.03 41.84 56.54 1:11.81 -
  Thomas College Beaulieu, Hughes, Kimball, Michaud DQ DQ DQ DQ DQ -

Women's 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME SC
1 Emory A Hannah Lansberry, Dani Bland, Michelle Rosenblum, Dilys Osei 3:58.87 10
2 Shorter A Miyah Golden, Jasmine Crump, SheQuilla McClain, Laniya Rogers 4:01.36 8
3 Columbus St. A Paris Warner, Jastonie Hill, Camryn Bridges, Semia Houston 4:05.63 6
4 Indiana East A Sarai Sosa Perez, Kevaray Gillette, Kaniyah Rush, Abby Bittner 4:05.85 5
5 North Georgia A Aril Huckleberry, Katie Schwind, Aleah Johnson, Abigail Kirkland 4:06.95 4
6 Ohio Northern A Sydney McCluer, Taylor Lavey, Lillian Hirschfeld, Avery Ewing 4:09.74 3
7 Truett-McConnell A Esther Nakanwagi, Haley Thompson, Amaya Elliott, Dasia Stennett 4:10.29 2
8 Tuskegee
(B>)
B Amina Hughes, Sydney Johnson, Mattea Parker, Destiny Mclendon 4:12.82 1
9 Lincoln Memorial A Destiny Gibbs, Jerrica Covington, Grace Mathis, Morgan Salyers 4:13.59 -
10 Columbus St.
(B>)
B Jasmine Finch, Morgan Jones, Eronda Doss, Jazmine Hall 4:13.83 -
11 Piedmont A Jasmine Hughes, Karla Cantrell, Analee Bradach, Sophia Bethel 4:16.56 -
12 Tiffin A Chloe Liebold, Julia Springer, Diamond Thomas, Ruthie Wyant 4:17.49 -
13 Tuskegee A Zaria Lee, Gariandra Dupree, Hillary Givens, Kailyn Thrash 4:19.00 -
14 Clark Atlanta A Monique Ellis, Tatyanna Myrie, Lanique Ellis, Marleen Salters 4:22.38 -
15 North Georgia
(B>)
B Sarah Buckler, Emma Brown, Mariah Millsap, Taylor Redish 4:22.86 -
16 Shorter
(B>)
B Sheridan Plasencia, Cheyenne Easley, Heather Ortiz, Chikosia Delaney 4:27.08 -
17 Berry A Mary Hyde, Bethany Terpin, MaryBeth Rowland, Mikey Mayes 4:28.31 -
18 Ohio Northern
(B>)
B Renee Lange, Mackenzie Detmer, Kimberly Kramer, Melinda McIntosh 4:29.74 -
19 Tuskegee
(C>)
C Jada Jackson, Ta'Kashi Jenkins, Averine Sanduku, Matoaka Wilson 4:31.03 -
  Wis.-Stout A Molly Perkins, Brittany Staab, Jessica Petruzates, Becca Maxwell DNF -
Women's 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Emory Lansberry, Bland, Rosenblum, Osei 4:22.76 3:58.87 2:47.21 3:54.10 3:54.10 4:25.15 3:08.71 10
2 Shorter Golden, Crump, McClain, Rogers 4:08.60 4:01.36 3:46.88 2:51.37 4:11.02 3:03.44 4:15.85 8
3 Columbus St. Warner, Hill, Bridges, Houston 4:08.09 4:05.63 4:20.37 4:05.63 3:36.16 3:16.51 4:54.76 6
4 Indiana East Sosa Perez, Gillette, Rush, Bittner 3:28.98 4:05.85 3:21.60 4:03.40 3:09.31 4:37.81 3:28.98 5
5 North Georgia Huckleberry, Schwind, Johnson, Kirkland 4:31.65 4:06.95 3:22.50 4:46.47 3:17.56 3:22.50 3:44.73 4
13 Tuskegee Lee, Dupree, Givens, Thrash 4:47.49 4:19.00 3:06.48 3:09.07 3:37.56 3:50.51 4:57.85 -
Women's 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME SC
6 Ohio Northern McCluer, Lavey, Hirschfeld, Ewing 3:42.27 4:09.74 3:19.80 3
7 Truett-McConnell Nakanwagi, Thompson, Elliott, Stennett 4:17.80 4:10.29 4:40.33 2
9 Lincoln Memorial Gibbs, Covington, Mathis, Salyers 2:57.52 4:13.59 3:27.95 -
11 Piedmont Hughes, Cantrell, Bradach, Bethel 5:00.18 4:16.56 5:05.31 -
12 Tiffin Liebold, Springer, Thomas, Wyant 3:33.72 4:17.49 4:07.19 -
14 Clark Atlanta <