March 22-23, 2019
|
Emory - Atlanta, GA

Women 100m Dash Finals

W: 1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Dani Bland SR-4 Emory 11.95 8.97 11.12 10
2 Krystal Mitchell JR-3 Central State 12.04 14.09 9.15 8
3 Nia Elmore JR-3 Clayton State 12.13 13.35 14.20 6
4 Alexandria Johnson SR-4 Tennessee Wesleyan 12.15 11.30 13.13 5
5 Moesha Moncrieffe JR-3 Tennessee Wesleyan 12.20 15.13 14.16 4
6 Mya Jackson SO-2 Columbus St. 12.36 10.26 9.77 3
7 Casandra Teasley JR-3 Emmanuel (Ga.) 12.38 10.90 16.10 2
8 Makalah Cannon SO-2 West Georgia 12.45 10.46 13.08 1

Women 100m Dash Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME WIND
0 Briana Madison   Unattached 10.25 10.90 9.86 9.99 12.97 +0.0
0 Dykearah Jones JR-3 Albany State 14.29 15.92 15.67 12.66 12.53 -1.6
1 Krystal Mitchell JR-3 Central State 9.00 13.37 8.87 12.64 12.15 0.1
2 Dani Bland SR-4 Emory 12.42 14.97 9.01 12.05 12.17 0.3
3 Alexandria Johnson SR-4 Tennessee Wesleyan 15.33 12.02 9.93 11.53 12.26 +0.0
4 Moesha Moncrieffe JR-3 Tennessee Wesleyan 13.20 10.48 13.81 8.76 12.33 -1.8
5 Makalah Cannon SO-2 West Georgia 9.17 13.99 15.36 13.37 12.38 0.3
6 Nia Elmore JR-3 Clayton State 12.90 15.26 11.16 12.78 12.40 -1.6
7 Mya Jackson SO-2 Columbus St. 11.42 14.77 9.31 14.90 12.41 0.1
8 Casandra Teasley JR-3 Emmanuel (Ga.) 15.68 9.66 11.79 11.67 12.54 -2.2
9 Laniya Rogers SO-2 Shorter 12.39 10.87 15.30 10.75 12.64 0.1
10 Alexis Lankford JR-3 Tennessee Wesleyan 9.37 14.82 14.69 10.39 12.66 -1.6
11 Jasmine Finch JR-3 Columbus St. 15.07 11.02 13.68 11.52 12.66 0.1
12 Dawn mccaskill SR-4 West Georgia 15.22 12.18 15.98 15.35 12.68 +0.0
13 Denise Munday FR-1 Central State 9.02 13.85 10.42 15.88 12.70 -2.2
14 Rolayo Roberts SO-2 West Georgia 9.81 13.75 13.75 11.84 12.73 0.1
15 Te'Shiya McCarter FR-1 Trine 16.22 14.05 14.69 15.20 12.77 0.3
16 Rickia Stafford FR-1 West Georgia 9.20 15.20 10.99 15.46 12.77 0.3
17 Jordan Saffold FR-1 Central State 14.74 10.76 14.22 14.35 12.81 -1.6
18 Sage Davis FR-1 Chattanooga 16.67 11.67 11.29 9.88 12.82 0.1
19 Monique Ellis SR-4 Clark Atlanta 9.75 12.83 13.86 9.50 12.83 +0.0
20 Kayla Trice JR-3 Oglethorpe 16.01 13.43 11.49 16.27 12.91 0.3
21 Miriam Wood SR-4 Taylor 14.12 11.66 14.90 10.75 12.95 -1.6
22 Deja Barthell SR-4 Emmanuel (Ga.) 13.47 14.12 11.01 14.25 12.95 -2.2
23 Sophie Stokes Cerkvenik SR-4 Colby 11.41 9.46 10.63 10.11 12.96 -2.2
24 Anteca Hill FR-1 Piedmont 16.20 9.98 11.93 9.34 12.96 -1.6
25 Courtney Reid SO-2 Piedmont 14.66 14.53 14.40 12.84 12.97 -1.8
26 Cheyenne Easley JR-3 Shorter 14.30 16.38 16.12 16.38 13.00 -1.8
27 Edrei Yates JR-3 Augusta University 15.24 10.55 11.33 14.46 13.02 -1.6
28 Haley Neill FR-1 Tennessee Wesleyan 9.25 13.94 10.16 16.28 13.02 +0.0
29 Jasmine Carson FR-1 Trine 15.57 14.00 14.65 16.22 13.08 -1.8
30 Bria Sands JR-3 Life 14.70 10.24 14.30 16.93 13.12 +0.0
31 Brittany Linley FR-1 Truett-McConnell 11.48 11.88 14.51 16.89 13.19 0.3
32 Romane Baudin FR-1 Montreat 16.70 12.46 16.30 14.45 13.25 -2.2
33 Jessica Barbarosh FR-1 Emory 11.66 10.21 13.92 14.18 13.25 -1.8
34 Lenna Klein SR-4 Taylor 13.78 12.72 10.74 14.18 13.25 0.3
35 Quandriyana Medlock FR-1 Life 16.31 15.65 16.58 12.87 13.26 +0.0
36 Stevie Plikerd FR-1 Wittenberg 11.70 13.96 9.71 11.03 13.29 0.1
37 Eronda Doss FR-1 Columbus St. 14.10 11.58 12.11 9.71 13.30 -1.8
38 Mica Evans JR-3 Taylor 11.58 15.18 13.05 13.98 13.31 -1.8
39 Keishiana Latner FR-1 Truett-McConnell 11.63 15.37 12.70 14.70 13.36 -1.8
40 Nia Jefferys SO-2 Brewton-Parker 15.54 17.14 15.54 17.14 13.39 +0.0
41 Alyisha Anderson SO-2 Augusta University 15.12 13.23 10.40 15.80 13.50 -2.2
42 Taleia Mason JR-3 Kentucky Wesleyan 12.18 12.99 12.86 15.70 13.53 -2.2
43 Margaret Bannon SO-2 Colby 11.48 15.85 12.84 12.16 13.66 -2.2
Women 100m Dash Preliminaries Heat 1
W: -1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
0 Dykearah Jones JR-3 Albany State 12.78 13.79 15.17 10.28 12.53 12.66
6 Nia Elmore JR-3 Clayton State 15.01 10.17 15.26 9.06 12.40 15.50
10 Alexis Lankford JR-3 Tennessee Wesleyan 9.63 12.79 12.16 11.90 12.66 12.16
17 Jordan Saffold FR-1 Central State 9.48 11.92 10.51 12.43 12.81 11.15
21 Miriam Wood SR-4 Taylor 14.25 14.64 15.54 10.49 12.95 12.57
24 Anteca Hill FR-1 Piedmont 11.02 11.02 11.80 14.00 12.96 9.59
27 Edrei Yates JR-3 Augusta University 9.77 13.28 13.41 10.94 13.02 15.89
Women 100m Dash Preliminaries Heat 2
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Dani Bland SR-4 Emory 9.50 14.85 14.97 9.37 11.20 8.89 12.17
5 Makalah Cannon SO-2 West Georgia 9.04 13.87 8.79 13.00 15.48 15.48 12.38
15 Te'Shiya McCarter FR-1 Trine 14.82 14.18 13.28 14.05 16.22 10.73 12.77
16 Rickia Stafford FR-1 West Georgia 16.61 14.94 15.46 10.86 14.43 13.03 12.77
20 Kayla Trice JR-3 Oglethorpe 10.07 9.04 14.21 11.62 14.21 13.56 12.91
31 Brittany Linley FR-1 Truett-McConnell 11.61 15.57 15.17 16.62 12.01 15.96 13.19
34 Lenna Klein SR-4 Taylor 11.00 16.57 13.39 16.17 9.81 16.17 13.25
Women 100m Dash Preliminaries Heat 3
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Krystal Mitchell JR-3 Central State 10.94 15.19 8.63 11.55 13.73 12.15
7 Mya Jackson SO-2 Columbus St. 15.14 15.64 15.14 8.94 15.52 12.41
9 Laniya Rogers SO-2 Shorter 10.87 13.91 15.17 9.10 14.92 12.64
11 Jasmine Finch JR-3 Columbus St. 11.27 11.65 9.25 16.46 16.46 12.66
14 Rolayo Roberts SO-2 West Georgia 8.92 12.73 9.81 12.48 11.59 12.73
18 Sage Davis FR-1 Chattanooga 13.47 15.64 16.41 9.49 15.00 12.82
36 Stevie Plikerd FR-1 Wittenberg 12.36 11.17 15.42 16.48 14.62 13.29
Women 100m Dash Preliminaries Heat 4
W: -2.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
8 Casandra Teasley JR-3 Emmanuel (Ga.) 11.67 12.54 13.42 11.67 10.79
13 Denise Munday FR-1 Central State 9.15 12.70 16.13 14.74 10.54
22 Deja Barthell SR-4 Emmanuel (Ga.) 11.01 12.95 14.51 11.66 9.72
23 Sophie Stokes Cerkvenik SR-4 Colby 14.65 12.96 13.22 14.00 14.13
32 Romane Baudin FR-1 Montreat 11.80 13.25 14.18 14.98 12.19
41 Alyisha Anderson SO-2 Augusta University 10.67 13.50 11.75 16.34 13.37
42 Taleia Mason JR-3 Kentucky Wesleyan 14.62 13.53 12.99 14.08 15.83
43 Margaret Bannon SO-2 Colby 9.98 13.66 14.76 13.80 13.94
Women 100m Dash Preliminaries Heat 5
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
0 Briana Madison   Unattached 12.97
3 Alexandria Johnson SR-4 Tennessee Wesleyan 12.26
12 Dawn mccaskill SR-4 West Georgia 12.68
19 Monique Ellis SR-4 Clark Atlanta 12.83
28 Haley Neill FR-1 Tennessee Wesleyan 13.02
30 Bria Sands JR-3 Life 13.12
35 Quandriyana Medlock FR-1 Life 13.26
40 Nia Jefferys SO-2 Brewton-Parker 13.39
Women 100m Dash Preliminaries Heat 6
W: -1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
4 Moesha Moncrieffe JR-3 Tennessee Wesleyan 13.94 12.33 8.88 11.96 13.81
25 Courtney Reid SO-2 Piedmont 11.16 12.97 9.73 15.96 12.84
26 Cheyenne Easley JR-3 Shorter 12.87 13.00 14.30 9.10 14.17
29 Jasmine Carson FR-1 Trine 16.22 13.08 15.31 15.18 14.65
33 Jessica Barbarosh FR-1 Emory 16.43 13.25 17.23 14.05 15.51
37 Eronda Doss FR-1 Columbus St. 11.71 13.30 13.04 13.84 16.63
38 Mica Evans JR-3 Taylor 10.65 13.31 9.45 15.04 10.52
39 Keishiana Latner FR-1 Truett-McConnell 14.97 13.36 12.43 14.30 13.23

Women 100m Dash Bottom 32

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME WIND
1 Quandriyana Medlock FR-1 Life 14.05 15.99 12.89 2.0
2 Bria Sands JR-3 Life 14.22 15.64 12.92 1.2
3 Brittany Linley FR-1 Truett-McConnell 10.02 11.58 13.01 2.0
4 Stevie Plikerd FR-1 Wittenberg 14.82 15.60 13.11 0.7
5 Gracie Schumacher FR-1 Berry 12.99 11.68 13.12 2.0
6 Eronda Doss FR-1 Columbus St. 13.83 12.25 13.17 0.8
7 Jasmine Carson FR-1 Trine 15.03 14.50 13.18 0.8
8 Alexandria Kinney FR-1 Berry 16.43 17.10 13.25 1.2
9 Preslee Rolf SO-2 Wittenberg 16.73 16.73 13.38 1.2
10 Demia Mitchell SO-2 Piedmont 12.72 14.32 13.38 2.0
11 Aril Huckleberry FR-1 North Georgia 12.67 11.05 13.47 0.8
12 Emily Kastenberg SO-2 Emory 11.07 10.25 13.66 0.8
13 Jocelyn Meyer FR-1 Colby 16.02 11.64 13.69 0.7
14 Brenna Bastien FR-1 Hope 15.95 11.42 13.75 0.8
15 Yuriko Fukumura SR-4 Wellesley 15.61 14.23 13.81 2.0
16 Emani Gonzalez FR-1 Clark Atlanta 14.39 13.14 13.83 2.0
17 Deidra Cox FR-1 Montreat 17.17 13.01 13.84 0.7
18 Aiyana Smith SO-2 Wellesley 17.80 13.63 13.90 1.2
19 London Lee FR-1 Clark Atlanta 12.41 12.83 13.94 0.7
20 Maya Coe SR-4 Emory 13.28 10.06 13.97 0.8
21 Kiana Smith SR-4 Augusta University 14.53 17.61 13.97 0.8
22 Leslie Hudgins FR-1 Albany State 10.49 10.63 13.98 0.7
23 Amber Heidenreich SO-2 Wis.-Superior 14.69 13.42 14.12 0.8
24 Jessenia Lewis FR-1 Life 13.14 13.98 14.12 0.7
25 Emma Street SO-2 Wis.-Superior 11.64 10.79 14.19 2.0
26 Rachel Berets SO-2 Wellesley 17.08 17.79 14.23 1.2
27 Rebekah Bryant JR-3 Chattanooga 13.46 10.88 14.31 1.2
28 Samirah Beyah SR-4 Reinhardt 13.37 18.25 14.37 0.7
  Kendra Taylor   Unattached FS FS FS -
Women 100m Dash Bottom 32 Section 1
W: 2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Quandriyana Medlock FR-1 Life 10.96 14.05 12.89 10.70
3 Brittany Linley FR-1 Truett-McConnell 10.54 13.27 13.01 14.18
5 Gracie Schumacher FR-1 Berry 14.30 12.60 13.12 15.35
10 Demia Mitchell SO-2 Piedmont 12.58 14.72 13.38 9.37
15 Yuriko Fukumura SR-4 Wellesley 13.40 17.40 13.81 14.78
16 Emani Gonzalez FR-1 Clark Atlanta 13.97 16.60 13.83 15.08
25 Emma Street SO-2 Wis.-Superior 16.75 10.08 14.19 17.60
Women 100m Dash Bottom 32 Section 2
W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
2 Bria Sands JR-3 Life 15.64 14.35 10.73 12.92
8 Alexandria Kinney FR-1 Berry 13.52 10.60 11.53 13.25
9 Preslee Rolf SO-2 Wittenberg 12.72 13.52 15.79 13.38
18 Aiyana Smith SO-2 Wellesley 16.55 13.21 14.88 13.90
26 Rachel Berets SO-2 Wellesley 16.23 14.09 13.24 14.23
27 Rebekah Bryant JR-3 Chattanooga 17.18 13.17 11.45 14.31
  Kendra Taylor   Unattached FS FS FS FS
Women 100m Dash Bottom 32 Section 3
W: 0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Stevie Plikerd FR-1 Wittenberg 13.11
13 Jocelyn Meyer FR-1 Colby 13.69
17 Deidra Cox FR-1 Montreat 13.84
19 London Lee FR-1 Clark Atlanta 13.94
22 Leslie Hudgins FR-1 Albany State 13.98
24 Jessenia Lewis FR-1 Life 14.12
28 Samirah Beyah SR-4 Reinhardt 14.37
Women 100m Dash Bottom 32 Section 4
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
6 Eronda Doss FR-1 Columbus St. 13.17 13.31 9.49
7 Jasmine Carson FR-1 Trine 13.18 11.21 14.11
11 Aril Huckleberry FR-1 North Georgia 13.47 16.17 16.84
12 Emily Kastenberg SO-2 Emory 13.66 12.71 13.25
14 Brenna Bastien FR-1 Hope 13.75 11.00 15.40
20 Maya Coe SR-4 Emory 13.97 12.02 15.79
21 Kiana Smith SR-4 Augusta University 13.97 13.83 10.90
23 Amber Heidenreich SO-2 Wis.-Superior 14.12 11.86 14.12

