January 18, 2019
|
ARC-Indianapolis - Indianapolis, IN
|
200m (Flat)

Men's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Marcus Winstead   Unattached 7.77 4.84 6.81 6.68
2 Mario Waters Freshman Unattached 7.31 6.41 6.89 6.27
3 Kevin Hallmon SR-4 Lindsey Wilson 6.69 7.72 6.89 6.62
4 Moussa Conde SR-4 Marian (Ind.) 5.54 5.61 7.01 8.84
5 Noah Malone Junior Unattached 5.42 7.26 7.04 8.38
6 Holt Keeling SR-4 Lindsey Wilson 4.95 8.19 7.06 7.42
7 Tyland Sheard FR-1 Vincennes 5.77 6.27 7.12 9.26
  Brady Walden SO-2 Indianapolis NT NT NT NT

Men's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kevin Hallmon SR-4 Lindsey Wilson 7.79 5.40 6.83 8.06 4.92
2 Marcus Winstead   Unattached 6.90 7.80 6.90 7.59 7.66
3 Mario Waters Freshman Unattached 7.82 5.54 6.92 7.89 6.16
4 Noah Malone Junior Unattached 5.05 6.87 7.01 7.57 6.94
5 Holt Keeling SR-4 Lindsey Wilson 7.86 6.31 7.08 7.01 8.08
6 Tyland Sheard FR-1 Vincennes 7.65 7.51 7.08 8.43 6.31
7 Moussa Conde SR-4 Marian (Ind.) 6.17 8.80 7.09 9.15 7.73
8 Brady Walden SO-2 Indianapolis 5.68 8.60 7.10 8.60 5.04
9 Christian Davis SR-4 Lindsey Wilson 6.18 7.60 7.10 5.26 9.02
10 Ethan Cane JR-3 Lewis 8.55 8.12 7.12 7.20 6.98
10 Andrew DeRidder JR-3 Indianapolis 7.12 8.26 7.12 6.13 7.05
12 Austin Peerman FR-1 Marian (Ind.) 7.12 5.42 7.12 6.70 6.55
13 Jordan Maxwell FR-1 Indiana East 7.31 5.37 7.16 7.16 8.02
14 Cambrin Dixon SO-2 Vincennes 5.52 9.18 7.17 5.96 7.32
15 Elijah House FR-1 Indiana East 6.10 5.17 7.17 5.96 6.60
16 Michael Chen   Indiana University Run Club 5.25 7.54 7.18 6.90 7.04
17 John Ramsey Jr SO-2 Marian (Ind.) 5.19 8.79 7.20 7.06 7.42
18 Donavan Morris   Indiana Storm Track Club 5.33 7.49 7.20 8.28 7.20
19 Tre'on Taylor JR-3 Mount St. Joseph 6.77 8.00 7.20 5.55 7.13
20 Charles Crayton II FR-1 Marian (Ind.) 6.49 6.64 7.21 8.15 6.49
21 Trent Herbert FR-1 Indiana East 6.64 5.20 7.21 7.00 6.49
22 Quincy Armstrong Junior KTown Elite 6.53 5.66 7.25 6.02 9.21
23 Kynton Grays   Indiana Storm Track Club 5.89 7.49 7.27 6.98 7.42
23 Bryan Wooden   Indiana Storm Track Club 6.77 6.69 7.27 9.24 6.62
25 Gage Pratt   Indiana Storm Track Club 7.65 6.26 7.28 5.32 6.77
26 Jibreel Brown SO-2 Lewis 6.78 7.95 7.29 8.31 9.48
27 Jeremy Ordas   UNAT-Indianapolis 8.02 7.80 7.29 8.39 5.18
28 Brentt Tanis   Indiana Storm Track Club 8.17 5.18 7.29 6.42 5.18
29 Alexander Brown-Baez FR-1 Indianapolis 9.36 9.51 7.31 7.61 7.46
30 Jahn Riley Junior Unattached 5.21 6.75 7.33 5.43 7.48
31 Rhonale Terrell JR-3 Indianapolis 7.26 5.57 7.33 7.63 7.55
32 Aaron Gilcrease JR-3 Bellarmine 7.85 6.16 7.33 8.73 6.89
33 Malik Saunders SR-4 Lewis 8.39 9.13 7.36 6.70 8.98
34 Dominique Lewis SR-4 Union (Ky.) 5.82 5.38 7.36 6.55 6.19
35 Christion Horton FR-1 Georgetown (Ky.) 9.44 7.08 7.37 9.07 5.90
35 Jalen Peterson   Indiana Storm Track Club 7.45 7.74 7.37 8.77 9.59
37 Hailey Gist-Holden Senior HGH Sports 7.41 7.56 7.41 9.64 5.64
38 Trevor Edgerton   Indiana University Run Club 7.80 9.35 7.42 6.09 6.68
39 Austin Hamlett JR-3 Georgetown (Ky.) 5.95 8.10 7.43 8.10 5.95
40 Marcus Barnes   Unattached 5.21 7.59 7.44 5.81 6.18
