January 12, 2019
|
Houston-Yeoman FH (Banked) - Houston, TX
|
200m (Banked)

Boys' Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Owen Likins Junior Unattached 4:23.86 3:15.26
2 Kobe Yepez   Winners Edge 4:25.52 3:40.39
3 Kevin Baez Senior Unattached 4:25.69 5:42.74
4 Eli Peveto Senior LCM running club 4:28.88 4:45.02
5 Alec Wright   Montgomery Running Club 4:29.24 4:58.86
6 Efrain Lira Senior WTX 4:29.65 4:02.69
7 Alan Elbanna Senior Unattached 4:30.07 3:19.86
8 Hayden Gray   Winners Edge 4:30.66 3:33.83
9 Jaime Vega Senior Unattached 4:32.18 5:18.45
10 Nathaniel Zapata Senior Unattached 4:32.49 5:29.72
11 Jose Gonzalez   Zoom Elite TC 4:34.56 3:47.89
12 Justin Duffy   Unattached 4:35.78 4:44.06
13 Abraham Avila-Martinez Junior San Juan Diego Catholic 4:35.83 4:44.11
14 Jaden Callaway   After Burner Track Club 4:36.24 4:19.67
15 Griffin Neal   South Austin Steel 4:38.48 3:20.51
16 Brandon Hutto Senior Unattached 4:39.27 4:47.65
17 Justice Artisst Senior Dioko 4:39.89 4:06.31
18 Max Warrick Senior South Austin Steel 4:40.25 4:45.86
19 Jeremias Serrano Velez Senior Killeen Shoemaker 4:40.34 5:39.22
20 Allen England Senior Byrd, C.E. 4:40.84 5:25.78
21 Martin Trevino Senior Unattached 4:41.08 3:30.81
22 Kael Kirk Senior Unattached 4:41.66 4:52.93
23 Jaxson Lafeber   Winners Edge 4:42.14 4:02.64
24 Habtamu Geta Senior Unattached 4:42.20 5:30.18
25 Alex Speer   Winners Edge 4:42.36 4:14.13
26 Immanuel Edwards   620 Running 4:42.80 5:16.74
27 Luke Watkins   Montgomery Running Club 4:42.82 4:00.40
28 Nick Cisneros Senior Unattached 4:43.22 4:06.41
29 Austin Grendel Senior Unattached 4:43.28 3:57.96
30 Cody Fountain   Victory Track Club 4:44.12 3:21.73
31 Samuel Navarro   Northside Striders 4:44.16 5:55.20
32 Hunter Herrera Senior South Texas Speed 4:45.44 3:54.06
33 Ruben Rojas Betanzos Freshman Unattached 4:45.54 5:28.38
34 Devin Duran   Celerity Performance 4:45.58 4:11.31
35 Spencer Boykin   Winners Edge 4:45.67 5:45.66
36 Dan Lerma   Zoom Elite TC 4:45.76 4:08.62
37 Noah Jones   Zoom Elite TC 4:46.48 3:26.27
38 Tiras Pie Junior Unattached 4:47.02 5:24.34
39 Daniel Garraway   Winners Edge 4:47.14 5:58.93
40 Jacob Reynolds   Winners Edge 4:47.24 4:35.75
41 Paul Sherrill Junior Summit Christian (Austin) 4:47.28 3:32.59
42 Deveonte Torns   Road Runner Run Club 4:48.19 5:37.19
43 Nestor Martinez   Houston Visions Track Club 4:48.45 3:53.65
44 Davis Thames   Mavericks 4:48.47 4:22.51
45 Luke Abad Freshman Unattached 4:48.63 3:22.05
46 Edwin Zamudio Junior Luling 4:49.15 4:40.48
47 Anthony Stephens Senior Unattached 4:49.76 5:01.35
48 Matthew Riojas   After Burner Track Club 4:50.31 5:25.15
49 Thomas Robledo Senior Unattached 4:50.64 6:06.21