Women's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC WIND
0 Karel Ziketh   Unattached 19.18 21.48 25.57 31.46 20.20 22.76 27.11 - 1.1
0 Briana Madison   Unattached 22.16 29.27 27.35 20.52 25.99 23.25 33.10 - -0.6
1 Dani Bland SR-4 Emory 31.97 28.25 24.78 18.34 27.01 28.75 21.31 10 1.1
2 Krystal Mitchell JR-3 Central State 22.96 19.47 24.95 26.45 26.20 29.20 31.69 8 1.1
3 Alexandria Johnson SR-4 Tennessee Wesleyan 33.02 27.18 25.40 25.40 18.80 22.36 30.99 6 1.1
4 Nia Elmore JR-3 Clayton State 20.74 23.81 25.60 28.68 23.81 29.19 24.58 5 1.1
5 Chaviya Jackson SO-2 Clayton State 24.90 32.86 25.67 31.06 23.36 29.01 19.77 4 -1.3
6 Jordan Saffold FR-1 Central State 21.32 25.94 25.68 21.32 24.40 28.25 30.31 3 1.4
7 Mya Jackson SO-2 Columbus St. 24.43 18.00 25.71 18.26 32.66 32.91 21.86 2 -1.3
8 Rebekah Bondi SO-2 Emory 21.62 30.88 25.73 28.82 20.59 30.88 25.99 1 -0.6
9 Ashley Davis JR-3 West Georgia 20.60 20.09 25.75 21.63 20.86 25.75 25.24 - -1.3
10 Dykearah Jones JR-3 Albany State 18.39 24.86 25.89 27.19 26.15 25.38 22.79 - -1.3
11 Dawn mccaskill SR-4 West Georgia 21.65 20.87 26.08 19.30 22.69 18.26 32.34 - 1.1
12 Laniya Rogers SO-2 Shorter 32.14 18.56 26.13 22.21 23.26 32.93 31.36 - 1.1
13 Dasia Shepherd FR-1 Brewton-Parker 32.60 24.98 26.29 32.08 20.25 32.87 32.34 - 1.5
14 Alexis Lankford JR-3 Tennessee Wesleyan 33.44 30.55 26.33 32.92 32.39 33.71 27.91 - -1.3
15 Miriam Wood SR-4 Taylor 25.32 26.64 26.37 28.48 27.43 21.10 21.89 - 1.4
16 Els Van Hooijdonk SR-4 Tennessee Wesleyan 19.86 34.15 26.47 33.09 23.30 34.42 22.50 - -1.3
17 Alexis Walker FR-1 Wittenberg 25.97 28.36 26.50 32.33 25.71 26.77 18.55 - 1.4
18 Te'Shiya McCarter FR-1 Trine 32.41 18.60 26.56 18.60 18.60 22.58 22.05 - 1.5
19 Monique Ellis SR-4 Clark Atlanta 34.04 29.78 26.59 20.74 27.92 34.31 26.06 - 0.4
20 Ari Newhouse SR-4 Emory 33.84 20.52 26.64 29.84 18.65 24.51 18.65 - -1.3
21 Denise Munday FR-1 Central State 33.61 24.54 26.67 20.54 27.74 29.87 28.81 - 1.4
22 Jasmine Carson FR-1 Trine 29.87 24.27 26.67 21.61 23.47 23.74 32.01 - 0.9
23 Michelle Rosenblum SO-2 Emory 20.08 23.56 26.77 23.56 27.84 23.83 30.25 - 1.5
24 Haley Neill FR-1 Tennessee Wesleyan 29.54 19.87 26.85 27.93 19.34 29.27 32.22 - -0.6
25 Anteca Hill FR-1 Piedmont 27.23 34.24 26.96 30.20 23.73 25.08 25.89 - -0.6
26 Thalia Sutherland FR-1 Emmanuel (Ga.) 28.07 21.60 26.99 28.61 22.68 21.87 21.33 - -0.6
27 Morgan Jones JR-3 Columbus St. 28.21 24.95 27.12 29.29 24.41 21.70 32.01 - 1.2
28 Iyana Wongus FR-1 Life 20.65 33.69 27.17 22.56 20.11 21.20 33.42 - -0.5
29 Hannah Lansberry FR-1 Emory 33.22 31.32 27.23 31.32 25.60 29.14 27.78 - -0.5
30 Olivia Whatley JR-3 Union (Ky.) 26.49 27.31 27.31 23.76 31.68 33.87 29.50 - 0.9
31 Nia Jefferys SO-2 Brewton-Parker 29.25 27.61 27.33 21.59 19.13 21.87 30.07 - 1.5
32 Courtney Reid SO-2 Piedmont 27.33 24.60 27.33 34.17 33.62 31.43 32.53 - 1.4
33 Morgan Mitchell SR-4 Augusta University 26.27 34.75 27.36 23.81 27.36 33.93 20.52 - 1.4
34 Lanique Ellis SR-4 Clark Atlanta 33.40 30.66 27.37 30.11 30.38 20.81 28.74 - 1.5
35 Jessica Barbarosh FR-1 Emory 22.52 34.88 27.46 21.42 28.84 29.11 31.86 - 0.4
36 Mitchel Achieng JR-3 Hope 33.27 34.09 27.49 31.07 22.82 28.87 28.87 - -0.6
37 Kayla Trice JR-3 Oglethorpe 22.55 24.75 27.49 24.20 26.12 27.22 29.42 - -0.6
38 Aril Huckleberry FR-1 North Georgia 29.15 22.00 27.50 34.93 24.48 21.45 32.18 - 0.4
39 Brittany Linley FR-1 Truett-McConnell 33.29 32.47 27.51 24.76 30.27 31.09 24.21 - 1.5
40 Kayla Dean FR-1 Life 30.31 35.82 27.55 35.27 34.99 30.86 28.38 - 1.2
41 Alexandria Kinney FR-1 Berry 21.00 21.83 27.63 21.83 20.45 19.62 22.66 - 0.4
42 Romane Baudin FR-1 Montreat 23.78 24.89 27.65 22.95 24.34 34.84 23.23 - 1.5
43 Emily Larson SO-2 Colby 23.57 21.63 27.73 22.74 24.41 19.97 28.84 - 0.9
44 Ellie Haan FR-1 Hope 21.12 31.95 27.78 20.01 25.56 27.51 22.78 - 1.2
45 Gracie Schumacher FR-1 Berry 24.80 35.94 27.86 25.08 25.36 32.32 33.44 - 0.4
46 Brenna Bastien FR-1 Hope 32.32 19.78 27.86 24.24 30.37 28.42 20.62 - 1.2
47 Emily Kastenberg SO-2 Emory 23.26 35.87 28.02 22.70 21.86 32.79 35.31 - 0.4
48 Emma O'Hara SR-4 Colby 28.13 20.82 28.13 28.70 35.73 21.38 30.67 - 0.4
49 Sarah Ayoade FR-1 Oglethorpe 35.79 23.11 28.18 22.55 35.79 35.79 34.10 - 1.2
50 Teairra Payton SR-4 Kentucky Wesleyan 32.20 24.01 28.24 26.27 20.90 28.53 21.75 - 0.9
51 Taleia Mason JR-3 Kentucky Wesleyan 28.54 35.88 28.25 20.06 36.73 24.30 28.54 - 0.4
52 Lauren Dines JR-3 Wellesley 30.61 28.63 28.34 30.04 22.68 24.38 23.24 - 0.9
53 Demia Mitchell SO-2 Piedmont 26.66 33.19 28.36 34.04 35.45 21.27 34.32 - 0.9
54 Ryelee Clary SO-2 Wittenberg 25.90 27.61 28.46 21.06 20.50 33.30 19.93 - 1.2
55 Aiyana Smith SO-2 Wellesley 31.07 23.37 28.50 35.63 33.35 37.05 32.78 - 0.3
56 London Lee FR-1 Clark Atlanta 24.69 35.89 28.71 34.17 23.26 27.28 20.39 - 0.3
57 Aleisa Hardin JR-3 Kentucky Wesleyan 27.05 33.38 28.77 20.43 33.66 30.50 33.95 - -0.5
58 Preslee Rolf SO-2 Wittenberg 36.14 30.65 28.91 36.72 27.47 28.91 34.99 - -0.5
59 Trinity Cooks FR-1 Augusta University 20.90 22.35 29.02 26.41 23.80 22.93 22.64 - 0.9
60 Deidra Cox FR-1 Montreat 21.07 37.46 29.26 25.75 33.36 23.41 30.14 - 0.3
61 Virginia Kay Roberts SO-2 Covenant 25.49 23.14 29.29 35.44 26.37 34.86 23.14 - 0.3
62 Morgan Spade FR-1 Trine 22.33 22.91 29.37 27.61 27.02 23.50 27.61 - 0.9
63 Hana Sugioka SO-2 Wellesley 31.63 24.24 29.56 20.99 32.82 23.65 22.77 - 1.2
64 Andrea Kempf SO-2 Taylor 32.35 36.24 29.95 36.24 25.16 22.77 32.35 - 0.3
65 Anna Walter SO-2 Covenant 37.13 30.49 30.18 34.71 21.43 25.36 21.73 - 0.3
66 Samirah Beyah SR-4 Reinhardt 26.90 23.23 30.56 24.15 29.95 33.31 36.98 - 0.3
67 Ellen Ortlip SR-4 Covenant 36.70 26.17 33.98 27.87 27.19 41.12 23.79 - 0.3
Women's 200 Meters Section 1
W: 1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
0 Karel Ziketh   Unattached 29.41 25.57 20.97 -
1 Dani Bland SR-4 Emory 26.77 24.78 32.22 10
2 Krystal Mitchell JR-3 Central State 32.44 24.95 31.69 8
3 Alexandria Johnson SR-4 Tennessee Wesleyan 23.63 25.40 30.23 6
4 Nia Elmore JR-3 Clayton State 30.72 25.60 20.48 5
11 Dawn mccaskill SR-4 West Georgia 19.30 26.08 25.04 -
12 Laniya Rogers SO-2 Shorter 24.30 26.13 30.31 -
Women's 200 Meters Section 2
W: -1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
5 Chaviya Jackson SO-2 Clayton State 28.24 26.44 25.67 4
7 Mya Jackson SO-2 Columbus St. 24.94 23.66 25.71 2
9 Ashley Davis JR-3 West Georgia 29.62 28.07 25.75 -
10 Dykearah Jones JR-3 Albany State 29.78 29.52 25.89 -
14 Alexis Lankford JR-3 Tennessee Wesleyan 27.39 20.80 26.33 -
16 Els Van Hooijdonk SR-4 Tennessee Wesleyan 25.42 20.12 26.47 -
20 Ari Newhouse SR-4 Emory 22.38 20.78 26.64 -
Women's 200 Meters Section 3
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
0 Briana Madison   Unattached 24.89 27.35 29.00 31.46 35.01 30.36 -
8 Rebekah Bondi SO-2 Emory 23.93 25.73 25.99 31.14 21.36 25.73 1
24 Haley Neill FR-1 Tennessee Wesleyan 29.54 26.85 21.48 22.56 23.63 24.44 -
25 Anteca Hill FR-1 Piedmont 33.97 26.96 21.30 19.42 20.76 31.82 -
26 Thalia Sutherland FR-1 Emmanuel (Ga.) 19.98 26.99 21.33 24.03 26.99 23.76 -
36 Mitchel Achieng JR-3 Hope 29.14 27.49 30.24 30.24 22.82 24.20 -
37 Kayla Trice JR-3 Oglethorpe 27.22 27.49 20.62 33.27 34.37 25.02 -
Women's 200 Meters Section 4
W: 1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Jordan Saffold FR-1 Central State 30.82 28.25 25.68 20.55 18.75 22.86 3
15 Miriam Wood SR-4 Taylor 20.05 30.59 26.37 20.84 22.42 18.99 -
17 Alexis Walker FR-1 Wittenberg 30.21 18.55 26.50 31.54 27.56 23.59 -
21 Denise Munday FR-1 Central State 26.41 33.61 26.67 23.21 24.81 26.41 -
32 Courtney Reid SO-2 Piedmont 35.26 24.33 27.33 25.97 22.14 19.41 -
33 Morgan Mitchell SR-4 Augusta University 25.18 21.07 27.36 19.98 23.81 32.56 -
Women's 200 Meters Section 5
W: 1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Dasia Shepherd FR-1 Brewton-Parker 26.29 27.08 33.39 19.20 20.25 21.30 -
18 Te'Shiya McCarter FR-1 Trine 26.56 26.83 22.58 32.14 28.69 21.78 -
23 Michelle Rosenblum SO-2 Emory 26.77 25.17 26.77 24.90 34.54 19.81 -
31 Nia Jefferys SO-2 Brewton-Parker 27.33 28.70 30.34 28.97 20.23 30.07 -
34 Lanique Ellis SR-4 Clark Atlanta 27.37 24.09 28.20 31.48 22.99 31.75 -
39 Brittany Linley FR-1 Truett-McConnell 27.51 25.59 28.06 20.91 27.51 34.67 -
42 Romane Baudin FR-1 Montreat 27.65 27.10 35.67 19.64 34.57 20.47 -
Women's 200 Meters Section 6
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
19 Monique Ellis SR-4 Clark Atlanta 31.11 20.48 26.59 26.33 26.59 29.25 26.06 -
35 Jessica Barbarosh FR-1 Emory 23.07 29.66 27.46 32.68 19.50 25.27 33.23 -
38 Aril Huckleberry FR-1 North Georgia 22.55 20.90 27.50 26.95 22.55 21.45 25.58 -
41 Alexandria Kinney FR-1 Berry 19.62 33.44 27.63 35.65 33.99 31.78 27.08 -
45 Gracie Schumacher FR-1 Berry 34.83 32.88 27.86 20.34 23.68 21.18 29.81 -
47 Emily Kastenberg SO-2 Emory 34.19 25.78 28.02 31.67 29.99 29.43 25.50 -
48 Emma O'Hara SR-4 Colby 24.76 29.26 28.13 34.89 32.07 33.76 25.88 -
51 Taleia Mason JR-3 Kentucky Wesleyan 22.89 27.69 28.25 20.63 27.41 34.19 25.15 -
Women's 200 Meters Section 7
W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
27 Morgan Jones JR-3 Columbus St. 21.70 27.12 -
40 Kayla Dean FR-1 Life 34.72 27.55 -
44 Ellie Haan FR-1 Hope 35.28 27.78 -
46 Brenna Bastien FR-1 Hope 33.16 27.86 -
49 Sarah Ayoade FR-1 Oglethorpe 23.11 28.18 -
54 Ryelee Clary SO-2 Wittenberg 20.21 28.46 -
63 Hana Sugioka SO-2 Wellesley 37.55 29.56 -
Women's 200 Meters Section 8
W: 0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
22 Jasmine Carson FR-1 Trine 26.41 32.54 23.74 29.87 22.41 34.41 26.67 -
30 Olivia Whatley JR-3 Union (Ky.) 25.40 26.49 28.41 30.32 34.96 34.96 27.31 -
43 Emily Larson SO-2 Colby 33.28 34.94 27.18 21.91 24.96 25.52 27.73 -
50 Teairra Payton SR-4 Kentucky Wesleyan 31.35 30.50 25.14 26.27 33.04 35.30 28.24 -
52 Lauren Dines JR-3 Wellesley 24.94 20.41 27.21 26.93 30.89 24.38 28.34 -
53 Demia Mitchell SO-2 Piedmont 20.42 29.21 27.23 26.38 22.98 35.74 28.36 -
59 Trinity Cooks FR-1 Augusta University 35.41 21.77 22.93 31.35 34.54 26.12 29.02 -
62 Morgan Spade FR-1 Trine 32.90 37.01 34.37 26.14 30.84 33.78 29.37 -
Women's 200 Meters Section 9
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
55 Aiyana Smith SO-2 Wellesley 28.50 22.23 35.06 -
56 London Lee FR-1 Clark Atlanta 28.71 26.99 35.32 -
60 Deidra Cox FR-1 Montreat 29.26 21.66 35.12 -
61 Virginia Kay Roberts SO-2 Covenant 29.29 28.12 32.81 -
64 Andrea Kempf SO-2 Taylor 29.95 38.34 21.57 -
65 Anna Walter SO-2 Covenant 30.18 35.31 22.94 -
66 Samirah Beyah SR-4 Reinhardt 30.56 29.04 37.29 -
67 Ellen Ortlip SR-4 Covenant 33.98 32.62 28.89 -
Women's 200 Meters Section 10
W: -0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
28 Iyana Wongus FR-1 Life 19.84 27.17 -
29 Hannah Lansberry FR-1 Emory 26.14 27.23 -
57 Aleisa Hardin JR-3 Kentucky Wesleyan 31.36 28.77 -
58 Preslee Rolf SO-2 Wittenberg 34.12 28.91 -