41 Cameron Gordon   Indiana Storm Track Club 6.22 7.49 7.49 8.32 6.75
42 Arvonte Neal FR-1 Mount St. Joseph 9.37 5.62 7.49 8.54 7.49
43 Alexie Robles SR-4 Bellarmine 5.78 5.40 7.50 8.78 8.55
44 Santana Jones FR-1 Georgetown (Ky.) 5.63 6.30 7.50 9.68 9.53
45 Mac Smith   Indiana Storm Track Club 7.16 8.59 7.53 6.63 6.63
46 Kevon Louis FR-1 Vincennes 8.45 7.24 7.54 6.26 8.90
47 Darryl Hardy Jr Senior Unattached 9.82 7.93 7.55 6.12 6.57
48 Isaiah Hale FR-1 Mount St. Joseph 6.67 9.39 7.57 7.65 9.09
49 Lee Carlisle   Indiana Storm Track Club 8.13 5.54 7.59 5.47 6.76
50 Elijah Landars   Indiana Storm Track Club 5.48 8.68 7.61 8.15 8.45
51 Ben Stone JR-3 Bellarmine 6.10 9.91 7.62 7.78 7.85
52 Jake Ryan JR-3 Bellarmine 9.62 9.24 7.63 9.01 8.32
53 Zach Tandoc   Indiana Storm Track Club 6.72 9.54 7.63 8.55 9.16
54 Andrew Wright FR-1 Bellarmine 8.79 5.73 7.64 6.80 6.57
55 Oliver Hamit   Indiana University Run Club 6.06 5.91 7.67 9.90 7.90
56 Ayotunde Laleye   Indiana Storm Track Club 9.82 9.21 7.67 5.76 7.98
57 Amos Eniita   Indiana Storm Track Club 6.39 6.78 7.79 9.20 9.43
58 Derrik Deidesdheimer FR-1 Georgetown (Ky.) 8.19 7.02 7.80 7.18 7.57
59 Guy Williams SO-2 Bellarmine 8.19 7.80 7.80 8.43 8.97
60 Bryson Brooks FR-1 Georgetown (Ky.) 8.67 5.63 7.81 10.16 9.77
61 Tyler Hull   Indiana Storm Track Club 7.92 9.18 7.84 9.49 5.57
62 Riley Wittkamper Sophomore Unattached 7.69 5.94 7.92 6.58 5.79
63 Gavin Lord FR-1 Bellarmine 10.04 10.52 8.09 8.58 8.17
64 John Schonauer FR-1 Mount St. Joseph 10.60 5.71 8.15 9.95 6.04
65 Stephen Beaty SO-2 Georgetown (Ky.) 5.88 8.56 8.39 8.06 6.46
66 Michael Moll   Kentuckiana Cinder Club 10.80 7.05 8.92 8.12 10.71
  Deion Walls SR-4 Spalding NT NT NT NT NT
  Georden Blades   Indiana Storm Track Club NT NT NT NT NT
  DeQuan Robinson SO-2 Lindsey Wilson NT NT NT NT NT
  Landon Saum FR-1 Lindsey Wilson NT NT NT NT NT
  Goabaone Mosheleketi SR-4 Lindsey Wilson NT NT NT NT NT
  Vinicius Silva FR-1 Union (Ky.) NT NT NT NT NT
  Tyson Hollis   Indiana Storm Track Club NT NT NT NT NT
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
3 Mario Waters Freshman Unattached 7.82 6.09 6.92
14 Cambrin Dixon SO-2 Vincennes 6.67 8.11 7.17
20 Charles Crayton II FR-1 Marian (Ind.) 8.15 5.27 7.21
21 Trent Herbert FR-1 Indiana East 7.36 8.22 7.21
23 Kynton Grays   Indiana Storm Track Club 9.46 8.00 7.27
48 Isaiah Hale FR-1 Mount St. Joseph 7.20 9.16 7.57
59 Guy Williams SO-2 Bellarmine 6.17 6.09 7.80
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
12 Austin Peerman FR-1 Marian (Ind.) 7.12 5.84
13 Jordan Maxwell FR-1 Indiana East 7.16 8.60
18 Donavan Morris   Indiana Storm Track Club 7.20 9.22
34 Dominique Lewis SR-4 Union (Ky.) 7.36 9.42
35 Christion Horton FR-1 Georgetown (Ky.) 7.37 8.41
63 Gavin Lord FR-1 Bellarmine 8.09 9.47
  Tyson Hollis   Indiana Storm Track Club NT NT
  Goabaone Mosheleketi SR-4 Lindsey Wilson NT NT
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
19 Tre'on Taylor JR-3 Mount St. Joseph 6.77 8.36 7.20 5.55 7.35
26 Jibreel Brown SO-2 Lewis 6.20 5.69 7.29 5.25 5.54
37 Hailey Gist-Holden Senior HGH Sports 5.78 5.41 7.41 6.01 6.30