50 Jason Williams Junior Jacobs Sports Academy 4:50.76 6:06.36
51 Sean Gambrell   Texas Cyclone 4:50.99 4:36.44
52 Jacob Krupa Senior Unattached 4:51.15 4:13.30
53 Harley Branch Junior TexasTitans Track 4:52.36 3:33.43
54 Daniel Morales   Xtreme Force TC 4:53.26 4:03.41
55 Colton Stunkard Junior Texas City 4:53.45 4:44.65
56 Murtuzah Khan   Winners Edge 4:54.07 5:02.90
57 Gabriel Embree Junior Unattached 4:54.07 5:47.01
58 Blazek Skucius Junior St. Thomas 4:54.91 6:20.44
59 hunter masters Sophomore Unattached 4:54.95 4:13.66
60 Joseph Romero Freshman St. Thomas 4:55.05 6:14.72
61 Emilio Castaneda Sophomore St. Thomas 4:56.32 5:40.77
62 Lafayette Collins Senior Scotlandville 4:56.55 5:23.24
63 Idol Ramon Junior Unattached 4:56.70 3:54.40
64 Franco Melhado   Winners Edge 4:56.99 3:54.63
65 Shelton Wade Senior Unattached 4:57.01 6:14.24
66 Jason Huerta   Winners Edge 4:57.05 6:11.32
67 Ricky Tolentino   Winners Edge 4:57.22 4:18.59
68 Emannuel Galdino   FPR SPEED 4:57.41 5:33.10
69 Aidan Vocke Sophomore Unattached 4:57.47 4:15.83
70 Aden Gonzales Junior Luling 4:57.97 4:22.22
71 Wyatt Oliver   Texas Cyclone 4:58.02 4:49.08
72 Tyler Marcheli Senior Richmond Elite YTC 4:58.74 4:46.79
73 Payne Bates   Celerity Performance 4:58.86 4:37.94
74 Nicholas Chandler Junior St. Thomas 4:59.16 3:53.35
75 Lenin Blanco Junior Unattached 4:59.40 6:14.25
76 Jacob Meek Senior Unattached 4:59.55 4:08.63
77 Trent Wells Freshman Byrd, C.E. 5:00.37 5:33.41
78 Spencer Gambrell   Texas Cyclone 5:01.24 5:55.47
79 Bryer Atkinson   Road Runner Run Club 5:01.55 4:13.31
80 Jorge Guerra   Zoom Elite TC 5:02.27 6:05.75
81 Marcos Vega   Winners Edge 5:03.29 4:17.80
82 Justyn Whisnant Sophomore TexasTitans Track 5:03.52 6:10.30
83 Kamal Jalal   FPR SPEED 5:03.57 5:46.07
84 Lorenzo Simental   Winners Edge 5:03.62 6:31.67
85 Mitchell Harper   FPR SPEED 5:03.96 3:41.89
86 Steven Fitch   Winners Edge 5:04.19 4:18.57
87 Pierce Ederle Sophomore Unattached 5:04.48 4:46.22
88 Jose Garcia   Winners Edge 5:04.64 6:32.99
89 Adrian Cantu   Zoom Elite TC 5:05.01 4:07.06
90 Xavier Cerda   Northside Striders 5:05.62 5:08.68
91 Juan Torres Sophomore TexasTitans Track 5:05.73 3:43.19
92 Kyle Puckett   Mavericks 5:05.97 3:37.24
93 Kellan Frickell   Winners Edge 5:06.12 5:33.67
94 Jacob Heflin Senior Richmond Elite YTC 5:06.32 4:17.31
95 Nathan Elkins   Winners Edge 5:07.19 4:39.55
96 Loren Avila Senior TexasTitans Track 5:07.24 4:51.88
97 Lucorein Deboest   Cypress Longhorns 5:07.51 5:44.42
98 Evan Likins Freshman Unattached 5:07.62 4:55.32
99 Zachary Dennison   Temple Flyers TC 5:07.64 4:58.41
100 Daniel Gerlach Sophomore St. Thomas 5:08.33 6:25.42
101 BRANDON HAUB   360 Elite Speed 5:08.52 3:39.05
102 Isaiah Garza Junior St. Thomas 5:08.74 4:59.48
