January 18, 2019
|
ARC-Indianapolis - Indianapolis, IN
|
200m (Flat)

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kassady Learn SO-2 Lewis 5:26.12
2 Whitney Liefer JR-3 Bellarmine 5:32.86
3 Megan Line SR-4 Bellarmine 5:33.41
4 Gaby Sanchez JR-3 Lewis 5:37.07
5 Stephanie Jarvis FR-1 Lewis 5:37.19
6 Mary Isabella Hodges   UNBROKEN RACING TEAM USATF,XC 5:41.06
7 Sammie Moore JR-3 Bellarmine 5:41.42
8 Bayley Wade FR-1 Bellarmine 5:42.07
9 Vanessa Peinado FR-1 Lewis 5:44.92
10 Jackie Eck SO-2 Lewis 5:46.69
11 Victoria Shedron FR-1 Spalding 5:47.65
12 Savannah Hart FR-1 Indiana East 5:49.66
13 Mackenzie Neher FR-1 Indiana East 5:49.77
14 Mara Wetzel FR-1 Indiana East 5:59.57
15 Catherine Newhart FR-1 Marian (Ind.) 6:02.89
16 Angelica Leal FR-1 Lewis 6:03.01
17 Julia Sammet FR-1 Midway 6:06.50
18 Maria Waters SR-4 Mount St. Joseph 6:08.07
19 Arianna Amill-Ramos SO-2 Lewis 6:09.57
20 Sydni Montgomery FR-1 Marian (Ind.) 6:10.95
21 Isabel Vazquez SO-2 Marian (Ind.) 6:17.22
22 Kate Cunnngham FR-1 Marian (Ind.) 6:22.86
23 Madeline Segars FR-1 Midway 6:30.42
24 Hannah Dawson JR-3 Marian (Ind.) 6:32.35
25 Esther Parham Sophomore Unattached 7:11.39
26 Audrey Sweetland SO-2 Bellarmine 7:11.49
  Jenna Hedlund JR-3 Marian (Ind.) NT
  Sara Ledford SO-2 Union (Ky.) NT
  Kaitlynn Berry FR-1 Union (Ky.) NT
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Kassady Learn SO-2 Lewis 5:00.03 5:26.12 4:37.21
2 Whitney Liefer JR-3 Bellarmine 5:42.85 5:32.86 4:36.28
3 Megan Line SR-4 Bellarmine 4:26.73 5:33.41 5:53.42
4 Gaby Sanchez JR-3 Lewis 7:01.34 5:37.07 5:37.07
5 Stephanie Jarvis FR-1 Lewis 5:54.05 5:37.19 5:16.96
6 Mary Isabella Hodges   UNBROKEN RACING TEAM USATF,XC 4:08.98 5:41.06 4:12.39
7 Sammie Moore JR-3 Bellarmine 6:49.71 5:41.42 6:22.39
8 Bayley Wade FR-1 Bellarmine 4:43.92 5:42.07 4:19.98
10 Jackie Eck SO-2 Lewis 5:01.62 5:46.69 4:06.15
12 Savannah Hart FR-1 Indiana East 7:27.57 5:49.66 4:36.24
15 Catherine Newhart FR-1 Marian (Ind.) 6:35.55 6:02.89 5:44.75
20 Sydni Montgomery FR-1 Marian (Ind.) 7:14.02 6:10.95 4:30.80
22 Kate Cunnngham FR-1 Marian (Ind.) 6:19.04 6:22.86 8:13.89
24 Hannah Dawson JR-3 Marian (Ind.) 6:20.58 6:32.35 5:37.43
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
9 Vanessa Peinado FR-1 Lewis 5:55.27 4:15.24 5:44.92 4:22.14
11 Victoria Shedron FR-1 Spalding 4:41.60 4:52.03 5:47.65 4:48.55
13 Mackenzie Neher FR-1 Indiana East 4:39.82 6:59.73 5:49.77 5:11.30
14 Mara Wetzel FR-1 Indiana East 6:13.96 4:40.47 5:59.57 7:00.70
16 Angelica Leal FR-1 Lewis 6:28.42 5:12.19 6:03.01 7:26.51
17 Julia Sammet FR-1 Midway 7:27.13 7:27.13 6:06.50 6:28.49
18 Maria Waters SR-4 Mount St. Joseph 4:28.70 7:40.09 6:08.07 4:28.70
19 Arianna Amill-Ramos SO-2 Lewis 5:40.01 7:01.31 6:09.57 6:24.36
21 Isabel Vazquez SO-2 Marian (Ind.) 8:06.62 6:17.22 6:17.22 5:39.50
23 Madeline Segars FR-1 Midway 6:38.23 4:56.72 6:30.42 7:48.51
25 Esther Parham Sophomore Unattached 5:06.29 5:36.49 7:11.39 9:16.50
26 Audrey Sweetland SO-2 Bellarmine 7:28.75 7:02.86 7:11.49 7:37.38
  Kaitlynn Berry FR-1 Union (Ky.) NT NT NT NT
  Sara Ledford SO-2 Union (Ky.) NT NT NT NT
  Jenna Hedlund JR-3 Marian (Ind.) NT NT NT NT