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
0 Karel Ziketh   Unattached 1:01.58 -
0 Shavine Hodges   Unattached 58.54 -
1 Rachel Leonard SR-4 Colby 58.42 10
2 Cort'Nasha Mutcherson SO-2 Clayton State 58.49 8
3 Laureen Toussaint FR-1 Albany State 58.69 6
4 Chaviya Jackson SO-2 Clayton State 59.00 5
5 Marteana Newton SO-2 Wittenberg 59.05 4
6 Nicolette Andrey SR-4 Oglethorpe 59.29 3
7 Aleah Johnson JR-3 North Georgia 59.42 2
8 Miriam Wood SR-4 Taylor 59.52 1
9 Hannah Lansberry FR-1 Emory 59.83 -
10 Abigail Kirkland SO-2 North Georgia 59.92 -
11 Iesha Lockhart SR-4 Central State 1:00.02 -
12 Annah Rossvall FR-1 Colby 1:00.59 -
13 Jasmine Radford JR-3 Clayton State 1:00.63 -
14 Paris Warner JR-3 Columbus St. 1:00.82 -
15 Ava Yokanovich FR-1 Wellesley 1:01.13 -
16 Nicole Kruithof JR-3 Hope 1:01.19 -
17 Tranico Parson SO-2 Tennessee Wesleyan 1:01.20 -
18 Jayla Ferris FR-1 Augusta University 1:01.45 -
19 Mysia Wallace JR-3 Central State 1:01.93 -
20 Belle Brown FR-1 Emory 1:02.19 -
21 Morgan Jones JR-3 Columbus St. 1:03.14 -
22 Sarah Hossack SR-4 Augusta University 1:03.14 -
23 Semia Houston SO-2 Columbus St. 1:03.66 -
24 Heather Lundi FR-1 West Georgia 1:03.67 -
25 Marleen Salters SR-4 Clark Atlanta 1:03.96 -
26 Paige Berriochoa JR-3 West Georgia 1:04.25 -
27 Sophia Bethel FR-1 Piedmont 1:04.29 -
28 Sophia Tardani FR-1 Hope 1:04.56 -
29 Jocelyn Meyer FR-1 Colby 1:04.80 -
30 Lanique Ellis SR-4 Clark Atlanta 1:05.25 -
31 Skylar Ackerman FR-1 Augusta University 1:05.28 -
32 Andrea Kempf SO-2 Taylor 1:05.78 -
33 Tatyanna Myrie SO-2 Clark Atlanta 1:05.79 -
34 Kayla Dean FR-1 Life 1:05.95 -
35 Hannah Salami SO-2 Chattanooga 1:06.06 -
36 Hayley Scollard FR-1 Hope 1:06.21 -
37 Nyaisha Burrell JR-3 Montreat 1:06.36 -
38 Danielle Rodgers FR-1 Central State 1:07.06 -
39 Jenn Harris SR-4 Wellesley 1:07.36 -
40 Morgan Davenport FR-1 Oglethorpe 1:07.75 -
41 Anna Walter SO-2 Covenant 1:08.28 -
42 Deoni Thigpen SO-2 Piedmont 1:08.96 -
43 Ricki-Chandler Adams SR-4 Reinhardt 1:09.41 -
44 Mary Hyde FR-1 Berry 1:11.74 -
45 Ellen Ortlip SR-4 Covenant 1:16.78 -
46 Chandler Adams SO-2 Kentucky Wesleyan 1:18.74 -
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Rachel Leonard SR-4 Colby 42.07 58.42 1:14.78 10
2 Cort'Nasha Mutcherson SO-2 Clayton State 1:14.29 58.49 1:04.34 8
4 Chaviya Jackson SO-2 Clayton State 57.82 59.00 54.28 5
6 Nicolette Andrey SR-4 Oglethorpe 1:06.41 59.29 1:09.37 3
7 Aleah Johnson JR-3 North Georgia 51.70 59.42 1:16.06 2
8 Miriam Wood SR-4 Taylor 51.19 59.52 44.64 1
17 Tranico Parson SO-2 Tennessee Wesleyan 1:18.95 1:01.20 53.86 -
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
3 Laureen Toussaint FR-1 Albany State 1:06.32 58.69 6
9 Hannah Lansberry FR-1 Emory 1:00.43 59.83 -
10 Abigail Kirkland SO-2 North Georgia 46.14 59.92 -
11 Iesha Lockhart SR-4 Central State 54.02 1:00.02 -
13 Jasmine Radford JR-3 Clayton State 1:13.37 1:00.63 -
19 Mysia Wallace JR-3 Central State 50.17 1:01.93 -
22 Sarah Hossack SR-4 Augusta University 44.83 1:03.14 -
23 Semia Houston SO-2 Columbus St. 56.66 1:03.66 -
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 Marteana Newton SO-2 Wittenberg 50.20 1:01.42 1:15.59 1:13.23 59.05 4
12 Annah Rossvall FR-1 Colby 58.78 1:14.53 51.51 1:15.14 1:00.59 -
14 Paris Warner JR-3 Columbus St. 1:13.60 52.92 53.53 1:12.99 1:00.82 -
15 Ava Yokanovich FR-1 Wellesley 45.85 1:15.81 1:07.86 42.80 1:01.13 -
16 Nicole Kruithof JR-3 Hope 1:10.98 1:07.92 1:02.42 1:10.98 1:01.19 -
18 Jayla Ferris FR-1 Augusta University 1:19.89 47.32 56.54 46.71 1:01.45 -
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
20 Belle Brown FR-1 Emory 1:14.01 1:02.19 1:17.12 -
24 Heather Lundi FR-1 West Georgia 47.12 1:03.67 44.57 -
25 Marleen Salters SR-4 Clark Atlanta 46.69 1:03.96 1:23.15 -
28 Sophia Tardani FR-1 Hope 1:05.86 1:04.56 1:04.56 -
30 Lanique Ellis SR-4 Clark Atlanta 1:07.21 1:05.25 1:09.17 -
37 Nyaisha Burrell JR-3 Montreat 54.42 1:06.36 1:14.99 -
Women's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
32 Andrea Kempf SO-2 Taylor 1:05.78 1:11.70 -
33 Tatyanna Myrie SO-2 Clark Atlanta 1:05.79 1:19.61 -
36 Hayley Scollard FR-1 Hope 1:06.21 1:07.54 -
38 Danielle Rodgers FR-1 Central State 1:07.06 1:23.16 -
42 Deoni Thigpen SO-2 Piedmont 1:08.96 1:20.69 -
43 Ricki-Chandler Adams SR-4 Reinhardt 1:09.41 1:07.33 -
Women's 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
26 Paige Berriochoa JR-3 West Georgia 1:14.53 1:04.25 45.62 -
27 Sophia Bethel FR-1 Piedmont 1:12.65 1:04.29 50.79 -
29 Jocelyn Meyer FR-1 Colby 52.49 1:04.80 1:02.86 -
31 Skylar Ackerman FR-1 Augusta University 1:23.56 1:05.28 1:18.99 -
34 Kayla Dean FR-1 Life 1:25.08 1:05.95 1:13.21 -
35 Hannah Salami SO-2 Chattanooga 1:06.72 1:06.06 54.83 -
39 Jenn Harris SR-4 Wellesley 1:13.43 1:07.36 1:11.41 -
44 Mary Hyde FR-1 Berry 1:20.35 1:11.74 1:18.20 -
Women's 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
21 Morgan Jones JR-3 Columbus St. 58.09 1:03.14 -
40 Morgan Davenport FR-1 Oglethorpe 50.82 1:07.75 -
41 Anna Walter SO-2 Covenant 1:04.87 1:08.28 -
45 Ellen Ortlip SR-4 Covenant 1:04.50 1:16.78 -
Women's 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
0 Shavine Hodges   Unattached 58.54 1:13.76 -
0 Karel Ziketh   Unattached 1:01.58 44.34 -
46 Chandler Adams SO-2 Kentucky Wesleyan 1:18.74 1:08.51 -

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
0 Bethany LeBlanc   Unattached 2:32.31 -
1 Kennedy Thomson JR-3 Chattanooga 2:09.54 10
2 Evonne Bultemeyer SO-2 Trine 2:10.23 8
3 Emily Kearney JR-3 SCAD Atlanta 2:11.89 6
4 Hellen Maasotuo SO-2 Union (Ky.) 2:14.56 5
5 Alexis Gray JR-3 Wittenberg 2:18.47 4
6 Chloe Brittain FR-1 Trine 2:19.30 3
7 Abby Bateman JR-3 Chattanooga 2:19.61 2
8 Chelsea Miskelley JR-3 Hope 2:19.78 1
9 Marjorie Crosby SR-4 Taylor 2:20.12 -
10 Abbey Brennan FR-1 Taylor 2:20.41 -
11 Elizabeth Skipper SR-4 Life 2:20.91 -
12 Jastonie Hill JR-3 Columbus St. 2:21.45 -
13 Sarah Kate Lipperd FR-1 Covenant 2:21.80 -
14 Mysteree Bottorff JR-3 Tennessee Wesleyan 2:23.27 -
15 Jacinda Cole SO-2 Hope 2:24.04 -
16 Katie Coker SO-2 Chattanooga 2:24.68 -
17 Anna Souzis SR-4 Taylor 2:25.16 -
18 Sydney Goff SR-4 Kentucky Wesleyan 2:25.42 -
19 Rosa Cisneros JR-3 Tennessee Wesleyan 2:25.99 -
20 Hannah Blystone SR-4 Trine 2:26.08 -
21 Sandra Pflughoft FR-1 SCAD Atlanta 2:26.10 -
22 Mikey Mayes FR-1 Berry 2:26.19 -
23 Leslie Burns SR-4 Kentucky Wesleyan 2:26.45 -
24 Angerika Colbert SR-4 Life 2:26.86 -
25 Sally Hansma JR-3 Hope 2:27.13 -
26 Asia Love FR-1 Clayton State 2:28.39 -
27 Ariel Boyd-Ghani SR-4 Clayton State 2:28.83 -
28 Meredith Griffin FR-1 Colby 2:29.38 -
29 Erin McCoy FR-1 Albany State 2:29.88 -
30 Mariah Millsap FR-1 North Georgia 2:30.09 -
31 Lauren Welker FR-1 Wittenberg 2:30.66 -
32 Elizabeth Lohman SO-2 Trine 2:31.56 -
33 Ana Morris SO-2 Emory 2:32.80 -
34 Jordan Burgess JR-3 Emory 2:34.48 -
35 Amaya Elliott FR-1 Truett-McConnell 2:34.82 -
36 Margaret Wiedeman SR-4 Truett-McConnell 2:35.73 -
37 Nichole Rittgers FR-1 Covenant 2:37.40 -
38 Maya Homer SO-2 Union (Ky.) 2:40.54 -
39 MaryBeth Rowland JR-3 Berry 2:41.29 -
40 Cymone Horton SO-2 Wittenberg 2:42.47 -
41 Ayla Kazemi SO-2 Emory 2:44.95 -
42 Savanah Rice SR-4 Reinhardt 2:45.69 -
43 Madison Jacobs JR-3 Berry 2:47.40 -
44 Makayla Hopkins FR-1 Shorter 2:48.07 -
45 Madi Howard FR-1 Trine 2:49.62 -
46 Katie Hodson JR-3 Wittenberg 2:52.27 -
47 Anaia Singleton FR-1 Kentucky Wesleyan 2:54.17 -
48 Acosta Elizabeth FR-1 Brewton-Parker 2:54.41 -
49 Ellie Robinson FR-1 Covenant 2:58.95 -
50 Dominga Ortega FR-1 Emmanuel (Ga.) 3:00.36 -
51 Adoris Gibbs SO-2 Clark Atlanta 3:03.84 -
52 Erin Putnam SR-4 Emmanuel (Ga.) 3:03.90 -
53 Adrienne Oglesby SO-2 Central State 3:12.09 -
54 Ebonee McCrory JR-3 West Georgia 3:12.26 -
55 Alicia Gill SO-2 Clark Atlanta 3:13.12 -
56 Asha Caldwell JR-3 Central State 3:25.99 -
  Kamryn Kimmel SO-2 Life DNF -
  Paige Berriochoa JR-3 West Georgia DNF -
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kennedy Thomson JR-3 Chattanooga 2:41.93 2:44.52 2:10.84 1:31.98 2:09.54 10
2 Evonne Bultemeyer SO-2 Trine 1:59.82 2:01.12 1:31.16 1:41.58 2:10.23 8
3 Emily Kearney JR-3 SCAD Atlanta 2:36.95 2:18.49 2:15.85 2:22.45 2:11.89 6
4 Hellen Maasotuo SO-2 Union (Ky.) 2:54.93 1:50.34 2:09.18 2:06.49 2:14.56 5
5 Alexis Gray JR-3 Wittenberg 2:25.40 2:12.94 2:01.86 3:00.02 2:18.47 4
7 Abby Bateman JR-3 Chattanooga 2:09.84 1:58.67 1:51.69 2:00.07 2:19.61 2
8 Chelsea Miskelley JR-3 Hope 2:10.00 2:32.36 2:21.18 2:23.98 2:19.78 1
9 Marjorie Crosby SR-4 Taylor 2:56.56 2:15.92 2:21.53 2:03.31 2:20.12 -
11 Elizabeth Skipper SR-4 Life 1:56.96 2:50.51 2:13.87 2:06.82 2:20.91 -
12 Jastonie Hill JR-3 Columbus St. 2:10.14 2:21.45 2:18.62 2:29.94 2:21.45 -
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
0 Bethany LeBlanc   Unattached 1:51.19 3:18.01 2:56.68 3:04.30 2:53.64 2:06.42 2:32.31 -
6 Chloe Brittain FR-1 Trine 2:59.70 1:44.48 2:10.95 2:37.41 2:08.16 3:01.09 2:19.30 3
10 Abbey Brennan FR-1 Taylor 1:57.95 2:02.16 2:03.56 1:39.70 2:04.97 2:09.18 2:20.41 -
13 Sarah Kate Lipperd FR-1 Covenant 2:20.39 2:20.39 2:26.06 1:44.94 2:48.75 2:13.30 2:21.80 -
15 Jacinda Cole SO-2 Hope 1:49.47 1:58.12 2:01.00 2:21.16 2:45.65 2:55.73 2:24.04 -
16 Katie Coker SO-2 Chattanooga 1:41.28 2:13.11 2:33.36 2:57.96 2:16.00 2:55.07 2:24.68 -
17 Anna Souzis SR-4 Taylor 1:45.97 1:59.04 2:19.36 2:13.55 2:06.29 2:51.29 2:25.16 -
20 Hannah Blystone SR-4 Trine 2:04.17 3:08.45 2:26.08 3:02.60 3:05.53 2:43.61 2:26.08 -
25 Sally Hansma JR-3 Hope 2:59.50 3:00.97 2:46.26 2:21.25 2:35.96 2:09.48 2:27.13 -
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
14 Mysteree Bottorff JR-3 Tennessee Wesleyan 2:13.25 2:17.54 2:07.51 2:23.27 -
18 Sydney Goff SR-4 Kentucky Wesleyan 2:06.52 1:43.25 3:04.69 2:25.42 -
19 Rosa Cisneros JR-3 Tennessee Wesleyan 2:09.94 2:18.69 2:42.05 2:25.99 -
22 Mikey Mayes FR-1 Berry 2:23.27 1:49.65 2:52.51 2:26.19 -
23 Leslie Burns SR-4 Kentucky Wesleyan 2:33.78 2:24.99 1:49.84 2:26.45 -
24 Angerika Colbert SR-4 Life 3:07.98 2:07.77 3:10.92 2:26.86 -
26 Asia Love FR-1 Clayton State 3:05.49 2:41.75 2:59.56 2:28.39 -
27 Ariel Boyd-Ghani SR-4 Clayton State 2:33.30 1:45.67 2:16.93 2:28.83 -
28 Meredith Griffin FR-1 Colby 3:06.73 2:01.00 1:46.06 2:29.38 -
32 Elizabeth Lohman SO-2 Trine 1:56.71 2:28.53 3:00.36 2:31.56 -
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
29 Erin McCoy FR-1 Albany State 2:29.88 2:37.38 2:08.90 3:01.36 -
30 Mariah Millsap FR-1 North Georgia 2:30.09 3:00.11 2:37.60 2:10.58 -
31 Lauren Welker FR-1 Wittenberg 2:30.66 3:14.36 2:02.04 2:50.25 -
33 Ana Morris SO-2 Emory 2:32.80 3:12.53 3:04.89 2:40.44 -
34 Jordan Burgess JR-3 Emory 2:34.48 3:16.19 2:32.94 3:06.92 -
36 Margaret Wiedeman SR-4 Truett-McConnell 2:35.73 2:07.70 3:09.99 2:18.60 -
39 MaryBeth Rowland JR-3 Berry 2:41.29 2:09.04 3:02.26 2:12.26 -
45 Madi Howard FR-1 Trine 2:49.62 2:20.79 3:26.94 3:38.81 -
  Paige Berriochoa JR-3 West Georgia DNF DNF DNF DNF -
  Kamryn Kimmel SO-2 Life DNF DNF DNF DNF -
Women's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
35 Amaya Elliott FR-1 Truett-McConnell 2:34.82 2:31.73 2:27.08 -
37 Nichole Rittgers FR-1 Covenant 2:37.40 2:21.66 2:53.14 -
38 Maya Homer SO-2 Union (Ky.) 2:40.54 2:29.31 2:51.78 -
40 Cymone Horton SO-2 Wittenberg 2:42.47 2:09.98 3:24.72 -
41 Ayla Kazemi SO-2 Emory 2:44.95 2:54.85 3:19.59 -
42 Savanah Rice SR-4 Reinhardt 2:45.69 3:12.20 3:25.46 -
43 Madison Jacobs JR-3 Berry 2:47.40 3:20.88 2:07.23 -
44 Makayla Hopkins FR-1 Shorter 2:48.07 2:32.95 3:13.28 -
46 Katie Hodson JR-3 Wittenberg 2:52.27 2:57.44 2:19.54 -
48 Acosta Elizabeth FR-1 Brewton-Parker 2:54.41 3:18.83 3:44.99 -
50 Dominga Ortega FR-1 Emmanuel (Ga.) 3:00.36 2:33.31 2:54.95 -
53 Adrienne Oglesby SO-2 Central State 3:12.09 3:19.78 2:52.89 -
Women's 800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
21 Sandra Pflughoft FR-1 SCAD Atlanta 2:49.48 2:55.32 1:43.74 2:20.26 2:26.10 2:56.78 -
47 Anaia Singleton FR-1 Kentucky Wesleyan 2:54.17 3:41.20 2:33.27 2:33.27 2:54.17 3:46.43 -
49 Ellie Robinson FR-1 Covenant 2:50.01 2:37.48 3:09.69 3:02.53 2:58.95 3:11.48 -
51 Adoris Gibbs SO-2 Clark Atlanta 2:08.69 2:58.33 3:02.01 2:21.56 3:03.84 2:17.88 -
52 Erin Putnam SR-4 Emmanuel (Ga.) 2:21.61 3:22.29 2:49.19 2:51.03 3:03.90 3:48.04 -
54 Ebonee McCrory JR-3 West Georgia 4:08.02 4:09.94 2:33.81 3:23.80 3:12.26 4:09.94 -
55 Alicia Gill SO-2 Clark Atlanta 2:19.05 4:11.06 2:55.74 3:09.26 3:13.12 4:05.27 -
56 Asha Caldwell JR-3 Central State 3:46.59 2:48.92 3:46.59 3:58.95 3:25.99 4:03.07 -