103 Marco Jonsson   After Burner Track Club 5:09.50 5:24.98
104 Christian Espinoza   Victory Track Club 5:11.24 5:01.91
105 Eric Holmes   After Burner Track Club 5:11.95 4:53.24
106 Esteban Avila   ALL AMERICAN TRACK 5:12.17 4:50.32
107 Joe Cruz   Winners Edge 5:12.45 6:24.32
108 Joseph Cox Senior South Austin Steel 5:12.92 6:15.51
109 Joseph Ramos Senior Alief Elsik 5:13.06 6:28.20
110 XZAVIER JAMES   360 Elite Speed 5:13.77 4:17.30
111 Landen Overton Senior Unattached 5:14.23 4:30.24
112 Gabriel Montenegro Sophomore TexasTitans Track 5:15.60 4:34.58
113 Kyle Rzasnicki Junior St. Thomas 5:15.86 3:47.42
114 Micah Garcia   Mustang Track and Field 5:17.34 4:36.09
115 Hansen Zhang Senior South Austin Steel 5:18.62 4:40.39
116 Miles Webster Junior St. Dominic Savio 5:20.48 6:21.38
117 Blake Goodwin Freshman Texas City 5:21.12 6:57.46
118 Roberto Torres Junior TexasTitans Track 5:21.69 6:03.51
119 David Duncan   Cool running Elite track club 5:21.87 5:54.06
120 Axavier Landry Sophomore Unattached 5:22.06 4:24.09
121 Maddux Bodin Freshman Jacobs Sports Academy 5:22.71 4:31.08
122 Shane Brelinsky Junior St. Thomas 5:23.27 6:15.00
123 Arnoldo Rodriguez   Texas Cyclone 5:23.83 5:43.26
124 Coby Carter   Northside Striders 5:23.83 4:32.02
125 Rory Gremillion Sophomore St. Thomas 5:24.22 5:40.44
126 Merrick Peeples   620 Running 5:24.56 5:05.09
127 Christian Yeathermon   Texas Cyclone 5:25.15 4:33.13
128 Sinclair Gould Junior Killeen Shoemaker 5:25.42 5:28.68
129 Jeffery Pierce   D2R 5:25.49 6:37.10
130 Timothy O'Beirne Freshman St. Dominic Savio 5:25.93 4:46.82
131 Marshall Pate Junior TexasTitans Track 5:26.23 4:53.61
132 Najm Muhammad   Texas FACES 5:28.32 6:47.12
133 Miguel Ruiz   Zoom Elite TC 5:29.29 4:10.26
134 Austin Tinsley Freshman Huffman Hargrave 5:29.68 5:26.39
135 Nathan Orf   Cool running Elite track club 5:31.62 4:58.46
136 Logan Tinsley Freshman Huffman Hargrave 5:31.91 4:38.81
137 Angel Garcia   Zoom Elite TC 5:32.99 7:02.90
138 Nixson Alberto Senior Alief Elsik 5:33.38 5:53.39
139 DaMante McBride   Texas Thunder Track Club 5:34.21 6:07.64
140 Cameron Turner   Texas Cyclone 5:34.58 4:17.63
141 Mohamed Brmaji Senior Alief Elsik 5:39.30 6:36.99
142 Wesley Shumake Freshman TexasTitans Track 5:43.24 7:05.62
143 Abraham Gonzales Sophomore Luling 5:49.76 5:21.78
144 Sean Jackson Senior Killeen Shoemaker 5:49.88 7:10.36
145 Anthony Gonzalez Sophomore Luling 5:50.44 4:47.36
146 Jacob Timmons   trackdynamite 5:59.40 5:45.03
147 Sean Sayre Freshman TexasTitans Track 6:03.32 5:48.79
148 Coriek Fields   N. Dallas Athletic Association 6:10.12 7:31.55
149 Tyler Williams   5HillsTrack 6:58.61 7:11.17
  Jaron Smith   Houston Visions Track Club DNF DNF
  Jesus Osorio Sophomore Luling DNF DNF