43 Alexie Robles SR-4 Bellarmine 7.80 6.98 7.50 8.10 6.98
56 Ayotunde Laleye   Indiana Storm Track Club 7.90 9.74 7.67 5.83 6.60
60 Bryson Brooks FR-1 Georgetown (Ky.) 6.49 7.66 7.81 9.30 6.64
  Georden Blades   Indiana Storm Track Club NT NT NT NT NT
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
30 Jahn Riley Junior Unattached 7.33 8.36
31 Rhonale Terrell JR-3 Indianapolis 7.33 6.53
39 Austin Hamlett JR-3 Georgetown (Ky.) 7.43 6.91
41 Cameron Gordon   Indiana Storm Track Club 7.49 6.52
42 Arvonte Neal FR-1 Mount St. Joseph 7.49 8.47
52 Jake Ryan JR-3 Bellarmine 7.63 6.95
  DeQuan Robinson SO-2 Lindsey Wilson NT NT
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
4 Noah Malone Junior Unattached 4.98 7.01
8 Brady Walden SO-2 Indianapolis 6.54 7.10
17 John Ramsey Jr SO-2 Marian (Ind.) 7.92 7.20
23 Bryan Wooden   Indiana Storm Track Club 8.58 7.27
33 Malik Saunders SR-4 Lewis 9.50 7.36
44 Santana Jones FR-1 Georgetown (Ky.) 9.08 7.50
55 Oliver Hamit   Indiana University Run Club 7.90 7.67
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Marcus Winstead   Unattached 6.90 5.80 6.77 5.80 8.84 6.35
25 Gage Pratt   Indiana Storm Track Club 7.28 7.36 8.01 8.74 7.72 8.01
32 Aaron Gilcrease JR-3 Bellarmine 7.33 7.70 6.31 5.87 6.16 6.38
64 John Schonauer FR-1 Mount St. Joseph 8.15 9.78 5.79 8.15 10.60 9.21
66 Michael Moll   Kentuckiana Cinder Club 8.92 10.71 6.78 11.60 8.30 10.26
  Deion Walls SR-4 Spalding NT NT NT NT NT NT
  Vinicius Silva FR-1 Union (Ky.) NT NT NT NT NT NT
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
7 Moussa Conde SR-4 Marian (Ind.) 7.09 5.96
10 Andrew DeRidder JR-3 Indianapolis 7.12 8.69
15 Elijah House FR-1 Indiana East 7.17 8.75
16 Michael Chen   Indiana University Run Club 7.18 9.12
50 Elijah Landars   Indiana Storm Track Club 7.61 9.06
65 Stephen Beaty SO-2 Georgetown (Ky.) 8.39 9.32
  Landon Saum FR-1 Lindsey Wilson NT NT
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
5 Holt Keeling SR-4 Lindsey Wilson 7.37 9.07 7.08
28 Brentt Tanis   Indiana Storm Track Club 7.15 7.73 7.29
29 Alexander Brown-Baez FR-1 Indianapolis 6.07 9.43 7.31
40 Marcus Barnes   Unattached 8.26 5.36 7.44
45 Mac Smith   Indiana Storm Track Club 6.48 9.42 7.53
46 Kevon Louis FR-1 Vincennes 8.60 7.09 7.54
47 Darryl Hardy Jr Senior Unattached 7.10 8.16 7.55
53 Zach Tandoc   Indiana Storm Track Club 5.88 9.92 7.63
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Christian Davis SR-4 Lindsey Wilson 7.10
27 Jeremy Ordas   UNAT-Indianapolis 7.29
38 Trevor Edgerton   Indiana University Run Club 7.42
49 Lee Carlisle   Indiana Storm Track Club 7.59
54 Andrew Wright FR-1 Bellarmine 7.64
57 Amos Eniita   Indiana Storm Track Club 7.79
61 Tyler Hull   Indiana Storm Track Club 7.84
62 Riley Wittkamper Sophomore Unattached 7.92
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kevin Hallmon SR-4 Lindsey Wilson 6.83
6 Tyland Sheard FR-1 Vincennes 7.08
10 Ethan Cane JR-3 Lewis 7.12
22 Quincy Armstrong Junior KTown Elite 7.25
35 Jalen Peterson   Indiana Storm Track Club 7.37
51 Ben Stone JR-3 Bellarmine 7.62
58 Derrik Deidesdheimer FR-1 Georgetown (Ky.) 7.80