Women 1500m Run Heats # 5-8

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
0 Ashleigh Meeker   Unattached 5:12.64 5:19.02 4:50.31 -
1 Sandra Pflughoft FR-1 SCAD Atlanta 4:49.63 4:46.76 3:26.47 10
2 Liz Wegman JR-3 Wellesley 4:18.27 5:03.84 5:06.88 8
3 Maggie Henry FR-1 Covenant 5:36.73 5:06.11 4:29.38 6
4 Brooke Truszkowski SO-2 Hope 6:12.94 5:08.21 5:20.54 5
5 Samara Shaz SO-2 Wellesley 6:03.92 5:08.40 5:08.40 4
6 Erika Bournival SO-2 Wittenberg 4:19.28 5:08.66 5:51.88 3
7 Margaret Wiedeman SR-4 Truett-McConnell 5:38.66 5:10.69 6:22.15 2
8 Erin Wilson SR-4 Kentucky Wesleyan 4:12.33 5:11.51 6:38.74 1
9 Brianna Sattinger FR-1 Columbus St. 5:55.32 5:11.68 5:58.44 -
10 Kara Jones SR-4 Oglethorpe 5:09.29 5:12.41 4:41.17 -
11 Valeria Angel FR-1 Piedmont 5:19.04 5:12.78 6:24.72 -
12 Natalie Li FR-1 Wellesley 5:03.89 5:13.28 5:07.02 -
13 Dazya Mitchell SO-2 Clark Atlanta 6:42.36 5:14.34 5:45.78 -
14 Casey Todd SO-2 Piedmont 4:35.50 5:16.66 4:03.83 -
15 Annalee Lynn FR-1 Wittenberg 6:51.71 5:16.70 5:29.37 -
16 Lillian Hamman SO-2 Berry 5:30.30 5:17.59 6:27.46 -
17 Sarah McGowan Sophomore Georgia College 5:34.41 5:18.48 4:11.60 -
18 Taylor Sawyer SR-4 Chattanooga 6:34.23 5:20.51 5:01.28 -
19 Tatiana Gonzalez JR-3 Life 4:39.20 5:20.92 5:14.51 -
20 Savanah Rice SR-4 Reinhardt 6:15.96 5:24.10 6:25.68 -
21 Stacy Dibley SO-2 Trine 7:01.68 5:26.88 4:18.24 -
22 Michaela Davis Sophomore Georgia College 5:16.00 5:29.16 6:11.95 -
23 Heather Beavers SR-4 Emory 6:32.37 5:29.72 5:59.40 -
24 Abigail Crosley SR-4 Taylor 5:42.10 5:32.13 4:12.42 -
25 Rachel Cotta SO-2 Covenant 6:35.41 5:32.27 6:02.18 -
26 Malika Reviere SO-2 Tennessee Wesleyan 5:42.25 5:32.28 4:45.76 -
27 Rachel Jarriel SO-2 Brewton-Parker 4:26.12 5:32.65 6:22.55 -
28 Erin McCoy FR-1 Albany State 4:23.42 5:33.44 4:53.43 -
29 Madi Howard FR-1 Trine 7:15.67 5:35.13 5:25.08 -
30 Alexis Casey FR-1 Reinhardt 5:15.04 5:35.15 6:32.13 -
31 Haley Maguire FR-1 Kentucky Wesleyan 5:32.02 5:42.28 4:20.14 -
32 Julia Travis SO-2 Berry 7:11.28 5:42.28 7:18.12 -
33 Sarah Weatherford FR-1 Columbus St. 6:02.86 5:42.32 4:57.82 -
34 Morgan Grace JR-3 Berry 7:00.22 5:44.44 4:49.33 -
35 Carliann Broome SR-4 Emmanuel (Ga.) 6:26.98 5:45.51 7:22.26 -
36 Morgan Ely FR-1 Wittenberg 4:02.05 5:45.78 4:57.37 -
37 Marie Ann Escobar FR-1 Life 4:50.10 5:49.51 4:11.65 -
38 Sydney Fitch SO-2 Covenant 7:10.57 5:50.05 7:31.57 -
39 Kali Fernandes SO-2 Clark Atlanta 4:48.01 6:04.57 6:11.87 -
40 Sara Ledford SO-2 Union (Ky.) 6:05.77 6:05.77 5:32.85 -
41 Ebonee McCrory JR-3 West Georgia 4:43.43 6:08.08 5:05.51 -
42 Erianna Rogers FR-1 Clark Atlanta 5:51.96 6:22.56 4:50.75 -
Women 1500m Run Heats # 5-8 Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
2 Liz Wegman JR-3 Wellesley 4:00.04 5:58.54 5:37.27 5:31.19 4:27.38 3:38.77 5:03.84 8
3 Maggie Henry FR-1 Covenant 6:01.21 4:07.95 6:37.95 6:10.40 5:39.79 5:18.36 5:06.11 6
4 Brooke Truszkowski SO-2 Hope 4:34.31 5:02.05 4:34.31 4:09.65 6:22.18 5:45.20 5:08.21 5
6 Erika Bournival SO-2 Wittenberg 4:47.06 4:13.11 4:16.19 4:56.32 6:22.74 6:10.40 5:08.66 3
7 Margaret Wiedeman SR-4 Truett-McConnell 4:42.73 4:02.34 4:14.77 4:20.98 5:26.23 5:01.37 5:10.69 2
9 Brianna Sattinger FR-1 Columbus St. 5:08.57 5:14.80 4:21.82 4:46.75 5:08.57 5:45.97 5:11.68 -
10 Kara Jones SR-4 Oglethorpe 5:53.03 3:54.31 5:37.41 5:06.17 5:15.54 4:44.30 5:12.41 -
14 Casey Todd SO-2 Piedmont 4:13.33 6:23.16 4:03.83 4:38.66 5:51.50 4:10.17 5:16.66 -
19 Tatiana Gonzalez JR-3 Life 4:48.83 6:41.15 4:58.46 4:29.58 6:41.15 5:24.13 5:20.92 -
23 Heather Beavers SR-4 Emory 5:59.40 6:48.86 3:57.40 5:49.51 5:42.91 6:38.97 5:29.72 -
32 Julia Travis SO-2 Berry 5:21.75 5:08.06 6:30.20 4:03.02 5:28.59 6:47.32 5:42.28 -
Women 1500m Run Heats # 5-8 Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
0 Ashleigh Meeker   Unattached 5:28.59 5:19.02 5:12.64 6:19.64 -
5 Samara Shaz SO-2 Wellesley 5:05.32 5:08.40 6:00.83 6:19.34 4
8 Erin Wilson SR-4 Kentucky Wesleyan 5:30.20 5:11.51 5:02.17 6:35.62 1
11 Valeria Angel FR-1 Piedmont 4:00.84 5:12.78 5:25.30 5:40.93 -
12 Natalie Li FR-1 Wellesley 4:13.76 5:13.28 5:50.88 5:28.95 -
13 Dazya Mitchell SO-2 Clark Atlanta 3:55.76 5:14.34 6:07.78 5:39.49 -
15 Annalee Lynn FR-1 Wittenberg 4:57.70 5:16.70 6:35.88 3:51.19 -
16 Lillian Hamman SO-2 Berry 3:42.32 5:17.59 5:27.12 4:45.83 -
17 Sarah McGowan Sophomore Georgia College 3:46.12 5:18.48 6:15.81 6:12.63 -
20 Savanah Rice SR-4 Reinhardt 4:25.77 5:24.10 5:14.38 4:03.08 -
Women 1500m Run Heats # 5-8 Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
21 Stacy Dibley SO-2 Trine 5:26.88 5:43.23 4:18.24 5:17.08 -
22 Michaela Davis Sophomore Georgia College 5:29.16 7:07.91 4:16.75 4:56.25 -
25 Rachel Cotta SO-2 Covenant 5:32.27 4:39.11 4:45.76 5:15.66 -
27 Rachel Jarriel SO-2 Brewton-Parker 5:32.65 4:26.12 6:39.18 4:39.43 -
28 Erin McCoy FR-1 Albany State 5:33.44 5:13.44 6:46.80 4:10.08 -
29 Madi Howard FR-1 Trine 5:35.13 5:18.38 5:28.43 7:08.97 -
33 Sarah Weatherford FR-1 Columbus St. 5:42.32 5:18.36 5:52.59 5:49.17 -
34 Morgan Grace JR-3 Berry 5:44.44 7:24.33 5:06.56 5:16.89 -
35 Carliann Broome SR-4 Emmanuel (Ga.) 5:45.51 5:24.78 4:26.05 6:02.79 -
36 Morgan Ely FR-1 Wittenberg 5:45.78 4:29.71 7:01.86 4:53.92 -
Women 1500m Run Heats # 5-8 Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Sandra Pflughoft FR-1 SCAD Atlanta 3:58.01 4:09.49 4:46.76 4:32.43 5:46.98 5:29.78 4:23.82 10
18 Taylor Sawyer SR-4 Chattanooga 6:43.85 6:31.03 5:20.51 6:43.85 4:06.80 4:00.39 3:47.57 -
24 Abigail Crosley SR-4 Taylor 6:08.67 4:02.46 5:32.13 5:45.42 4:15.74 6:25.27 5:58.70 -
26 Malika Reviere SO-2 Tennessee Wesleyan 5:05.70 4:02.57 5:32.28 5:15.67 4:52.41 7:08.65 6:35.42 -
30 Alexis Casey FR-1 Reinhardt 6:42.18 5:48.56 5:35.15 3:57.96 5:31.80 6:22.07 5:21.75 -
31 Haley Maguire FR-1 Kentucky Wesleyan 5:52.55 4:54.36 5:42.28 5:45.71 5:59.40 5:25.17 5:04.63 -
37 Marie Ann Escobar FR-1 Life 6:27.96 4:36.12 5:49.51 6:20.97 6:38.45 7:13.40 5:42.52 -
38 Sydney Fitch SO-2 Covenant 6:39.06 5:15.05 5:50.05 7:31.57 6:28.56 7:03.56 4:15.54 -
39 Kali Fernandes SO-2 Clark Atlanta 7:46.65 7:46.65 6:04.57 7:46.65 6:08.22 4:44.37 7:06.55 -
40 Sara Ledford SO-2 Union (Ky.) 6:42.35 6:42.35 6:05.77 4:16.04 5:54.80 6:24.06 7:44.53 -
41 Ebonee McCrory JR-3 West Georgia 5:01.83 4:43.43 6:08.08 5:31.28 4:58.15 4:54.47 5:34.96 -
42 Erianna Rogers FR-1 Clark Atlanta 5:55.78 5:25.18 6:22.56 4:46.92 7:12.30 6:03.44 5:59.61 -