Boys' Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
32 Hunter Herrera Senior South Texas Speed 4:14.05 4:45.44 4:51.15 5:39.68
55 Colton Stunkard Junior Texas City 5:08.13 4:53.45 6:06.82 5:34.54
68 Emannuel Galdino   FPR SPEED 4:24.70 4:57.41 3:49.01 5:56.90
83 Kamal Jalal   FPR SPEED 4:21.07 5:03.57 4:36.25 5:09.65
85 Mitchell Harper   FPR SPEED 5:52.60 5:03.96 3:41.89 3:54.05
101 BRANDON HAUB   360 Elite Speed 5:23.95 5:08.52 3:35.97 5:54.80
106 Esteban Avila   ALL AMERICAN TRACK 3:51.01 5:12.17 5:55.88 5:49.63
110 XZAVIER JAMES   360 Elite Speed 4:45.53 5:13.77 5:57.70 4:48.67
112 Gabriel Montenegro Sophomore TexasTitans Track 4:31.42 5:15.60 4:31.42 6:28.19
114 Micah Garcia   Mustang Track and Field 5:42.73 5:17.34 4:20.22 6:30.33
117 Blake Goodwin Freshman Texas City 5:56.45 5:21.12 4:52.22 6:25.35
121 Maddux Bodin Freshman Jacobs Sports Academy 5:51.76 5:22.71 5:35.62 3:55.58
129 Jeffery Pierce   D2R 5:25.49 5:25.49 5:22.24 5:41.77
144 Sean Jackson Senior Killeen Shoemaker 4:39.91 5:49.88 7:31.35 6:56.36
148 Coriek Fields   N. Dallas Athletic Association 4:19.09 6:10.12 7:42.65 4:56.10
Boys' Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
54 Daniel Morales   Xtreme Force TC 6:03.65 4:56.20 3:39.95 4:53.26 4:26.87 6:12.44
97 Lucorein Deboest   Cypress Longhorns 4:36.76 5:19.81 6:39.77 5:07.51 4:24.46 4:02.94
105 Eric Holmes   After Burner Track Club 5:02.60 4:28.28 3:53.97 5:11.95 5:30.67 4:31.40
115 Hansen Zhang Senior South Austin Steel 4:14.90 5:21.81 4:18.09 5:18.62 6:51.02 5:09.07
118 Roberto Torres Junior TexasTitans Track 4:55.96 6:58.20 6:13.16 5:21.69 6:38.90 5:50.65
122 Shane Brelinsky Junior St. Thomas 6:31.16 4:15.39 5:49.14 5:23.27 6:21.46 3:52.76
124 Coby Carter   Northside Striders 3:49.92 5:20.60 5:46.50 5:23.83 7:00.98 5:49.74
125 Rory Gremillion Sophomore St. Thomas 6:25.83 6:29.07 4:45.32 5:24.22 4:55.04 6:35.55
130 Timothy O'Beirne Freshman St. Dominic Savio 5:22.67 6:11.56 5:25.93 5:25.93 3:54.67 6:05.05
132 Najm Muhammad   Texas FACES 5:51.31 5:25.04 5:08.62 5:28.32 5:48.02 6:43.84
139 DaMante McBride   Texas Thunder Track Club 4:57.45 5:00.79 4:37.40 5:34.21 6:10.98 4:37.40
142 Wesley Shumake Freshman TexasTitans Track 5:50.11 6:41.59 5:02.06 5:43.24 6:10.70 6:21.00
146 Jacob Timmons   trackdynamite 4:54.71 4:51.12 4:43.93 5:59.40 6:35.34 5:45.03
147 Sean Sayre Freshman TexasTitans Track 7:08.72 6:57.82 5:19.73 6:03.32 7:12.35 4:25.23
149 Tyler Williams   5HillsTrack 5:22.33 5:55.82 7:48.85 6:58.61 8:26.52 7:53.03
Boys' Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
86 Steven Fitch   Winners Edge 5:04.19
88 Jose Garcia   Winners Edge 5:04.64
91 Juan Torres Sophomore TexasTitans Track 5:05.73
