February 9, 2019
|
ARC-Indianapolis - Indianapolis, IN
|
200m (Flat)

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Lucas Rhed JR-3 IUPUI 1:58.87 2:13.14
2 Ryan Krause SR-4 McKendree 2:00.90 1:31.89
3 Keith Lee   Illinois Track Club 2:01.92 1:58.27
4 Ben Nagel FR-1 Indianapolis 2:02.11 1:31.59
5 Tyler Manion SR-4 McKendree 2:03.47 1:35.08
6 Zach Manion JR-3 McKendree 2:03.51 1:27.70
7 Alex Beruscha   Unattached 2:05.42 2:07.93
8 Jimmy Reed FR-1 McKendree 2:07.84 1:44.83
9 Evan Patel   Illinois Track Club 2:10.15 2:32.28
10 Noah Kramer JR-3 IUPUI 2:11.01 2:26.74
11 Brandon Will SO-2 IUPUI 2:11.69 2:32.76
12 Justin Ostrem   Illinois Track Club 2:14.17 2:18.20
13 Bennett DuBois   Lawrence Cylones 2:14.98 1:49.34
14 Beau Barber 7 Illinois Track Club 2:15.05 1:45.34
15 Jack Krug   Lawrence Cylones 2:15.86 2:05.00
16 Jarod Meyer   Illinois Track Club 2:16.12 1:52.98
17 Jake Winter   Illinois Track Club 2:17.80 2:06.78
18 Daniel Engel   Illinois Track Club 2:18.77 2:57.63
19 Josiah Barriteau-Zapata SO-2 Indianapolis 2:19.13 2:33.05
20 Matthew Cornett JR-3 Indianapolis 2:20.83 2:10.98
21 Trace Oswalt SR-4 Indianapolis 2:22.03 2:57.54
22 Tyler Cook SO-2 Indianapolis 2:23.90 2:58.44
23 Courtlin Kelly SO-2 Indianapolis 2:24.71 1:52.88
24 Matt Dickenson   Illinois Track Club 2:27.24 1:46.02
25 Trent Hohenstreiter FR-1 Indianapolis 2:28.02 2:50.23
  Josh Whitaker FR-1 IUPUI NT NT
  Andrew Gardewine SR-4 McKendree NT NT
  Trevor White SR-4 McKendree NT NT
  Brian Hernan   Unattached NT NT
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Lucas Rhed JR-3 IUPUI 2:02.44 1:58.87 1:24.40
2 Ryan Krause SR-4 McKendree 2:37.17 2:00.90 1:56.07
3 Keith Lee   Illinois Track Club 1:33.88 2:01.92 2:33.62
8 Jimmy Reed FR-1 McKendree 2:34.69 2:07.84 1:51.22
  Trevor White SR-4 McKendree NT NT NT
  Andrew Gardewine SR-4 McKendree NT NT NT
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
4 Ben Nagel FR-1 Indianapolis 2:02.11 2:09.44
6 Zach Manion JR-3 McKendree 2:03.51 1:41.28
11 Brandon Will SO-2 IUPUI 2:11.69 2:15.64
13 Bennett DuBois   Lawrence Cylones 2:14.98 2:48.73
15 Jack Krug   Lawrence Cylones 2:15.86 1:59.56
25 Trent Hohenstreiter FR-1 Indianapolis 2:28.02 1:55.46
  Josh Whitaker FR-1 IUPUI NT NT
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
7 Alex Beruscha   Unattached 2:05.42 1:55.39 2:41.80 2:06.68 1:37.83
14 Beau Barber 7 Illinois Track Club 2:15.05 2:42.06 2:38.01 2:44.77 2:39.36
19 Josiah Barriteau-Zapata SO-2 Indianapolis 2:19.13 2:08.00 1:59.66 2:55.31 2:13.57
20 Matthew Cornett JR-3 Indianapolis 2:20.83 1:58.30 2:13.79 1:41.40 1:55.48
22 Tyler Cook SO-2 Indianapolis 2:23.90 2:41.17 2:18.15 1:47.93 2:26.78
24 Matt Dickenson   Illinois Track Club 2:27.24 3:01.11 1:56.32 2:43.44 2:12.52
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Tyler Manion SR-4 McKendree 1:28.90 1:57.30 2:17.06 1:38.78 2:03.47 1:32.61
9 Evan Patel   Illinois Track Club 1:44.12 2:06.25 2:32.28 1:41.52 2:10.15 1:49.33
10 Noah Kramer JR-3 IUPUI 1:50.05 2:18.87 2:12.32 2:21.49 2:11.01 1:50.05
12 Justin Ostrem   Illinois Track Club 2:38.32 2:30.27 1:43.31 2:28.93 2:14.17 2:49.06
16 Jarod Meyer   Illinois Track Club 2:03.87 1:58.43 2:21.57 2:14.76 2:16.12 1:52.98
17 Jake Winter   Illinois Track Club 1:50.24 2:39.85 2:42.61 2:04.02 2:17.80 2:20.56
18 Daniel Engel   Illinois Track Club 1:48.24 2:52.08 2:46.53 1:42.69 2:18.77 2:35.43
21 Trace Oswalt SR-4 Indianapolis 1:49.37 1:42.27 3:04.64 2:06.41 2:22.03 2:17.77
23 Courtlin Kelly SO-2 Indianapolis 1:51.43 2:59.44 2:53.66 1:49.98 2:24.71 1:48.54
  Brian Hernan   Unattached NT NT NT NT NT NT