Women 1500m Run Heats 1-4

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
0 Natalie Bash   Unattached 5:07.03 5:46.95 4:39.40 4:33.26
0 Bethany LeBlanc   Unattached 5:09.41 6:42.24 4:07.53 4:13.72
1 Emily Kearney JR-3 SCAD Atlanta 4:26.40 3:19.80 4:50.38 3:25.13
2 Evonne Bultemeyer SO-2 Trine 4:29.99 4:27.29 4:11.09 3:36.00
3 Rachel Blagg SR-4 Taylor 4:42.82 5:11.11 5:11.11 4:56.97
4 Kayla O'Shea SR-4 Emory 4:43.17 5:53.97 5:00.16 3:26.72
5 Lilly Smith SR-4 Covenant 4:46.25 4:46.25 5:14.88 3:40.42
6 Nicole Buehrle JR-3 Chattanooga 4:51.52 3:38.64 5:32.34 5:11.93
7 Hannah Blystone SR-4 Trine 4:51.81 5:58.93 3:33.03 3:24.27
8 Hellen Maasotuo SO-2 Union (Ky.) 4:52.70 5:01.49 4:46.85 4:26.36
9 Mae Elizabeth Gimre SR-4 Taylor 4:53.14 6:15.22 5:34.18 6:15.22
10 Chloe Brittain FR-1 Trine 4:54.19 5:14.79 6:04.80 3:49.47
11 Kelly Peregrine JR-3 Hope 4:55.97 4:44.14 4:41.18 5:46.29
12 Carla Catala SR-4 Clayton State 4:56.56 5:35.12 5:41.05 6:22.57
13 Corinne O'Leary FR-1 Taylor 4:57.05 6:17.26 5:05.97 4:57.05
14 Camryn Bridges FR-1 Columbus St. 4:58.43 5:04.40 4:31.58 4:43.51
15 Anna Frazee JR-3 Hope 4:58.97 6:25.68 4:26.09 4:38.05
16 Elizabeth Skipper SR-4 Life 4:59.28 4:08.41 4:59.28 4:20.38
17 Ashlynd Broling SO-2 Chattanooga 5:00.44 5:45.51 4:24.39 6:27.57
18 Sarah Buckler JR-3 North Georgia 5:01.98 6:05.40 5:32.18 6:20.50
19 Alexa Quarles JR-3 Emmanuel (Ga.) 5:03.54 4:11.94 6:13.36 4:24.08
20 Izzy Zeissner JR-3 Emory 5:03.92 4:27.45 4:39.61 6:07.75
21 Rachel Gallison JR-3 Tennessee Wesleyan 5:04.79 5:38.32 4:55.65 4:58.70
22 Katie Schwind FR-1 North Georgia 5:05.80 6:25.31 5:33.33 3:52.41
23 Eva Paradiso JR-3 Wellesley 5:06.36 5:09.43 6:07.64 6:19.89
24 Ellie Best SR-4 Hope 5:08.07 4:18.78 3:47.98 4:49.59
25 Julia Henderson JR-3 Chattanooga 5:08.29 5:45.29 5:11.38 5:26.79
26 Analee Bradach JR-3 Piedmont 5:09.91 5:31.61 6:30.49 5:53.30
27 Ariel Boyd-Ghani SR-4 Clayton State 5:10.15 6:27.69 3:46.41 5:38.07
28 Bella Racette FR-1 Emory 5:12.50 3:54.38 3:45.00 6:30.63
29 Jastonie Hill JR-3 Columbus St. 5:14.24 6:23.38 6:45.37 5:39.38
30 Breanna VanLaan JR-3 Hope 5:14.33 4:42.90 5:55.20 3:40.03
31 Olivia Terwilliger SO-2 North Georgia 5:15.70 5:25.18 6:09.37 5:31.49
32 Abby Durfee SO-2 Emory 5:17.07 4:00.98 4:39.03 4:26.34
33 Julia Robleski FR-1 Hope 5:18.52 6:38.15 6:22.23 5:12.15
34 Na'ilah Allen SO-2 Clayton State 5:20.13 5:29.74 3:44.09 5:29.74
35 Olivia Hoekendijk SO-2 Emory 5:20.31 6:53.20 6:33.99 6:46.80
36 Anna Hyde FR-1 North Georgia 5:22.00 5:41.32 4:40.14 5:09.12
37 Christina Dwier SO-2 Emory 5:31.86 5:21.91 5:51.78 4:52.04
38 Channelle Wong JR-3 Albany State 5:47.33 4:13.55 4:20.50 5:26.49
Women 1500m Run Heats 1-4 Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Emily Kearney JR-3 SCAD Atlanta 4:23.74 4:26.40 5:14.36 5:46.32
2 Evonne Bultemeyer SO-2 Trine 3:54.90 4:29.99 5:21.29 5:48.29
3 Rachel Blagg SR-4 Taylor 4:06.06 4:42.82 5:11.11 5:36.56
4 Kayla O'Shea SR-4 Emory 5:56.80 4:43.17 3:57.87 5:31.31
5 Lilly Smith SR-4 Covenant 5:49.23 4:46.25 5:03.43 6:03.54
8 Hellen Maasotuo SO-2 Union (Ky.) 6:02.95 4:52.70 4:52.70 4:11.73
9 Mae Elizabeth Gimre SR-4 Taylor 5:16.60 4:53.14 4:09.17 5:40.05
11 Kelly Peregrine JR-3 Hope 4:26.38 4:55.97 4:02.70 3:33.10
15 Anna Frazee JR-3 Hope 5:04.95 4:58.97 6:16.71 4:32.07
Women 1500m Run Heats 1-4 Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
0 Bethany LeBlanc   Unattached 5:24.88 5:09.41
7 Hannah Blystone SR-4 Trine 5:53.09 4:51.81
10 Chloe Brittain FR-1 Trine 5:32.44 4:54.19
13 Corinne O'Leary FR-1 Taylor 5:53.49 4:57.05
14 Camryn Bridges FR-1 Columbus St. 3:58.75 4:58.43
16 Elizabeth Skipper SR-4 Life 4:02.42 4:59.28
17 Ashlynd Broling SO-2 Chattanooga 5:33.49 5:00.44
18 Sarah Buckler JR-3 North Georgia 5:29.16 5:01.98
20 Izzy Zeissner JR-3 Emory 5:06.96 5:03.92
25 Julia Henderson JR-3 Chattanooga 5:02.13 5:08.29
29 Jastonie Hill JR-3 Columbus St. 6:32.80 5:14.24
Women 1500m Run Heats 1-4 Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
0 Natalie Bash   Unattached 5:43.88 5:07.03 5:03.96 4:14.84 5:43.88 3:53.35 5:43.88
6 Nicole Buehrle JR-3 Chattanooga 5:11.93 4:51.52 4:10.71 3:53.22 3:44.47 6:07.32 5:52.74
12 Carla Catala SR-4 Clayton State 5:55.88 4:56.56 4:59.53 5:14.36 4:59.53 5:05.46 4:53.60
19 Alexa Quarles JR-3 Emmanuel (Ga.) 3:41.59 5:03.54 3:44.62 5:12.65 5:15.69 3:53.73 6:25.50
23 Eva Paradiso JR-3 Wellesley 5:30.87 5:06.36 5:52.32 4:14.28 4:26.54 6:26.02 4:47.98
24 Ellie Best SR-4 Hope 3:51.06 5:08.07 4:31.11 5:01.91 4:46.51 5:45.04 4:21.86
26 Analee Bradach JR-3 Piedmont 4:17.23 5:09.91 3:36.94 6:42.89 5:37.81 5:00.62 6:21.19
31 Olivia Terwilliger SO-2 North Georgia 5:59.90 5:15.70 3:44.15 5:50.43 4:34.66 3:50.46 4:06.25
32 Abby Durfee SO-2 Emory 4:45.37 5:17.07 5:55.12 5:58.29 5:07.56 5:20.24 5:01.22
34 Na'ilah Allen SO-2 Clayton State 4:54.52 5:20.13 3:44.09 4:12.91 5:29.74 4:57.72 6:30.56
Women 1500m Run Heats 1-4 Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
21 Rachel Gallison JR-3 Tennessee Wesleyan 5:20.03 5:04.79 3:51.64 3:39.45 4:25.17
22 Katie Schwind FR-1 North Georgia 3:49.35 5:05.80 5:18.04 5:45.56 3:52.41
27 Ariel Boyd-Ghani SR-4 Clayton State 4:11.23 5:10.15 5:53.57 5:50.47 6:27.69
28 Bella Racette FR-1 Emory 4:22.50 5:12.50 6:08.75 6:36.88 4:16.25
30 Breanna VanLaan JR-3 Hope 4:08.32 5:14.33 5:48.91 4:08.32 5:08.05
33 Julia Robleski FR-1 Hope 6:19.04 5:18.52 5:50.38 6:09.49 4:08.45
35 Olivia Hoekendijk SO-2 Emory 3:44.22 5:20.31 4:00.24 4:32.27 6:33.99
36 Anna Hyde FR-1 North Georgia 4:27.26 5:22.00 4:24.04 4:14.38 4:43.36
37 Christina Dwier SO-2 Emory 6:58.15 5:31.86 6:21.64 7:01.47 5:51.78
38 Channelle Wong JR-3 Albany State 4:27.45 5:47.33 6:29.01 4:06.61 7:03.75

Women 5000m Run Heat #2 of 3

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Sophia Gorman SO-2 Colby 13:02.66 18:07.02 18:07.02 10
2 Macey Voorhies FR-1 Columbus St. 22:46.86 18:40.37 18:17.97 8
3 Bree Bogucki JR-3 Tennessee Wesleyan 23:38.46 19:13.22 21:43.14 6
4 Cynthia Lopez-Jordan FR-1 Columbus St. 13:29.26 19:16.08 23:41.98 5
5 Maria Coughlin JR-3 North Georgia 17:45.59 19:18.25 22:46.74 4
6 Abby Carroll JR-3 Berry 21:38.54 19:19.41 17:11.88 3
7 Makayla Ellis JR-3 North Georgia 18:06.20 19:27.95 14:35.97 2
8 Kayla Gercak SR-4 Hope 15:46.42 19:28.41 15:11.36 1
9 Elizabeth Canright FR-1 Wittenberg 21:16.62 19:31.21 23:37.17 -
10 Madelyn Marciniak FR-1 Hope 18:32.66 19:31.22 16:35.54 -
11 Elise Glorvigen FR-1 North Georgia 23:49.33 19:31.58 16:47.56 -
12 Elizabeth Burton FR-1 North Georgia 18:52.23 19:39.40 14:20.97 -
13 Lauryn Thompson FR-1 Hope 25:26.01 19:42.95 16:10.02 -
14 Ruth Luebcke SO-2 Trine 17:37.94 19:48.69 22:35.11 -
15 Sarah Cannon FR-1 Hope 22:54.67 20:05.85 14:16.16 -
16 Hannah Samuels SR-4 Covenant 22:49.53 20:11.97 17:22.30 -
17 Catherine Xie SR-4 Wellesley 14:17.00 20:24.28 16:31.67 -
18 Alexa Bilsky SR-4 Berry 19:37.82 20:26.89 19:50.09 -
19 Eva Salazar-Torres JR-3 Columbus St. 22:47.51 20:54.59 25:43.15 -
  Amanda Li SO-2 Emory DNF DNF DNF -

Women 5000m Run Heat #3 of 3

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Analee Bradach JR-3 Piedmont 20:22.52 20:10.30 21:23.65 20:46.97 24:02.58 17:31.37 18:32.50 10
2 Grace Lynch   Georgia College 20:34.83 26:20.59 26:08.24 23:03.01 21:11.88 19:08.40 24:04.76 8
3 Anna Danek JR-3 Covenant 20:49.55 17:29.63 22:17.02 23:56.99 23:19.50 18:32.10 18:57.09 6
4 Stephanie Escobar FR-1 Clayton State 20:50.57 16:52.97 22:55.63 15:25.43 19:23.03 19:23.03 17:05.47 5
5 Haley Bolt SO-2 Piedmont 21:03.39 15:22.28 23:47.63 15:34.91 20:25.49 16:38.08 20:12.86 4
6 Ashlee Golden FR-1 Berry 21:13.44 25:02.66 16:20.55 26:44.54 21:51.65 23:08.05 15:16.88 3
7 Fiona Harrigian JR-3 Wellesley 21:24.84 23:07.63 15:12.24 27:50.30 17:59.27 27:37.45 26:20.36 2
8 Ashleigh Baker SO-2 Covenant 21:34.87 27:11.54 22:26.67 15:58.21 25:15.00 17:15.90 23:57.31 1
9 Miranda Coombs SO-2 Trine 21:50.58 17:54.68 17:41.57 18:07.79 25:33.38 22:03.69 21:50.58 -
10 Kaylee Hill FR-1 Wellesley 21:53.90 17:57.40 20:08.79 28:28.07 16:12.29 28:14.94 19:55.65 -
11 Lynnet Kosgei JR-3 Clayton State 22:05.26 15:54.19 19:26.23 22:31.77 18:59.73 25:24.05 16:47.20 -
12 Jada Hale SO-2 Chattanooga 22:19.71 22:46.51 22:46.51 19:52.35 25:27.27 18:58.76 22:59.91 -
13 Faith Dickey SO-2 SCAD Atlanta 22:25.21 16:35.46 21:31.41 17:02.36 19:30.34 26:27.35 23:19.02 -
14 Channelle Wong JR-3 Albany State 22:27.59 17:58.08 22:54.55 19:18.93 15:43.32 25:49.73 21:33.69 -
15 Carrie Falkenberry FR-1 Oglethorpe 23:02.95 21:39.98 23:30.61 22:49.12 19:07.85 21:53.81 16:49.56 -
16 Sara Ledford SO-2 Union (Ky.) 24:09.85 30:12.32 17:09.40 21:30.37 21:59.37 28:45.33 21:59.37 -
  Lauryn Wilson SO-2 Albany State DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -

Women 5000m Run Heat #1 of 3

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Emily Hamilton SR-4 Hope 17:44.78
2 Taylor Bluemel JR-3 Taylor 17:49.99
3 Sarah Harden SO-2 Taylor 17:52.44
4 Emily Poole   Unattached 18:04.46
5 Alli Hay SO-2 Columbus St. 18:27.62
6 Zoe Friedman FR-1 Emory 18:39.94
7 Sophia Neglia SO-2 Chattanooga 18:43.92
8 Sydney Brown Sophomore Georgia College 18:48.23
9 Maya Bradbury FR-1 Wellesley 18:51.70
10 Natalie Bash   Unattached 18:53.19
11 Grace Cowles SO-2 Wellesley 18:55.66
12 Michelann Settle JR-3 Covenant 18:58.20
13 Rachel Boulineau Junior Georgia College 19:09.11
14 Skyler Tait FR-1 Montreat 19:20.42
15 Mackenzie Devine SR-4 Piedmont 20:05.54
16 Ivie Nobles JR-3 Truett-McConnell 20:26.95
  Hannah Caldwell JR-3 Chattanooga DNF