93 Kellan Frickell   Winners Edge 5:06.12
98 Evan Likins Freshman Unattached 5:07.62
100 Daniel Gerlach Sophomore St. Thomas 5:08.33
102 Isaiah Garza Junior St. Thomas 5:08.74
103 Marco Jonsson   After Burner Track Club 5:09.50
108 Joseph Cox Senior South Austin Steel 5:12.92
113 Kyle Rzasnicki Junior St. Thomas 5:15.86
116 Miles Webster Junior St. Dominic Savio 5:20.48
119 David Duncan   Cool running Elite track club 5:21.87
126 Merrick Peeples   620 Running 5:24.56
134 Austin Tinsley Freshman Huffman Hargrave 5:29.68
135 Nathan Orf   Cool running Elite track club 5:31.62
136 Logan Tinsley Freshman Huffman Hargrave 5:31.91
137 Angel Garcia   Zoom Elite TC 5:32.99
143 Abraham Gonzales Sophomore Luling 5:49.76
145 Anthony Gonzalez Sophomore Luling 5:50.44
Boys' Mile Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
67 Ricky Tolentino   Winners Edge 4:57.22 6:02.61
71 Wyatt Oliver   Texas Cyclone 4:58.02 3:28.62
72 Tyler Marcheli Senior Richmond Elite YTC 4:58.74 4:07.96
80 Jorge Guerra   Zoom Elite TC 5:02.27 5:08.32
81 Marcos Vega   Winners Edge 5:03.29 5:30.59
84 Lorenzo Simental   Winners Edge 5:03.62 6:25.60
94 Jacob Heflin Senior Richmond Elite YTC 5:06.32 3:52.81
95 Nathan Elkins   Winners Edge 5:07.19 6:05.56
99 Zachary Dennison   Temple Flyers TC 5:07.64 4:46.11
104 Christian Espinoza   Victory Track Club 5:11.24 4:40.12
107 Joe Cruz   Winners Edge 5:12.45 5:31.20
111 Landen Overton Senior Unattached 5:14.23 6:35.93
131 Marshall Pate Junior TexasTitans Track 5:26.23 4:14.46
133 Miguel Ruiz   Zoom Elite TC 5:29.29 4:00.39
140 Cameron Turner   Texas Cyclone 5:34.58 6:34.81
141 Mohamed Brmaji Senior Alief Elsik 5:39.30 7:07.52
Boys' Mile Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
30 Cody Fountain   Victory Track Club 5:09.69 4:44.12
31 Samuel Navarro   Northside Striders 5:29.63 4:44.16
43 Nestor Martinez   Houston Visions Track Club 6:09.22 4:48.45
59 hunter masters Sophomore Unattached 4:40.21 4:54.95
60 Joseph Romero Freshman St. Thomas 4:31.45 4:55.05
61 Emilio Castaneda Sophomore St. Thomas 3:57.06 4:56.32
64 Franco Melhado   Winners Edge 4:03.54 4:56.99
66 Jason Huerta   Winners Edge 6:02.41 4:57.05
69 Aidan Vocke Sophomore Unattached 5:12.35 4:57.47
74 Nicholas Chandler Junior St. Thomas 6:01.99 4:59.16
76 Jacob Meek Senior Unattached 6:02.46 4:59.55
87 Pierce Ederle Sophomore Unattached 5:04.48 5:04.48
89 Adrian Cantu   Zoom Elite TC 4:04.01 5:05.01
90 Xavier Cerda   Northside Striders 4:07.56 5:05.62
120 Axavier Landry Sophomore Unattached 5:22.06 5:22.06
127 Christian Yeathermon   Texas Cyclone 4:13.62 5:25.15
138 Nixson Alberto Senior Alief Elsik 4:03.37 5:33.38
Boys' Mile Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
