November 30-December 1, 2018
|
Kerr-Cregger Field House - Salem, VA
|
200m (Flat)
|
Timing: SnapTiming

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Robert Hiegel SR-4 Bridgewater (Va.) 10:43.75 9:46.64 8:39.15
2 Michael Myers SO-2 Southern Virginia 6:28.24 7:05.98 8:59.21
3 Colter May JR-3 Southern Virginia 10:29.58 8:08.47 9:02.74
4 Robert Theimer SR-4 Bridgewater (Va.) 8:18.46 9:52.61 9:13.84
5 Justice Allen SO-2 Eastern Mennonite 8:43.81 10:09.21 9:29.35
6 Raheem Williams SO-2 Concord 11:30.36 8:09.01 9:35.30
7 Kevin Shelley JR-3 Southern Virginia 8:52.45 8:05.65 9:45.11
8 Mason Lucy-Speidel FR-1 Lynchburg 11:54.48 12:00.34 9:45.64
9 Sawyer Lucy-Speidel FR-1 Lynchburg 7:03.35 7:20.99 9:47.98
10 Jason Moench FR-1 Lynchburg 9:07.13 12:27.16 9:48.31
11 Austin Bruce FR-1 Regent University 8:06.64 7:42.90 9:53.46
12 Maxwell Klimczak   Mary Baldwin University 9:29.95 8:53.95 9:59.94
13 Jack Rice FR-1 Eastern Mennonite 7:40.20 7:40.20 10:05.52
14 Robert Hernandez FR-1 Regent University 9:35.59 10:49.86 10:18.91
15 Caleb Schmitzer SO-2 Randolph 9:50.13 9:19.07 10:21.18
16 Charlie Thornton FR-1 Eastern Mennonite 11:34.58 11:15.63 10:31.43
17 Kenny Kinton SO-2 Randolph 11:20.93 7:42.52 10:42.38
18 Nick Austin FR-1 Bridgewater (Va.) 8:13.28 8:00.30 10:49.05
19 Henry Quesenberry FR-1 Emory & Henry 14:55.73 14:00.61 11:29.02
  Mason Dye FR-1 Randolph DNS DNS DNS
  Zurwan Purveyor FR-1 Randolph DNS DNS DNS
  Cody Carpenter SO-2 Randolph DNS DNS DNS
  Amadou Beye SR-4 Randolph DNS DNS DNS
  Robert Clemmer   Mary Baldwin University DNS DNS DNS
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
12 Maxwell Klimczak   Mary Baldwin University 8:29.95 7:35.96 11:59.93 9:59.94 12:23.93
13 Jack Rice FR-1 Eastern Mennonite 12:49.01 9:35.25 10:29.74 10:05.52 11:06.08
15 Caleb Schmitzer SO-2 Randolph 12:19.21 8:16.95 7:58.31 10:21.18 8:41.80
16 Charlie Thornton FR-1 Eastern Mennonite 9:34.61 9:21.98 13:21.92 10:31.43 11:34.58
17 Kenny Kinton SO-2 Randolph 9:44.57 13:29.40 9:18.87 10:42.38 11:59.47
18 Nick Austin FR-1 Bridgewater (Va.) 13:24.83 9:50.64 12:13.43 10:49.05 8:32.75
19 Henry Quesenberry FR-1 Emory & Henry 8:57.44 8:09.21 11:15.24 11:29.02 11:01.46
  Robert Clemmer   Mary Baldwin University DNS DNS DNS DNS DNS
  Amadou Beye SR-4 Randolph DNS DNS DNS DNS DNS
  Cody Carpenter SO-2 Randolph DNS DNS DNS DNS DNS
  Zurwan Purveyor FR-1 Randolph DNS DNS DNS DNS DNS
  Mason Dye FR-1 Randolph DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Robert Hiegel SR-4 Bridgewater (Va.) 6:55.32 10:02.22 8:33.96 9:51.83 8:39.15 11:09.71 6:13.79
2 Michael Myers SO-2 Southern Virginia 10:30.88 8:59.21 9:47.74 6:39.02 8:59.21 9:36.96 10:41.66
3 Colter May JR-3 Southern Virginia 6:52.49 10:02.45 7:14.20 7:35.91 9:02.74 6:19.92 8:51.89
4 Robert Theimer SR-4 Bridgewater (Va.) 7:23.08 8:12.92 10:31.38 8:07.38 9:13.84 7:45.23 11:10.15
5 Justice Allen SO-2 Eastern Mennonite 10:03.52 8:15.34 8:49.50 12:14.47 9:29.35 12:08.77 7:29.79
6 Raheem Williams SO-2 Concord 8:20.51 9:46.81 8:14.76 9:06.54 9:35.30 10:09.82 8:09.01
7 Kevin Shelley JR-3 Southern Virginia 8:05.65 8:05.65 10:55.33 8:34.90 9:45.11 9:39.26 10:49.48
8 Mason Lucy-Speidel FR-1 Lynchburg 8:35.37 12:12.05 7:48.52 8:58.79 9:45.64 11:36.92 8:11.94
9 Sawyer Lucy-Speidel FR-1 Lynchburg 8:08.03 8:37.43 11:33.82 10:17.38 9:47.98 7:32.75 8:13.91
10 Jason Moench FR-1 Lynchburg 7:33.00 10:00.08 11:04.79 9:07.13 9:48.31 11:34.21 6:57.70
11 Austin Bruce FR-1 Regent University 7:48.84 9:47.53 7:19.16 7:42.90 9:53.46 9:17.86 11:16.55
14 Robert Hernandez FR-1 Regent University 10:00.35 8:02.75 9:47.97 8:08.94 10:18.91 11:33.18 12:22.70