Women's 10,000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Susie Martin SO-2 Emory 31:48.48 27:38.56 41:16.47 37:51.99 10
2 Carrie McIntyre SO-2 Emory 28:05.05 48:11.91 33:46.61 37:57.09 8
3 Olivia Schroder SO-2 Taylor 41:50.93 30:48.96 31:11.79 38:02.66 6
4 Lacie Piekarski SR-4 Trine 33:09.40 39:00.47 27:18.33 39:00.47 5
5 Olivia Evans SO-2 Anderson (S.C.) 36:47.89 49:03.85 36:00.41 39:34.07 4
6 Kalie Demerjian SR-4 SCAD Atlanta 45:10.95 33:11.23 40:23.06 39:59.07 3
7 Maddie Mullen SR-4 SCAD Atlanta 32:23.36 34:47.32 49:11.03 39:59.21 2
8 Melea Sangl FR-1 Anderson (S.C.) 47:44.09 36:24.48 51:46.81 40:27.19 1
9 Hannah Beach SO-2 Anderson (S.C.) 35:12.36 45:19.35 49:46.43 40:27.99 -
10 Bethany Terpin SR-4 Berry 48:58.46 44:07.05 29:32.79 40:28.48 -
11 Marion Bartilol JR-3 West Georgia 40:54.03 36:21.36 39:39.66 41:18.81 -
12 Dazya Mitchell SO-2 Clark Atlanta 51:48.49 53:53.83 48:27.94 41:46.84 -
13 Claire Muckian SO-2 Hope 44:11.43 32:24.38 38:43.16 42:05.17 -
14 Charis Morgan FR-1 Berry 33:21.97 45:11.53 50:40.97 42:14.14 -
15 Megan Harrison JR-3 Taylor 34:53.54 48:08.56 46:49.06 44:10.05 -
16 Emily Olson JR-3 Anderson (S.C.) 32:24.06 48:22.40 33:46.21 45:38.11 -
17 Hannah Ball SR-4 Covenant 40:46.71 56:36.61 55:10.26 47:58.48 -
  Paige Lesslauer SR-4 Emory DNF DNF DNF DNF -

Women 100m Hurdles Bottom 16

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Ayanna O'Neal JR-3 Central State 14.72 +0.0
2 Malaya Miles FR-1 West Georgia 16.97 +0.0
3 Arianna Myrie SO-2 Clark Atlanta 18.31 +0.0
4 Britt Haney FR-1 Emory 18.33 +0.0
5 Kelley DeLacey SR-4 Berry 18.65 +0.0
6 Trinity Cooks FR-1 Augusta University 19.07 +0.0
7 Sierra Sieracki FR-1 Oglethorpe 19.54 1.0
8 Destiny Johnson SR-4 Clayton State 19.73 1.0
9 Keyasia Williams SO-2 Brewton-Parker 19.83 1.0
10 Shockera Betty JR-3 Clayton State 20.58 1.0
Women 100m Hurdles Bottom 16 Section 1
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Ayanna O'Neal JR-3 Central State 17.96 11.19 14.72
2 Malaya Miles FR-1 West Georgia 19.18 16.80 16.97
3 Arianna Myrie SO-2 Clark Atlanta 23.26 20.51 18.31
4 Britt Haney FR-1 Emory 23.83 15.22 18.33
5 Kelley DeLacey SR-4 Berry 19.40 17.72 18.65
6 Trinity Cooks FR-1 Augusta University 16.79 20.79 19.07
Women 100m Hurdles Bottom 16 Section 2
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Sierra Sieracki FR-1 Oglethorpe 19.54
8 Destiny Johnson SR-4 Clayton State 19.73
9 Keyasia Williams SO-2 Brewton-Parker 19.83
10 Shockera Betty JR-3 Clayton State 20.58

Women 100m Hurdles Finals

W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 SheQuilla McClain SO-2 Shorter 13.64 17.04 13.07 14.63 14.20 11.51 14.20 10
2 Plenseh-Tay Sakeuh SR-4 Taylor 15.64 17.34 16.63 12.65 14.21 14.64 10.52 8
3 Amina Saunders SR-4 West Georgia 16.21 17.23 16.94 13.87 14.60 16.36 16.94 6
4 Ayanna O'Neal JR-3 Central State 13.60 18.72 11.26 18.72 14.62 12.43 16.82 5
5 Alisha Wright JR-3 Emmanuel (Ga.) 18.38 11.18 15.29 12.20 14.70 16.32 12.06 4
6 Dilys Osei SR-4 Emory 12.90 16.34 17.99 15.44 14.99 17.99 13.94 3
7 Nadia Davila JR-3 West Georgia 14.09 11.82 12.88 12.88 15.15 16.06 12.58 2
8 Alexis Anderson SR-4 Central State 13.47 15.69 17.43 18.54 15.84 17.90 13.31 1

Women 100m Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME WIND
1 SheQuilla McClain SO-2 Shorter 14.72 10.68 14.43 0.1
2 Plenseh-Tay Sakeuh SR-4 Taylor 15.52 12.33 14.50 0.5
3 Nadia Davila JR-3 West Georgia 12.35 18.21 15.05 -1.2
4 Amina Saunders SR-4 West Georgia 14.92 10.85 15.07 0.6
5 Alisha Wright JR-3 Emmanuel (Ga.) 13.16 13.77 15.30 -0.8
6 Dilys Osei SR-4 Emory 17.92 15.47 15.31 0.5
7 Ayanna O'Neal JR-3 Central State 11.55 16.47 15.39 1.1
8 Alexis Anderson SR-4 Central State 13.71 11.84 15.58 0.1
9 Tora Wright FR-1 West Georgia 12.96 17.49 15.61 -0.8
10 Aspen McClain SR-4 Shorter 14.35 12.61 15.76 0.6
11 Olivia Whatley JR-3 Union (Ky.) 11.05 12.15 15.78 -0.8
12 Ashley George SR-4 Emmanuel (Ga.) 15.95 13.58 15.79 0.1
13 Clara Heiss FR-1 Emmanuel (Ga.) 15.98 12.15 15.98 -1.2
14 Mitchel Achieng JR-3 Hope 18.77 15.72 16.04 0.5
15 Ryelee Clary SO-2 Wittenberg 18.19 12.94 16.38 1.1
16 Christie Woodside FR-1 Colby 12.18 20.90 16.45 1.1
17 Cathy Chen SR-4 Wellesley 16.91 19.56 16.57 0.6
18 Jalicia Neil JR-3 Tennessee Wesleyan 16.08 19.23 16.57 0.1
19 Christina Speliakos FR-1 Colby 15.65 18.49 16.65 -1.2
20 Karla Cantrell SO-2 Piedmont 17.29 11.92 16.78 0.6
21 Rachel Berets SO-2 Wellesley 13.83 17.71 16.86 -1.2
22 Emily Larson SO-2 Colby 17.08 20.80 16.91 0.6
23 Morgan Spade FR-1 Trine 18.13 13.89 16.94 0.1
23 Lauren Wood SO-2 Albany State 16.44 17.96 16.94 -1.2
25 Rebekah Hampton SO-2 Chattanooga 17.73 16.18 17.21 0.5
26 Massie Jo Maskow JR-3 Trine 15.67 13.95 17.22 -1.2
27 Mary Hyde FR-1 Berry 20.82 13.71 17.35 1.1
28 Jessica Hines SO-2 Kentucky Wesleyan 20.91 21.79 17.57 -0.8
29 Maya Homer SO-2 Union (Ky.) 14.85 19.62 17.67 1.1
30 Haley Thompson FR-1 Truett-McConnell 21.46 20.04 17.73 0.6
31 Kiana Smith SR-4 Augusta University 19.54 15.63 17.76 1.1
32 Sofia Beltran SO-2 Emory 21.21 17.82 17.82 0.5
33 Malaya Miles FR-1 West Georgia 22.18 14.79 18.03 0.5
34 Keyasia Williams SO-2 Brewton-Parker 16.52 21.97 18.15 0.1
35 Trinity Cooks FR-1 Augusta University 19.09 20.55 18.18 0.6
36 Gracie Smith SR-4 Tennessee Wesleyan 22.26 14.60 18.24 -1.2
37 Britt Haney FR-1 Emory 19.18 16.99 18.26 -0.8
38 Arianna Myrie SO-2 Clark Atlanta 19.38 21.41 18.45 -0.8
39 Lauren Hudson FR-1 Kentucky Wesleyan 22.40 23.15 18.82 -0.8
40 Kelley DeLacey SR-4 Berry 13.71 24.74 19.03 -1.2
41 Sierra Sieracki FR-1 Oglethorpe 21.49 22.83 19.18 1.1
  Azaria Green JR-3 Tennessee Wesleyan DNF DNF DNF -
Women 100m Hurdles Preliminaries Heat 1
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 SheQuilla McClain SO-2 Shorter 14.58 14.43 17.32
8 Alexis Anderson SR-4 Central State 17.92 15.58 13.09
12 Ashley George SR-4 Emmanuel (Ga.) 16.11 15.79 13.43
18 Jalicia Neil JR-3 Tennessee Wesleyan 17.73 16.57 14.42
23 Morgan Spade FR-1 Trine 21.86 16.94 16.44
34 Keyasia Williams SO-2 Brewton-Parker 14.34 18.15 17.97
  Azaria Green JR-3 Tennessee Wesleyan DNF DNF DNF
Women 100m Hurdles Preliminaries Heat 2
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Plenseh-Tay Sakeuh SR-4 Taylor 14.50 10.59
6 Dilys Osei SR-4 Emory 15.31 18.53
14 Mitchel Achieng JR-3 Hope 16.04 15.88
25 Rebekah Hampton SO-2 Chattanooga 17.21 15.15
32 Sofia Beltran SO-2 Emory 17.82 17.47
33 Malaya Miles FR-1 West Georgia 18.03 15.69
Women 100m Hurdles Preliminaries Heat 3
W: 1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
7 Ayanna O'Neal JR-3 Central State 13.70 15.39 14.78 14.32
15 Ryelee Clary SO-2 Wittenberg 20.32 16.38 18.19 18.68
16 Christie Woodside FR-1 Colby 18.92 16.45 19.09 20.07
27 Mary Hyde FR-1 Berry 18.92 17.35 20.30 18.57
29 Maya Homer SO-2 Union (Ky.) 15.02 17.67 17.14 18.38
31 Kiana Smith SR-4 Augusta University 23.09 17.76 20.07 12.97
41 Sierra Sieracki FR-1 Oglethorpe 24.36 19.18 19.95 19.18
Women 100m Hurdles Preliminaries Heat 4
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
4 Amina Saunders SR-4 West Georgia 14.92 12.66 19.44 15.07
10 Aspen McClain SR-4 Shorter 19.70 17.81 20.33 15.76
17 Cathy Chen SR-4 Wellesley 14.09 12.43 16.91 16.57
20 Karla Cantrell SO-2 Piedmont 16.78 20.31 16.62 16.78
22 Emily Larson SO-2 Colby 18.94 16.24 17.93 16.91
30 Haley Thompson FR-1 Truett-McConnell 19.51 15.07 20.22 17.73
35 Trinity Cooks FR-1 Augusta University 23.27 17.46 22.73 18.18
Women 100m Hurdles Preliminaries Heat 5
W: -1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Nadia Davila JR-3 West Georgia 15.81 19.12 18.52 15.05 13.70 11.44
13 Clara Heiss FR-1 Emmanuel (Ga.) 15.03 19.18 16.78 15.98 11.51 14.55
19 Christina Speliakos FR-1 Colby 17.49 13.32 13.49 16.65 12.16 11.83
21 Rachel Berets SO-2 Wellesley 11.97 12.82 12.99 16.86 16.86 15.35
23 Lauren Wood SO-2 Albany State 22.03 16.27 13.56 16.94 12.37 18.47
26 Massie Jo Maskow JR-3 Trine 20.50 15.67 17.22 17.22 19.98 14.47
36 Gracie Smith SR-4 Tennessee Wesleyan 18.06 17.33 22.80 18.24 19.70 16.97
40 Kelley DeLacey SR-4 Berry 22.46 20.75 17.13 19.03 15.99 13.90
Women 100m Hurdles Preliminaries Heat 6
W: -0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
5 Alisha Wright JR-3 Emmanuel (Ga.) 13.16 13.62 15.30
9 Tora Wright FR-1 West Georgia 19.20 13.27 15.61
11 Olivia Whatley JR-3 Union (Ky.) 11.21 18.15 15.78
28 Jessica Hines SO-2 Kentucky Wesleyan 13.01 12.48 17.57
37 Britt Haney FR-1 Emory 23.01 20.64 18.26
38 Arianna Myrie SO-2 Clark Atlanta 13.84 22.70 18.45
39 Lauren Hudson FR-1 Kentucky Wesleyan 14.50 20.33 18.82