22 Kael Kirk Senior Unattached 4:27.58 4:24.76 3:45.33 3:19.98 5:09.83 4:41.66 4:21.95
26 Immanuel Edwards   620 Running 4:08.87 3:34.93 5:25.22 4:23.01 3:26.45 4:42.80 5:47.85
34 Devin Duran   Celerity Performance 3:45.61 3:54.18 5:45.56 4:54.15 5:36.99 4:45.58 4:25.59
36 Dan Lerma   Zoom Elite TC 4:51.48 5:51.49 5:57.20 5:40.06 4:14.33 4:45.76 4:08.62
37 Noah Jones   Zoom Elite TC 6:03.83 4:43.62 5:15.13 6:12.43 4:35.02 4:46.48 4:06.38
42 Deveonte Torns   Road Runner Run Club 3:33.26 3:21.74 4:02.08 3:44.79 3:50.56 4:48.19 4:45.31
44 Davis Thames   Mavericks 5:20.21 5:23.09 3:47.90 5:25.98 4:16.74 4:48.47 5:17.32
45 Luke Abad Freshman Unattached 4:39.98 4:28.43 5:57.91 6:00.79 4:45.75 4:48.63 4:28.43
49 Thomas Robledo Senior Unattached 4:01.24 5:02.27 5:54.58 3:32.17 5:25.52 4:50.64 4:24.49
51 Sean Gambrell   Texas Cyclone 5:40.46 6:15.38 4:33.53 4:10.26 4:50.99 4:50.99 3:38.25
52 Jacob Krupa Senior Unattached 3:38.37 6:12.68 4:22.04 5:37.74 3:26.72 4:51.15 4:39.51
56 Murtuzah Khan   Winners Edge 3:58.20 4:59.96 5:26.42 3:25.85 4:57.01 4:54.07 5:23.48
58 Blazek Skucius Junior St. Thomas 3:38.24 4:19.52 5:03.76 5:30.30 5:33.25 4:54.91 4:43.12
63 Idol Ramon Junior Unattached 4:12.20 4:21.10 4:24.07 4:30.00 6:19.78 4:56.70 4:15.17
65 Shelton Wade Senior Unattached 6:02.36 6:08.30 4:12.46 3:45.73 6:26.12 4:57.01 5:23.74
73 Payne Bates   Celerity Performance 3:44.15 3:44.15 4:46.91 4:43.92 4:14.04 4:58.86 4:11.05
92 Kyle Puckett   Mavericks 5:36.57 4:53.74 6:31.65 4:17.02 5:39.63 5:05.97 5:05.97
109 Joseph Ramos Senior Alief Elsik 6:15.68 5:53.76 4:22.97 3:45.41 3:48.54 5:13.06 5:09.93
123 Arnoldo Rodriguez   Texas Cyclone 7:00.98 5:40.03 4:54.69 6:35.08 3:49.92 5:23.83 3:53.16
128 Sinclair Gould Junior Killeen Shoemaker 5:22.17 5:02.64 4:00.81 6:14.24 6:30.51 5:25.42 4:59.39
Boys' Mile Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
17 Justice Artisst Senior Dioko 4:39.89 5:19.08
21 Martin Trevino Senior Unattached 4:41.08 3:19.57
23 Jaxson Lafeber   Winners Edge 4:42.14 4:47.79
25 Alex Speer   Winners Edge 4:42.36 5:44.48
28 Nick Cisneros Senior Unattached 4:43.22 5:25.71
29 Austin Grendel Senior Unattached 4:43.28 3:26.80
33 Ruben Rojas Betanzos Freshman Unattached 4:45.54 6:05.50
50 Jason Williams Junior Jacobs Sports Academy 4:50.76 4:18.78
70 Aden Gonzales Junior Luling 4:57.97 3:34.54
75 Lenin Blanco Junior Unattached 4:59.40 4:44.43
77 Trent Wells Freshman Byrd, C.E. 5:00.37 4:54.37
78 Spencer Gambrell   Texas Cyclone 5:01.24 3:54.97
79 Bryer Atkinson   Road Runner Run Club 5:01.55 4:31.40
96 Loren Avila Senior TexasTitans Track 5:07.24 3:50.43
  Jaron Smith   Houston Visions Track Club DNF DNF
  Jesus Osorio Sophomore Luling DNF DNF
Boys' Mile Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