Women's 400 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Abigail Kirkland SO-2 North Georgia 1:13.69 56.54 1:19.40 46.37 1:03.52 10
2 Dilys Osei SR-4 Emory 1:03.82 51.70 47.23 49.15 1:03.82 8
3 Miyah Golden SR-4 Shorter 51.87 59.65 1:00.94 1:10.02 1:04.83 6
4 Amina Saunders SR-4 West Georgia 1:03.10 1:11.56 55.30 49.44 1:05.05 5
5 Dasia Shepherd FR-1 Brewton-Parker 1:09.14 1:23.23 1:26.59 57.06 1:07.12 4
6 Hailey Pickelheimer JR-3 Hope 1:21.41 1:06.61 1:15.36 1:05.27 1:07.28 3
7 Iesha Lockhart SR-4 Central State 1:21.56 1:16.84 56.62 1:27.62 1:07.40 2
8 Ayanna O'Neal JR-3 Central State 55.60 54.24 56.96 1:19.33 1:07.80 1
9 Cathy Chen SR-4 Wellesley 1:23.80 57.91 51.10 1:07.45 1:08.13 -
10 Sydney Goff SR-4 Kentucky Wesleyan 54.22 1:04.52 50.10 1:18.24 1:08.63 -
11 Allison VanderStoep SR-4 Hope 1:27.91 1:01.82 54.95 1:26.54 1:08.68 -
12 Madison Seay SR-4 Anderson (S.C.) 57.62 48.60 1:11.51 1:06.65 1:09.42 -
13 Karla Cantrell SO-2 Piedmont 1:11.09 1:01.94 1:09.68 52.79 1:10.38 -
14 Britt Haney FR-1 Emory 1:10.33 1:20.28 1:14.60 51.86 1:11.04 -
15 Maniyah Thomas FR-1 West Georgia 1:32.59 58.40 1:19.06 1:24.76 1:11.22 -
16 Arianna Myrie SO-2 Clark Atlanta 57.39 58.82 1:32.54 1:09.58 1:11.73 -
17 Haley Thompson FR-1 Truett-McConnell 1:04.01 1:02.57 1:18.40 1:06.17 1:11.92 -
18 Tatyanna Myrie SO-2 Clark Atlanta 1:09.78 1:32.07 1:28.48 1:32.07 1:11.93 -
19 Andrea Kempf SO-2 Taylor 1:13.76 54.96 1:07.98 1:29.67 1:12.31 -
20 Hannah Salami SO-2 Chattanooga 1:00.18 57.28 1:03.80 57.28 1:12.50 -
21 Helen Grewe FR-1 North Georgia 59.73 1:00.46 1:30.33 1:12.12 1:12.84 -
22 E'Myah Carter FR-1 West Georgia 1:01.38 1:02.11 1:18.92 54.08 1:13.07 -
23 Sofia Beltran SO-2 Emory 1:06.71 1:32.36 1:02.31 1:05.97 1:13.30 -
24 Maya Homer SO-2 Union (Ky.) 57.30 1:05.37 1:20.80 1:34.75 1:13.45 -
25 Sophie Hall FR-1 Hope 1:29.71 1:23.09 1:17.95 1:08.39 1:13.53 -
26 Massie Jo Maskow JR-3 Trine 1:28.32 1:05.51 1:27.59 1:05.51 1:13.60 -
27 Teairra Payton SR-4 Kentucky Wesleyan 52.36 54.57 1:27.02 1:34.39 1:13.74 -
28 Marleen Salters SR-4 Clark Atlanta 1:22.68 1:14.56 58.32 1:11.61 1:13.82 -
29 SheQuilla McClain SO-2 Shorter 1:03.51 1:36.01 1:31.58 1:05.73 1:13.85 -
30 Jasmine Hughes SO-2 Piedmont 56.48 53.51 1:00.20 53.51 1:14.31 -
31 Maxine Wishman FR-1 Wittenberg 1:15.99 1:09.29 59.60 1:26.42 1:14.50 -
32 Lauren Hudson FR-1 Kentucky Wesleyan 1:28.51 1:11.12 59.01 53.72 1:15.65 -
33 Danielle Rodgers FR-1 Central State 1:37.86 1:34.83 1:05.24 53.11 1:15.86 -
34 Priscilla Gosnell JR-3 Emmanuel (Ga.) 55.66 1:29.20 1:17.01 54.13 1:16.24 -
35 Olivia Whatley JR-3 Union (Ky.) 1:20.11 1:07.90 1:03.32 1:11.72 1:16.29 -
36 Lauren Wood SO-2 Albany State 55.25 1:15.97 1:29.01 1:13.66 1:16.73 -
37 Madison Nadler JR-3 Wittenberg 1:16.99 1:06.99 1:19.30 1:04.68 1:16.99 -
Women's 400 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Abigail Kirkland SO-2 North Georgia 1:02.89 1:03.52 1:10.51 50.82 54.63 1:03.52 10
2 Dilys Osei SR-4 Emory 1:04.46 1:15.95 1:10.21 44.68 1:09.57 1:03.82 8
3 Miyah Golden SR-4 Shorter 56.41 55.11 1:23.63 1:22.34 1:02.89 1:04.83 6
4 Amina Saunders SR-4 West Georgia 52.69 1:14.81 50.74 53.34 47.49 1:05.05 5
7 Iesha Lockhart SR-4 Central State 1:10.10 1:15.49 54.60 1:20.88 1:02.01 1:07.40 2
12 Madison Seay SR-4 Anderson (S.C.) 1:14.28 1:10.12 1:01.79 1:11.51 56.23 1:09.42 -
29 SheQuilla McClain SO-2 Shorter 1:19.76 53.18 1:11.64 1:08.68 1:15.33 1:13.85 -
35 Olivia Whatley JR-3 Union (Ky.) 1:03.32 1:33.84 1:28.50 1:24.69 1:30.03 1:16.29 -
Women's 400 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
5 Dasia Shepherd FR-1 Brewton-Parker 55.71 1:16.52 1:07.12 4
6 Hailey Pickelheimer JR-3 Hope 49.12 47.10 1:07.28 3
9 Cathy Chen SR-4 Wellesley 48.38 1:24.49 1:08.13 -
10 Sydney Goff SR-4 Kentucky Wesleyan 1:11.38 1:25.11 1:08.63 -
11 Allison VanderStoep SR-4 Hope 1:23.11 54.95 1:08.68 -
13 Karla Cantrell SO-2 Piedmont 1:18.13 1:16.01 1:10.38 -
14 Britt Haney FR-1 Emory 1:03.23 58.26 1:11.04 -
23 Sofia Beltran SO-2 Emory 1:05.24 1:21.37 1:13.30 -
Women's 400 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Ayanna O'Neal JR-3 Central State 1:07.80 1
19 Andrea Kempf SO-2 Taylor 1:12.31 -
22 E'Myah Carter FR-1 West Georgia 1:13.07 -
24 Maya Homer SO-2 Union (Ky.) 1:13.45 -
26 Massie Jo Maskow JR-3 Trine 1:13.60 -
30 Jasmine Hughes SO-2 Piedmont 1:14.31 -
32 Lauren Hudson FR-1 Kentucky Wesleyan 1:15.65 -
34 Priscilla Gosnell JR-3 Emmanuel (Ga.) 1:16.24 -
Women's 400 Hurdles Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Tatyanna Myrie SO-2 Clark Atlanta 1:11.93 -
20 Hannah Salami SO-2 Chattanooga 1:12.50 -
21 Helen Grewe FR-1 North Georgia 1:12.84 -
25 Sophie Hall FR-1 Hope 1:13.53 -
28 Marleen Salters SR-4 Clark Atlanta 1:13.82 -
31 Maxine Wishman FR-1 Wittenberg 1:14.50 -
Women's 400 Hurdles Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
15 Maniyah Thomas FR-1 West Georgia 1:03.39 56.27 1:04.81 1:26.89 1:31.88 1:11.22 -
16 Arianna Myrie SO-2 Clark Atlanta 1:08.15 1:17.47 1:20.34 57.39 1:08.86 1:11.73 -
17 Haley Thompson FR-1 Truett-McConnell 1:17.68 1:27.03 1:14.80 1:16.96 1:14.08 1:11.92 -
27 Teairra Payton SR-4 Kentucky Wesleyan 53.83 1:17.43 53.83 1:35.13 1:25.54 1:13.74 -
Women's 400 Hurdles Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
33 Danielle Rodgers FR-1 Central State 1:14.35 1:15.86 1:14.35 -
36 Lauren Wood SO-2 Albany State 1:02.16 1:16.73 1:08.29 -
37 Madison Nadler JR-3 Wittenberg 1:17.76 1:16.99 1:06.22 -

Women's 3000 Steeplechase

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Meredith Herman JR-3 Berry 11:30.74 10
2 Nicole Buehrle JR-3 Chattanooga 11:35.57 8
3 Giovanna Domene FR-1 Taylor 11:42.87 6
4 Breanna Hammond JR-3 North Georgia 11:55.43 5
5 Hannah Kenny JR-3 Hope 12:03.39 4
6 Kenedi Rodney SO-2 North Georgia 12:08.59 3
7 Abby Couwenhoven SR-4 Hope 12:09.44 2
8 Elizabeth Lohman SO-2 Trine 12:09.97 1
9 Alicia Bostwick JR-3 Hope 12:17.37 -
10 Elizabeth Stevens FR-1 Hope 12:25.11 -
11 Stacy Dibley SO-2 Trine 12:30.63 -
12 Madeleine Weeden JR-3 Taylor 12:33.33 -
13 Ariel Wentworth SO-2 Taylor 12:39.95 -
14 Amanda Dibley SR-4 Taylor 12:40.03 -
15 Helen Rendich JR-3 Augusta University 13:06.66 -
16 Rachel Jarriel SO-2 Brewton-Parker 13:18.69 -
17 Rachel Hammesfahr JR-3 Augusta University 13:21.00 -
18 Caroline Pepper JR-3 Covenant 13:49.34 -
19 Leanna Ritchie FR-1 Berry 13:58.77 -
20 Channelle Wong JR-3 Albany State 14:25.21 -
21 Ashlyn Tuttle FR-1 Reinhardt 14:58.92 -
22 Ariane Stubbs JR-3 Clark Atlanta 15:25.58 -
  Gabrielle Huff-Streiter FR-1 Oglethorpe DNF -
Women's 3000 Steeplechase Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Meredith Herman JR-3 Berry 11:10.02 13:21.26 11:30.74 10
2 Nicole Buehrle JR-3 Chattanooga 9:02.55 12:24.26 11:35.57 8
3 Giovanna Domene FR-1 Taylor 11:28.82 8:33.10 11:42.87 6
4 Breanna Hammond JR-3 North Georgia 12:52.67 11:19.66 11:55.43 5
5 Hannah Kenny JR-3 Hope 11:48.93 13:30.20 12:03.39 4
6 Kenedi Rodney SO-2 North Georgia 8:51.87 15:32.60 12:08.59 3
7 Abby Couwenhoven SR-4 Hope 13:00.50 15:19.10 12:09.44 2
9 Alicia Bostwick JR-3 Hope 9:05.66 12:32.12 12:17.37 -
14 Amanda Dibley SR-4 Taylor 12:55.23 12:40.03 12:40.03 -
17 Rachel Hammesfahr JR-3 Augusta University 16:41.25 13:53.04 13:21.00 -
Women's 3000 Steeplechase Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
8 Elizabeth Lohman SO-2 Trine 9:14.78 12:09.97 1
10 Elizabeth Stevens FR-1 Hope 14:31.78 12:25.11 -
11 Stacy Dibley SO-2 Trine 12:15.62 12:30.63 -
12 Madeleine Weeden JR-3 Taylor 8:47.34 12:33.33 -
13 Ariel Wentworth SO-2 Taylor 16:05.14 12:39.95 -
15 Helen Rendich JR-3 Augusta University 11:48.00 13:06.66 -
16 Rachel Jarriel SO-2 Brewton-Parker 10:15.00 13:18.69 -
18 Caroline Pepper JR-3 Covenant 13:41.05 13:49.34 -
19 Leanna Ritchie FR-1 Berry 15:31.04 13:58.77 -
20 Channelle Wong JR-3 Albany State 10:05.65 14:25.21 -
21 Ashlyn Tuttle FR-1 Reinhardt 13:47.01 14:58.92 -
22 Ariane Stubbs JR-3 Clark Atlanta 18:30.70 15:25.58 -
  Gabrielle Huff-Streiter FR-1 Oglethorpe DNF DNF -

Women's 4 x 100 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
1 Tennessee Wesleyan A Alexis Lankford, Alexandria Johnson, Moesha Moncrieffe, Els Hooijdonk 47.04 44.69 54.10 38.58 10
2 Central State A Ayanna O'Neal, Denise Munday, Jordan Saffold, Krystal Mitchell 47.80 1:00.23 58.32 40.16 8
3 Emory A Dilys Osei, Dani Bland, Michelle Rosenblum, Rebekah Bondi 47.83 53.57 38.75 59.31 6
4 Emmanuel (Ga.) A Deja Barthell, Thalia Sutherland, Clara Heiss, Casandra Teasley 48.04 43.24 35.55 53.33 5
5 Columbus St. A Jasmine Finch, Eronda Doss, Paris Warner, Mya Jackson 48.15 35.64 41.89 39.49 4
6 Clayton State A Chaviya Jackson, Shockera Betty, Cort'Nasha Mutcherson, Nia Elmore 48.25 1:02.25 49.22 37.16 3
7 Shorter A Laniya Rogers, SheQuilla McClain, Jasmine Crump, Ansley Long 48.57 52.46 1:03.15 48.57 2
8 West Georgia A Makalah Cannon, Rickia Stafford, Dawn mccaskill, Rolayo Roberts 48.77 36.58 57.55 34.14 1
9 Taylor A Lenna Klein, Mica Evans, Miriam Wood, Plenseh-Tay Sakeuh 49.13 45.69 48.15 42.26 -
10 West Georgia
(B>)
B Tora Wright, Heather Lundi, Meghan Daniels, Aalayla Farr 49.48 56.41 1:01.85 1:01.36 -
11 Piedmont A Anteca Hill, Jasmine Hughes, Demia Mitchell, Courtney Reid 49.89 43.41 59.87 49.89 -
12 Oglethorpe A Sarah Ayoade, Arielle Shaw, Nicolette Andrey, Kayla Trice 50.09 48.09 55.10 45.59 -
13 North Georgia A Aril Huckleberry, Aleah Johnson, Sarah Whittington, Abigail Kirkland 50.22 44.70 46.21 56.75 -
14 Life A Kayla Dean, Jessenia Lewis, Bria Sands, Iyana Wongus 50.32 35.73 58.88 51.33 -
15 Augusta University A Jayla Ferris, Alyisha Anderson, Morgan Mitchell, Edrei Yates 50.44 1:05.07 1:01.04 1:05.07 -
16 Wittenberg A Alexis Johnson, Alexis Walker, Preslee Rolf, Stevie Plikerd 50.79 47.24 44.19 1:01.46 -
17 Truett-McConnell A Keishiana Latner, Dasia Stennett, Brittany Linley, Esther Nakanwagi 51.17 58.85 51.17 45.55 -
18 Emory
(B>)
B Emily Kastenberg, Jessica Barbarosh, Belle Brown, Amy Hunter 51.68 49.62 38.76 55.30 -
19 Hope A Brenna Bastien, Sophia Tardani, Ellie Haan, Mitchel Achieng 51.94 40.00 40.52 40.00 -
20 Berry A Kamman Brown, Alexandria Kinney, Mary Hyde, Gracie Schumacher 52.52 42.55 56.73 47.27 -
21 Wellesley A Hana Sugioka, Cathy Chen, Yuriko Fukumura, Ava Yokanovich 52.54 1:01.48 1:04.10 1:04.63 -
22 Clark Atlanta A Arianna Myrie, Monique Ellis, Tatyanna Myrie, Lanique Ellis 54.06 1:08.12 54.06 43.79 -
23 Oglethorpe
(B>)
B Maya Singleton, Lenice Tyrell, Vivian Manso, Morgan Davenport 58.23 1:05.80 1:09.88 1:01.15 -
  Colby A Christina Speliakos, Rachel Leonard, Sophie Stokes Cerkveni, Jayla Moss DQ DQ DQ DQ -
  Colby
(B>)
B Annah Rossvall, Christie Woodside, Kaylie Vallee, Margaret Bannon DQ DQ DQ DQ -
  Brewton-Parker A DQ DQ DQ DQ -
Women's 4 x 100 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
1 Tennessee Wesleyan Lankford, Johnson, Moncrieffe, Hooijdonk 39.99 47.98 47.04 35.75 10
3 Emory Osei, Bland, Rosenblum, Bondi 44.49 1:00.75 47.83 55.97 6
4 Emmanuel (Ga.) Barthell, Sutherland, Heiss, Teasley 51.41 54.29 48.04 38.92 5
5 Columbus St. Finch, Doss, Warner, Jackson 37.56 1:01.15 48.15 52.97 4
6 Clayton State Jackson, Betty, Mutcherson, Elmore 50.18 54.04 48.25 58.87 3
7 Shorter Rogers, McClain, Crump, Long 34.97 41.29 48.57 40.32 2
8 West Georgia Cannon, Stafford, mccaskill, Roberts 58.04 1:02.92 48.77 1:01.94 1
  Colby Speliakos, Leonard, Stokes Cerkveni, Moss DQ DQ DQ DQ -
Women's 4 x 100 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME SC
2 Central State O'Neal, Munday, Saffold, Mitchell 47.80 8
9 Taylor Klein, Evans, Wood, Sakeuh 49.13 -
12 Oglethorpe Ayoade, Shaw, Andrey, Trice 50.09 -
13 North Georgia Huckleberry, Johnson, Whittington, Kirkland 50.22 -
15 Augusta University Ferris, Anderson, Mitchell, Yates 50.44 -
16 Wittenberg Johnson, Walker, Rolf, Plikerd 50.79 -
19 Hope Bastien, Tardani, Haan, Achieng 51.94 -
22 Clark Atlanta Myrie, Ellis, Myrie, Ellis 54.06 -
Women's 4 x 100 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
10 West Georgia
(B>)
Wright, Lundi, Daniels, Farr 46.02 44.04 51.96 49.48 -
11 Piedmont Hill, Hughes, Mitchell, Reid 42.41 58.38 41.41 49.89 -
14 Life Dean, Lewis, Sands, Wongus 1:01.90 45.80 38.75 50.32 -
17 Truett-McConnell Latner, Stennett, Linley, Nakanwagi 58.85 57.31 48.62 51.17 -
20 Berry Brown, Kinney, Hyde, Schumacher 49.37 44.12 58.83 52.52 -
21 Wellesley Sugioka, Chen, Fukumura, Yokanovich 1:02.00 54.65 40.99 52.54 -
Women's 4 x 100 Relay Section 4
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME SC
18 Emory
(B>)
Kastenberg, Barbarosh, Brown, Hunter 1:00.47 51.68 59.44 -
23 Oglethorpe
(B>)
Singleton, Tyrell, Manso, Davenport 1:08.72 58.23 46.01 -
  Brewton-Parker DQ DQ DQ -
  Colby
(B>)
Rossvall, Woodside, Vallee, Bannon DQ DQ DQ -