8 Hayden Gray   Winners Edge 4:30.66 4:11.72 3:39.24 5:27.50 3:36.53
12 Justin Duffy   Unattached 4:35.78 5:19.91 4:46.82 5:50.24 5:28.18
13 Abraham Avila-Martinez Junior San Juan Diego Catholic 4:35.83 4:52.38 3:26.88 5:47.55 5:14.45
15 Griffin Neal   South Austin Steel 4:38.48 4:32.91 4:16.21 4:27.34 3:56.71
16 Brandon Hutto Senior Unattached 4:39.27 3:37.83 5:57.47 4:25.31 5:04.41
18 Max Warrick Senior South Austin Steel 4:40.25 6:04.33 4:29.04 4:57.07 5:41.91
24 Habtamu Geta Senior Unattached 4:42.20 4:42.20 5:10.42 4:13.98 5:27.36
27 Luke Watkins   Montgomery Running Club 4:42.82 5:42.22 5:19.59 3:32.12 5:50.70
35 Spencer Boykin   Winners Edge 4:45.67 4:51.39 3:19.97 3:34.26 3:25.69
38 Tiras Pie Junior Unattached 4:47.02 5:41.56 4:58.50 6:01.65 3:46.75
39 Daniel Garraway   Winners Edge 4:47.14 5:27.34 5:07.24 3:52.59 5:47.44
40 Jacob Reynolds   Winners Edge 4:47.24 5:53.31 3:55.54 4:18.52 3:21.07
41 Paul Sherrill Junior Summit Christian (Austin) 4:47.28 3:46.96 5:07.39 4:58.78 4:27.17
46 Edwin Zamudio Junior Luling 4:49.15 6:01.44 4:23.13 4:31.81 3:51.32
47 Anthony Stephens Senior Unattached 4:49.76 5:21.64 4:12.10 3:22.84 4:58.46
48 Matthew Riojas   After Burner Track Club 4:50.31 6:14.50 5:25.15 4:50.31 5:07.73
53 Harley Branch Junior TexasTitans Track 4:52.36 4:55.29 4:20.20 6:05.45 4:40.67
57 Gabriel Embree Junior Unattached 4:54.07 5:58.77 5:11.72 4:01.14 5:20.54
62 Lafayette Collins Senior Scotlandville 4:56.55 6:19.59 4:06.14 6:16.62 5:29.17
82 Justyn Whisnant Sophomore TexasTitans Track 5:03.52 4:42.28 4:21.03 4:42.28 5:46.02
Boys' Mile Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Owen Likins Junior Unattached 5:40.38 4:13.31 5:19.27 3:12.62 4:23.86 3:23.18
2 Kobe Yepez   Winners Edge 4:12.25 4:04.28 5:42.52 3:48.35 4:25.52 3:37.73
3 Kevin Baez Senior Unattached 4:36.32 5:21.49 5:18.83 3:19.27 4:25.69 4:46.95
4 Eli Peveto Senior LCM running club 3:21.66 3:51.24 5:46.86 5:44.17 4:28.88 4:12.75
5 Alec Wright   Montgomery Running Club 4:21.17 3:11.16 4:53.48 5:47.32 4:29.24 5:12.32
6 Efrain Lira Senior WTX 3:57.30 3:27.63 3:41.12 4:24.26 4:29.65 3:33.03
7 Alan Elbanna Senior Unattached 3:54.96 3:19.86 4:30.07 5:48.39 4:30.07 4:43.58
9 Jaime Vega Senior Unattached 5:07.57 4:07.69 4:13.13 4:37.63 4:32.18 5:04.85
10 Nathaniel Zapata Senior Unattached 4:46.12 3:46.17 5:05.19 3:35.27 4:32.49 5:24.27
11 Jose Gonzalez   Zoom Elite TC 3:58.87 3:25.92 3:39.65 3:25.92 4:34.56 4:45.55
14 Jaden Callaway   After Burner Track Club 5:09.39 5:48.07 4:11.38 3:29.95 4:36.24 4:11.38
19 Jeremias Serrano Velez Senior Killeen Shoemaker 4:57.16 3:35.87 5:36.41 5:58.84 4:40.34 4:34.74
20 Allen England Senior Byrd, C.E. 5:56.67 4:38.04 4:15.57 4:04.33 4:40.84 5:56.67