Women's 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
1 Clayton State A Cort'Nasha Mutcherson, Asia Love, Chaviya Jackson, Jasmine Radford 3:22.92 5:06.80 4:42.64 4:01.57 10
2 Colby A Annah Rossvall, Sophie Stokes Cerkveni, Taylor DePalo, Rachel Leonard 4:11.28 4:01.61 3:59.20 4:01.61 8
3 West Georgia A E'Myah Carter, Amina Saunders, Dawn mccaskill, Ashley Davis 3:19.01 4:31.82 4:39.10 4:02.69 6
4 Columbus St. A Paris Warner, Jastonie Hill, Camryn Bridges, Mya Jackson 3:57.53 3:47.73 3:01.21 4:04.87 5
5 Trine A Te'Shiya McCarter, Chloe Brittain, Jasmine Carson, Evonne Bultemeyer 5:04.77 3:53.49 3:24.00 4:05.78 4
6 Hope A Nicole Kruithof, Allison VanderStoep, Sally Hansma, Chelsea Miskelley 4:40.69 5:20.09 3:09.59 4:06.22 3
7 Central State A Iesha Lockhart, Ayanna O'Neal, Krystal Mitchell, Jordan Saffold 4:58.10 3:11.28 3:36.12 4:08.41 2
8 Augusta University A Sarah Hossack, Morgan Mitchell, Skylar Ackerman, Jayla Ferris 4:05.97 3:33.67 4:05.97 4:08.45 1
9 Truett-McConnell A Esther Nakanwagi, Haley Thompson, Amaya Elliott, Dasia Stennett 5:08.13 4:28.37 4:01.04 4:08.49 -
10 Life A Angerika Colbert, Kayla Dean, Bria Sands, Iyana Wongus 4:23.91 4:49.29 4:18.84 4:13.76 -
11 Shorter A Miyah Golden, SheQuilla McClain, Cheyenne Easley, Laniya Rogers 4:32.80 3:03.57 3:29.06 4:14.95 -
12 West Georgia
(B>)
B Synia White, Meghan Daniels, Paige Berriochoa, Heather Lundi 3:27.33 4:36.44 4:54.36 4:15.96 -
13 Clark Atlanta A Tatyanna Myrie, Arianna Myrie, Monique Ellis, Lanique Ellis 3:07.15 5:12.76 5:02.51 4:16.36 -
14 Chattanooga
(B>)
B Julia Henderson, Nicole Buehrle, Hannah Caldwell, Sophia Neglia 4:41.68 4:39.10 4:08.09 4:18.42 -
15 Piedmont A Analee Bradach, Karla Cantrell, Jasmine Hughes, Sophia Bethel 3:56.23 3:53.63 4:14.40 4:19.59 -
16 Emmanuel (Ga.) A Casandra Teasley, Charity Williams, Thalia Sutherland, Alisha Wright 5:22.70 5:25.30 3:07.38 4:20.24 -
17 Trine
(B>)
B Massie Jo Maskow, Hannah Blystone, Stephanie Hartpence, Elizabeth Lohman 4:40.86 4:17.23 4:38.23 4:22.48 -
18 Oglethorpe A Sierra Sieracki, Sarah Ayoade, Morgan Davenport, Nicolette Andrey 5:20.38 4:51.49 3:53.72 4:22.60 -
19 Colby
(B>)
B Christina Speliakos, Sharde Johnson, Kaylie Vallee, Emma O'Hara 4:59.55 5:10.06 5:20.57 4:22.76 -
20 Hope
(B>)
B Hayley Scollard, Jacinda Cole, Sophie Hall, Ellie Best 5:31.83 4:28.62 5:10.76 4:23.35 -
21 Covenant A Virginia Kay Roberts, Lilly Smith, Maggie Henry, Sarah Kate Lipperd 5:19.08 3:46.79 5:34.90 4:23.70 -
22 Kentucky Wesleyan A Sydney Goff, Leslie Burns, Teairra Payton, Lauren Hudson 3:29.89 5:45.39 3:27.23 4:25.68 -
23 Berry A Meredith Herman, Kinslee Clevenger, Bethany Terpin, Mikey Mayes 4:25.84 5:24.33 5:21.67 4:25.84 -
24 Emory A Belle Brown, Michelle Rosenblum, Britt Haney, Sofia Beltran 4:10.13 4:58.02 4:47.38 4:26.09 -
25 Shorter
(B>)
B Chikosia Delaney, Sheridan Plasencia, Aspen McClain, Heather Ortiz 3:13.89 5:52.28 4:16.70 4:33.08 -
Women's 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME SC
1 Clayton State Mutcherson, Love, Jackson, Radford 4:40.23 4:01.57 10
2 Colby Rossvall, Stokes Cerkveni, DePalo, Leonard 4:08.86 4:01.61 8
3 West Georgia Carter, Saunders, mccaskill, Davis 3:26.29 4:02.69 6
4 Columbus St. Warner, Hill, Bridges, Jackson 4:39.16 4:04.87 5
7 Central State Lockhart, O'Neal, Mitchell, Saffold 3:53.51 4:08.41 2
11 Shorter Golden, McClain, Easley, Rogers 5:26.34 4:14.95 -
24 Emory Brown, Rosenblum, Haney, Beltran 4:10.13 4:26.09 -
Women's 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
5 Trine McCarter, Brittain, Carson, Bultemeyer 4:59.86 4:45.11 3:58.41 4:05.78 4
6 Hope Kruithof, VanderStoep, Hansma, Miskelley 5:17.63 5:20.09 4:11.15 4:06.22 3
8 Augusta University Hossack, Mitchell, Ackerman, Ferris 4:15.91 4:40.75 4:10.94 4:08.45 1
9 Truett-McConnell Nakanwagi, Thompson, Elliott, Stennett 3:23.77 3:46.13 4:55.71 4:08.49 -
10 Life Colbert, Dean, Sands, Wongus 3:05.25 3:12.86 3:58.54 4:13.76 -
16 Emmanuel (Ga.) Teasley, Williams, Sutherland, Wright 3:17.79 3:25.59 5:27.91 4:20.24 -
18 Oglethorpe Sieracki, Ayoade, Davenport, Andrey 3:32.71 4:22.60 4:54.12 4:22.60 -
Women's 4 x 400 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
13 Clark Atlanta Myrie, Myrie, Ellis, Ellis 4:16.36 4:47.13 5:28.14 3:22.53 -
15 Piedmont Bradach, Cantrell, Hughes, Bethel 4:19.59 3:09.50 4:29.98 4:22.19 -
21 Covenant Roberts, Smith, Henry, Lipperd 4:23.70 5:29.63 3:54.70 3:49.42 -
22 Kentucky Wesleyan Goff, Burns, Payton, Hudson 4:25.68 4:25.68 4:07.09 3:13.95 -
23 Berry Herman, Clevenger, Terpin, Mayes 4:25.84 5:03.06 4:07.24 5:00.40 -
Women's 4 x 400 Relay Section 4
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
12 West Georgia
(B>)
White, Daniels, Berriochoa, Lundi 4:13.40 4:36.44 5:12.28 4:15.96 4:49.24 4:36.44 4:08.29 -
14 Chattanooga
(B>)
Henderson, Buehrle, Caldwell, Neglia 4:52.02 3:52.58 4:21.01 4:18.42 5:04.94 4:36.51 3:31.91 -
17 Trine
(B>)
Maskow, Blystone, Hartpence, Lohman 4:17.23 5:01.86 3:24.74 4:22.48 4:01.49 5:12.36 5:17.60 -
19 Colby
(B>)
Speliakos, Johnson, Vallee, O'Hara 3:43.35 4:51.67 4:54.30 4:22.76 4:41.16 5:23.20 3:06.56 -
20 Hope
(B>)
Scollard, Cole, Hall, Best 3:43.85 3:06.98 3:30.68 4:23.35 4:57.59 3:25.42 4:18.09 -
25 Shorter
(B>)
Delaney, Plasencia, McClain, Ortiz 3:57.58 5:00.39 5:14.05 4:33.08 3:35.74 4:00.31 5:55.01 -

Women's 4 x 800 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Emory Kayla O'Shea, Izzy Zeissner, Olivia Hoekendijk, Ana Morris 6:59.95 9:45.56 7:41.35 9:51.47 8:28.67 10
2 Tennessee Wesleyan Mysteree Bottorff, Rosa Cisneros, Rachel Gallison, Malika Reviere 7:34.10 12:12.61 9:47.30 10:05.46 10:05.46 8
3 Hope Erin Kloostra, Emily Jackson, Avery Lowe, Natalie Meyer 8:45.47 11:30.07 7:23.17 10:33.09 12:27.05 6

Women's Distance Medley Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME SC
1 Covenant Maggie Henry, Virginia Kay Roberts, Sarah Kate Lipperd, Lilly Smith 12:50.57 10:39.58 16:26.33 10
2 North Georgia Katie Schwind, Abigail Kirkland, Aleah Johnson, Emma Brown 12:51.58 12:59.30 16:04.48 8
3 Clayton State Carla Catala, Asia Love, Ariel Boyd-Ghani, Na'ilah Allen 12:58.09 16:35.96 9:59.13 6
4 Hope Erin Kloostra, Natalie Meyer, Emily Jackson, Breanna VanLaan 14:17.74 11:00.46 16:17.83 5

Women's High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Destiny Johnson SR-4 Clayton State 1.53m 1.70m 1.52m 1.37m 1.65m 1.22m 1.91m 5' 5" 10
  • 1.40
    P
  • 1.45
    P
  • 1.50
    P
  • 1.55
    O
  • 1.60
    O
  • 1.65
    O
  • 1.67
    XXX
2 Alicia McClellan SR-4 Shorter 1.86m 1.78m 1.86m 1.31m 1.60m 1.89m 1.12m 5' 3" 8
  • 1.40
    P
  • 1.45
    O
  • 1.50
    O
  • 1.55
    O
  • 1.60
    O
  • 1.65
    XXX
3 Macy Hayes SR-4 Augusta University 1.73m 1.98m 1.38m 1.79m 1.60m 1.17m 1.73m 5' 3" 6
  • 1.40
    P
  • 1.45
    O
  • 1.50
    O
  • 1.55
    XO
  • 1.60
    O
  • 1.65
    XXX
4 Nadia Davila JR-3 West Georgia 1.18m 1.89m 1.38m 1.41m 1.60m 1.39m 1.18m 5' 3" 5
  • 1.40
    O
  • 1.45
    O
  • 1.50
    O
  • 1.55
    O
  • 1.60
    XO
  • 1.65
    XXX
5 Jalicia Neil JR-3 Tennessee Wesleyan 1.77m 1.97m 1.80m 1.84m 1.55m 1.50m 1.55m 5' 1" 4
  • 1.40
    P
  • 1.45
    P
  • 1.50
    O
  • 1.55
    O
  • 1.60
    XXX
6 Trinity Cooks FR-1 Augusta University 1.24m 1.19m 1.32m 1.61m 1.55m 1.61m 2.00m 5' 1" 3
  • 1.40
    XO
  • 1.45
    XO
  • 1.50
    O
  • 1.55
    XO
  • 1.60
    XXX
7 Merica Valdez JR-3 West Georgia 1.63m 1.19m 1.35m 1.74m 1.55m 1.33m 1.98m 5' 1" 2
  • 1.40
    O
  • 1.45
    O
  • 1.50
    O
  • 1.55
    XXO
  • 1.60
    XXX
8 Jordan Small SR-4 Emory 1.30m 1.58m 1.86m 1.52m 1.55m 1.33m 1.09m 5' 1" 1
  • 1.40
    P
  • 1.45
    O
  • 1.50
    XXO
  • 1.55
    XXO
  • 1.60
    XXX
9 Kiana Smith SR-4 Augusta University 1.89m 1.34m 1.22m 1.83m 1.50m 1.91m 1.88m 4' 11" -
  • 1.40
    O
  • 1.45
    O
  • 1.50
    O
  • 1.55
    XXX
10 Mia McKensey FR-1 Emmanuel (Ga.) 1.37m 1.64m 1.28m 1.56m 1.50m 1.72m 1.08m 4' 11" -
  • 1.40
    P
  • 1.45
    XO
  • 1.50
    O
  • 1.55
    XXX
11 Addyson Gerig JR-3 Hope 1.28m 1.37m 1.31m 1.83m 1.50m 1.20m 1.95m 4' 11" -
  • 1.40
    P
  • 1.45
    XXO
  • 1.50
    O
  • 1.55
    XXX
12 Allison VanderStoep SR-4 Hope 1.07m 1.11m 1.67m 1.55m 1.50m 1.77m 1.91m 4' 11" -
  • 1.40
    O
  • 1.45
    O
  • 1.50
    XO
  • 1.55
    XXX
13 Hannah Bredeweg SO-2 Hope 1.86m 1.80m 1.72m 1.69m 1.50m 1.59m 1.17m 4' 11" -
  • 1.40
    O
  • 1.45
    XO
  • 1.50
    XO
  • 1.55
    XXX
13 Cameron Granger SO-2 Piedmont 1.05m 1.76m 1.17m 1.46m 1.50m 1.72m 1.24m 4' 11" -
  • 1.40
    XO
  • 1.45
    O
  • 1.50
    XO
  • 1.55
    XXX
15 Kamman Brown FR-1 Berry 1.61m 1.35m 1.10m 1.62m 1.50m 1.89m 1.56m 4' 11" -
  • 1.40
    O
  • 1.45
    O
  • 1.50
    XXO
  • 1.55
    XXX
16 Nyla Lindo JR-3 Emory 1.44m 1.20m 1.65m 1.09m 1.45m 1.22m 1.58m 4' 9" -
  • 1.40
    O
  • 1.45
    XO
  • 1.50
    XXX
17 Sierra Sieracki FR-1 Oglethorpe 1.40m 1.46m 1.64m 1.81m 1.40m 1.43m 1.47m 4' 7" -
  • 1.40
    O
  • 1.45
    XXX
17 Keer Sun JR-3 Wellesley 1.67m 1.18m 1.15m 1.08m 1.40m 1.55m 1.51m 4' 7" -
  • 1.40
    O
  • 1.45
    XXX
19 Stephanie Hartpence FR-1 Trine 1.76m